Kredi notum sıfır gözüküyor kredi çekebilir miyim diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken noktalar şunladır, bankalar kredi kullanmak için başvuruda bulunan müşterilerini değerlendirirken ilk olarak kredi notu ortalamalarını incelemektedir. Sıfır kredi notu ortalaması olan kişilerin ne yazık ki kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen ancak kredi notu sıfır olan kişilerin kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamalarını yükseltmeye çalışmaları gerekir.

Kredi notu neden sıfır olur ? Kredi notunun sıfır olmasının en önemli nedeni kişinin daha önce bankaların kredili ürünlerinden kullanmamasıdır. Yani daha önce kredi kartı, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve kredili mevduat hesabı gibi kredili ürünleri kullanmayan kişilerin değerlendirme amacı ile kullanılacak bir verileri bulunmadığı için kredi notu ortalamaları da bulunmamaktadır. Bu kişilerin genelde gerçekleştirdiği kredi notu sorgulama işlemlerinin sonunda “kredi notu hesaplanamadı” ibaresi çıkmaktadır.

Kredi Notum Sıfır Gözüküyor Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi notum sıfır “0” gözükoyor diyorsanız anlattıklarımıza ek olarak kişinin bankalara olan borçları nedeni ile yasal takip altına girmesi durumunda da kredi notu otomatik olarak sıfırlanmaktadır. Yine bu kişilerin yapmış oldukları kredi skoru sorgulama işlemlerinde “son 12 ay içerisinde gerçekleşen kanuni takip dolayısıyla hesaplanamamıştır” ibaresi ile sonuç bildirilmektedir.

Kişinin sıfır kredi notu ortalaması olması durumunda kredi kullanması kesinlikle mümkün olmadığı gibi aynı şekilde kişinin kredi kartı onayı almasına da bankalar izin vermemektedir.

“Kredi kullanmak istiyorum” diyen kişilerin kredi notlarının sıfır olması durumunda ilk olarak yapmaları gereken kredi notu yükseltme taktikleri uygulamalarıdır. Bu sayede “kredi puanım sıfır” diyen kişilerin not ortalamaları yükselmekte ve kredi onayı alabilecek düzeye getirilmektedir. Öncelikle kısa sürede not ortalamasını kısa sürede yükseltebileceğiniz bir kredi puanı yükseltme hilesi olmadığını bilmeniz gerekir. Bunun için sabırlı olmanız ve aşağıda yer alan kredi notu yükseltme yöntemleri maddelerini uygulamanız yeterli olacaktır.

Kredi Notum Sıfır Diyenler, Bankalarla İlişkinizi Sıkı Tutun

Kredi notunuz sıfır ise ilk yapmanız gereken daha önce adınıza açılan bir banka hesabı yoksa bankadan hesap açmak için başvuruda bulunmaktır. Bankada hesabınız varsa ya da hesap açma başvurusunda bulunduktan sonra mutlaka bu hesabı aktif olarak kullanın. Mutlaka hesabınıza ait bir bankamatik kartı alın ve alışverişlerinizi bu kart ile yapın.

Kredi Notunuz Sıfır İse Hesaptan Otomatik Ödeme Talimatı Verin!

Nakit para harcamalarınızı sonlandırın ve tüm para harcamalarınızı, nakit alışverişlerinizi, fatura ödemelerinizi, kira ödemesi ya da özel okul gideri gibi tüm düzenli ödemelerinizi hesabınızdan gerçekleştirin. Bankaya ne kadar “sağlam” bir müşteri olduğunuzu her fırsatta gösterin. Tüm faturalarınızı gününde ödeyin ve mali işlemlerinizin tümünü banka hesabından gerçekleştirin. Mümkünse maaşınızın da bu hesaba yatırılmasını sağlayan ve bankaların maaş müşterisi olmaya çalışın. Bu sayede bankanın sizin mali profilinizi izlemesine olanak sağlayın.

kredi notum sıfır gözüküyor

Kredi Notum Sıfır Diyorsanız, Kredili Mevduat Hesabı Başvurusunda Bulunun

Hesabınıza düzenli aralıklarla para yatırın ve para çekin. Sürekli olarak hesabınızı aktif tutun ve bu sayede bankanın size kredili mevduat limiti tanımlamasını sağlayın. Kredili mevduat hesabı limiti ilk dönemde son derece düşük tutulacaktır. Bu limiti arada ihtiyacınız olmasa dahi kullanın ve mutlaka birkaç gün sonra borcunuz olan tutarı yatırın. Bankaya “ben güvenilir bir müşteriyim, bana borç verirseniz size borcumu zamanında öderim” mesajı verin.

Kredi Notunuz “0” Gözüküyorsa, Kredi Kartı Başvurusunda Bulunun

Tüm bu aşamaları başarılı bir şekilde geçmeniz durumunda kredi kartı başvuru formu doldurun. Banka yüksek maaş bordrosu göstermeniz durumunda kredi kartı başvurunuzu çok daha kolay bir şekilde onaylayacaktır. Kredi kartı onayı alır almaz kredi kartı limiti için belirlene tutarı her ay sonuna kadar harcayın ve mutlaka kredi kartı son ödeme tarihi içerisinde kredi kartı asgari ödeme tutarı yerine kredi kartı toplam borç tutarı bölümünü ödeyin.

Tavsiye İçerik : Kredi Puanı Raporundaki Renklerin Ve Sayıların Anlamları Nedir ?

Düzenli olarak kredi kartı kullanın ve borcunuzu her zaman geciktirmeden ödeyin. Bunu birkaç ay devam ettirdikten sonra Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapın ve not ortalamanızı kontrol ederek düşük limitli bir kredi için başvuruda bulunun. Banka maaşa göre kredi hesaplaması yapmanız durumunda maaşınızın karşılayacağı tutar için kredi başvurunuzu mutlaka onaylayacaktır. Burada amaç bankaya mali performansı başarılı bir şekilde sunmak ve güvenilir müşteri imajını başarılı bir şekilde yansıtmayı başarmak olmalıdır.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir