Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

 

Pek çoğumuzun artık nerede ise paradan daha fazla kullanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz kredi kartları aynı zamanda acil nakit para ihtiyaçları içinde oldukça cazip seçenekler sunmaktadır. Burada önemli olan kredi kartını nakite çevirme yöntemleri arasından karar verirken ihtiyacınıza en uygun olanı belirlemek ve buna göre tercihte bulunmaktır.

Kredi kartını nakite çevirmeyi istemek genellikle ya nakit avans limitimizin olmayışından veya çekeceğimiz nakit avanstan çok fazla faiz alınmasından dolayı kullanılabilir alışveriş limitini nakite çevirmek daha avantajlı olabiliyor. Bu yüzden bizde bu durumu yaşayan kişiler için kredi kartlarını nasıl nakite çevirebilirler bu yöntemleri aktarmaya çalışacağız.

Kredi Kartını Nakite Çeviren Yerler

Kart limitini nakite çevirme yöntemlerine geçmeden önce kredi kartını nakite çeviren yerler hakkında bazı bilgiler sunalım. Bu amaç doğrultusunda hizmet veren çok sayıda yer bulunmakta olup bu yerler belirli bir komisyon karşılığında kredi kartınızı POS cihazlarından geçirmekte ve komisyon tutarını düştükten sonra size para ödemesinde bulunmaktadır.

Özellikle de son yıllarda kuyumcular bu tip işlemlerde öne çıkarken bunun yanı sıra bazı araç kiralama şirketleri ve akıllı cep telefonu satan şirketler bu yöntemi sıklıkla uygulamaktadır. Çünkü bu yöntem POS cihazı olan kişiler ve şirketler için hiçbir iş yapmadan ve hizmet vermeden son derece kolay para kazanma yöntemidir.

kredi kartı paraya nasıl çevrilir

Kuyumcudan Kredi Kartı Kullanarak Nakit Alma Yöntemi

Kredi kartını paraya çevirme yöntemleri arasında hiç şüphesiz en güveniliri ve kolay olanı kuyumcudan taksitle altın satın alarak nakde çevirme yöntemidir. Aslında kredi kartını kullanarak acil nakit para bulmak istiyorsanız bu alanda yardım alabileceğiniz en güvenilir kişiler kuyumculardır.

ŞUBEYE GİTMEDEN KREDİ: https://finanskredirehberi.com/subeye-gitmeden-kredi-veren-bankalar-hangileri/

Kuyumcuların birçoğu belirli bir komisyon oranı karşılığında kredi kartını nakit paraya çevirirken yine bazı kuyumcularda hem komisyon oranı almakta hem de altın alıp bozdurma işlemi yaparak aradaki altın alış satış farkını da kullanarak daha fazla para kazanmaya çalışmaktadır. Yaşadığınız şehirde bulunan kuyumcular çarşısı gibi yerlerde toplu halde bulunan kuyumcuları gezerek teklif almanı ve size en uygun koşulda kredi kartını nakite çeviren yerler ile anlaşmanız avantajınıza olacaktır.

Sanalpazar Kredi Kartı Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Bu alanda kullanabileceğiniz bir diğer güvenilir yöntem ise online alışveriş siteleri üzerinden kredi kartını nakite çevirme yöntemidir. Bu yöntemde Sanalpazar gibi online internet siteleri üzerinden iki farklı hesap açıyorsunuz.

Bu hesaplardan biri satıcı hesap oluyor diğeri ise alıcı hesap. Sanki bir ürünü satın alıyormuşsunuz gibi açmış olduğunuz sahte hesapta satış işlemini gerçekleştiriyorsunuz ve diğer hesaptan da alışverişi elden almış gibi hemen işleme onay vererek paranın hesabınıza aktarılmasını sağlıyorsunuz.

nakit ihtiyacı için kredi kartını kullanma

Bu tip alışveriş sitelerinin büyük bir bölümü sadece yüzde 5 komisyonla çalıştığı için avantajlı bir şekilde kredi kartını nakite çevirmenize imkân sağlamış oluyor. Çünkü sadece yüzde 5 ödeyerek kredi kartından 12 ay taksitle para çekmiş gibi bir işlem yapabiliyorsunuz.

24 SAATTE KREDİ KARTI : https://finanskredirehberi.com/24-saat-ve-ayni-gun-icerisinde-kredi-karti-veren-bankalar/

Bu şekilde kredi kartından nakit para çekmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli iki nokta kesinlikle farklı isimler altında 2 adet hesap açılması ve bu iki hesaba ait işlemlerin farklı IP adresleri yani internet bağlantı hattı üzerinden yapılması.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Çekmek

Yine güvenilir bir yöntem olarak öne çıkan kredi kartından taksitli nakit avans çekme yöntemi ise bankaların yüksek komisyon oranları alması, düşük limit sınırlaması uygulaması ve kısa süreli taksit seçenekleri sunması gibi farklı nedenlerle tercih edilmemektedir. Burada önemli olan kişinin kısa süreli ve düşük tutarlı nakit ihtiyacı duyması halinde sadece bu hizmetten yararlanmayı tercih etmesidir.

Aksi durumda yüksek tutarlı nakit çekimlerinde ya aylık ödenmesi gereken borç taksit tutarı çok yüksek olacak ya da kısa vadeler nedeni ile borcun ödenmesinde sıkıntılar yaşanacaktır.

Uzun vadeli nakit ihtiyaçlarında taksitli nakit avans çekmek yerine yukarıda yazılan yöntemleri denemek çok daha mantıklı olurken bunun yanı sıra taksitle cep telefonu satın almak, fatura ödeyerek kredi kartını nakite çevirme ve akraba, eş, dost gibi yakın çevreniniz yapacağı peşin alışverişleri kredi kartından ödeme gibi yöntemleri de kullanabilirsiniz.

Sonuç : Sizlere anlattığımız bu yöntemler aslında legal sayılabilecek yöntemler değil ama şuan günümüzde kullanılan yöntemlerdir. Eğer bir nakit ihtiyacınız doğdu ise öncelikle kendi bankanıza müracaat ederek. İhtiyacınız olan nakit parayı talep ediniz uygun faiz oranları ile kredi çekme şansını yakalayabilirsiniz.

Etiketler:

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri Konusuna 4 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
asgari ödeme tutarı geç ödenirse ne olur
Kredi Kartına Asgari Tutarın Altında Ödeme Yapılması

Kredi kartı kullanan kişilerin ödemelerini düzenli olarak yapmaları...

emin otomotivden taksitle araba almak
Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır ?

Yeni bir araba satın almak isteyen ancak yeterli...

x