finanskredirehberi.com
Kredi Notu Kaç Olmalı Diyenlere Açıklamalı Findeks Rehberi | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Kredi Notu > Orta ve Düşük Kredi Puanına Acil Nakit Veren Bankalar

Orta ve Düşük Kredi Puanına Acil Nakit Veren Bankalar

Tarih: 01.05.2020
Güncel: 30.05.2020
kredi notu düşük olana kredi

Orta riskli grup genelde kredi çekmek için sınırda olan gruptur. Puan olarak kredi puanı cetvelinde 800 puan olarak gösterilir. Kredi notu düşük olan ve özellikle de kredi notu sebebiyle bankalardan kredi çekmekte zorlanan kişiler tarafından sık sık aranan sorguların başında geliyor. Eğer bankalardan kredi çekmek istiyorsanız, bankaların bazı kriterleri olduğunu unutmamalı ve bu kriterlere uygun şekilde başvuru yapmanız gerektiğini biliyor olmalısınız. Eğer kredi notunuz düşük, siciliniz bozuksa, bankalara yapacağınız başvuruların olumsuz sonuçlanması çok kuvvetli ihtimaller arasında yer alıyor.

Elbette bu durum sadece kredi değil, kredi kartı ve kmh başvurularında da geçerli. Tüm bu ürünler kredili ürünler olduğundan, genel olarak bankadaki sicil durumunuz göz önünde bulunduruluyor. Şimdi biz de “800 puana kredi veren bankalar” var mı, diyen kişiler için daha rahat kredi veren bankalar hakkında bazı bilgiler sunacağız.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Aşağıdaki vermiş olduğum tablomuzdan da anlaşılacağı üzere, 800 puan orta riskli gruba dahil olduğunuzu söylüyor. Bu durumda, aslında kredi kullanmanız için önünüzde büyük bir engel olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sonuç olarak, kredi puanının neden düştüğü, sicilin bozuk olup olmadığı da kredi çekerken önemli kriterler arasında. Bildiğiniz üzere, farklı bankalara çok sayıda başvuru yapmak da kredi notunuzu düşürebilecek etkenler arasında yer alıyor.

Çok Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
0-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Ödemeleriniz düzenli, kredi kartı borçlarınız aksamamış ise yine de kredi notunuz düşüyor olabilir. İlk olarak bunun sebebini tespit etmeli ve önüne geçmelisiniz. Eğer yapacağınız kredi başvurusu aşamasında internet üzerinden veya şubelerden defalarca başvuru yapmış ve red cevabı almışsanız bu da notunuzu düşürmüş olabilir. Tüm bu durumlar dahil, ilave problemleri tespit edebilmek için bankanız aracılığı ile veya doğrudan https://www.findeks.com/ üzerinden risk raporu alabiliyorsunuz.

Orta Riskli Ve Düşük Puanlı Kişiler Bankadan Nasıl Kredi Çekebilir?

Risk raporu, orta riskli yani düşük kredi notuna karşılık gelenlerin bankadan kredi çekebilmeleri için ya bankalara çok fazla borcu bulunmamalı ya da bankalara teminat gösterebilecekleri bir takım kaynaklar olmalı bunlar ne olabilir derseniz. Tanıdık ve kredi puanı iyi bir kefil iyi bir yöntem olabilir, yada eviniz arabanız var ise bu mallarınızı çekeceğiniz krediye karşılık ipotek göstermek yine kredi çekmenizi kolaylaştıracak hareketlerden olacaktır.

Eğer bunlara gerek yok benim gelirim zaten oldukça yüksek ve bankalara çok kredi ve kredi kartı borcum yok diyorsanız buda bir seçenek kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Orta riskli grubun kredi çekebilmesi için başka bir yol ise ipotekli kredi başvurulardır.

İpotekli krediler direk bir arsa, tarla veya gayrimenkul teminat gösterilerek bu gayrimenkuk üzerine bankadan şerh koyularak istenilen kredinin verilmesi işlemine denilmektedir. Bu şekilde puanınız 800 olsa bile çok kolay bir şekilde acil para ihtiyacınız için kredi çekebilirsiniz. Dilerseniz bu şekilde puanı düşük olanlara hangi bankalar hangi şartlarda kredi veriyor bakalım.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Aslına bakarsanız, şu puana şu bankalar kredi veriyor gibi bir izlenim yaratmak doğru olmaz. Neden diyecek olursanız, tüm bankaların kredi değerlendirme kriterleri birbiriyle aynıdır ve tamamı ilk olarak kredi notuna bakar. Kredi notuna bakarken, ilave olarak güncel borç durumunuz da son derece önemlidir. Aylık geliriniz, bu borçları karşılayacak bir seviyede mi yoksa altında mı kalıyor gibi tüm detaylar banka çalışanları ve genel müdürlük tarafından inceleme altına alınır. Eğer yetersiz geliyorsa kredi başvurunuz reddedilebilir.

Kredi notu haricinde dikkat edilen kriterler

 • Bankalar arası genel sicil durumu
 • Güncel borç ve alacak durumu
 • Aylık gelir, düzenli gelir
 • Düzenli SGK ödemesi
 • Tüm bankalara olan borçların durumu
 • Risk analizi
 • Ödeme düzeni

Bankaların kredi değerlendirmesi yaparken dikkat ettiği kriterlerin başında yer alıyor. Eğer bunlar genel olarak bir olumsuzluk oluşturuyorsa, kredi notunuz yüksek olsa dahi kredi çekme ihtimaliniz düşebilir. Kredi notu düşük olduğunda kredi çekemezsiniz gibi bir yargı doğru olmadığı gibi, yüksek olduğunda da kesin gözüyle bakılmamalıdır.

Aynı şekilde aylık gelir durumu da oldukça önemli. Geçmişte kullandığınız krediler ve ödemeye devam ettiğiniz krediler, yeni çekeceğiniz kredi ile birleştiğinde aylık gelirinizi aşmıyor olmalı. Yani aylık geliriniz, tüm bu kredileri ödeyecek güce sahip olmalıdır. Tüm bunlardan yola çıkarak, kredi başvurusu yaparken sadece çekeceğiniz krediyi değil, önceden ödemeye devam ettiğiniz kredileri de düşünmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Siz düşünmeseniz bile, bankalar değerlendirmeyi bu şekilde yapacaktır.

Şimdi gelelim 800 puana kredi veren bankalar hangileri, hangi bankalar daha kolay kredi veriyor incelemeye.

800 Kredi Notuna Kolay Kredi Veren Bankalar

Yazımızın ilk bölümlerinde de ifade ettiğimiz gibi, 800 puanı olana kredi veren bankalar gibi bir yargı kullanmak doğru olmaz. Çünkü bankaların genel olarak kredi değerlendirme kriterleri birbiriyle aynıdır. Siz de tamamen buna dikkat ederek, aşağıda vereceğimiz bankalardan biraz daha kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • VakıfBank
 • Ziraat Bankası
 • Enpara
 • Cepteteb
 • Odeabank

Bu bankalar, günümüz koşullarını da ele aldığımızda kolay kredi verebiliyor. Özellikle geçtiğimiz zorlu günler, virüs mücadelesi kapsamında devlet bankalarının bu süreç ve devamında kredi başvurusu yapan müşterileri geri çevirmeyeceğini biliyoruz. Eğer siciliniz çok bozuk değilse, ödemelerinizde herhangi bir aksama yoksa devlet bankalarını tercih ederek rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Bu aşamada talepler yoğun olduğu için başvuruların uzun sürdüğünü belirtmekte fayda var.

Ziraat Bankası 800 Puana Kredi Veriyor!

Özellikle içinde bulunduğumuz Covid 19 pandemi salgını zorlu süreci sebebi ile Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek oldukça kolay hale geldi. Kredi puanına bakılmaksızın sicili bozuk olanlara kredi Devletimizin verdiği teşvik sayesinde de son derece kolaylaşmıştır, genel olarak herkese verilmeye çalışılıyor. Durum böyle olunca kredi başvuru süreleri uzun olsa da, herkesin ihtiyacı karşılanmaya çalışılıyor.

Müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere bankaların tüm hizmetleri yoğunluktan dolayı geç dönüş yapabiliyor. Bunun için başvuru takibini internet üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bireysel Kişiler İçin Talep Edilen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler (İpotek)
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler İçin Talep Edilen Belgeler (Ticari Başvuru)

 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Vakıfbank 800 Puana Kredi Veriyor Mu?

Vakıfbank, yeni farklı bir devlet bankası olduğundan kredi sicil affı kapsamında orta riskli gruba kredi kullandırımı konusunda oldukça iyi bir konumdadır. Eğer düzenli bir maaşınız ve aylık geliriniz buluyorsa, VakıfBank’ın sunmuş olduğu güncel faiz oranları ve kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz. Alttaki tabloya göre de ödeme planını görebilirsiniz. Tablo % 0,89 kredi faiz oranı ile 800 puan kredi notuna göre düzenlenmiştir.

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

10.000 TL ye 24 ay vade ile başvuru yapmak istediğinizde aşağıdaki gibi bir ödeme planı karşınıza çıkacaktır;

[ninja_tables id=”12056″]

Bu başvuru sonrası toplam ödeyeceğiniz faiz tutarı ise 1.389,20 TL olacaktır. Yani toplam geri ödeme 11.389,20 TL olacaktır. Bu başvurunuzda aşağıdaki belgeler sizden talep edilecektir.

Kredi başvurusu sırasında istenilen belgeler;

 • E-Devlet SGK sayfasından alınacak bir SGK dökümü (aktif),
 • Son aya ait bir maaş bordrosu veya işyeri tarafından yazılacak bir maaş yazısı,
 • Maaş yazısı getirilirse, maaş yazısını onaylayan şirketin bilgileri, imza sirküleri, (muhasebelerden alınabilir)
 • TC Kimlik numarası yazılı Kimlik, Ehliyet, Pasaport herhangi biri,
 • Gösterilecekse ipotek bilgileri.

Düşük Olan Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Orta riskli 800-900 puan aralığında bir kişiyseniz çok sınırda ve bankalar ile olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekiyor anlamına geliyor. Aslında kredi notunuzu yapabileceğiniz bir kaç basit işlemle hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz anlamına da geliyor. Çünkü orta bir grupta olduğunuzdan aşağı veya yukarı yönlü puan hareketi oldukça kolaydır.

Kredi puanınızı yükseltmek için dikkat etmeniz gerekenler, KMH hesabınız varsa hemen ödeyerek kapatın, kredi kartı ödemelerinizi gününde imkanınız varsa gününden önce ödeyerek bir adım öne geçin, yine aynı mantıkta kredi ödemeleriniz bulunuyorsa bu kredi ödemelerini son gününe kalmadan bir veya iki gün önce ödeyin. Bu işlemlere 1 ay dikkat ettiğinizde bir ay sonra kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Orta ve Düşük Kredi Puanına Acil Nakit Veren Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git