POS cihazlarının özel olarak taksitli alışverişlere imkân tanıması için mutlaka işletme tarafından başvuruda bulunulması gerekiyor. Yapılacak olan başvuru, doğrudan taksitli alışveriş sürecini etkileyecektir. Bu yazımızda pos cihazı taksitli alışverişe açtırılır, pos cihazını taksitli alışverişe açtırma yolları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Son dönemde milyonlarca kişinin kullandığı cihazlar olan POS cihazları, taksite imkan tanımak durumundadır.

POS cihazlarının taksite imkan tanıması halinde tüm müşterilerin alışveriş isteklerine uygun şekilde hareket edilmesini sağlayacaktır. Türkiye’de herhangi bir problemle karşılaşılmaksızın cihazla ilgili işlemlerin telefon bankacılığı ve banka şubeleri aracılığıyla her zaman gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

POS Cihazları Taksitli Alışverişe Nasıl Açılır?

POS cihazları için özel olarak verilen hizmetlerde taksitli alışverişlerle ilgili pek çok işlem gerçekleştiriliyor. Bunlar arasında bankaların hangi kartlar ve cihazlarla taksite imkan tanıdığının belirlenmesi yer alıyor. Bu sayede bazı bankalar ile POS cihazları arasında gerekli taksit işlemleri için başvuruda bulunulması mümkün olmuyor.

İşletme sahiplerinin tüm kartlara taksit yapan POS temin etmesi veya POS cihazını en kısa süre içerisinde taksitli alışverişe uygun hale getirmesi gerekiyor. Ancak bu sayede tüm müşterileri için nakit, tek çekim ve taksitli alışveriş imkanı tanıması mümkün olacaktır.

Banka Şubeleri ve Mobil Bankacılık Başvurusu

Firmaların güvenli işlem yapmak amacıyla iki farklı yöntemden yararlanmaları mümkün oluyor. Bunların başında yer alan banka şubelerine gidilerek cihazlarla alışveriş için başvuruda bulunma imkanıyla karşılaşılabiliyor. Bir diğer yöntem ise bankaya gidilmesi gerekmeksizin direkt olarak bankanın telefon numarasından ulaşılması ve POS ile ilgili bilgi alınmak istenmesidir.

Bu sayede doğrudan taksitli işlemlerin nasıl yapılabileceği, ne zaman başlatılabileceği, neler yapılması gerektiği gibi tüm detaylar öğrenilmiş oluyor. Pos cihazından taksit nasıl yapılır? Müşterilerin kullanımına uygun olan cihazlarla taksit yapılabilmesi için mutlaka banka tarafından, taksit yapılması talep edilen kart için taksitlendirme imkanının tanınmış olması gerekiyor.

Taksitlendirme sürecinde Finansbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Kuveyt Türk, ING Bank, Denizbank, Akbank, Ziraat Bankası gibi pek çok kurumun kendi politikaları bulunuyor. Anlaşmalı olan kurumların tüm cihazları ve kartları birbirinde geçerli hale geliyor. Aynı zamanda kartların sistemleri aynı olduğu için, tek çekim olanağı sağlayan cihazların da sorunsuz bir şekilde kullanılması sağlanıyor.

pos taksitli çekme

Banka şubesi veya mobil bankacılık şubesi ile görüştüğünüz taktirde, firma faaliyetlerine uygun şekilde bilgi edinmeniz mümkün olacaktır. Market ve akaryakıt istasyonları başta olmak üzere, bu süreçte müşteriyi mağdur etmemesi gereken tüm noktalara özel olarak taksitlendirme imkanı tanınıyor. POS cihazlarını özel yapılarına uygun şekilde kolay kullanıma uygun yapısıyla temin edebilirsiniz.

POS Cihazlarındaki Komisyon Tekliflerinde Neye Dikkat Edilmeli?

Alışverişin kartla yapılmasına imkan tanıyacak şekilde hizmet veren kurumların pek çok farklı işlemi gerçekleştirebilmesi için dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. Bunlar arasında özellikle komisyon değerleri, iş yerlerinin her zaman için alışverişlerde avantajlı olması için komisyon oranlarını incelemesi gereken yapıya sahiptir.

pos cihazi taksitlendirme

İşletmeler tarafından yüksek komisyon ücretleri talep edilen ve cihazlarla ilgili çok fazla şart belirlenen kampanyaların değerlendirilmesi büyük problemlere yol açabiliyor. Bankaların işletmeleri kredi kartı kullanıcılarına hizmet vermeye teşvik eden projelerini inceleyebilir, bunlar için başvuruda bulunabilirsiniz.

En düşük komisyon oranlarının belirlenmesiyle birlikte, bu komisyon oranlarını sunan bankanın cihazları tercih edilebilir. Bu sayede alışverişlerde banka tarafından kesilecek olan komisyon ücreti minimum seviyelere inecek, kazancınızın düşmemesini sağlamış olacaksınız.

Komisyon tekliflerinde banka tarafından alışverişlerde yüzde kaç oranında komisyon talep edildiğine de bağlı olarak işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Taksitli POS cihazları sayesinde kartlarla yapılan işlemlerde hem taksitle hem de tek çekimlerde alınan komisyon ücretinin en düşük seviyede olması gerekir. Bankaya ödeyeceğiniz tutarın azalmasını sağlayacak olan bu süreç, aynı zamanda kazancınızın da artmasını sağlayacaktır.

Taksitli Olmayan POS Cihazlarında Alışveriş

Kredi kartlarının taksitli kullanımlarda özellikle belirli bankaların cihazlarının tercih edilmesi halinde, büyük sorunlar yaşattığı görülebiliyor. Türkiye’de bazı bankaların belirli kurumlarla anlaşmalarının olmaması, taksitli alışverişlerin sorunsuz bir şekilde yapılamamasına yol açabiliyor. Her kredi kartıyla her POS cihazı kullanılarak taksitli alışverişin gerçekleştirilememesi, tek çekim yapılma zorunluluğunu ortaya çıkarıyor.

Nakdinizin bulunmadığı durumlarda özellikle yanınızda her yerde geçen ve taksit yapılmasını sağlayan bir kredi kartı bulunmuyorsa, alışverişlerinizde zorlanabilirsiniz. POS cihazlarının hangi cihazları destekleyeceğini bilmeniz, buna uygun şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

İlgili Makale : Ziraat Bankası Pos Destek Hattı

Herhangi bir alanda geçerli olmayan kartları kullanmak istemeniz halinde, POS cihazının uyumlu olmayan banka olması halinde taksit yapılması mümkün olmayacaktır.

Garanti POS Cihazı İle Taksitli Satış Nasıl Yapılır?

Pos cihazımızdaki ana menüye bağlanarak ilk işleme başlıyoruz ana menüye nasıl bağlanacağınızı bilmiyorsanız F1,F2,F3 tuşları ile girebilirsiniz. Daha sonra karşımıza çıkacak olan satış menüsünden taksitli satış işlemini seçemeliyiz ve daha sonra onay tuşuna basacağız.

Daha sonra Kredi Kartını yani çipi yuvasına takmamız gerekli eğer kredi kartı temasız bir kart ise okutarak bu işlem sırasını geçebilirsiniz ve tekrar onay tuşuna basmalısınız. Bu işlemden sonra size POS cihazınız girmeniz gereken tutarı soracaktır, meblağ girilerek giriş tuşuna basılmalı ve taksit tutarı girilmelidir. Kullanılan kredi kartı şifreli ise bu mutlaka şifreli olacaktır, şifresini girerek giriş tuşuna basmalıdır.

Cihaz bankadan sorgulama yaparak taksitli alışverişi onaylayacak veya red edecektir. Limit olması durumunda işleme onay vererek taksitli satış slip çıkaracaktır. Taksitli slip müşteriye imzalatılarak bir nüshasını müşteriye vermek suretiyle alışveriş sonuçlandırılacaktır.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir