Kredi Kartından Hesaba Havale Ve Eft Yapılır Mı ?

 

Artık günümüzde eskisi gibi bankaların şubelerinde saatlerce bekleyerek havale ve eft yapmıyoruz. Gündelik hayatımıza akıllı cep telefonlarının girmesi ve internet teknolojisinin hızlı gelişmesiyle artık herşey çok pratik hale gelmiştir. Geçmiş yıllarda bir havale ve eft yapmak için 30 TL ve 40 TL gibi masraf ücretleri alınırken artık hem oturduğumuz yerden kolay ve pratik bir şekilde çok daha az masraf ödeyerek havale ve eft işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Biliyoruz ki hesabımızda para olduğu sürece sıkıntısız bir şekilde bir bankadan, başka bir bankaya kolay bir şekilde para gönderimi sağlayabiliyoruz. Fakat ya hesabımızda para yoksa ! İşte o zaman herkezin aklına ilk kurtarıcı olarak görünen kredi kartları geliyor. Peki, kredi kartından hesaba havale ve eft yapılırmı veya kredi kartından hesaba para gönderme işlemi sağlanabilir mi ? İşte bu makalemizde bu konuyla ilgili detaylı bir şekilde sizlere bilgilendirme yapacağız.

Kredi Kartından Havale Ve EFT Ziraat Bankası

Öncelikle sizlere havale ve EFT para transferi hakkında küçük bir bilgilendirme yapmalıyız. Havale işlemi aynı bankadan aynı bankanın diğer bir şubesine gönderilen para transferlerine denmektedir. EFT ise bir bankadan başka bir banka hesabına gönderilen paralara verilen para transfer işlemidir.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Kesin Çözüm : https://finanskredirehberi.com/kredi-karti-aidati-magdurlari-icin-aidat-geri-alma-yontemi/

Ziraat Bankası güncel havale ve EFT ücretlerine gelirsek, Ziraat Bankası şubeleri arasında internetten veya cep şubesinden yapacağınız para gönderme işlemlerinizde 1 TL ücret tahsil edilmektedir.

Ziraat bankası EFT ücreti için ise yine internetten ve cep şubelerinden yapacağınız para gönderim işlemleri için gönderim yapacağınız paranın miktarina göre EFT masraf ücreti değişmektedir. Örnek vermek gerekirse 260.000 TL’ ye kadar yapacağınız transfer işlemlerinde 10 TL daha üstü için ise 20 TL eft masraf ücreti alınmaktadır.

kredi kartından havale

Eğer Ziraat Bankası ATM’leri ile havale işlemi gerçekleştirecek iseniz 3 TL gibi bir havale ücreti ödemeyi göze almalısınız. Yine Mobil bankacılık ile yapacağınız EFT işlemlerinde ise transfer ücreti 2 TL olacaktır. Asıl konumuz olan Ziraat Bankası kredi kartı üzerinden havale ve eft işlemi şuan için yapılamamaktadır.

Hangi Bankalara Ait Kartlar İle Kredi Kartından EFT  Ve Havale Yapılıyor ?

Peki, hangi bankaların kredi kartlarından havale ve eft yapılıyor inceleyelim.Kredi kartından para göndermek isteyen kişilerin sayısı arttıkça bankalar bu özelliği kredi kartlarına yer vermeye başladı. Türkiye’nin öncü bankalarından olan Garanti Bankası kredi kartından havale ve EFT işlemini ilk başlatan bankadır. Sırasıyla saymak gerekirse Yapı Kredi Bankası, TEB, HSBC Advantage, İNG Bank Ve Garanti Bankası kredi kartlarından havale ve EFT işlemi yapabilir ve para gönderebilirsiniz.

Her ne kadar bahsi geçen bankalar kredi kartı üzerinden para gönderme işlemi yapmış olsa bile biz size bu seçeneği en son kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü kredi kartı üzerinden yapılan havale ve EFT’ler ve bunlara bağlı masrafların tutarları oldukça yüksektir. Sizler kredi kartınızdan nakit avans kullanmış gibi adlandırılacak ve tüm faizler ve ücretler buna göre belirlenecektir. Şimdi bu bankaların hizmetlerini aşağıda detaylı olarak inceleyelim.

Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme : https://finanskredirehberi.com/kredi-kartini-nakite-cevirme-yontemleri/

Kredi Kartından Havale Ve EFT  ( Garanti Bankası )

Eğer hesabınızda para yok ise telaşlanmanıza gerek yok eğer garanti bankasına ait bir kredi kartı kullanıyorsanız aidat ödemelerinizi, kira ödemelerinizi rahatlıkla eft ve havale olarak bonus kredi kartınızdan yapabilirsiniz. Sadece aidat ve kira ücretleri gibi ücretler değil bunun yanında istediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz.

kredi kartından eft transferi

Bunu yapmak için garanti bankası internet şubesine girerek para transferi menüsünden havale veya EFT adımını seçmeniz yeterlidir. Üstelik bu yapacağınız havale ve EFT’ler için alışveriş limitinizden düşüm yapılacaktır, buradaki en önemli hususda budur. Kredi kartından havale ve EFT yaptığınızda nakit avansınız kullanılmamaktadır.

Yapacağınız işlemler için ise % 3,5 ve artı olarak 3 TL masraf hesabınıza yansıtılacaktır. Tabi kredi kartından havale ve eft işlemi yapmanın eksi yönleride vardır, bunlardan bahsetmek gerekirse yapmış olduğunuz işlemi iptal edemezsiniz, kendi hesabınıza havale yapamazsınız, kredi kartından maksimum yapılacak havale ve eft 5.000 TL üzerinde olamaz.

Peşin Ve Taksitle Kredi Kartından Havale Ve EFT ( TEB Bankası )

Kredi kartından EFT yapılırmı, sorusuna cevap olarak evet diyebiliriz. Vadesiz hesabınızda para bulunmuyorsa TEB bankası kredi kartı kullanıyorsunuz bu işlemi yapmak oldukça kolay, ayrıca yapmış olduğunuz işemleri kredi kartınızın ekstresi ile rahat bir şekilde takip edebileceksiniz. Bu işlemi gercekleştirmek için Cepteteb ,nternet şubesinden para transferi menüsünü kullanarak Hesaba EFT veya Kredi Kartına EFT işlemini seçmeniz yeterlidir.

Sürekli aynı yere aidat veya kira ödemesi yapıyor iseniz düzenli ödeme talimatı vererek kredi kartınızdan para gönderme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her işlem için 3 TL gibi bir masraf ödeyeceğinizi bilmenizi isteriz.

Yapı Kredi Play İle Kredi Kartından HAvale Ve EFT  Yapma

Eğer Yapı Kredi bankasına ait bir kredi kartına sahipseniz;

Yapı Kredi Play Adresinden play kredi kartından havale ve EFT para transferi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat play kredi kartı ile yapacağınız havalelerde kullanılan meblağın nakit avans limitinizden düşeceğini bilmelisiniz. Aynı zamanda yapı kredi müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444 telefon bankacılığını kullanarakta aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartından Hesaba Havale Ve Eft Yapılır Mı ? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim
Sorunsuz Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Mutlak suret ile hepimizin bankalar ve finans kuruluşları...

yanlış para gönderimi
Yanlış Hesaba Para Gönderdim, Nasıl Geri Alabilirim ?

Günümüzde bankacılık işlemleri arasında en çok yapılanlardan biride...

x