Öğrenciler İçin Farklı Para Kazanma Fikirleri

 

Öğrenim masraflarının her geçen gün artmasının yanı sıra artık öğrencilerin okul boyunca daha aktif bir sosyal yaşam sürmeleri de daha fazla para ihtiyacı duymalarına neden olmaktadır. Öğrenim bursu gibi desteklerin yanı sıra hem okuyup hem para kazanmak isteyen öğrenciler içinde farklı iş fırsatları sunulmaktadır.

Öğrenciler için farklı para kazanma fikirleri sunulmakta olup burada önemli olan öğrencinin okuluna ve derslerine engel olmayacak bir işi benimseyerek ek gelir kazanmaya çalışmasıdır.

Öğrenciler için para kazanma yollarından bir tanesi Part Time Satış Danışmanlığı oldukça tercih edilen bir para kazanma yöntemidir.Öğrencilerin en fazla tercih ettiği iş fikirleri arasından parttime satış danışmanlığı işi yer almaktadır. Türkiye’de hizmet veren zincir mağaza ve alışveriş merkezi sayısı arttıkça yarı zamanlı olarak çalışacak personel ihtiyacı da artmaktadır.

Özellikle de alışveriş merkezlerinde hafta sonu artan iş yoğunluğu nedeni ile pek çok mağaza öğrencilere ek iş imkânı sunarak yarı zamanlı iş fırsatı sunmaktadır. Bunun için LCW insan kaynakları gibi çalışmak istediğiniz markaların insan kaynakları sitelerine başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda kariyer.net gibi büyük insan kaynakları siteleri üzerinden verilen part time iş ilanları için başvuru formu da doldurabilirsiniz.

öğrencilere-ek-is

Öğrenciler İçin Farklı Bir Para Kazanma Yöntemi Anketörlük

Büyük markaların tümü hem yeni çıkaracakları hem de satışları devam eden ürünleri için sürekli anket yaptırmaktadır. Yine siyasi partiler, dernekler ve kulüpler de anket yaptırarak kitleleri takip etmekte ve yapacakları stratejileri buna göre belirlemektedir. Bu nedenle anket işleri çok yoğun olup araştırma firmaları saha çalışmaları için öğrencileri tercih etmektedir.

Üniversite öğrencileri için iş ilanlarının daha yoğun verilmesi reşit olmaları ve daha disiplinli çalışmalarıdır. Parttime anketör ilanları genelde İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde daha yoğun olarak verilmektedir. Öğrenciler için farklı bir para kazanma yöntemi ise Stand hostesi olarak çalışmak gerçekten öğrencilere en uygun işlerden biride günlük ücretle çalışılan stand hostesi işidir.

Günlük Stand işleri Ankara ve İstanbul’da yoğun olarak verilmekte olup yine üniversitelerin bulunduğu tüm illerde yapılmaktadır. Stand hostesliği günlük ücret ile yapılmakta olup işin saati ve işin alındığı firmaya bağlı olarak ücretler değişmektedir.

Ancak son derece yorucu bir iştir ve uzun saatler boyunca ayakta durmanız gerekir. Parttime stand hostesliği olarak ta anılan işte genelde öğrenciler marketlerde ve alışveriş merkezlerinde görevlendirilerek ürün tanıtımı ve mamul tattırılması görevini üstlenerek indirimde olan ürünlerin satışlarını yapmaya çalışır. Bazı firmalar yapılan satış toplamı üzerinden prim ödemesi de yapmakta olup bu sayede daha öğrencilerin daha fazla para kazanmaları sağlanmaktadır.

öğrenciler nasıl para kazanabilir

Öğrenciler İçin Para Kazanma Fikri Katalog Üzerinden Satış Yapmak

Katalogdan satış yaparak para kazanma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bunun için Avon ve Oriflame gibi makyaj ürünleri satışını yapan firmaları tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda katalogdan iç çamaşırı satışı da yapabilirsiniz.

Sadece okulda bulunan öğrenci arkadaşlarınıza satış yapacaksanız Tupper gibi mutfak eşyaları ya da temizlik malzemeleri satan firmaları tercih etmemeniz daha akılcı olacaktır. Çünkü öğrencilerin bu tip eşyalara olan ihtiyaçları daha düşük olduğu için doğal olarak yapılacak olan satış miktarı da düşük olacak ve daha az para kazanılacaktır.

Yapabileceğiniz bir diğer iş seçeneği ise part time kasiyerlik işidir. Migros ve Carrefour gibi büyük marketler öğrencilere yarı zamanlı kasiyer olarak çalışma fırsatı sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler derslerinin olmadığı boş günlerinde çalışarak ek gelir kazanırken aynı zamanda marketlerde part time reyon elemanı gibi farklı iş seçenekleri de sunulmaktadır. Bu işlere başvuruda bulunmak isteyen kişilerin marketlerin insan kaynakları siteleri üzerinden genel iş başvuru formu doldurabilir ya da iş siteleri üzerinden verilen iş ilanlarını inceleyerek kendinize en uygun olanına başvuruda bulanarak ek gelir kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Evde Çalışarak Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları Ve Yöntemleri

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
garanti avans hesap
Kredi Mevduat Hesabı Kmh ( Eksi Hesap ) nedir?

Kredi kartı kullanımı önü alınamaz şekilde yaygınlaşmış olsa...

troy ödeme sistemi nedir
Troy Kart Nedir ? Troy Kart Veren Bankalar

Troy  son zamanlarda yaptığı reklamlar ile gündeme gelmiş...

x