Kart Aidat Ücreti Almayan Kredi Kartları

 

Son yıllarda bankalar ile tüketicileri en çok karşı karşıya getiren nedenler arasında yer alan kredi kartı yıllık aidat ücretleri için bankalar alternatif çözüm önerileri sunmaya devam ediyor. Yüksek kredi kartı limiti olan ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler için bankalar genelde kesilen bu ücretin iade edilmesi talebini olumlu karşılarken kredi kartını çok düzenli ödemeyen ve düşük kullanım ortalamasına sahip olan kişilerin ise kartları iptal edilmektedir. Ancak kredi kartı iptali için başvuruda bulunsanız dahi kesilen kredi kartı aidat ücretini yine de ödemeniz gerekir. Peki, aidat ücreti olmayan kredi kartları var mıdır?

Son dönemde kredi kartı aidatı iptali için açılan davaların büyük bir oranda artış göstermesi ile bankalar bu tip davalarla uğraşmak yerine kart aidatı olmayan kredi kartı seçenekleri sunmayı tercih ediyor. Bazı bankalar bu kredi kartlarına puan ve ekstra taksit uygulaması gibi hakları tanımlamıyor ve bir nevi müşterilerin aidat talep edilen kartları kullanma mecburiyetinde bırakmaya çalışmaktadır.

Ancak bazı bankalar yüksek kullanım oranına sahip olan müşterilerine yönelik olarak kredi kartı aidatı alınmamasını ya da alınsa dahi para puan yükleyerek müşterilerinin kredi kartı iptali için başvuruda bulunmamalarını sağlamaktadır. İşte kredi kartı almayan bankalar ve kredi kartı ürünleri ;

Garanti Bankası Flexi Kart ( Aidat Almayan Kredi Kartı )

“Bonusun gücü sende, kart ücreti ödeme” sloganı ile kullanıma sunulan Garanti Bankası yıllık işletim ücretsiz kredi kartı ile Bonus’un tüm özelliklerini kullanırken yıllık kart ücreti ödemiyorsunuz.

fleksi kart özellikleri

Buna ek olarak düzenlenen kampanyalar aracılığı ile taksitli alışveriş yapabiliyor, peşin alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebiliyor, acil nakit para ihtiyaçları için taksitli para kullanabiliyor ve yılda 50 liraya varan tutarlarda bonus para kazanma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Yine Garanti Bankası ekstre atlat seçeneği ile sıkışıklık yaşadığınız dönemde kredi kartı ödemenizi bir ay sonraya erteleyebilirsiniz.

Denizbank  Yıllık Aidatsız Net Kart Kredi Kartı

Aidatsız kredi kartı almak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak Denizbank net kart kredi kartı ürünü ile hizmet vermektedir. Denizbank Bonus kredi kartı için yıllık aidat ücreti talep ederken Denizbank net kart ile aidatsız kredi kartı seçeneği sunulmakdadır. Temassız kredi kartı özelliğine sahip olan bu kredi kartı ile ne yazık ki Bonus para kazanma ya da kredi kartına taksitli alışveriş yapılmasına müsaade edilmemektedir.

İş Bankası Maksimum Aidatsız Kredi Kartı

Aidatsız kredi kartı veren bankalar arasında yer alan İŞ Bankası aidatsız kredi kardı başvuru kampanyası için İş Bankası şubeleri üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda İş Bankası internet şubesi üzerinden de kredi kartı başvuru formu doldurmanıza izin verilmektedir.

Standart kredi kartı özellikleri aidatsız kredi kartı ürünlerinde de kullanılabilmekte olup ancak temassız kredi kartı özelliği, hediye ürün kampanyaları, taksit erteleme kampanyaları, ilave taksit kazanma hakkı ve müzekart özelliği gibi bazı özelikler kullanılamamaktadır. Bu özellikleri sıklıkla kullanmayan kişilerin yıllık kart ücreti almayan bankalara yönelmeleri daha uygun olacaktır.

QNB Finansbank Aidat Almayan Fix Card

Finansbank aidatsız kredi kartı ürünü olan Fix Card aynı zamanda Türkiye’de önemli bir ilki gerçekleştirerek bankamatik kartı ve kredi kartı özelliklerini tek bir bankada buluşturmayı başarmaktadır. Diğer bankaların ücretsiz kredi kartı ürünleri ile kıyaslandığında çok daha başarılı olduğu görülen programda pek çok önemli fırsat kullanıcılara sunulmaktadır.

qnb finansbank kredi kartları

Aynı zamanda bankamatik kartı olarak geçtiği için yıllık kart ücreti alınmamakla beraber 3 ay da bir otomatik olarak hesap işletim ücreti alınmaktadır. 3 ay da bir olmak üzere kredi kartından 38 lira kesilmekte olup 180 günden bu yana hareketsiz olan hesaplardan bu işlem kesilmemektedir.

Yapı Kredi Ücretsiz Kredi  Kartı ( Play Card )

Öğrenciler için kredi kartı seçenekleri sunan Yapı Kredi Play Card tamamen gençlere yönelik olarak özenle üretilen kredi kartı ürünüdür. 50 lira sınırını aşmayan ve bu sınırın altında kalan tutarları temassız kart özelliği sayesinde şifre girmeden yapmanıza olanak sağlayan kredi kartı için banka yıllık işletim ücreti talep etmemektedir. Buna ek olarak Yapı Kredi Bankası World Eko Kart seçeneği ile yetişkinlere yönelik aidatsız kredi kartı kullanımına talep etmeleri durumunda izin verebilmektedir.

Kredi kartı Aidat Ücreti Geri Nasıl alınır ?

Kredi kartından kesilen aidatı geri almak için birden farklı yöntem mevcuttur. Eğer kredi kartınızdan böyle bir kesinti yapıldı ise sizlere yıllık işletim ücreti kesintinizi nasıl geri alabilirsiniz, birden fazla yol ile anlatmaya çalışacağız.

Kredi kartı aidatını almak için ilk izleyeceğiniz yol çalışmış olduğunuz bankanızın müşteri temsilcileriyle irtibat kurarak kartınızdan kesilen aidatın geri verilmesini talep ediniz. Eğer denediğiniz bu yolda başarılı olamadıysanız. Diğer yöntem olan bankanızın hem şubesine hemde merkezine bir dilekçe yazarak kartınızdan kesilen ücretin iade edilmesini isteyniz. Unutmayın ki iadeli taahhütlü gönderdiğinizde bankanızın size 7 gün içerisinde dönüş yapması gerekmektedir.

Bu iki yoluda denemiş olmanıza rağmen halen ücretin geri iade edilmediyse, son bir kez bankanızı arayarak kredi kartınızdan kesilen yıllık aidatın geri ödenmemesi durumunda kartınızı iptal ettireceğinizi söyleyin. Bu durumda sizinle pazarlık etme ihtimalleri bulunuyor. Eğer tüm aşamaları geçtiniz ve tüm bunlara rağmen geri ödeme olmadıysa kesin ve net sonuç alabileceğiniz son aşamaya geçmelisiniz.

Bölgenizde bulunan hakem heyetine başvuru yaparak aidatınızı geri isteyebilirsiniz. Hakem heyetinin bankanıza açmış olduğu davaları genellikle tüketiciler kazanmaktadır.Hakem heyetlerindeki aidat davalarının çoğunu tüketiciler kazanıyor. Banka, itirazını tüketici mahkemelerine yapıyor. Buradan da genellikle tüketiciler lehine karar çıkıyor. Eğer kullandığınız kredi kartı 8-10 yıl kadar eski ise, geriye dönük tüm aidatlarınızı talep edebileceğinizi unutmayınız. Yargıtay Dairesi’nin bu yönde kararı bulunmaktadır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi borcu ödenmesse ne olur
Kredi Kartı Borcundan Dolayı Haciz Gelir Mi ?

Kredi kartı bulunan kişiler tarafından yapılan en büyük...

garanti ekstre atlat sms
Kredi Kartı Ekstre Erteleme İle İlgili Merak Ettikleriniz

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişiler için bankalarca...

x