Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açtırma ( Yeni )

Yayın Tarihi: 22.12.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

Kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün artarken yaşanan bu artış ne yazık ki kredi kartı dolandırıcılarının iştahını arttırıyor. Özellikle de kredi kartı ile internetten alışveriş yapılması konusunda yaşanan dolandırıcılık olaylarında her geçen gün akıl almaz yöntemler kullanılmaya devam ederken Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bu alanda yeni önlemler almayı sürdürüyor.

Bunlardan biride kredi kartını internet üzerinden kullanmayan kişilerin korunmasını amaçlayan kredi kartını internete kapatma hizmeti olarak öne çıkıyor. Bilindiği üzere alınan yeni karar ile beraber tüm kredi kartları 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile kredi kartı kullanıcısının aksi yönde bir beyanı bulunmadığı takdirde kredi kartı ile alışverişe kapatılacak. Peki, kredi kartını internetten alışverişe açtırma yolu nedir?

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma  ( Ziraat Bankası )

Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemlerinizi yapmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ziraat Bankası şubeleri arasından kendinize en yakın olan şubeyi tercih ederek kimlik belgeniz ile şahsen başvuruda bulunmaktır. Buna ek olarak Ziraat Bankası internet şubesi ve Ziraat Bankası ATM ‘leri üzerinden de kredi kartını internete açtırabilirsiniz.

SMS onayı vermek için ise Ziraat Bankası kredi kartı internet alışverişine açma işlemlerinde EONAY yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak kredi kartı numaranızın son 6 hanesini yazıp oluşturduğunuz mesajı 4757 numarasına mesaj olarak göndermeniz yeterlidir.

Bu işlemi her bir kredi kartı için ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir. Yani ek kart kullanıyorsanız ya da Ziraat Bankasına ait başka kredi kartlarınız bulunuyorsa bu kartları da internet alışverişine açtırmak için onay mesajı göndermeniz istenmektedir. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapamıyorum, diyenlerin imdadına yetişen yazımıza devam ediyoruz.

internetten kredi karti ile alışveriş yapma

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ( İş Bankası )

İş Bankası kredi kartını internet alışverişine ve kullanımına açma işlemleriniz için 0850 724 07 24 İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden hizmet alabileceğiniz için SMS onayı vermenize de izin verilmektedir. SMS onayı için kredi kartı ya da bankamatik kartı için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek ONAY yazdıktan sonra alışverişe açtırma işlemini yapmak istediğiniz kartın son altı hanesini yazarak 4402 numarasına kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

İş Bankası internet şubesi üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin ise hesaplarına girdikten sonra sırası ile kartlarım / kart ayarlarım / alışveriş tercihlerim / kart seçimi ve son olarak internetten alışveriş tercihlerinde bulunmanız yeterli olacaktır. Kredi kartımda limit var ama internetten alışveriş yapamıyorum ! Şeklinde dert yananların işlemleri uygulayarak kredi kartlarını hızlı bir şekilde online alışverişe açtırabilirler kartlarını.

Kredi Kartı İnternet Alışverişi Kullanımına Açtırma ( Halkbank )

Halkbank kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemlerinizi Halk Bankası şubeleri, Halk Bankası internet şubesi ve Halk Banka ATM’leri üzerinden kredi kartı menüsünü kullanarak yapmanız mümkündür.

Bunlara ek olarak Halk Bankası kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemi için cep telefonunuza banka tarafından gönderilen mesajı onaylayabilir ya da SMS onayı vermek için ONAY yazıp 3404 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Halk Bankası dialog müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 0 400 numarasını arayarak sırası ile önce 1 ardından da 0 tuşuna basmanız durumunda bu işlemi yapabilirsiniz.

kredi kartı ile internetten alışveriş yasası

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ( Finansbank )

Finansbank kredi kartı internet alışverişine açma talepleriniz için Finansbank internet şubesi ve Finansbank ATM menülerinde yer alan kredi kartı bölümünü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Cardfinans internet alışverişine açma işlemleri için SMS onayı vermek isteyen kişilerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne INTERNET yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartı numaranızın son 4 hanesini de ekleyerek oluşturduğunuz bu mesajı 2273 numarasına göndermek olacaktır.

Kredi Kartını Online Alışverişe Açık Hale Getirme ( Vakıfbank )

Vakıfbank kredi kartını internetten online kullanımına açık hale getirmek için onay vermek isteyen kişilerin Vakıfbank internet şubesi, Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarası, Vakıfbank şubeleri ve Vakıfbank ATM’leri üzerinden işlemlerini kredi kartı menüsü üzerinden yapmaları mümkündür.

Vakıfbank kredi kartı internet alışveriş kullanımlarına SMS onayı ile de açılabilmekte olup bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne büyük harflerle VB yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı da ekleyerek oluşturduğunuz mesajı 5724 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak ( Yapı Kredi Bankası )

Yapı Kredi kredi kartı internet alışveriş açma taleplerinizi Yapı Kredi internet şubesi, Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ve Yapı Kredi ATM’leri üzerinden yapılabilmektedir. World Kart internet alışveriş açma işlemleriniz için kısa mesaj ile yapmak isterseniz cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak ardından Yapı Kredi Bankası müşteri numarası bilginizi de ekleyerek oluşturduğunuz bu mesajı 4944 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma ( Garanti Bankası )

Garanti Bankası kredi kartını internet alışverişi onayı için Garanti Bankası şubeleri, Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası, Garanti Bankası internet şubesi ve Garanti Bankası ATM’leri üzerinden ulaşabileceğiniz kredi kartı menüsü üzerinden işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Buna ek olarak Garanti Bankası internetten alışveriş onayı vermek için müşterilerine SMS gönderme kolaylığı da sunmaktadır. Bonus Card internet alışverişine açtırma onayı vermek için ONAY yazıp ardından kredi kartınızın son 6 rakamını ekleyerek 3340 numarasına göndermeniz yeterlidir.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açtırma ( Yeni )
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi tahsis ücreti iade
Yeni Çekilen Kredilerde Dosya Masrafı Geri Alma

Bankadan kredi kullanan kişilerin kredi dosya masrafı adı...

kredi borcunu ödemeyen hapse girer mi
Banka Kredi Kartı Ve Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur ?

Borçlardan kurtularak rahat bir nefes almak, ertelenen ihtiyaçların...

x