finanskredirehberi.com

Kredi Sicili Bozuk Olanalara Kredi Veren (ÇIKARAN) Bankalar

Tarih: 06.01.2018
Güncel: 13.11.2019
kötü sicile kredi veren bankalar

Eğer nakit ihtiyacınızı karşılamak için ne yapsanız bir yol bulamayıp kredi kullanamadı iseniz bunun bir sebebi var, bildiğiniz gibi bankadan kredi çekmek için ve başvuru formu doldurmak borç almak isteyenlerin bankalarca ve “KKB” bürosunca aranılan bazı şartları taşımaları gerekir. Bu şartları taşımayan kişilerce yapılan kredi başvuruları bankalar tarafından sicili bozuk olarak işaretlendiğinden bu durumda olanlara kredi vermeyi reddetmektedir.

Bankanın karar verirken değerlendirmeye aldıkları en önemli verilerden biride kredi geçmişi olarak da anılan kredi sicili verisidir. Sizler bu verileri dikkate almadan üst üste olur olmaz zamanlarda nakit para bulabilmek için bankaların kapılarını aşındırdı iseniz ve sürekli kredi başvurusu için bankaya başvuruda bulunduysanız işte bu kötü bir durum. Çünkü bankadaki skorunuz alt üst olmuş durumda ve banka dereceniz düşmüş demektedir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Kara listedeyim bankadan kredi alabilir miyim diyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken en önemli konu yasal takip altına girdiyseniz kesinlikle ama kesinlikle hiçbir bankadan kredi onayı almanızın mümkün olmadığıdır. Bunun nedeni yasal takip altına girdiğiniz anda kara liste kayıtlarına adınızın yazılmasıdır.Yapacağınız her yeni başvuruda banka yetkilisi tarafından bu not gözlemlenir ve sonuç olumsuz olarak yansır.

kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri

Daha önce bu şekilde kredi notu düşen ve bankalardan kredi skoru düşük olması sebebiyle kredi alamayanların mağduriyetlerin giderilmesi adına yapılan yasa tasarısı değişikliği ile daha evvel banka borçları yüzünden kırmızı kalem yemiş kişilere tanınan sicil affı ile bu kişilerin borçlarını yapılandırma hakkı ve kredi sicili temizleme şansı verilmiştir. Kredi borçlarını yapılandıran kişilerin bozuk sicilleri taksitlerini her ödediklerinde yavaş yavaş düzelebileceği gibi tüm bankalardan kredi çekme hakları da bulunmuş olacaktır. Bu fırsatı değerlendirmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Kredi Derecesi Düşük Olanlara “Borç Kapatma Kredisi” Veren Bankalar İncelemesi

Kanun kapsamında tüm bankalardan kredi kullanma şansınız var fakat bankalar arasında da bu işe daha ılımlı bakan ve sizlere çok zorluk çıkarmadan nakit ihtiyacınızı karşılayacak krediyi sunanlar vardır. Bizim incelerimiz sonucunda şu anda en kolay kredi veren banka olarak ilk sırada hiç tartışmasız Odeabank yer almaktadır. Odeabank ihtiyaç kredisi için düşük kredi notuna kredi kullanımına izin verirken aynı şekilde AktifBank tarafından kullandırılan N Kolay Kredi paketinde de aylık belgelenebilir gelir sunabilen hemen hemen herkese banka kredi onayı vermektedir. Bankalar şu şekilde sıralanması mümkündür;

 • Denizbank
 • Finansbank
 • ING Bank
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Vakıfbank

Yukarıdaki banka şubelerini ziyaret ederek, müşteri temsilcileri aracılığı ile kara listeyi oluşturan borçlarınızı tek bir çatı altında toplayarak 72 aya kadar taksitlendirip ödeyebilirsiniz.

kara listedekilere kredi veren banka var mı

Sicili Bozuk Olanlar Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle kredi siciliniz olumsuz ve negatif olduğundan dolayı bankalara karşı 1-0 yenik durumdasınız. Bunu bilerek çalışmalara başlamalısınız. Tabi bunun kapsamlarını iyi ayırt etmek gereklidir. Çünkü her bozuk sicil kredi alamaz anlamına gelmez.

 • Yasal Takip, Bankalara karşı bulunan ve devam eden kredi kartı borcu yada kredi kartı borcunu veyahutta kredili ürünlerden doğan borçlarını ödememiş ve banka yasal takip başlatarak bu borcunu alma yoluna gittiği durumdur.
 • Kara Liste, Daha önce bankalar ile kredili ürünlerde sıkıntı yaşayarak borçlarını ödememiş veyahutta borç yapılandırma yapmamış bu yüzden kara sicile diğer adıyla kırmızı kart yiyerek kara listeye düşülmüş, bankalardan kredi başvurularında “RED 09” sonucu ile karşılaşılan durumdur. Bu kişilerin kredi talepleri olumsuz olarak değerlendirilir.
 • Bozuk Sicil, bankalarla olan kredili ürünlerinin ödemelerini son ödeme tarihine uygun yapmamış geciktirmiş bu yüzden kredi notu ortalaması düşen ve banka nezdinde kredi puanı açısından riskli görülen kişilerdir. Bu kişilerin kredi almasının önü açıktır!
Yasal Takipte Ve İcralık Olanlara Bankalar Kredi Verir Mi?

Vakıfbank yasal takipte olan ve sicili bozuk olanlara kredi imkânı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Yanındaki güç kredisi ile başka bankalarda olan kredi kartı ve kredi borçlarını kapatarak Vakıfbank’a taşımayı kabul eden müşterileri için geçerlidir.

İmkanlar ise 3 ay geri ödemesiz, 1,10 Faiz oranı ile 36 aya kadar taksit seçenekleri ile yüz güldüren bir kampanya olarak karşımıza çıkıyor. Başvuru

Sicili Bozuk Olanlar Bankalardan İpotekli Kredi Çekebilir Mi?

Üzerinize kayıtlı gayrimenkullerinizi rehin ve ipotek gösterebilirsiniz. Bunlardan bazıları ev, arsa, tarla, araba gibi mal ve mülkler olabilir. Bu malları ipotek ettirmek suretiyle kredi başvurusu yapıldığı taktirde, banka gerekli ekspertiz ve değerleri biçtikten sonra başvurulan krediyi karşılayıp karşılamayacağına karar verecektir.

İlgili Makale : Ziraat Bankası İnternetten Kredi Notu Sorgulama

İpotek ve haciz koyabilecek şekilde rehin gösterdiğiniz mallarınızın değeri kredi başvuru değerinizi karşılıyor ise bankalar kredi siciliniz bozuk ve kredi puanınız düşük olsa bile kredinize onay verebilir.Burada önemli olan husus kredinize karşılık gösterdiğiniz gayrimenkul veya malın üzerinde daha önce konulmuş bir şerh veya ipotek olmaması ve başvuru limitinizi karşılamasıdır.

Banka Sicili Olumsuz Olanlar İçin Kefil İle Kredi Başvurusu Yöntemi

Taktir edersiniz ki banka tarafında geçmişte olumsuz geri ödemeler ve kötü bir izlenim oluşmuştur. Bu yüzden bir başvuru yaparken yanınızda bir iş adamı, memur veya uzun süredir aynı işyerin de çalışan bir arkadaşınızı garantör kefil olarak götürmek oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Tabi buradaki önemli husus ise başvuru esnasında kredi notu yüksek pozitif yönlü olan bireyleri bulmak başvurusu aşamasında sizi bir adım öne taşıyacaktır. Peki; böyle bir durumda kimler kefil olabilir ve kefilin özellikleri neler olmalıdır inceleyelim.

Kötü kredi sicili olanların kredi başvurusunda gösterecekleri kefillerin olması gereken şartlarını kısaca aşağıda belirledik. Bu şartlara uygun kişilerle başvuru yaptığınızda kredi başvurunuzun onaylanması muhtemeldir.

 • Emekliler veya çiftçiler yada bağ-kur’a kaydı bulunmayan çalışanlar
 • Devlet dairelerinde maaşlı işçiler veya Devlet memurları ( Polis, Doktor, Hemşire )
 • Ticaretle uğraşan ve ticaret odalarına ve sanayi odalarına kayıtlı meslek erbapları
 • Özel ve Devlet bankalarında çalışan memur ve işçiler
 • İleri derece tahsil ve öğrenim gerektiren işlerde çalışan kişiler ( Avukat, Mühendis, Öğretmen )

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Sicili Bozuk Olanalara Kredi Veren (ÇIKARAN) Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Kredi Sicili Bozuk Olanalara Kredi Veren (ÇIKARAN) Bankalar Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Şeyma dedi ki:

  Yazıdaki paylaşımlar işe yarıyor denemelisiniz.

 2. türker dedi ki:

  makale bilgilendirici ve ayrıntılı olmuş teşekkürler kredi banka rehberi

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
tamamına kredili araba
Arabanın ( Taşıtın ) Tamamına Kredi Alma

Günümüzde araç satın almak için yeterli tutarda nakit...

enpara ne işe yarar
Finansbank Enpara Nedir, Özellikleri Nelerdir ?

Gelişen internet teknolojisi, maaşların artık bankaya yatırılması ve...

x