finanskredirehberi.com

5 Farklı Bakışla Öğrenciler İçin Farklı Para Kazanma Yolları

Tarih: 22.06.2017
Güncel: 04.10.2019
öğrencinin yapabileceği işler

Öğrenim masraflarının her geçen gün artmasının yanı sıra artık öğrencilerin okul boyunca daha aktif bir sosyal yaşam sürmeleri de daha fazla para ihtiyacı duymalarına neden olmaktadır. Öğrenim bursu gibi desteklerin yanı sıra hem okuyup hem para kazanmak isteyen öğrenciler içinde farklı iş fırsatları sunulmaktadır.

Öğrenciler için farklı para kazanma yolları sunulmakta olup burada önemli olan öğrencinin okuluna ve derslerine engel olmayacak bir işi benimseyerek ek gelir kazanmaya çalışmasıdır.

Öğrenciler için para kazanma yollarından bir tanesi Part Time Satış Danışmanlığı oldukça tercih edilen bir para kazanma yöntemidir.Öğrencilerin en fazla tercih ettiği iş fikirleri arasından parttime satış danışmanlığı işi yer almaktadır. Türkiye’de hizmet veren zincir mağaza ve alışveriş merkezi sayısı arttıkça yarı zamanlı olarak çalışacak personel ihtiyacı da artmaktadır.

Özellikle de alışveriş merkezlerinde hafta sonu artan iş yoğunluğu nedeni ile pek çok mağaza öğrencilere ek iş imkânı sunarak yarı zamanlı iş fırsatı sunmaktadır. Bunun için LCW insan kaynakları gibi çalışmak istediğiniz markaların insan kaynakları sitelerine başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda kariyer.net gibi büyük insan kaynakları siteleri üzerinden verilen part time iş ilanları için başvuru formu da doldurabilirsiniz.

öğrenciler için ek iş fikirleri

Öğrenciler İçin Farklı Bir Para Kazanma Yöntemi Anketörlük

Büyük markaların tümü hem yeni çıkaracakları hem de satışları devam eden ürünleri için sürekli anket yaptırmaktadır. Yine siyasi partiler, dernekler ve kulüpler de anket yaptırarak kitleleri takip etmekte ve yapacakları stratejileri buna göre belirlemektedir. Bu nedenle anket işleri çok yoğun olup araştırma firmaları saha çalışmaları için öğrencileri tercih etmektedir.

Üniversite öğrencileri için iş ilanlarının daha yoğun verilmesi reşit olmaları ve daha disiplinli çalışmalarıdır. Parttime anketör ilanları genelde İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde daha yoğun olarak verilmektedir. Öğrenciler için farklı bir para kazanma yöntemi ise Stand hostesi olarak çalışmak gerçekten öğrencilere en uygun işlerden biride günlük ücretle çalışılan stand hostesi işidir.

Günlük Stand işleri Ankara ve İstanbul’da yoğun olarak verilmekte olup yine üniversitelerin bulunduğu tüm illerde yapılmaktadır. Stand hostesliği günlük ücret ile yapılmakta olup işin saati ve işin alındığı firmaya bağlı olarak ücretler değişmektedir.

Ancak son derece yorucu bir iştir ve uzun saatler boyunca ayakta durmanız gerekir. Parttime stand hostesliği olarak ta anılan işte genelde öğrenciler marketlerde ve alışveriş merkezlerinde görevlendirilerek ürün tanıtımı ve mamul tattırılması görevini üstlenerek indirimde olan ürünlerin satışlarını yapmaya çalışır. Bazı firmalar yapılan satış toplamı üzerinden prim ödemesi de yapmakta olup bu sayede daha öğrencilerin daha fazla para kazanmaları sağlanmaktadır.

öğrenci para kazanma yolları

Öğrenciler İçin Para Kazanma Fikri Katalog Üzerinden Satış Yapmak

Katalogdan satış yaparak para kazanma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bunun için Avon ve Oriflame gibi makyaj ürünleri satışını yapan firmaları tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda katalogdan iç çamaşırı satışı da yapabilirsiniz.

Sadece okulda bulunan öğrenci arkadaşlarınıza satış yapacaksanız Tupper gibi mutfak eşyaları ya da temizlik malzemeleri satan firmaları tercih etmemeniz daha akılcı olacaktır. Çünkü öğrencilerin bu tip eşyalara olan ihtiyaçları daha düşük olduğu için doğal olarak yapılacak olan satış miktarı da düşük olacak ve daha az para kazanılacaktır.

Yapabileceğiniz bir diğer iş seçeneği ise part time kasiyerlik işidir. Migros ve Carrefour gibi büyük marketler öğrencilere yarı zamanlı kasiyer olarak çalışma fırsatı sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler derslerinin olmadığı boş günlerinde çalışarak ek gelir kazanırken aynı zamanda marketlerde part time reyon elemanı gibi farklı iş seçenekleri de sunulmaktadır. Bu işlere başvuruda bulunmak isteyen kişilerin marketlerin insan kaynakları siteleri üzerinden genel iş başvuru formu doldurabilir ya da iş siteleri üzerinden verilen iş ilanlarını inceleyerek kendinize en uygun olanına başvuruda bulanarak ek gelir kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Drop Shipping Yoluyla Para Kazanma

Öğrenciler için ek iş fikirleri olarak bir diğer yol ise Drop Shipping sistemi, özellikle eBay yoluyla çok kullanılır, birçok kişi tarafından yapılır. Doğrudan gönderim, bir satıcının stoktan satışa sunduğu iş modelidir. Bu sistemde satıcı, alıcıyı bulur, ürünün adresini ve fiyatını müşteriden alır ve ürünün fiyatını ve adresini doğrudan tedarikçiye gönderir. Satıcının birim fiyatı, alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farktır. Tedarikçilerden örnek ürünler, kataloglar ve broşürler talep edebilirsiniz.

Talebeler İçin Sosyal Medya Yöneticiliği Yaparak Para Kazanma Kapısı

Son zamanlarda sosyal medya oldukça etkin ve en çok gençler tarafından kullanılmaktadır. Siz öğrencilerde bu açığı kullanarak derslerinizde arda kalan zamanlarda sosyal medya yöneticiliği yaparak para kazanabilirsiniz.

Örnek olarak yakınınızdaki bir kaç firma ile veya eşinizin dostunuzun tanıdıkları ile firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanabilmeniz oldukça kolay bu konuyla alakalı daha fazla bilgi için Tıklayınız

Bayan Öğrenciler İçin Çocuk Bakıcılığı Yaparak Gelir Elde Etmek Mümkün

Eğer bir bayan öğrenci iseniz ve eviniz tertipli düzenli ise komşularınızda size güveniyorsa bu işi yapmak oldukça kolay çalışan hanımların en büyük derdi çocuklarını bırakacak bir kreş veya bir tanıdık bulmak zorunda olmalarıdır. Siz değerli öğrenciler bu sorunu fırsata çevirerek evinizde çocuk bakıcılığı yaparak okul ihtiyaçlarınız için ve gündelik giderleriniz için para kazanabilirsiniz.

İlgili Makale : Evde Çalışarak Para Kazanma Yolları

Youtube Videoları Çekerek Para Kazanabilirsiniz

YouTube ile para kazananların sayısı oldukça arttı sizlerde uzman olduğunuz veya hobi duyduğunuz bir kategoriye yönelerek videolar çekebilirsiniz. Bu çektiğiniz videoların sayısı arttıkça izlenme sayısıda artacak ve bu videolardan para kazanabileceksiniz. Bunun için  YouTube Affiliate Programına başvurabilirsiniz.

Youtube ile sadece video çekerek değil popüler videolara yorum yaparak bile kazanabilirsiniz. Bu işler tam öğrencilere göre para kazanma yolları arasındadır. Youtube ile para kazanma için Buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Web Tasarım Yaparak Para Kazanmak En İyi Yol

Artık elimizi attığımız her şeyi internetten rahatlıkla bulabiliyoruz. Eğer öğrenci iseniz mutlaka bir tablet veya bilgisayarınız bulunuyordur. Evde hemen kendi kendinize basit web tasarımları yaparak bunları satışa koyabilir veya web tasarım bilgisi olmayan kişilere internet üzerinden yardımlarda bulunarak para kazanabilirsiniz.

Ayrıca kendinize bir web sitesi kurarak blog yazıları yazmak suretiyle bloğunuzu genişletebilir ve bu blogdan adsense reklamları ile para kazanabilirsiniz. Adsense ile para kazanma yollarını incelemek isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makale : İnternetten Para Kazanma Yolları

Öğrenciler için para kazanma yolları daha çoğaltılabilir fakat günümüzde kullanılan en popüler yöntemler bunlardır diyebiliriz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
5 Farklı Bakışla Öğrenciler İçin Farklı Para Kazanma Yolları
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kmh hesap nedir
Kredi Mevduat KMH Hesabı Nedir, Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı kullanımı önü alınamaz şekilde yaygınlaşmış olsa...

troy ödeme sistemi nedir
Troy Kart Nedir, Hangi Bankalar Troy Logolu Kart Veriyor?

Troy  son zamanlarda yaptığı reklamlar ile gündeme gelmiş...

x