Kredi Notu Düşük Bireylere 5 Özel Kredi İmkanı (YENİ)

 

Günümüzde bankalardan kredi kullanımına sıkça gerek duyulmaktadır. Bankalardan kredi alabilmek için ise ilk önce kredi sicil notuna (KKB) bakılmaktadır. Bu durumda kredi notunuzun, bir başka deyişle kredi skorunuzun yüksek olması önemli bir kriterdir.  Fakat kredi sicili olumlu olmayan kişilere kredi veren bankalarda mevcuttur.

Şöyle diyebiliriz ki  kredi skorunuz düşük ve daha önceki banka ilişkilerinizde siciliniz bozulmuş ise karamsarlığa kapılmamalısınız. Bu makalemizde tarafınıza kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların listesini detaylı olarak sunacağız. Bunun sonucunda kredi skorunuz ne denli düşük olursa olsun kredi kullanımı yapabilecek ve tüm borçlarınızdan rahatlıkla kurtulabileceksiniz.

Daha önce  kredi sicilinde olumsuzluk görülen kişiler kara listeye alınarak, bu kişilere bankalar tarafından kredi verilmesi durumunda BDDK, (Bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu) kredi veren bankaları çeşitli şekillerde cezalandırıyordu.

Bu sebeple hiçbir banka, kredi sicili bozuk olan kişilere kredi onaylaması yapmıyordu. Ancak şuan farklı olarak sicili bozuk olanlar da kredi kullanabiliyor. Kredi skoru bozuk olan kişilere kredi veren bankalar hangileri aşağıdaki yazımızda detaylı şekilde açıklayalım.

Kara Listede Olan Kişilere Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar 

Belirttiğimiz gibi bu durumda olan  kişiler de kredi kullanabilir. Fakat yasal takipte olan, bankalar ile ilgili ciddi sorunlar yaşayan kişiler için bu yazdığımız makale faydalı olmayabilir. Örnek vermek gerekir ise  bankalar tarafından yasal takipte olan ve sıklıkla ödemeleri gecikmeye düşen kişilerin kredi başvurularının onaylanması zor olacaktır. Bu durumda iseniz yine de kredi başvurusunu onaylaması yüksek olan bankalardan başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

hangi banka kaç puanla kredi veriyor

Bu bankaları merak ediyorsanız, alttaki yazımızda hangi bankaların düşük kredi skorlu olan kişilere kredi verdiğini birlikte inceleyelim. Yasalarımızda yapılmış olan son düzenlemeye göre bankalarda kötü bir kredi siciline sahip olan kişiler için genel bir af getirilmiştir ve bu yasa düzenlemesi sayesinde kredi banka sicili kötü olan kişiler kesinlikle kredi kullanamaz iken kredi kullanabilir duruma gelmiştir. Bu konu, daha önce kredi kullanılamadığından, ilgili kişiler için ciddi mağduriyete sebep oluyordu,  Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankaların Listesi

Ülkemizde bankacılık ve finansal kurum olarak destek veren kurumların sayısı giderek artmaktadır. Bankaların çeşitliliği ve rekabet, çeşitlendirilen ve kişilere göre genişletilen kredi imkanları, kredi notunuz düşük yada siciliniz bozuk olsa dahi kredi alabilmenin yolunu açmıştır. Kredi skorum düşük fakat kredi almak istiyorum sorusu aklına gelen birçok kişi, oluşan bu bankalararası rekabetten faydalanarak kredi kullanabiliyor. Sicili bozuk olan kişilere hemen hemen tüm bankalar olanak sağlıyor.

 • Denizbank
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti BBVA
 • Aktifbank
 • TEB
 • Alternatifbak

Üstte belirttiğimiz bankaları tercih ederek özellikle QNB finansbank’ı tercih ederek kredi skorunuz düşük, yahut siciliniz olumsuz olsa bile kredi kullanımı şansına sahipsiniz. Peki kredi başvurunuzu nasıl yapabileceksiniz ve kredi onayını nasıl alacaksınız  Belirtilen bankalar hangi koşullarda kredi onaylar  yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kredi Çekebilmek İçin Ortalama Kredi Puanı Kaç Olmalı?

Bankalarla karşımıza çıkan kredi skoru ve sicil bozukluğu durumu kredi notunun düşük olmasını ifade etmektedir. Kredi Skoru, kredi geçmişimizin bireysel kredi limitimizin yeterli olup olmadığı konusunda bankalara bilgi verir. Kredi Skoru ile ilgili detaylı bilgiyi Kredi Skoru Nedir ? konulu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Kredi notu ve aralıkları ideal olan puanlar aşağıdaki gibidir.

 • 1700-1900 kredi puanı var ise (Çok iyi)
 • 1500-1699 kredi puanı (İyi)
 • 1100-1499 kredi puanı ( Düşük Risk)
 • 700-1099 kredi puanı (Orta Risk)
 • 0-699 kredi puanı (Çok Risk)

kredi notunu sorgulamadan kredi veren bankalar

Kredi puanınız dikkate alınarak kredi kullanım süreniz uzayabilir. Mesela Çok riskli veya orta riskli bir sicile sahip iseniz kredi başvurunuzda bankalar kefil veya teminat gibi ek kriterler isteyebilir ve süreç uzayabilir. Teminat ve kefil göstererek çok riskli sicildeki kişilerde kredi çekebilirler.

Kredi puanınız düşük ise kredi başvurunuzun hemen ardından bankalar sizden ek bilgiler talep edebilirler. Bu sebeple başvuru sırasında yanınızda çalıştığınız kurumdan alınmış son maaş bordronuzu kaşeli ve imzalı olarak götürmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca son aylık SSK dökümünüzü de bordronuzun arkasına iliştirebilirsiniz. Bu bilgiler kredinizin onaylanması ile ilgili oldukça yardımcı olmaktadır.

Kredi Sicili Düşük Olanların Kredi Almak İçin İzlemesi Gereken Yollar

Kredi skorunuz ve banka geçmişiniz kredi çekebilmek için ilk kriterdir diyebiliriz.  Kredi notunuz kötü ve banka siciliniz bozuk olduğu halde kredi çekmek istiyor iseniz öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu findeks üzerinde öğrenebildiğiniz gibi çalıştığınız banka ile iletişime geçerek de bilgi alabilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrendiniz ve riskli olduğunuzu öğrendiniz, yapmanız gereken ilk şey banka hesaplarınızı ve varsa kredi kartlarınızı birkaç ayda olsa düzenli olarak kullanmanız, birkaç ay düzenli para yatırıp çektiğinizde ve ekstre dönemlerini bir gün bile geçirmediğiniz de kredi puanının yavaş yavaş yükselecektir. Sonrasında Başvuru sırasında aşağıdaki finansal ürünler yanınızda olmalı bankalar bu ürünleri gördüklerinde kredi onaylama işlemlerini daha hızlı ve rahat yapabilirler

 • Kefil
 • Ek teminat
 • İpotek
 • Maaş Bordrosu
 • SSK Dökümü

Genellikle bu şartlar sağlandığında siciliniz bozuk olsa dahi makul seviyelerde kredi kullanımı yapabilirsiniz. Bankalar kara listede olanlara kredi imkânı sağlayabilirler.

Önemli Not : Kredi notunuz oldukça düşük ve tüm yolları denediniz ama kredi çıkmıyor ise, asla yasal yollardan vazgeçmeyin internette her gördüğünüz kredi notu düşüklere anında kredi çıkarılır gibi hurafelere inanmayın tekrar tekrar söylüyoruz tefeci veya komisyonla kredi gibi tanımadığınız kişilerden asla böyle bir durum için anlaşma yapmayın ve imza atmayın herhangi bir belgeye.

Kredi Notu Düşük Bireylere 5 Özel Kredi İmkanı (YENİ) Konusuna 4 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi borcu olanlar ev kredisi çekebilir mi
Kredi Borcu Olanlar Ev ( Konut ) Kredisi Çekebilir Mi ?

Son dönemde bankaların konut kredisi faiz oranları yükselmesine...

daire alırken peşinat oranı nedir
Yasal Olarak Evin ( Dairenin ) Yüzde Kaçına Kredi Verilir ?

Bankalardan konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin bu kredi...

x