finanskredirehberi.com
Artan Taksitli Konut Kredisi [Artan Ödemeli] Anlatım | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Krediler > Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Tarih: 30.04.2020
Güncel: 30.04.2020
kredi notu 0 olana kredi veren bankalar

Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar hangileri sizler için tek tek araştırdık, bankalardan kredi alamayanlar sıfır kredi notu ile nereden kredi alabilir hangi yöntemleri denemeliler tüm cevaplar yazımızda. Özellikle sicili bozuk olan veya banka borçları takip altında olan kişiler tarafından daha sık tercih ediliyor. Bu kişilerin tercih etmesinin ilk sebebi ise sicili bozuk olduğu için veya daha farklı bir tabir ile ödemeleri gecikmeli olduğu için bu bankaların daha kolay kredi veriyor oluşudur. Kredi çekerken bankalar bir çok kriteri göz önüne alarak bazı değerlendirme aşamalarına başvurur. Bu değerlendirme aşamalarından ilki kredi notunuzdur.

Kredi notunuz düşükse veya hiç oluşmamışsa, bankalardan red cevabı almanız kaçınılmaz olacaktır. Şimdi biz de kredilerden red cevabı almamanız için, özellikle sicili bozuk olanlara ve ödemelerinde gecikmeleri bulunan kişilere kredi veren bankaları listeleyeceğiz.

Kredi Notu 0 Olanlar Bankalardan Kredi Çekebilir Mi?

Kredi notu 0 olanlar, bankaların kredi değerlendirmesi yaparken dikkat ettikleri ilk kriterlerden birisi. Normal şartlarda bir kişinin bankalardan kredi çekebilmesi için, kredi notunun 1.000 – 1.200 seviyelerinde olması gerekiyor. Bu kesin bir kural olmadığı gibi, daha düşük kredi notu ile kredi kullandıran bankaların olduğunu da söyleyebiliriz. Bizim ilk hedefimiz de düşük kredi notuna kredi veren bankaları listelemek olacak. Bu aşamalara geçmeden önce, kredi notunun neden sıfır olabileceğine dair bazı noktalara da dikkat çekmemiz gerekiyor.

Bir kişinin kredi notu sıfır ise, bu kişinin banka sicilinin bozuk olduğunu veya ödemelerinin gecikmede olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Çünkü, bir kişi bankalarla çalışmadığı için de kredi notuna sahip olmayabilir. Bir kişinin kredi puanı alabilmesi için, bankalarla çalışması da yeterli değil. Bankalarla çalışan bir kişinin, bankadan en az bir kredili ürünü bulunması gerekiyor. Kredili ürünlerden bazıları da bildiğiniz üzere nakdi krediler, kredi kartları ve KMH hesapları.

Kredi notunun sıfır olmasına sebep olan durumlar;

 • Bankalarla çalışmıyor olmak
 • Bankalarda kredili ürünün olmaması
 • Kredi kartı kullanımının olmaması
 • Ödemelerin düzensiz yapılıyor olması
 • Banka sicilinin tamamen bozuk olması
 • Kara liste

Tavsiye İçerik : Kredi Notum 0 Kredi Çekebilir Miyim?

Üstteki durumları kendi içinizde değerlendirerek, nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini de aşağı yukarı anlayabilirsiniz. Bankalarla çalışmayan biri kesinlikle kredi çekemez diye bir kural yok. Kredi çeken veya kredi kullanmaya başlayan kişiler de elbetteki bu işlemlere sıfırdan başladılar. Burada yapmanız gereken tek şey, bankaların kurallarını dikkate almak ve bu şekilde hareket etmek.

Kredi Notu 0 (Sıfır), Olana Hangi Bankalar Kredi Verir?

Kredi notunuz yaptığınız sorgulamalarda sıfır çıkıyorsa, bunun bir çok sebebi olabileceğini bir üst bölümde anlatmaya çalıştık. İlk olarak kredi notunuzun neden 0 olduğunu anlamalı, buna uygun başvurular yapmalısınız. Kredi notu olmayan birisi, daha çok yeni veya az tanınmış bankalardan kredi çekmeyi deneyerek şansını bir tık daha arttırabilir. Bunun için de ilk olarak alttaki bankaları tercih edebilir;

 • Odeabank
 • Kuveytturk
 • Burgan Bank
 • Fibabanka
 • Enpara.com
 • Cepteteb

Bddk onaylı bankaların tam listesine ulaşmak isterseniz buradan erişebilirsiniz.

Bu bankalar, Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veriyor olsa da, müşteri portföyü diğer bankalara nazaran daha düşük olan bankalardır. Elbette müşteri portföyünün düşük olması da, her başvuru yapana kredi vereceği anlamını taşımıyor. Sadece diğer bankalara göre biraz daha esnek davranabildiklerini söylemek mümkün.

Eğer siciliniz bozuk olduğu için kredi çekemiyorsanız, bunun için yapacak çok fazla bir şey yok. Sicilinizin düzelmeden bankaların kredi verme ihtimali oldukça düşük. Bunun yerine isterseniz senetle kredi veren yerleri veya faktoring şirketlerini tercih edebilirsiniz.

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Bankalardan sorunsuz olarak kredi çekebilmek için ideal kredi notu 1.000 ile 1.200 puan aralığında olduğu kabul ediliyor. Siz de bankalardan kredi çekerken zorluk yaşıyorsanız, kredi notunuz bu seviyenin daha altında olabilir.

[ninja_tables id=”10723″]

Üstte verdiğimiz tabloya göre de bu notun altında kalan puanlar çok riskli kabul edildiğinden, bankalar kredi verme konusunda çekimser davranabiliyor.

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar

Üstte bahsettiğimiz bankalardan haricinde kredi notu sıfır olanlara kredi imkanı tanıyan ve kredi notu 0 olanlar için kredi alabilecekleri yerleri detayları ile aşağıda bilginize sunuyorum.

Odeabank Kredi Notu Düşüklere Düşük Faizli Kredi İmkanı

Odeabank, Türkiye finans sektörüne yeni giriş yapmış olan bankalardan birisi. Yeni bir banka olması sebebiyle de kredi kullandırımı konusunda diğer bankalara nazaran çok daha esnek davrandığını söyleyebiliriz. Hatta kredi notuna göre değişen faiz oranları sayesinde oldukça kolay kredi imkanları sunabiliyor.

Kredi notunuz düşük olduğu için kredi başvurunuzu reddetmek yerine, kredi notu yüksek olan birinden daha fazla faiz oranı uygulayarak 40.000 TL ile 60.000 TL arasında sizin de kredi çekmenize yardımcı oluyor. Yine aynı zamanda kredi notunuz (0) olsa bile Odeabank sizlere kredi kartı imkanı da sunuyor başvurular için linkleri aşağıda paylaşıyorum.

 • Kredi Başvurusu İçin Formu Doldurunuz.
 • Kredi Kartı İçin Formu Doldurunuz.

Gerekli başvuruları yaparak kısa sürede kredi ve kredi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Firmalar

Kredi notuna bakmayan ve farklı yollarla kredi veren bir çok firma mevcut bunların başında faktoring firmaları geliyor. Bu firmaların sizin kredi notunuz ile pek ilgilisi yoktur. Kredi notunuz 0 olanlara gerekli şartları sağladıklarında çok rahat bir şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Genel olarak bankalardan kredi çekemeyen kişilerin ilk başvurduğu adres olan faktoring şirketleri hakkında hazırladığımız yazımıza da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz; Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Bankalardan Kredi Çekemeyenlere Kredi Alabilecekleri Şirketler

Düşük kredi notuna veya hiç notu olmayan (0) olan kişilerin bankalar haricinde kredi kullanabilecekleri bir çok seçenek mevcut bunun başında ise GSM operatör şirketleri geliyor. Faturalı hatta kredi seçeneğinde sizin kredi notunuzun düşük olması veya hiç olmamasının bir önemi yoktur. Burada bakılan en önemli şey faturalı hattınıza ait faturalarınızı düzenli ödeyip ödemediğinizdir. Eğer düzenli ödüyorsanız dakikalar içinde 15.000 TL’ ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Bu seçeneğin haricinde;

 • Finansal Kiralama Şirketleri (QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş.)
QNB FİNANS FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. Adres : Esentepe mahallesi, Büyükdere cad. Kristal Kule Binasi No:215 Kat:22 34394 Şisli / İstanbul İletişim : 0850 222 77 00
 • BDDK Onaylı Fakotring Şirketleri ( Şirinoğlu Faktoring A.Ş. )
ŞİRİNOĞLU FAKTORİNG A.Ş Adres: Levent, Büyükdere Cd. Yapı Kredi Plaza, C Blok, 34330 Beşiktaş/İstanbul Telefon: (0212) 371 81 81

Gibi firmalarla iletişim kurarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git