Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Kartı Önerileri

 

Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartı sunularak verilen hizmet sayesinde özellikle aylık tutara ihtiyacı olanlar için uygun bir sistem oluşturuluyor. Türkiye’de de son dönemde ilgi görmeye başlamış olan bu yöntemden yararlanan kişiler genellikle, kredi notu nedeniyle mağduriyet yaşayan ve kredi alma imkânına sahip olmayanlardır.

Başlangıçta bloke teminatını ödeyerek, aylık limitini teminatın altında tutmak ve borcun ödenmemesi halinde hacizle uğraşmak istemeyen bireyler tarafından da kullanılıyor. Hem bireyin stres olmamasını sağlaması hem de uzun vadede normal bir kredi kartına dönebiliyor olması, başta ödenen tutarın geri verilmesi gibi nedenleriyle önem kazanmıştır.

Kredi notu düşük olanların da temin edebilmesi, kartın herkes tarafından kullanımına uygun yapısından kaynaklanıyor.

Kredi Notum Düşük Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi notu düşük olması nedeniyle bireylerin bankalara yapacakları kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanacaktır. Teminatlı, bloke özellikli olan kart bu noktada devreye giriyor. Blokeli kredi veren bankalar ile birlikte, uzun vadede normal kredi kartına dönme imkanı bulunan kampanyaları kullanabilirsiniz.

Uygun şartlar belirlenmiş olması sayesinde 6 aylık veya bankanın belirlediği 12 aylık sürenin sonunda, ödemeleri aksatmadan yaptığınız taktirde kredi kartı almanız sağlanıyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Özel Kart

Kredi kartı alamayanlar için özel olarak oluşturulmuş sistem sayesinde kredi notlarının düşük olmasına rağmen yeni bir kart başvurusunda bulunabilirler. Ödemelerini düzenli bir şekilde yaptıkları taktirde, hiçbir sorunla karşılaşılmaksızın yeni uygulamaları kullanmaları da mümkün olacaktır.

Kara listede bulunmanız, kredi notunuzun ortalamanın altında olması gibi durumlarda kredilerle ve kredi kartlarıyla ilgili sorunlar yaşamaya başlarsınız. Bunların yaşanmaması ve aylık belirli bir tutarda kredinin kullanılabilmesi amacıyla özel kartlar çıkartılıyor. Kart yapısının tamamen kullanışlı olması, normal kredi kartlarında olduğu gibi limit kadar kullanıma açık olması da her zaman için ilgi görmesini sağlıyor.

kredi skoru düşük olması

Kredi kalma imkânı olmayan kişilerin aylık harcamalarını karşılayabilmesi, acil olarak gereken parayı çekebilmeleri için mutlaka bir karta ihtiyaçları oluyor. Bu noktada devreye, kredi notu düşük olanların dahi temin edebileceği bloke teminatlı kart giriyor. Genel şartlarına uygun bir şekilde işlem yapmayı kabul ettiğiniz taktirde, kartı temin edebilmek için başlangıçta istediğiniz aylık limite bağlı olarak bir ödeme yapıyorsunuz.

Bu ödeme direkt olarak kartın blokesinin kaldırılması halinde geri alabileceğiniz depozito olarak da görülebilir. Bu sayede kartı, yatırdığınız tutarın %75 ila %90 arasında değişen tutarlarıyla değerlendirebilir ve her ay belirli miktarda kart kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Kullanışlı Mı?

Kartla ilgili bloke işlemlerinin gerçekleşmemesi ve kullanıma uygun bir kredi kartına sahip olunabilmesi için gerekli tüm şartlara uymanız gerekiyor. Başlangıçta mutlaka kartınızın ne kadar kredi tutarı olmasını istiyorsanız, buna uygun şekilde kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapacağınız başvurularda 1000 Türk Lirası bloke teminatı verirseniz, bu durumda 750 ila 900 arasında değişen tutarlarla limite sahip kredi kartını almanız mümkün olacaktır.

Marifetli kredi kartı müşterilerin taleplerini karşılayabildiği, yeterli görüldüğü ve her zaman için bloke süresinin ortalamanın altında olması nedeniyle Türkiye’de kullanışlıdır. Müşterilerin kredi kartını almak için ödeyecekleri tutarın ne kadar olduğuna bağlı olarak, banka tarafından belirlenecek olan kart limiti de işlemlerinizi belirleyecektir.

Kart alınırken verilen tutarın biraz daha altında bir limit belirlenmesinin sebebi, faizler ve diğer kalemler göz önünde bulundurulmasıdır. Ödeme yapmadığınız taktirde, başlangıçta vermiş olduğunuz tutara bloke konuluyor. Bloke teminatının kaldırılarak hiçbir ekstra ücret talep edilmeden doğrudan size iade ediliyor olması, bloke teminatlı olan kartın çok fazla ilgi görmesinin temel sebebidir.

kredi kartı almak için kredi skoru kaç olmalı

Kartımın Bloke Süresi Ne Zaman Kalkar?

Kredi notu düşük olanlar için özel olarak çıkartılan kartların kullanıma sunulmasıyla birlikte, özellikle genel kullanım şartları da bankalara bağlı olarak düzenlenmeye başlanmıştır. Türkiye’de bu alanda hizmet veren kurumlar tarafından 6 ay ile 12 ay arasında değişiklik gösteren süreler boyunca düzenli bir şekilde ödeme yapıldığı taktirde, kredi kartına koyulan bloke teminatının kaldırılması sağlanıyor.

Bu sayede normal bir kredi kartına sahip oluyor, başlangıçta yatırmış olduğunuz paranızı da geri alarak, istediğiniz şekilde değerlendirebiliyorsunuz.Herhangi bir ödeme aksatma sürecinde değerlendirmeye tabii tutulması mümkün olmayacak kartın doğru kullanımı, ödemelerin aksatılmaması yeterli olacaktır. Kartın blokesi ise teminatlı kredi kartı 2017 yılında olduğu gibi 2018’de de 6 ila 12 ay teminat süresindeki ödemelerinize bağlı olarak kaldırılacaktır.

Ödemelerin her yeni ay için ne kadar harcama yaptıysanız buna uygun şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. İkinci aya aksatılan ödemeler nedeniyle yeni ayda kart kullanmanıza izin verilmesi, blokenin kısa sürede kaldırılması da düşük ihtimallere sahiptir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
şubeye gitmeden kredi çekmek
Şubeye Gitmeden Sandalyenizden Direk Kredi (HIZIR GİBİ)

Her geçen sene bankacılık sektörü gelişmekte ve müşterilerine...

kredi kartı işsizlik sigortası nedir
5 Başlıkta Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Kredi kartı işsizlik sigortası ne işe yarar? İşsiz...

x