Gerek öğrenci olan gençler olsun gerekse reşit olma yaşına ulaşamamış 18 yaş altı gençler kredi kartı sahibi olmak istiyorlar. Bunun en büyük sebebi artık hemen hemen her şeyin internet üzerinden yapılıyor olabilmesi ve bir kolaylık sağlamasıdır. Bildiğiniz gibi kredi kartlarının değeri covid 19 çıkması ile beraber daha belirgin hale gelmiştir. Temassız ödemeler uzaktan internetten alışverişler derken gençlerde bu mucize kredi kartlarına sahip olma taleplerinde oldukça haklılar.

Yazımda sizlere 18 yaşından küçükler nasıl kredi kartı sahibi olabilir, başvuru şartları nelerdir. 18 Yaş altı kredi kartı veren bankalar ve bu kartların çeşitli özelliklerinden bahsedeceğim.

18 Yaşını Doldurmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre 18 yaşını doldurmadı iseniz kredi kartı almanız biraz zor olacaktır. Fakat bu imkansız değildir. Çünkü bankalar daha fazla müşteriye ulaşmak için gençlerinde kredi kartı sahibi olmasının önünü dolaylı yollarla olsa bile açıyorlar.

Bunlar banka hesaplarına ek avans hesaplar açarak veya gençlere özel kredi kartı seçenekleri sunarak oluyor. Teknolojinin gelişmesi ile ön ödemeli kartlar kredi kartları yerine geçmektedir. Bu seçeneklerin hepsini ve 18 yaş altı gençlerin nasıl kredi kartı alabileceğini sizlere detayları ile birlikte anlatacağım.

Online Olarak 18 Yaş Altı Kişilere Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurunun kabul edilmesi için, başvuru yapan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaş altı kart almak isteyen kişilerin anne ve babaları ile banka şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapmaları mümkündür. 18 yaşını doldurmayan kişilerin cezai ehliyetinin bulunmaması sebebiyle tek başlarına yaptıkları başvurular kabul edilmese de anne ve babasının bankaya gelerek onay verdiğini belirtmesi ile kişinin kredi kartı başvurusu kabul edilmektedir.

Eğer 18 yaşını doldurmadıysanız online olarak bankaların internet şubelerini kullanarak ebeveynlerinizin kartları üzerine kredi kartı başvurusu yaparak ek kart sahibi olarak kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bankalar gerekli görmesi durumunda Anne veya Babanızdan yazılı onay isteyebilir.

Aile büyüğünün yapması gereken işlem ;

[safir_note type=”mavi” text=”Çalışmakta olduğunuz bankanın internet veya mobil bankacılığına giriş yaptıktan sonra Kredi Kartlarım seçeneğini işaretleyerek seçmeniz gerekiyor, daha sonra Kredi Kartı Başvurusu seçeneğini işaretlemelisiniz karşınıza gelen ekranda Ek Kart İstiyorum ibaresini göreceksiniz. Bunu işaretlediğinizde ek kart sahibinin bilgileri sorulacak ve ek kredi kartı başvurusu 18 yaşından küçük olan birey adına tamamlancaktır.”]

Başvuru sonrasında kredi kartınız bir hafta içerisinde size ulaşacaktır.

18 Yaşından Küçüklere Garanti BBVA Ve 5 Banka Kredi Kartı İmkan Sağlıyor!

18 yaş altındaki kişilerin kredi kartı başvurusu yapabilmeleri için öncelikle banka hesabının olması gerekmektedir. Banka hesabı hiç olmayan kişiler, kredi kartı başvurusu yapamaz. Banka hesabı açmak için 18 yaşının altındaki kişilerin anne ve babaları ile birlikte bir banka şubesine gitmesi ve velilerinin yetkisi ile hesap açtırması gerekir. Burada önemli olan nokta hem banka hesabı hem de kredi kartı başvurularında anne ve babanın beraber gitmesi gerektiğidir. Çünkü hukuken anne ve babanın ayrı ayrı rızası alınmadan başvuru yapılamaz.

Anne ve babanın banka şubesine gelme imkanının bulunmadığı durumlarda, noterden onaylı rızalarının bulunduğunu belirten bir belge alınarak da başvuru işlemi tamamlanabilir. Açılan banka hesabının ardından yine velilerin onayı ile kredi kartı başvurusu yapılabilir. Burada kredi kartının ödemelerinden ve diğer tüm işlemlerinden veli sorumlu olacaktır.

 • VakıfBank
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • İninal Banka Kredi Kartı

Akbank Exi26 18 Yaş Altına Özel Kredi Kartı!

Akbank, exi26 kartı ile 16-26 yaş aralığındaki kişilere kredi kartı imkanı sunmaktadır. Bu kredi kartına 18 yaşının üzerindekiler kendileri başvuru yapabiliyorken 16-18 yaş aralığındaki kişilerin ailesi ile başvuru yapması gerekir. Başvuru onaylanan kişiler, exi26 ile Akbank’ın sunduğu avantajlardan faydalanabilir. Havale ücretinin olmadığı bu kartta taksitli ödeme seçenekleri gibi birçok avantaj bulunmaktadır.

Kartın bazı özellikleri ve şartları şöyle;

18 yaş altına kredi kartı

 • 18 yaş altındaki kişilerin kullanımı için hazırlanmıştır.
 • Normal bir kredi kartından farkı yoktur. Sadece ailenin tanımladığı limit kadar kullanılır.
 • Kredi kartına bağlı bir hesap bulunmaktadır.
 • Kredi kartı şifresi, kart tesliminden hemen sonra alınabilir.
 • ATM’den nakit avans çekilebilir. Aile kontrolündedir.

18 yaş altındaki gençler Aile bireyleriyle giderek hemen bu kredi kartına sahip olabilirler.

İş Bankası Gençlere Özel İlk İmza Kredi Kartı Özellikli Bankamatik Kartı

Türkiye İş Bankası ilk imza kredi kartı, aslında kredi kartı olarak kullanılabilen bir banka kartıdır. Ön ödemeli bir kredi kartı olarak düşünüldüğünde, sizin istediğiniz kadar bir limit belirleyebileceğiniz şekilde çalışıyor. Normal bir banka kartı olmasının yanı sıra, beraberinde getirdiği bir çok özellik ile kredi kartı kadar işlem yapmanıza imkan sağlıyor.

Tavsiye Makale : PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Yine üstte belirttiğimiz başvuru şartlarını yerine getirebilen herkes tarafından rahatlıkla başvuru yapılabiliyor. Yine de belirtmekte fayda var ki, bu kart tipi de sadece 18 yaş altındakiler için geçerli olup, 18 yaş üstünün kullanımına sunulmamıştır. Bu kartın özelliklerinden bazıları şunlar;

 • İnternet bankacılığına tanımlayabilme
 • İnternetten alışveriş
 • Limit tanımlama, nakit çekim
 • ATM kullanımı
 • Para transferi ve özel hesap numarası

İş Bankası’ndan 18 Yaşıdan Küçükler İçin Maxipara (-18) Kredi Kartı

Bu kart İş Bankası tarafından 12 ve 18 yaş aralığındaki gençler için düzenlenmiştir. Kartın üzerinde çocuğunuzun veya değerli gencimizin ismi yazılmaktadır. Tüm kredi kartı özelliklerine sahiptir. Ön ödemeli bir kart gibi gözüksede tamamen banka güvencesinde olan bir kredi kartıdır.

Kartınıza ne kadar para yüklerseniz kredi kartı işlemleri ve limitleri bu orantıda yapılabilmektedir. Eğer Aile bireyi olarak İş Bankası müşterisi iseniz 18 yaş altı oğlunuza veya kızınıza bu kredi kartını alabilirsiniz. Gençlerin bu bankada hesabının bulunmasına gerek ve zorunluluk yoktur. Tüm kredi kartları gibi şifreli şekilde kullanılmaktadır.

Öğrenciler için bulunmaz bir nimet olan Maxipara Gençlik (-18) kartı oldukça faydalı gözüküyor bu konuda daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

15-18 Yaş aralığındaki Gençler İçin İninal Kredi Kartı En Uygun Seçenek

Evet İninal kredi kartı 18 yaş altındakiler için en uygun kartlardan bir tanesidir. Sizin için direkt olarak bir TEKNOSA şubesine giderek ininal kart istedim bunu 18 yaşından küçük olan kardeşime rica ederek yaptım bakalım kartı verecekler mi diye ? Evet kartı sorunsuz bir şekilde aldı, daha sonra cep telefonumuza ininal kredi kartı uygulamasını indirdik. Gerekli aktivasyonları yaptık ve kurulum tamamlandı.

Bu aşamadan sonra kredi kartımızın numarasına hesabımızdan 500 TL para aktardık ve daha sonra bir AVM ye giderek bir ayakkabı alışveriş yaptık. Ödemesini yine almış olduğumuz bu İninal Kart ile yaptık ve POS cihazından ödeme kredi kartı özelliği sayesinde sorunsuz bir şekilde yapıldı.

Sizde 18 yaşından küçükseniz İninal ön ödemeli kart alarak kredi kartı işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

18 ve 24 Yaş Altı İçin Vakıfbank Bankomat Kart, Kredi Kartı Özelliği Taşıyor

Vakıfbank Genç Bankomat kartı bir kredi kartı gibi dilediğinizce kullanabilirsiniz. Tamamen gençler için tasarlanmış çipli ve şifreli işlemler yapılabilir. İnternetten online alışveriş yapılabilir. Nakit avans çekebilir ve tüm online ve sanal POS cihazlarında kullanabilirsiniz. Kısaca bir kredi kartının yaptığı tüm işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Herhangi bir ücreti ve aidatı yoktur, 18 yaşından küçük gençler zaten çalışmadıkları için bu tarz ücretleri ödeyebilecekleri bir gelirleri de bulunmuyor bu yüzden 24 yaş ve 18 yaş altı gençler ücretsiz bir kart olan Vakıfbank Genç Bankomat kartını hemen edinebilirler.

Garanti BBVA’dan 18 Yaş Altındakilere Kredi Kartı Alınabilir Mi?

Garanti BBVA bankasının şuan için 18 yaş altına bir kredi kartı hizmeti ve ürünü bulunmamaktadır. Aslında milyonları bulan müşteri kitlesine sahip olan bu özel bankada ürün yelpazesi çok geniş fakat 18 yaş altındakiler ancak Ek kredi kartı başvurusu ile bir kredi kartı sahibi olabiliyorlar.

Bunun için eğer Anne veya Babanız Garanti BBVA müşterisi ise hemen 444 0 333 numaralı hattı arayarak kendi kredi kartları üzerine bir ek kart talebi oluşturarak aynı limiti kullanmanızı ve kredi kartı sahibi olmanızı sağlayabilir.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir