Nakit İhtiyaçlarınız İçin En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Fırsatları

 

Günümüzde kredi kartı kullanımının artmasıyla birlikte artık birçok kişi nakit para kullanmayı tercih etmemektedir. Fakat bazı temel durumlar için nakit paraya duyulan ihtiyaç hala devam etmektedir. Bu nakit para küçük miktarlarda olduğunda daha kolay bulunabilirken, kimi zaman daha büyük ihtiyaçlar ve yatırımlar için gerekli olan miktarlara bankalardan kredi çekilerek erişilebilir.

Bunun dışında yine bir bankacılık ürünü olan kredi kartları da kişinin nakit ihtiyacı duymamasına ve ödemesini kolayca yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Fakat kredi başvurusu yapan herkesin başvurusunun onaylanmadığı gibi kredi kartı başvurusu onaylanmayan kişiler de bulunmaktadır. Bu tür durumlarda, öncelikli problem kişinin kredi notu ve banka profilidir. Kredi notu belli bir puanın altında olan kişilere kredi çıkmaz. Aynı şekilde kredi kartı başvurusu içinde kredi notu oldukça önemli olduğundan bankalar başvuruları detaylı bir şekilde değerlendirir.

Bankacılık İşlemlerinde Kredi Notu

Kredi ve kredi kartı kullanımlarında önemli olan detay, kredi sahiplerinin geri ödeme planına sadık kalmasıdır. Bankalar müşterinin nakit ihtiyacına kısa bir sürede cevap veriyorsa; geri ödeme planına sadık kalacak müşteriler ile çalıştığını bilmek ister. Bu bilme ihtiyacını da kişinin profilinden ve kredi notundan karşılar.

Kredi notu yeterli seviyede olan bir müşterinin, kredi kullanımında aksattığı ödemeler ya da ödeme planına sadık kalmaması gibi olumsuzluklar direkt olarak kişinin kredi notuna etki edecektir. Bu durumda da kişinin kredi borcunu kısa bir sürede kapatması banka tarafından talep edilecektir. Ayrıca kredi notu düşen kişi kredi kartı başvurularına da olumlu cevap alamayacaktır.

Nakit İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Yapabilecekleriniz

Mevcut nakitin yetersiz olduğu durumlarda nakit akışı sağlamak için yapılabilecek pek çok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler çok detaylı olmakla birlikte basit şekillerde de halledilebilmektedir. Nakit ihtiyacı için yapabileceğiniz basit ve hızlı çözümler aşağıdaki gibidir;

  • Mülk Satışa Çıkarılabilir

Yüksek miktardaki nakit ihtiyaçları için en kısa ve en kesin yöntemlerden biri mevcut mülkün satışa çıkarılmasıdır. Ev, arsa ya da araç gibi mülkler piyasa değerini belirlendikten sonra satışa sunulabilir. Bu şekilde nakit akışı sağlanacaktır.

  • İş Yerinden Avans İstenebilir

Yapılabilecek en mantıklı nakit bulma yöntemlerinden biri de iş yerinden avans istenmesidir. İleri ki dönemlere ait kazanılacak paranın daha önce verilmesinin talebi ile nakit akışı kısa sürede sağlanacaktır.

yeni kredi kartı imkanları

  • Kullanılan Kredi Kartlarından Nakit Çekim Yapılabilir

Bankadan borç para istemek ile aynı anlama gelen kredi kartından nakit çekme yöntemi ile en sorunsuz şekilde nakit ihtiyacı karşılanacaktır. Bankanın, müşterisine sunduğu nakit çekim limiti doğrultusunda nakit çekim yapılabilir ve bir sonraki dönem geri ödemesi yapılabilir. Kredi kartı ile nakit avans çekimi yapılabilmesi için kartınızda belirli bir limit olması gerekmektedir ve kartınız ile nakit avans çekimlerinde bankanızın faiz oranlarını da incelemeyi ihmal etmeyin.

  • İnternet Bankacılığı Kullanılarak Bankaların “Anında Kredi” Ürünlerine Başvuru Yapılabilir

Bankaların neredeyse 10 dakika içerisinde değerlendirme sonucunu ilettiği “Anında Kredi” ürünlerine başvurmak da nakit ihtiyacını karşılamak için önemli bir yöntemdir. Bu krediler küçük miktarlarda olabildiği gibi bankanın izin vermiş olduğu limitler doğrultusunda daha yüksek miktarlara da çıkabilmektedir.
Bankaların kredi ve kredi kartı kampanyalarını karşılaştırmak ve hızlıca başvuru yapmak için Hesapkurdu.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • Kredi ve Kredi Kartlarına Başvuru, Kullanım Detaylarına Ait Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli bankacılık ürünleri olan krediler ve kredi kartlarına başvururken bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekir. Başvuruları nasıl yapmalı, ne kadar limit belirlemeli, neden kredi çekilmeli gibi soruların cevapları; kredi ve kredi kartı başvurularında oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken diğer detaylar ise şu şekildedir:

  • Kredi ve kredi kartı başvurularını ne şekilde yapabileceğinizi araştırın

Kredi başvurularında şubeye gitmek daha akıllıca olurken, kredi kartı başvurularını internetten veya telefon bankacılığı aracılığı ile yapmak daha mantıklıdır. Çalışan ve yoğun kişiler için şubesiz kredi başvurusu da hızlı bir sonuca ulaştırılabilmektedir. Burada önemli olan, kredi başvurusunu gerçekleştiren banka çalışanın kişi adına tüm bilgileri toparlayabilmesi ve kredi başvurusunun genellikle olumlu şekilde değerlendirilebilmesidir. Kredi başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesi için öncelikle kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Kredi notu yüksek kişiler, şubesiz kredi başvurusu ile nakit ihtiyaçlarını hızlıca karşılaşabilmektedir.

hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu

Kredi kartı başvuruları çoğunlukla online şekilde alındığı için başvuru değerlendirmeleri de daha hızlı yapılmaktadır. Kişilerin kredi notları hızlıca değerlendirilerek başvurudan sonraki ilk birkaç saat içerisinde banka cevabı kişiye ulaştırılmaktadır.

  • Kredi başvurusunda bulunurken ödeyemeyeceğiniz miktarları talep etmeyin

Kredi kullanımlarının en büyük problemi, kişilerin ödeyebileceği miktardan çok daha fazla miktarları kredi olarak talep etmesi ve sonucunda ödeme zorluğu yaşamasıdır. Çoğu zaman, kredi çekmek isteyen kişiler daha yüksek miktarlarda kredi çıkması için bankalara hane halkının gelirlerini de gelir olarak göstermektedir. Bankalar kredi verirken hane halkı gelirlerini de kabul ettiği için bu yolla daha yüksek miktarda krediler verebilmektedir. Fakat uzun vadede, krediyi kullanan kişinin herhangi bir şekilde ödeme planına uymaması veya ödemelerde aksaklık yaşaması direkt olarak kişinin kredi notunu etkileyecektir. Bu da banka tarafından kişinin kredi borcunu kısa sürede kapatması talebini doğuracaktır. Dolayısı ile kredi kullanan kişinin hem kredi notu düşecek hem de ödeyemeyeceği miktarları ödemek zorunda bıraktırılacaktır.

  • Mevcut krediyi kapatmak için kredi çekmeyin

Yapılan en büyük hatalardan biri de mevcut krediyi kapatmak için tekrar kredi başvurusunda bulunmak ve kredi çıksa dahi çıkan kredi ile mevcut krediyi kapatmaktır. Bu şekilde hem ekstra ücretler ödemek zorunda kalınacak hem de kredi ödeme süresi uzatılacaktır. Ayrıca olası bir ödeme güçlüğünde kişi tekrar kredi çekme düşüncesine gireceğinden kredi ödemeleri uzunca bir süre devam edecektir. Hem yükselen kredi faizleri hem de tekrar ödenmek zorunda kalan dosya masrafları ve sigorta ücretleri, krediyi olduğundan daha maliyetli bir hale getirerek kişiyi zarara sokacaktır. Bunun yerine bankanız ile iletişime geçerek kredi yapılandırmayı tercih edebilirsiniz.

  • Kredi kartlarını bilinçli bir şekilde kullanmayı öğrenin

Kredi kartı limiti ne kadar yüksek olursa, kişinin harcama kapasitesi de o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle de harcama rakamlarına bakılarak ay sonunda ödenmesi gereken asgari tutar daha yüksek hesaplanacaktır. Kredi kartı kullanımı bankalar için oldukça önemlidir. Bu sayede kişilerin kredi notlarını hesaplarlar ve tüm bankalarla paylaşırlar. Ay sonu ödemelerini sürekli geciktiren ve asgari tutar altında ödeme yapan müşterilerin öncelikle kredi kartından nakit çekme hakları kısıtlanır daha sonra ise kredi kartı kullanımı iptale kadar devam edebilmektedir.

  • Kredi başvurusunda bulunurken krediyi ne için kullanacağınızı ve hangi kredi türünü tercih etmeniz gerektiğini öğrenin

Kredi çekmek isteyen kişiler için bu detay oldukça önemlidir. Neredeyse her ihtiyaç için farklı krediler bulunmaktadır. Bu kredilerin her birinin farklı faiz oranları, vade oranları, dosya masrafları ve alt/üst limitleri vardır. İhtiyaca yönelik kredi kullanımı her zaman daha karlı ve daha mantıklı olandır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kaç kez kredi çekebilirim
Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekme

Kredi kullanırken yapılan en büyük hataların başında aylık...

internet alışverişine bankadan onay
Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açtırma ( Yeni )

Kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün...

x