PTT kredi kartına SMS ile başvuru yapmak istiyorsanız bunun birçok püf noktası bulunuyor. Yazımıza geçiş yapmadan önce PTT ve PTT Bank işletmelerinin bir kredi kartı sistemi olmadığını belirtmeliyiz. Banka kartı olarak kullanıma sunulan PTT Kart işlemleri internetten, mobilden, PTT şubelerinden ve çağrı merkezinden yani cep telefonundan yapılıyor. Bu hesabın eksiye düşme özelliği olsa da, kredi kartı olarak kullanılamıyor. Diğer bankalarda olduğu gibi Bonus veya World özellikli kredi kartları olmadığını söyleyebiliriz. Dilerseniz siz de PTT müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Eğer PTT Bankamatik kartınızın da eksi bakiyeye düşmesini istiyorsanız PTT şubelerine gelir belgesi beyan ederek başvuru yapmanız gerekiyor. Avans hesap olarak da kabul edilen bu durum, sadece PTT şubelerinden yapılan başvurular ile gerçekleşiyor.

PTT Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde PTT bonus kredi kartı konusunda bir çok bilgi kalabalığı olsa da, aslında PTT Bank’ın böyle bir hizmeti olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Banka kartı, kredi veya bankalar aracılığı ile sunduğu bir sürü ürün olsa da PTT Bonus Kredi Kartı ürünü tamamen yalandır. Bunun yerine PTT bank kredi kartı başvurusu sms ile yapılabiliyor.

Tabi ki bu başvuru PTT bonus değil, diğer bankaların kartları için yapılıyor. Örnek vermek gerekirse DenizBank bonus kredi kartına başvuru yapabiliyorsunuz. Hatta Denizbank’ın sadece Bonus Kredi Kartına değil, normal tüketici kredisine de başvurabiliyorsunuz. Denizbank, PTT Bank ile anlaşma yaparak bu ürünleri tek çatı altında birleştirmiş durumda. Başvurular ve evrak takibi yine Denizbank tarafından yapılsa da, tüm başvuru süreci PTT bank tarafından idare ediliyor. Kredi kartı için de aynı durum geçerli.

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu SMS ile Nasıl Yapılır?

PTT aracılığı ile Bonus kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız bunu SMS ile yapamıyorsunuz. Çünkü bankaların sunmuş olduğu bir ürün olduğu için, başvuru süreci sadece PTT şubelerinden yapılıyor. PTT şubelerini ziyaret ederek hangi bankalar ile anlaşmalı olduklarını ve hangi kartlara başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer kredi kartını taksit için istemiyorsanız, avans hesap başvurusu da yapabilirsiniz.

Avans hesap, normal PTT kart üzerine tanımlanıyor ve hesabınızdan para olmasa bile para çekebiliyorsunuz. Bu durumda aslında kredi kartına benzer bir özellik kullanmış oluyorsunuz. Sadece taksit özelliğini kullanamıyorsunuz.

PTT’nin bankalar ile yaptığı anlaşmalar da tahmin edeceğiniz üzere dönemsel olarak yapılıyor. Yani birden çok banka ile anlaşma yaparak PTT müşterilerine birbirinden avantajlı  teklifler sunuyor. Şu an güncel olarak anlaşmalı bankalar ise şunlardır;

  • AktifBank N Kolay Kredi
  • DenizBank Tüketici Kredisi

PTT Kredi Kartı Şifresi Nasıl Oluşturulur?

PTT kartınız için şifre almak istiyorsanız, bunu PTT şubelerinden ATM veya çağrı merkezinden yapabiliyorsunuz. İsterseniz SMS kullanarak da kartınız için şifre belirleyebilirsiniz. ATM’den yapacağınız işlemler için kartınızın yanınızda olmasını gerektiğini ve ATM’ye takmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer çağrı merkezinden veya bankaya kayıtlı cep numaranızdan şifre belirlemek gerekiyorsa alttaki yolu izleyebilirsiniz.

[safir_note type=”sari” text=”SIFRE yazıp kart şifresi yazılır; 1234 kartın son 6 hanesi yazılır (123456)”]

Tüm bu işlemleri yaparken bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzu kullanmanız gerekiyor. Farklı bir numaradan işlem yaptığınız durumda ise SMS’in geçersiz olacağını hatırlatmalıyız. Eğer bankaya kayıtlı aktif bir numaranız yoksa çağrı merkezinden güncelleyebilirsiniz.

[safir_note type=”sari” text=”PTT Bank Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 1 788″]

Aynı zamanda PTT ipç şifresi alma adımlarını tamamlayarak kredi kartı bilgilerinizi harcamalarınızı online olarak görüntüleyebilir ve ödemelerinizi hesaplarınızdan online olarak yapabilirsiniz.

PTT Banktan Başvuru Yapabileceğiniz Kredi Kartı Çeşitleri

PTT bank kredi kartına başvuru yapmayı düşünüyorsanız 3 farklı seçeneğe sahip karta başvuru yapabilirsiniz. Bu kartların aidat ücretleri ve faiz oranları ile ilgili aşağıda bir tablo paylaşacağım. Fakat kartlarla alakalı bazı bilgilendirmeler yapmak istiyorum. PTT kredi kartı ile diğer bankalarda  yapmış olduğunuz tüm kredi kartı işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Nakit avans çekebilir, pos cihazlarından ödemeler gerçekleştirebilir veya otomatik ödeme talimatlarıyla elektrik, su ve doğalgaz gibi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Çeşitleri Senelik Kredi Kartı Aidat Ücretleri Faiz Oranları
Classic Kart 55 TL % 2,03
Gold Kart 60 TL % 2,03
Platinum Kart 75 TL % 2,03

Birde söylemeden edemeyeceğim PTT Bank kredi kartına sms ile başvuru yapın yada PTT şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirin. Kredi kartınız onaylanırsa yukarıda bahsettiğim aidat ücretlerini 24 ay yani tam 2 sene ödemiyorsunuz bu da PTT kredi kartı çeşitlerinin bir artısı diyebiliriz.

PTT Kredi Kartı Başvurum Onaylandı Kredi Kartımı Nereden Alabilirim?

Aslında PTT kredi kartı teslimatları diğer bankaların teslimatlarından farklı işlemez. Başvurunuzu PTT’ den yapmanız sizde farklı bir teslimat şekli uyandırabilir. Fakat siz kredi kartınızı dilerseniz başvuru esnasında belirtmiş iseniz PTT şubelerinden veya genel merkezlerinden alabilirsiniz.

Aksi taktirde onaylanan kredi kartınız başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize kurye ile gönderilecektir. Yeni onaylanan kredi kartı ne zaman gelir başlıklı makalemiz size bu konuda daha detaylı bilgiler sunacaktır.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir