Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (7 BANKA)

Yayın Tarihi: 06.01.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 12.09.2019
 

Acil nakit para ihtiyacı duyan ya da yapmak istedikleri iş ve tatil planları gibi planları nedeni ile nakit para arayışında olan kişiler bankalardan kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bankadan kredi çekmek için ise kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin bankalarca aranılan bazı şartları taşımaları gerekir. Bu şartları taşımayan kişilerce yapılan kredi başvuruları bankalar tarafından reddedilirken en kolay kredi veren bankalar dahi bazı kişilere kredi vermeyi reddetmektedir. Bu makalemizde kredi notu düşüklere ve kötü kredi siciline kredi veren bankaları ele alacağız.

Bankanın karar verirken değerlendirmeye aldıkları en önemli verilerden biride kredi geçmişi olarak ta anılan kredi sicili verisidir. Peki, “kredi sicilim bozuk, kredi çekmek istiyorum” diyen sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesi içerisinde hangi bankalar yer almaktadır?

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı ?

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli konu yasal takip altına girdiyseniz kesinlikle ama kesinlikle hiçbir bankadan kredi onayı almanızın mümkün olmadığıdır. Bunun nedeni yasal takip altına girdiğiniz anda kara liste kayıtlarına adınızın yazılmasıdır. Son dönemde internette yayımlanan “Finansbank kara listedekilere kredi veriyoruz” benzeri ilanlara kesinlikle inanılmaması gerekir. Çünkü verilen tüm “kara listeye kredi çıkartılır” ilanları tamamen dolandırıcılık amacı ile verilen ilanlardır.

Bilindiği üzere ülkemizde finans sektöründe hizmet veren bankaların tümü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından denetlenmektedir. Bu kurumun vermiş olduğu kararlar bağlayıcı olup bankaların bu kuralların dışına çıkmaları kesinlikle mümkün değildir. BDDK tarafından alınan karar kapsamında karar listeye giren kişilere kara listeden çıkma süresi olan 5 yıllık süre dolmadan kesinlikle kredi kullandırılması mümkün değildir.

kara liste ve yasal takipteyim kredi çıkar mı

Yasal olarak mümkün olmayan bir konuda size kredi onayı aldıracağını söyleyen hiç kimseye inanmamanız çok önemlidir. Özellikle de kredi kullandıracağını söyleyerek sizden önden para isteyen kişilere ödeme yapmanız sizi dolandırıcıların hedefi haline getirecektir.

Kara Listedeyim (Yasal Takipteyim), Kredi Sicilim Bozuk Kredi Alabilirmiyim ?

Öncelikle kara liste, yasal takip ile bozuk sicil arasındaki farkı bilmekte yarar var. Kara liste veya kara sicil olarak adlandırılan grup bankalar tarafından “kredi verilemez kredi red” olarak sınıflandırılırlar. Bunun yanında bozuk sicil ise kredi notu sorgulaması esnasında düşük kredi notuna sahip ve bankalar tarafından riskli görülen kişilerdir.

Şu anda en kolay kredi veren banka olarak ilk sırada hiç tartışmasız Odeabank yer almaktadır. Odeabank ihtiyaç kredisi için düşük kredi notuna kredi kullanımına izin verirken aynı şekilde AktifBank tarafından kullandırılan N Kolay Kredi paketinde de aylık belgelenebilir gelir sunabilen hemen hemen herkese banka kredi onayı vermektedir. Zaten bankanın düzenlemiş olduğu kampanyanın adı “ düşük kredi notuna kredi ” olup düzenli aylık gelir elde eden ve bu gelir ile orantılı olarak kredi kullanmak isteyen kişilere kredi onayı verilmektedir. Bu bankalara ek olarak;

 • Fibabank
 • Finansbank
 • ING Bank
 • Enpara
 • TEB

Burgan Bank gibi bankalarda kolay kredi onayı vermeleri ile tercih edilen bankalar arasında bulunmaktadır. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesi içerisinde yer alan bu bankaların ortak özellikleri diğer bankalara oranla kredi faiz oranlarının çok daha yüksek olmasıdır.

kara listedekilere kredi veren banka var mı

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı ?

Evet, bazı bankalar bozuk kredi sicili olan müşterilerine kredi onayı verebilmektedir. Ancak burada bozuk kredi sicili terimi ile kastedilen kişinin bankalara olan borçlarını ödemede gecikmeye düşmesidir. Yani kara listeye girmek ya da yasal takip altına girmek sorunları söz konusu değildir. Kredi borcunu ödemekte zorlandığı için kredi sicili bozulan kişilere ise en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları durumunda onay verilebilmektedir.

Burada önemli olan kişinin aylık belgelenebilir geliri ile orantılı bir kredi limiti belirleyerek kredi başvuru formu doldurmasıdır. Bazı bankalar çok zor kredi onayı verdiği için asla en zor kredi veren bankalar arasından seçimde bulunulmamalı, kolay kredi veren yerler üzerinden kredi başvurusunda bulunulmalıdır. Bu başvuru işlemini yapmadan önce kredi notu öğrenme konumuzu inceleyerek bakalara kredi başvurusu yapmadan önce ön çalışmanızı yapmış olur ve doğru başvuru yapabilirsiniz.

Eğer kredi notunuz düşük ve kredi siciliniz olumsuz etkilenmiş ise kredinizin onaylanması için bazı başvuru yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse ipotek göstererek kredi başvurusu yapabilir veya kefil ile başvurarak kredi onayınızın pozitif olması ihtimalini güçlendirebilirsiniz. Bunları biraz daha detaylı sizlere anlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Kötü sicil sahibi bir müşteri olarak, bankaya borcu bulunmayan bir müşteri gibi, gelir belgesiz veya maaş bordrosu ile başvurmanız durumunda, krediniz olumlu sonuçlanmayacaktır.
Hatta kara listede olan bir kişiyseniz ve maaşınız belirli bir kısmına icra emri nedeniyle el konulmuş ise, bu durum maaş bordrosunda da görüleceğinden, bankadan kredi almanız zorlaşacaktır. Bu durumda kara listede olanların kredi başvurusu yapabilmesi için iki yöntemden bahsetmek istiyorum.
kara listedekiler kredi başvurusunu nasıl yapmalı
Kredi Notu Düşük Ve Sicili Bozuk Olanlara Kredi Başvuru Yöntemi ( İpotek Göstererek Kredi Başvurusu )

Banka sicili bozuk olan kişilerin bankalara kredi başvurusu yapmadan evvel üzerlerine kayıtlı garimenkulleri rehin ve ipotek gösterebilir.Bunlardan bazıları ev, arsa, tarla, araba gibi mal ve mülkler olabilir. Bu malları ipotek ettirmek suretiyle kredi başvurusu yapıldığı taktirde, banka gerekli ekspertiz ve değerleri biçtikten sonra başvurulan krediyi karşılayıp karşılamayacağına karar verecektir.

İpotek ve haciz koylabilecek şekilde rehin gösterdiğiniz mallarınızın değeri kredi başvuru değerinizi karşılıyor ise bankalar kredi siciliniz bozuk ve kredi puanınız düşük olsa bile kredinize onay verebilir.Burada önemli olan husus kredinize karşılık gösterdiğiniz gayrimenkuk veya malın üzerinde daha önce konulmuş bir şerh veya ipotek olmaması ve başvuru limitinizi karşılamasıdır.

Banka Sicili Olumsuz Olanlar İçin Kefil İle Kredi Başvurusu Yöntemi

Kredi skoru kötü olan ve sicili olumsuz olan kişiler için başka bir kredi başvuru yöntemi ise kefil göstermek suretiyle başvuru yapma şeklidir. Başvuru yapacak kişinin kredi sicili bozuk ve kötü ödemelerinden dolayı kredi notu eksi yönlü olduğundan kredi vermese bile kefilin durumu göz önünde bulundurularak kredi başvurunuza olumlu cevap almanız oldukça yüksek ihtimaldir.

Acil Para Bulmam Lazım Diyenlere Hayat Kurtaran Öneriler : https://finanskredirehberi.com/acil-para-lazim-kredi-cekemiyorum-diyenlere-altin-bilgiler/

Tabi buradaki önemli husus ise başvuru esnasında kredi notu yüksek pozitif yönlü olan ve sizlere daha açıklamalı şekilde aşağıda sunulan kriterleri taşıması sizi düşük kredi notu ile kredi başvurusu aşamasında bir adım öne taşıyacaktır. Peki; böyle bir durumda kimler kefil olabilir ve kefilin özellikleri neler olmalıdır inceleyelim.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Alma Şansı (Yarım Kalan Krediyi Kapat Yeni Krediyi Al )

Kredi notu düşüklere kredi imkanı için bir yol daha var yazımızı yeni yöntemler buldukça güncelliyoruz. Eğer kredi notunuz düşük ve kredi başvurunuz olumsuz ise bu yolu denemenizde fayda var. Eğer hali hazırda bir kredi borcunuz var ise veya kredi kartı borcunuz olduğunu düşünelim.

Banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunacağınızı ama çektiğiniz krediyi bankadaki kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak için kullanmak istediğinizi, ve nakit para istemediğinizi söylerseniz kredi sicili bozuk olanlar bile bu şekilde kredi alma imkanı çok yüksek. Eski krediyi kapatıp yeni kredi çekeceğiniz için banka bu gibi durumlarda kredi onayına sıcak bakmaktadır.

Özellikle dikkat etmeniz gereken husus kredinin başında nakit para istemediğinizi söyleyerek” başvuruda bulunmanız kredi kartı borcunuzu ve kredinizi kapatmanız bankanın işine gelecektir belki biraz fazla faiz ödeyebilirsiniz ama kısa sürede dar zamandaki para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Borç Birleştirme Ve Yapılandırma Kampanyaları İmdadınıza Yetişir

Evet doğru duydunuz borç birleştirme, kredi notu kötü olanlar için çıkarılan bu kredi fırsatı tam size göre aslında bu konuyu güncel olarak Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB ) Borç Birleştirme kampanyası güncel olarak şuanda sunulmaktadır.

Banka için kredi sicilinizin düşük olmasının pek önemi yok çünkü amaç ödenemeyen dağılmış borçları tek bir bankada toplamak yani borç yapılandırması yapmaktır.

TEB bankasının borç yapılandırma kampanyası ile tüm borçlarınızı 60 ay vade ile ve de 1,29 faiz oranı gibi düşük bir faizle tek çatı altında toplayabilirsiniz hemde kara listede olsanız bile…

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • T.C. Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi
Kredi Sicili Kötü Olana Kefil Olabilecek Kişiler Ve Kredi  Başvuru Şekli

Sizinde bir tüketici olarak kredi siciliniz negatif yönlü ve kötü durumdaysa, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara ulaşarak aşağıda belirtilen şartları taşıyan kişileri kefil göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Göstermiş olduğunuz kefilin banka tarafınca kredi notu durumu ve daha önceki banka ödemeleri, çekmiş olduğu krediler ve aldığı maaşa kadar kredi sicili soruşturulacaktır.

Kötü kredi sicili olanların kredi başvurusunda gösterecekleri kefillerin olması gereken şartlarını kısaca aşağıda belirledik. Bu şartlara uygun kişilerle başvuru yaptığınızda kredi başvurunuzun onaylanması muhtemeldir.

 • Emekliler veya çiftçiler yada bağ-kur’a kaydı bulunmayan çalışanlar
 • Devlet dairelerinde maaşlı işçiler veya Devlet memurları ( Polis, Doktor, Hemşire )
 • Ticaretle uğraşan ve ticaret odalarına ve sanayi odalarına kayıtlı meslek erbapları
 • Özel ve Devlet bankalarında çalışan memur ve işçiler
 • İleri derece tahsil ve öğrenim gerektiren işlerde çalışan kişiler ( Avukat, Mühendis, Öğretmen )

Kısaca; eğer daha evvel yasal takibe takılmadı ve kara listeye girmediyseniz kredi siciliniz ne kadar kötü olursa olsun doğru kredi başvurusu ile kredinizi alabilirsiniz. Yazımız sürekli güncellenecektir.

Etiketler:

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (7 BANKA)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (7 BANKA) Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. osman dedi ki:

  emekliyim ihtiyacim var

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Emekliler maaşlarından kolay bir şekilde kredi kullanabiliyor Osman bey bir devlet bankasına giderek görüşme sağlamanız faydalı olacaktır.

 2. Didem dedi ki:

  Engelliyim ihtiyacım var

 3. kubra dedi ki:

  Yazılarınız çok faydalı oldu. Teşekkürler

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Kübra hanım teşekkürler. Faydamız olduysa ne mutlu bizlere.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
taşıt kredisi yapılandırılır mı
Taşıt Kredilerine Yapılandırma ( Refinansman )Yapılır Mı ?

Bankaların müşterilerine sundukları hizmetlerden biri de borçlarını ödemekte...

tamamına kredili araba
Arabanın ( Taşıtın ) Tamamına Kredi Alma

Günümüzde araç satın almak için yeterli tutarda nakit...

x