Kredi Notu Öğrenme (Her Bütçeye Uygun Seçenekler)

Yayın Tarihi: 10.02.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 26.02.2019
 

Kredi notu öğrenme (KKB sorgulama) hemde ücretsiz, findeks risk raporları, Tukcell, Vodafone vb. operatörler üzerinden öğrenmenin ve sorgulamanın birçok yolu vardır. Kredi başvuruları için mutlak yol kredi notu skorundan geçiyor, bizde birbirinden farklı 9-10 kadar yol bulduk bunları sizlerle paylaşacağız.

ÖNEMLİ BİLGİ: Tüm öğrenme yollarından elde edilen veriler kredi kayıt bbürosundan elde edilir. Güncel haberler için krediker sayfasına da gidebilirsiniz.

Sizler için bulduğumuz yol ve yöntemler aşağıdaki gibidir;

 • Findeks İçin Risk Raporu Nasıl Sorgulanır?
 • Operatörler aracılığıyla SMS ile kredi derecelendirmesini öğrenme (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom)
 • Ziraat Bankası aracılığıyla öğrenme,
 • Akbank aracılığıyla kredi puanı sorgulama
 • Garanti Bankası’ndan kredi skoru öğrenme
 • Türkiye İş Bankası aracılığıyla kredi risk raporu sorgulama
 • Yapı Kredi  bankası, Vakıfbank ve diğer bankalardan öğrenme
 • BKM Express sistemi ile ile sorgulama (1,00 Türk Lirası)
 • Ücretsiz kredi notları için Onecar sistemi ile ücretsiz kredi notu sorgulama

Findeks Kredi Notu Öğrenme Şeklini Detayları İle Anlatım

Findeks, bankanızdan kredi veya kredi sağlamanın tek yoludur, sebebi ise  Findeks ile banka ile olan ilişkileriniz bir araya getirildi. Findeks sorgulama işlemine Findeks aracılığıyla erişmek için, resmi web sitesini veya web sitesinden Uygulamalar’ı tıklayın. TC Kimlik numaranızı ve telefon numaranızı sayfaya girin ve devam edin. Bundan sonra bir seferde açılan 5,31 TL’nin fiyatı hemen 10,03 TL’ye yükseliyor. Bu yükselişin sebebi “notun (skorun) ayrıntılarını görmek istiyorum”, otomatik olarak seçilir, fiyat artışının asıl sebebi budur.

Bu sembolü (işareti ) tekrar kaldırırsanız, fiyat 5.31 TL ‘ye düşecektir. Daha sonra kimlik bilgilerinizi girmeniz istenir. Kimlik bilgilerinizi girin ve aşağıdaki iletişim yolunu belirtin. İletişim yollarından birini seçin ve Devam et düğmesine basın. Başvurular için findeks.com resmi web sitesine bakın. Aşağıdaki kredi notu öğrenme yolunu esas alarak kredi derecelendirme notunuzu öğrenerek Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar üzerinden bir banka seçerek en uygun bankayla iletişime geçerek kredinizi kullanabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim? (Resimli Ve Açıklamalı Anlatım)

Bu işlemi kullanmak için Ziraat Bankası müşterisi olmalısınız. Aşağıda, tüm bankaların kredi notu öğrenme hizmetlerini de bildirdik. Sadece birkaç tıklamayla Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden öğrenebilir veya Ziraat İnternet Şubesi’ne gidebilirsiniz.

kredi notu sorgulama resimli anlatim

 • Giriş yaptıktan sonra, sol menüdeki başvurular seçeneğini tıklayın.
 • Ardından ekrandaki açılır menüye gidin ve Tamam’ı ve “Çek Ve Risk Raporu” alanını tıklayın.
 • Ardından “KKB Risk Raporu” bölümüne tıklayın.
 • Banka bu işlem için hesabınızdan Sekiz TL düşecektir.
 • Raporu indirdiğinizde, dosya doğrudan bilgisayarınıza indirilir.
 • İndirdiğiniz raporda hangi sebeplerden ötürü Kredi notunuzun düştüğünü de görebilirsiniz.
 • Aşağıdaki görüntüyü takip ederek anlatılanları kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

GSM Operatörleri Üzerinden SMS İle Öğrenme (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom)

Teknoloji geliştirme süreci hızlandıkça, bankacılık işlemleri tamamen mobil araçlara indirgeniyor. Kredi notunuzu Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom üzerinden alabilirsiniz. Ancak, bu sürecin de bir ücret gerektirdiğini belirtmek isterim. Talep edilen ücret değişebilir. Ön ödemeli bir başvuru için başvurabilirsiniz.

 • Turkcell üzerinden Findeks notu öğrenme için, 1122 ye mesaj atmanız gerekmektedir. Cep telefonuna yalnızca TC Kimlik numaranız ve doğduğunuz yılı yazarak kısa mesaj göndererek yapabilirsiniz. Servis ücreti KDV dahil 9 TL’dir.
 • Vodafone operatörüne sahip kişiler ise akıllı telefonları üzerinden  T.C. kimlik numaralarını yazarak bir boşluk bırakmak suretiyle sadece doğum yılını yazarak 1112 ye mesaj göndermeleri gerekmektedir.
 • Türk Telekom (Avea) hattına sahip kullanıcılar üstteki yöntemler gibi 9 TL karşılığın da yanlızca TC Kimlik Numaralarını 1122 ye mesaj atmaları yeterlidir.
BKM Express İle 1,00 TL’ye Kredi Derecelendirme Puanı Temin Etme

Aslında BKM Express güvenli alışveriş yapmak için kullanılan bir özel ödeme sistemidir. Kredi kartı bilgilerinizi % 100 gizlemek suretiyle güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlar.

 • BKM Express sistemini kullanarak 1,00 TL ödeyerek kredi notunun sorgulaması yapılmaktadır.
 • Hemen belirtmekte fayda var ki aynı kullanıcı bilgileri ile sadece bir kez kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.
 • Kampanya kapsamında eğer daha evvel findeks risk raporu ve kredi notu öğrenmiş şahıslar aynı kampanya kapsamında tekrar sorgulama yapamazlar.
 • BKM Express üyesi olan bankaların sunmuş oldukları kampanyalarla birleştirilebilir.
Farklı Banka Seçenekleri İle KKB Puanı Öğrenme Yolları
 • Yapı Kredi Bankası: Bu banka yolunu kullanarak risk raporu almak isteyen kişiler. YKB internet bankacılığını kullanarak veya en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bankanın mobil uygulamasına girerek risk raporu seçeneği altından kredi notu raporunuzu alabilirsiniz, bu işlem için hesabınızdan bir miktar meblağ kesileceğini bilmelisiniz.
 • İNG Bank, müşterileri herhangi bir işlem yapmadan kolay bir şekilde anında sms başvurusu sayesinde, Telefonlarından öğrenebilirler. Bunun için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek RAPOR TCKN yazarak 2205′ mesaj atmanız yeterlidir.
 • Akbank: Bu yöntemde ise sadece akbank müşterileri indirdikleri Akbank Direkt uygulaması ile kredi notu öğrenme imkanına sahiptirler.Uygulamaya giriş yaparak nakit ihtiyaçlar başlığı altından “Risk Raporu (Findeks)” başlığını tıklayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Garanti Bankası, müşterileri bu konuda oldukça şanslı internet şubesine girerek ister kredi kartından ister hesabından ödeme yaparak KKB Raporlarını hemen öğrenebilirler.

İş Bankası İle Öğrenmenin Birden Fazla Yolu Var;

 • İş Bankası internet şubesi giriyoruz » Kredilerim seçeneğinizi işaretliyoruz ve Kredi Risk Raporu
 • İş Bankası Bankamatiklerine gidiyoruz »  Bilgi sorgulama ekranı ve Kredi Risk Raporu
 •  İşCep Mobil Uygulamasını indiriyoruz » Krediler başlığı  » Kredi Risk Raporu  seçeneklerini değerlendirerek öğrenebilme şansınız bulunuyor.
onecar.com.tr Web Sitesi üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama İmkanı

Onecar.com.tr adresinden pahalı araçları seçerek bir uygulama oluşturun. Bilgilerinizi girdikten sonra size bir SMS gönderilecektir. SMS onayı girdikten sonra findex’e giriş yapın. Kredi notu ve risk raporunuzun oluşturulduğunu görebilirsiniz.

Ancak, puanınızı olumsuz etkilememek için kredi puanınızı 31 günlük aralıklarla bakmalısınız. Bilmelisiniz ki onecar sizi bu yöntemi uyguladığınız için sorgulamak için aramak isteyebilir. Bu yüzden yasal ve önerilen yolları kredi notu sorgulama işlemlerinizde tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Notu Öğrenme (Her Bütçeye Uygun Seçenekler)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
akbank kime ait sahibi kim
Akbank Kimin, Sahibi Kimdir Ve Tarihçesi (DEVLETİN Mİ)

Akbank kimin ve sahibi kimdir sorusunun cevabı biraz zordur,...

işsizlik maaşı hangi gün ödenir
4 Cevapla İşsizlik Maaşı (Ödeneği) Nereden Alınır? (TÜM DETAYLAR)

Bu yazımızda işsizlik maaşı nereden alınır veya nereden...

x