Televizyonlarda ve sosyal medya reklamlarında sıkça karşımıza çıkan n kolay kredi nedir ve nasıl çekilir tüm özelliklerini aşamalarını tane tane sizlere anlatacağız.Nakit para ihtiyacı duyan kişilerin büyük bir çoğunluğu bu ihtiyaçlarını giderme konusunda bankalardan kredi çekmeyi tercih etmektedir.

Bankalarca aranılan kredi kullanma koşullarını taşıyan kişilerce bankalara büyük bir kolaylıkla kredi onayı verilmekle beraber ne yazık ki bu konuda yetersiz kalan kişilerin kredi reddi kararı ile karşı karşıya kalma riskleri daha yüksektir.Bu nedenle özellikle de düşük kredi notu ortalaması olan ya da kredi sicili geçmişlerinde sıkıntılar yaşayan kişilerin kredi başvuru formu doldururken kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaları gerekir.

Düşük kredi notuna kredi denildiğinde ise akla ilk gelenlerden biri hiç tartışmasız N kolay kredi paketidir.

N Kolay Kredi Nedir ?

Kredi almanın en kolay yolu” olarak lanse edilen reklam kampanyası ile adını duyuran N Kolay Kredi, Aktif Bank tarafından nakit para arayışında olan kişilerin kullanması için hazırlanan özel bir ihtiyaç kredisi ürünüdür. Kredinin diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden farklı düşük KKB notu kredi onayı verilmesi ve kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin şubeye gitme zorunluluğu olmadan kredi kullandırılmasıdır.

Yani şubeye gitmeden kredi kullandırım süreci tamamlanmakta ve kişinin kredi onayı alması durumunda parası direkt olarak banka hesabına aktarılmakta ve açılan bu banka hesabına ait bankamatik kartı kişiye özel kurye ile ulaştırılarak parasını bankamatikten çekmesi sağlanmaktadır.

N Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

N kolay kredi çekmek için ilk olarak bankanın kurmuş olduğu nkolaykredi.com internet sitesi adresini ziyaret edin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doğru internet sitesine girdiğinizden emin olmanızdır.

Resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sitenin ana ekranında yer alan ihtiyacın olan tutarı gir ve kaç taksitte ödeyeceğini seç bölümlerini doldurarak talep ettiğiniz kredi tutarı ile kredi vadesini belirleyeceğiz. Ardından sırasıyla;

 • Açılan bu pencerenin alt bölümünde yer alan paranı hemen al butonuna basıyoruz.
 • Açılan pencerede kimlik numarası, cep telefonu numarası ve e posta adresi bilgilerinizi doğru olarak doldurun ve sayfanın altında yer alan bilgilendirme kutucuklarını onaylayarak kredimi hazırla butonuna basacağız.
 • Bu aşamada cep telefonu numaranıza doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodu olarak gönderilen SMS onay kodu bilginizi girip devam tuşuna basıyoruz.
 • Kodu girdikten sonra yenilenen ekranda sizden istenen anne kızlık soyadı, kimlik seri sıra no ve öğrenim durumu bilgilerinizi girip ardından kişisel bilgilerimi kaydet tuşuna basın.
 • Yenilenen ekranda çalışma şekli meslek seçiminde bulunarak ekranı kaydedin.
 • En son basamak olarak ev adresi ve işyeri adresi bilgilerinizi de girip işlem onayı verin.
 • Bu onayı verdikten sonra Nkolay kredi başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz.

en kolay kredi veren bankalar

N Kolay Kredimi Nasıl Alabilirim?

Kredi başvurusu onaylanan kişilerin kredi ile talep ettikleri tutar Passolig bankamatik kartı kullanıyorlarsa bu durumda anında bu kart hesabına aktarılmaktadır. Passolig kartı bulunmayan kişilerin kredi ödemesi ise bulunuyorsa Cüzdan Kart üzerinden yapılmaktadır. Bu iki kartın bulunmadığı durumlarda ise n kolay kredi kartı çıkarılmakta, bu kart diğer kredi başvuru evrakları ile beraber özel kurye aracılığı ile kişinin adresine ulaştırılarak kullandırılmaktadır.

N Kolay Kedi İle Ne Kadar Tutarda Kredi Çekebilirim?

Aktifbank online kredi N kolay ile en az 2.000 TL en çok 40.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Daha fazlasına şuan müsaade edilmiyor ama ilerleyen zamanlarda belki rakam arttırılabilir. Ayrıca vadeler ise 3 ay ile 60 ay arasında vade süresi oldukça yeterli gözüküyor. Eğer 30.000 TL krediye 48 ay vade ile başvurusunda bulunursanız taksitleriniz ve geri ödemeniz şu şekilde olacaktır.

N Kolay Kredi Tutarı Faiz Kredi Vadesi Taksit Tutarı Hesaba Yatacak
30.000 TL % 1,89 48 AY 1.032,15 TL 29.842,50 TL

N kolay kredi çekerken sigorta yaptırmak zorunlu değildir. Diğer bankalarda yapılan hayat sigortaları Aktifbank kolay kredi başvurusunda bu talep edilmez. Şayet sigortalı kredi isterseniz daha düşük faiz oranı alabileceğinizi de bilmelisiniz.

N Kolay Kredi Geri Ödemesi Nereden Yapılır ?

Ne yazık ki Aktif Bank ülkemizde hala şube sayısı konusunda sıkıntılar yaşamakta olduğu için kredi kullanmak isteyen kişilerin büyük bir bölümü borçlarını ödeme konusunda sorun yaşayıp yaşamayacağını merak etmektedir. Ödemelerini mevcut Aktif Bank şubeleri üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda Aktif Bank internet şubesi üzerinden, başka bankalarda bulunan hesaplarınızdan kredi borcunuzun olduğu banka hesap numaranıza EFT yaparak ve PTT şubeleri üzerinden de yapma fırsatınız bulunmaktadır.

İlgili Makale : Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu

N kolay kredi ödemesi için PTT şubelerini kullanacaksanız her ödeme işleminde 2 lira masraf ödemesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu da 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin tüm ödemelerini PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirmeleri halinde toplamda 96 lira daha cebinizden para çıkacağı anlamına gelmektedir ki bu da önemli bir maliyettir.

Yine Akbank, Vakıfbank ve PTTmatikler üzerinden Aktif Bank N Kolay Kredi taksit ödemeleri yapma şansınız bulunmaktadır. ATM üzerinden yapılan ödemelerde de tercih etmiş olduğunuz bankanın masraf listesine bağlı olarak değişen tutarlarda ücret talep etmektedir.

N Kolay Kredi Taksitinin PTTmatik Üzerinden Ödenmesi

En Kolay kredi ödemeleri için Aktif Bank iletişim yöntemlerinden biri de PTTmatikler olmaktadır. PTTmatikler aracılığıyla Aktif Bank kredi ödemeleri gerçekleştirilebilir. İşlem sırasının ilkinde PTTmatik üzerinden anlaşmalı banka işlemleri menüsünün seçilmesi yer alır. Ardından Aktif Bak işlemlerini seç kısmı tıklanır.

Hesaba nakit para yatırma alanına girildikten sonra banka kart numarası ya da hesap numarası seçilir. Gelen ekrana, istenilen bilgiler cep telefonu numarası eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. İşlem ücreti onaylandıktan sonra kredi için gerekli olan taksit tutarı yatırılır.

Akbank ATM’leri aracılığıyla Aktifbank N Kolay Kredi Taksitini Ödemek
 • ATM üzerinden kartsız işlemler menüsüne girmek,
 • Bankalar içinden Aktif Bank’ı seçmek,
 • Aktif Banka ait kart numarasını ya da hesap numarasını girmek,
 • Ekrana çıkan bilgileri doldurmak,
 • Kredi sahibinin T.C kimlik numarasını ve yatırılacak taksit tutarını yazmak,
 • Tüm bilgiler ve Akbank’ın keseceği işlem ücretini onaylamak, şeklindedir.

Aktif Bank’ın En Kolay Kredi ürünün taksitlerinin ödenmesini sağlayan bankaların talep ettiği işlem ücretleri, Aktif Bank telefon numaraları ya da internet adresi üzerinden öğrenilebilir. 2 bin TL’lik 12 ay vadeli kredi tutarına % 1.79 faiz oranı uygulayan bankanın çekilmek istenen kredi tutarına ve vade sayısına göre uyguladığı faiz oranları için de internet adresi ziyaret edilmelidir.

Ne kolay kredi hakkında kendi sitesi olan https://www.nkolaykredi.com.tr/ web adresinden başvurular ve merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir