Kredi Kartı Ekstre Erteleme İle İlgili Merak Ettikleriniz

 

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişiler için bankalarca sunulan seçeneklerden biride kredi kartı ekstre erteleme yöntemidir. Toplam ekstre borcunun bir sonraki döneme ertelenmesi olarak tanımlanan bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin bankaya başvuruda bulunmaları yeterlidir. Ancak bu hizmet tüm bankalar tarafından sunulmazken yine aynı şekilde kişinin bu hizmetten yararlanabilmesi için bankanın kendisine onay vermesi gerekiyor.

İşte bankaların sunmuş olduğu kredi kartı ekstre atlat hizmetleri ve bu hizmet hakkındaki detayları bu yazımızda tüm yönleriyle sizlere anlatmaya çalışacağız. Kredi kartı borcu erteleme aynı zamanda bazı bankaların sürekli olmayacak şekilde dönem dönem oluşturduğu kampanyalarla da desteklenmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Bonus Ekstre ( Ertele )Atlat Hizmeti

Garanti Bankası müşterilerine yönelik olarak kredi kartı borcunu ödeyememeleri durumunda garanti bankası kredi kartı (atlat) erteleme hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin Bonus Flaş üzerinden kredi kartı seçiminin ardından ekstrem alanında yer alan ekstre atlat butonunu tıklamaları yeterli olurken, Garanti İnternet şubesi, Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası, Garanti Cep Şubesi ve Garanti Bankası şubeleri üzerinden de ekstre erteleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

kredi kartı borcu erteleme

Garanti Bonus ekstre erteleme işlemini  SMS ile yapmak isteyen kişilerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne ATLAT yazdıktan sonra kredi kartı numaralarının son 6 hanesini yazarak 3340 numarasına göndererek de kredi kartı ekstre erteleme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Erteleme Hizmeti

Kredi kartı ekstre atlatma hizmeti sunan bankalar arasında yer almayan Axess tüm ekstre borcunu erteleme imkanı sunmasa da 50 lira ve üzeri tutardaki her türlü harcamanızı 3 aya kadar ertelemenize izin vermektedir. Yani toplam kredi kartı borcunu ertelemenize izin vermese de banka yapmış olduğunuz harcamaları hem sonradan taksitlendirme hem de ödemesini 3 ay erteleme seçeneği sunmaktadır.

Yine kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişiler için kredi kartı asgari ödeme tutarını ödedikten sonra kalan tutarı Axess Ekstre Böldür hizmeti ile 2 ya da 3 taksite böldürerek ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır.

 

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Ekstre Öteleme Hizmeti

Ne yazık ki Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı ürünü ile de kredi kartı ekstre erteleme hizmeti sunulmamaktadır. Bankanın müşterilerine bu alanda sağladığı kolaylık harcama erteleme hizmetidir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı harcama erteleme hizmeti ile yapmış olduğunuz harcamalar 3 aya kadar ertelenebilmektedir. Ancak harcama erteleme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi kartı ekstreleri kesilmeden bu işlemin tamamlanması gerekmektedir.

ekstre atlatmak ne demek

Bu erteleme için uygulanacak olan faiz tutarı ise kişinin yapmış olduğu erteleme vadesi ve alışveriş tutarına göre belirlenmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta Yapı Kredi tarafından sunulan harcama erteleme hizmetinin sadece POS cihazı üzerinden yapılan harcamalarda geçerlidir.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Atlatma ve Erteleme Hizmeti

İş Bankası Maximum Kredi Kartı borcu erteleme hizmeti yapılan alışverişler üzerinden yapılmaktadır. Yani toplam kredi kartı borcu ertelenmemekte, bunun yerine müşterinin yapmış olduğu her 50 liranın üzerindeki alışverişin taksitlendirilmesine olanak sağlamaktadır. 50 lira ve üzeri olan alışverişlerde 1 aylık kredi kartı borcu erteleme hizmeti için yüzde 2,45, yapılacak olan 2 aylık erteleme için yüzde 4,29 ve 3 aylık erteleme için ise yüzde 6,13 faiz oranı uygulanmaktadır.

Ödeme erteleme talebi Maximum kredi kartı mobil uygulaması, İşCep uygulaması, İş Bankası internet şubesi, İş Bankası telefon şubesi ve İş Bankası şubeleri üzerinden yapılabilmektedir.

ING Bank Kredi Kartı Borcu Erteleme Hizmeti

İNG Bank ekstre erteleme hizmetini yapılan alışverişler için sunmakta olup diğer bankalarda olduğu gibi toplam kredi kartı borcunun ertelenmesine izin vermemektedir. Diğer bankalardan farklı olarak sadece 1 aylık ekstre erteleme seçeneği sunan ING Bonus kart 50 lira ve üzerinde yer alan her türlü işlemin ertelenmesi taleplerini olumlu kabul etmektedir. Ancak nakit çekim işlemlerinde kesinlikle erteleme işlemleri yapılamamaktadır.

Ekstre Atlatmak Yada Ertelemek Kredi Notunu Etkiler Mi ?

Ekstre atlatma ve kredi kartı borcu ötelemek kredi notunuzu olumsuz yönde etkilememektedir. Çünkü kurallar dahilinde bu hizmet bankalar tarafından verilmekte ve belli oranda bir faiz alınmaktadır. Fakat ekstrenizi atlattığınız ve erteleme yaptığınız tarihteki ödemelerinizi düzenli olarak yapmaz iseniz işte o zaman kredi puanınız olumsuz yönde etkilenecektir. Kredi kartı ekstre atlatmak size ek olarak bir faiz yükü getireceğini unutmamalısınız.

Sizlere daha önceki yazılarımızda Kredi Notunu Etkileyen Faktörler başlıklı yazımızda kredi risk raporunuzu ve notunuzu neler düşürür detaylı olarak anlatmıştık. Dilerseniz bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
findeks takipçi fiyatları
Findeks Takipçi Nedir Ve findeks Takipçiye Başvuru

Günümüzde internet erişimi her geçen gün daha fazla...

alışveriş limitini nakite çevirme
Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Pek çoğumuzun artık nerede ise paradan daha fazla...

x