Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) nedir?

Yayın Tarihi: 21.06.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

Kredi kartı kullanımı önü alınamaz şekilde yaygınlaşmış olsa da kredi kartı kullanımı gerçekleştirmeyen kişilerde bulunmaktadır. Kulağa garip gelen bu söylem doğru sayılabilecek bir yöntem olup olmadığı tartışılabilinir. Doğru kredi kartı kullanımları insanları rahatlatabilir ve ihtiyaçlarını karşılamada çok önemli rol oynayabilir.

Bilinçsiz kart kullanıcılarının her zaman bankalarla başı derttedir ve suçlu her zaman bankalardır. Acımazsız yaptırımları olan bankalar bulunmaktadır. Kredi kartınız bulunmadan da size ait olmayan bir paranın harcamasını yapmanız mümküdür. Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) diye adlandırılan bir yöntem ile hesabınızı eksi bakiyeye düşürerek, bir başka deyişle avans kullanarak harcama yapabilirsiniz.

Bankacılık yöntemlerinin temel taşı olan faiz bu durumda da devreye girmektedir. Kullanılan eksi bakiye belirli faiz oranları üzerine eklenerek hesap bakiyesini normal durumuna getirince sizden alınır.

Eksi Hesap ( Avans Hesap ) Başvurusu Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir bankada belirli bir sebepten dolayı veya sebepsizce açılmış bir banka hesabınız bulunabilir. Bu hesapta genellikle Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Avans Hesap ) tanımlaması yapılmamıştır. Bu tanımlamayı yaptırmak için bazı yöntemler izlenebilir;

avans hesap kullanımı

1-) Çağrı merkezi aranarak hesap işlemleri menüsünden Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) talebinde bulunulur ve onaylandığı taktirde hesaba tanımlama gerçekleştirilir.

2-) Mobil bankacılık yöntemi ile telefonunuza kurduğunuz, bankanıza ait banka uygulamanızdan  Kmh avans hesap talebi açarak onaylanmasını bekleye bilirsiniz. Bu başvuru süresi diğerine göre daha kısa olup daha hızlı sonuç vermektedir.

3-) İnternet bankacılığı ile bir bilgisayar veya tablet üzerinden bankanızın web sitesine giriş yapıp orada hesaplarım bölümünde yer alan Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) başvurusu bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda yöntemlerden dilediğinizi seçerek Kredi Mevduat Hesabı başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır, bu konular bankacılık sektöründe bankaların riskleri azaltması için oluşturulmuş bir mekanizma ile işlemektedir.

Kredili Mevduat Hesabı ( Avans Hesap ) Yarar Ve Zararları

Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) başvurunuzun onaylanması için dikkat edebileceğiniz bir kaç yöntem;

  • Bankacılık işlemleri sırasında yaptığınız her işlem sizin için bir puan oluşturmaktadır. Eğer bankacılık işlemleriniz yoğun değilse yani çok aktif kullanmıyorsanız ilk etapta biraz bankacılık işlemleri yapmanız sizin için iyi olacaktır.

bankalara ait kmh hesapları

  • Çok yüksek miktarda başvurular ilk etapta red ediliir. Bankacılık mantığında adım adım ilerlemeler her zaman daha uygun görülmektedir.
  • Kredi kartlarınızı düzenli ödemeye dikkat edin. Bankaların genelde baz aldığı ve önem verdiği konulardan biridir kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanız size iyi bir izlenim oluşturacaktır.
  • Kredi ödemelerinizi geciktirmeyin. Kullanmış olduğunuz bireysel ihtiyaç kredisi varsa, bu kredinin ödemelerini geciktirmemeye çok dikkat edin, unutmayın ki bankacılık işlemlerinde bu tarz konulara çok dikkat edilmektedir.

Verdiğimiz tavsiyelere uyulduğu zaman sizlerde göreceksinizki Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) başvurusunu yaptıktan sonra onay almak çok kolay olacak. Aynı zamanda borçlarını düzenli ödeyen banka müşterileri başvuru yapmadanda hesabına Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) tanımlanabiliniyor. Kullanılmadığı durumlarda size hiç bir zaman bir zarar olmayacak bu ürün birçok dar zamanınızdada işinizi görecektir.

Kredili Mevduat Eksi Hesap Nasıl Kapatılır ?

Kredili mevduat yani avans hesap veya başka bir deyiş ile eksi hesap kapatmak için biraz eksi bakiyeniz tutarında ödemenizi hesabınıza yatırmanız gerekmektedir.Burada dikkat edeceğini nokta gecikmiş faiz tutarınızın olmaması çünkü faiz tutarınız kalır ise avans hesabınız kapatılmayacaktır.

Bazı bankaların internet ve mobil uygulamalarından avans hesaplarınızı ödeyerek kapatabilirsiniz. Fakat bazı bankalarda da şubeye gitmeniz gerekmektedir. Tüm borcu kapatmadan kmh hesabınız kapatılmayacağını bilmeniz gerekir.

KMH Kredili Mevduat Hesabı Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

KMH Kredili Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama Formülü = Anapara x Gün Sayısı x Faiz/ 36.000 bu formüle göre faiz hesabınızı kendiniz yapabilirsiniz.

İş bankası ek hesap, Akbank artı para, Garanti avans hesap gibi bankaların kendilerince isimlerde belirlemiş olduğu kmh hesapları mevcuttur.

Etiketler:

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) nedir?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
troy ödeme sistemi nedir
Troy Kart Nedir ? Troy Kart Veren Bankalar

Troy  son zamanlarda yaptığı reklamlar ile gündeme gelmiş...

yeni doğan çocuk parası
PTT Çocuk Parası Ve Çocuk Parası Sorgulama

Ülkemizde nüfus artış hızının azalması ve yaş ortalamasının...

x