Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Ve Şartları (Güncel)

 

Acil nakit para arayışında olan kişilerin büyük bir çoğunluğu bankaların artık çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermeleri nedeni ile kredi kullanmayı tercih etmektedir. Yani bankalar kolay borçlanma imkânları sundukları için tercih edilirken “borç para almak istiyorum” diyen kişilerin bankaları tercih etme oranları da artmaktadır. Bankalar belirli koşulları taşıyan kişilerin doldurmuş oldukları kredi başvuru formu için onay verirken bu şartları taşımayan kişiler ise ne yazık ki kredi başvuru reddi kararı ile karşı karşıya kalmaktadır.

Genellikle yatılı okuyan üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri daima nakit sıkıntısı çekmektedir. Aileleri gerekli desteği sunsada kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için öğrencilere kredi veren bankalar ve şartlarını zaman zaman araştırmaktadırlar. Bizlerde bu yazımızda tüm detayları ile öğrencilere kredi veren bankaları ele almak istedik. Eğer bir üniversitede veya lisede öğrenci iseniz ve kredi almak gibi bir fikriniz var ise bu yazımız tam da size göre. Peki, öğrencilere kredi veren banka varmı ?

Öğrenciyim Kredi Almak İstiyorum

Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunduğu için öğrencilerin de kredi kullanmaları mümkündür. Ancak burada söz edilen öğrenciler 18 yaşını dolduran ve reşit olan öğrencilerdir. 18 yaşını doldurmadan kredi kullanılması / çekilmesi kesinlikle mümkün değildir. Genelde bankalar kredi başvuru evrakları arasında gelir belgesi talep etmekte olup bazı bankalar ise bu konuda belirli kriterlerin taşınması durumunda istisnalar uygulayabilmektedir.

Örneğin Odeabank ev hanımlarına kredi verdiği için gelir belgesi aramamakta bu durumda öğrencilere de kredi onayı verebilmektedir. Burada en önemli kriter kişinin yapılan kredi notu sorgulama işleminden yüksek sonuçla ayrılabilmesidir. Yani öğrenci yüksek kredi notu ortalaması seviyesinde yer alıyorsa kredi başvurusu için olumlu sonuç alma ihtimali yüksektir. Öğrenciyseniz ve “kredi kullanmak istiyorum” diyorsanız aşağıdaki adımları deneyerek kredi onayı alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Kolay Öğrenci Kredisi İçin, Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Uygulayın

Bankadan kredi çekmek için mutlaka kredi notu ortalaması puanınızı yükseltmeniz gerekir. Kredi kartı kullanıyorsanız tüm harcamalarınızı kredi kartınız ile yapın ve mutlaka kredi kartı borcunuzu gününde yatırın. Kredi kartınız yoksa kredi kartı başvuru formu doldurun ve kendi adınıza olan bir kredi kartı çıkartın. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar üzerinden başvuruda bulunarak kredi kartı onayı almanızı kolaylaştırabilirsiniz.

öğrenci ihtiyaç kredisi

Buna ek olarak banka hesabı açtırın ve ailenizin size yolladığı parayı düzenli olarak bu hesaba aktarmalarını sağlayın. Banka için aylık gelir ve gider akışınızı görmek kredi notu için son derece önemlidir. Düzenli olarak ailenizin para göndermesi kredi notunuzu olumlu etkileyecektir. Telefon faturası gibi adınıza olan faturalar için hesaptan ya da kredi kartından otomatik ödeme talimatı verin ve bu borçlarınızı da düzenli olarak ödeyin. Bankaya sürekli olarak “ben güvenilir bir müşteriyim” mesajı verin.

Kolay Kredi Veren Bankalar Üzerinden Başvuruda Bulunun

Günümüzde bazı bankaların son derece kolay bazı bankaların ise kolay bir şekilde kredi verdiği tartışılmaz bir gerçektir. Bu nedenle gelir belgesi sunamıyorsanız, düşük kredi notu ortalamanız varsa ve daha önce hiçbir bankacılık ürünü kullanmadıysanız mutlaka en kolay kredi veren banka hangisi ise onun üstünden başvuru sürecinizi yönetmeniz önemlidir.

Zaten zor kredi veren bankalar kesinlikle gelir belgesiz kredi onayı vermeyecekleri için başvurunuzun onaylanma şansı sıfırdır. Günümüzde bankacılık piyasasına yeni giren ya da düşük kredi kullandırma tutarlarına sahip olan bankalar daha kolay kredi onayı vererek kredi limitlerini arttırmaya çalışmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin daha ziyade Aktif Bank, Odeabank, Fibabank ve Finansbank gibi kredi onayı verme konusunda daha istekli olan bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları önerilmektedir.

Öğrenci İseniz, Kredi Limitinizi Doğru Belirleyin

Öğrenciyim kredi çekmek istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta bankadan yüksek limitli krediler için başvuruda bulunmamaktadır. Maksimum 48 ay vadeli 5 bin lira kredi tutarı için başvuruda bulunun. Kredi limiti ne kadar düşük olursa bankadan kredi onayı alma şansınız o kadar yükselecektir. Kefilsiz, belgesiz kredi veren bankalar düşük limitli krediler için kredi onayını çok daha kolay vereceği için kredi başvurunuz büyük ihtimalle onaylanır. Bu noktadan sonra size düşen ise kredi ödemelerinde hiç gecikmeye düşmeden, düzenli olarak ödemelerinizi gerçekleştirmektir.

uygun faizli üniversite öğrenci kredileri

Eğitim Bursuna Kredi Veren Bankalar

Öğrencilerin kredi kullanma şansını arttıran bir diğer faktör ise öğrenim bursu almalarıdır. Ziraat Bankası öğrenci kredisi paketinde olduğu gibi bazı bankalar öğrencilere kredi kartı gibi kullanabilecekleri bankamatik kartları vermekte, bu kartlara aylık öğrenim bursu tutarlarını peşin yatırarak kredi gibi her ay önceden bu tutarı harcamalarına izin vermektedir. Yani öğrenci hesabında para olmasa dahi hesabından harcama yapmakta, ardından öğrenim kredisi hesabına yattıktan sonra borcu bu tutardan düşülerek kalanı yine kullanmaya devam etmesine olanak sağlanmaktadır. Öğrenci kredi başvurusu için değerlendirebileceğiniz birkaç banka ise şöyle:

  • Odeabank Öğrenci Kredi Desteği

Şu an için en kolay kredi veren bankalar arasında yer almayı başaran Odeabank öğrenci kredi onaylarında da ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle de 60 ay vadeli Odeabank eğitim kredisi yoğun ilgi görmekte olup yüksek kredi notu ortalaması ve düzenli kredi kartı kullanımı gibi kriterleri yerine getiren öğrencilere kredi onayı verebilmektedir.

Odeabank şubeleri, Odeabank internet sitesi ve bankanın mobil uygulamaları üzerinden kredi başvuru formu doldurabilirsiniz. Odebank’ın öğrencilere vermiş olduğu eğitim ve öğretim kredi kampanyasına Odeabank eğitim ve öğretim kredisi başvurusu adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Denizbanktan Öğrencilere Kredi Başvurusu Ve Nakit Finansmanı

Son dönemde çok daha kolay kredi onayı vermesi ile öne çıkan Denizbank 2 bin liraya kadar olan kredi başvuruları için kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullandırmaktadır. Bu nedenle 2 bin lira kredi kullanmak isteyen öğrenciler Denizbank ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanabilir. Denizbank öğrenci kredi başvurusu için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden KAMPANYA yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranız ile cep telefonu numaranızı da yazarak 3280 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

  • Fiba Banka Öğrenci Kredisi Başvurusu

Öğrencilere kredi verme ihtimali yüksek olan bir diğer banka ise Fibabanka olarak öne çıkmaktadır. Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu için internetten kredi başvuru formu doldurabilir ve acil nakit para ihtiyacınız için birde bu bankada şansınızı deneyebilirsiniz. Bu hizmet yararlanmak için ise www.fibabanka.com.tr adresini ziyaret ederek daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

  • Garanti Bankasından Eğitim Ve Özel Okul Kredileri İmkanı

Eğitimde kullanılmak ve okul giderlerini karşılamak üzere Garanti Bankasının hazırlamış olduğu 1,33 gibi uygun bir faiz oranı ile 30 bin TL’ ye kadar öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarını karşılamak üzere öğrenci kredisi hizmeti sunmaktadır. Garanti bankasının Öğrencilere Okul Ve Eğitim Kredisi linkinden ulaşabilirsiniz.

  • Öğrencilere Ziraat Bankasından Ders Çalışmak Sizden İhtiyaçlarınız Bizden Kredi Kampanyası

Ziraat bankası okula başlayanlara, üniversite’de okuyanlara kurs ve dershanede eğitim görenlere giderleri için eğitim finansmanı sağladığı bu öğrenci kredi kampanyasında 36 aya kadar uzayan vadelerde finansman  sağlamaktadır. Bu öğrenci kredisi, öğrenciye, kurs görmekte olan öğrencinin velilerine ve eğitim masraflarını üstlenen bireylere ödenebileceği açıklanmıştır.

Ziraat bankası eğitim kredisinde diğer kredi paketlerinde olduğu gibi hayat sigortası yapılmaktadır. Ziraat Bankası öğrencilere kredi veren bankalar arasında önemli bir yere sahiptir. Bu kampanyadan yararlanmak ve öğrenci kredisi başvurusu yapmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/egitim-kredisi adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Vermiyor?

Ne yazık ki son derece düşük kredi faiz oranları sunmasına rağmen Vakıfbank eğitim kredisi paketlerinden sadece gelir belgesi ibraz edebilen öğrenciler yararlanabilmektedir. Yani gelir belgeniz yoksa Vakıfbank öğrenci kredi için kesinlikle başvuruda bulunmamanız gerekir. Buna ek olarak İş Bankası eğitim kredisi, Yapı Kredi Bankası öğrenci kredisi ve Garanti Bankası eğitim kredisi paketlerinden de gelir belgesi ile yüksek kredi notu ortalaması olan öğrenciler ve kişiler yararlanabilmektedir.

Öğrenciler Kredi / Kredi Kartı Tuzağı İçerisine Düşmeyin

Öğrencilerin büyük bir bölümü özellikle de üniversiteye yeni kayıt oldukları dönemde gerek arkadaşlarına uyum sağlamak gerekse de sosyalleşme imkânlarının artmasına bağlı olarak daha fazla para harcamaya başlamaktadır. Eğitim masraflarının da son derece yüksek olması neden ile bir süre sonra nakit para ihtiyacı artarken nakit para arayışı içerisinde olan kişiler bu dönemi kredi kullanarak atlatmayı tercih eder. Toplu paranın acil nakit para ihtiyacını gidermesi, 48 ay taksitli ihtiyaç kredisi kullanılabildiği için ödemenin düşük taksitler halinde yapılması büyük kolaylık gibi görünür.

Ancak kredi kullandıktan sonraki süreçte bu rahatlamanın etkisi altında kalan kişiler aynı hızda para harcamaya devam ederse birkaç ay sonra kendilerini aynı durumun içinde bulmaları kaçınılmazdır. Bunun ardından kişi ikinci krediyi kullanmak hatta 3.kredi çekmek durumunda bile kalabilmektedir. Bu nedenle kredinin size sağladığı geçici rahatlamanın etkisinde kalmayın ve mutlaka aylık gelir gider hesabı yapın. Asla giderinizin gelirinizi geçmesine izin vermeyin. Böyle durumlarda zorunlu olmayan harcamaları mutlaka erteleyin.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Ve Şartları (Güncel) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
evlilik izni maaştan kesilir mi
Evlilik İzni Kaç Gündür ?

Çalışan her işçinin belirli hakları bulunmakta olup özellikle...

300 koyun başvuru
300 Koyun Köye Dönüş Projesi Ve Başvuru Şartları (TİGEM)

Köye dönüş projesi kapsamında köyüne dönene 300 koyun...

x