QNB Finansbank Kredi Kartı Özellikleri Ve Başvuru

Yayın Tarihi: 26.09.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 09.12.2018
 

Belkide kredi kartı olmayanımız yok fakat yinede zaman zaman ihtiyaçlar doğrultusunda yeni bir kredi kartı almak gibi bir talebimiz olabiliyor. Böyle bir durumda en kullanışlı kredi kartı hangisi diye kendimize sorabiliriz. İşte böyle bir soru ile karşılaştıysanız muhtemelen şuanda bu yazımızı okuyorsunuz. Sizler için nette kısa bir araştırma yaparak en çok kullanılan kredi kartı olan Finansbank’a ait Cardfinans kredi kartını ele almak istedik.

Yazımızda Cardfinans kredi kartı ile ilgili her bilgiye sahip olabilirsiniz. Qnb Finansbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Cardfinans kart özellikleri nelerdir ve Cardfinans güncel kredi kartı kampanya bilgilerine kadar herşeyi ele aldık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza devam edelim.

Finansbank Kredi Kartı Başvuru Yolları

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak için bankanın şubeleri, ATM’leri, internet bankacılığı, SMS yöntemi, telefon bankacılığı ya da mobil uygulaması kullanılabilir. Hangi başvuru yöntemi kullanılırsa kullanılsın, sonuç birkaç dakika içinde başvuru sahibine bildirilmektedir.

QNB Finansbank’ın pek çok kredi kartı içinden istenilen karta internet bankacılığı kullanılarak başvuruda yapılmak istendiğinde, https://www.qnbfinansbank.com/kartlar linkinin tıklanması gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde; hemen başvur ve Finansbank kredi kartı başvuru sonucu sekmeleri yer almaktadır. Hemen başvur kısmına tıklanarak, T.C kimlik numarası ve telefon numarası girilip, istenilen kart türü seçildikten sonra başvuru tamamlanmış olur. Sonuç mümkün olan en kısa sürede kişiye iletilecektir. Başvurusu yapılmış ancak henüz onaylanmamış başvuruların durumu, sonuç sorgulama ekranı üzerinden öğrenilebilmektedir.

Kart başvurusu telefon bankacılığı ile yapılmak istendiğinde; 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetleri aranmalıdır. Numara üzerinden müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanır. Görüşmede, çıkarılmak istenen QNB Finansbank kredi kartı seçimi ve kişisel bilgilerin ibraz edilmesi işlemleri yapılır. Kredi kartı talebi oluşturulduktan sonra onay mesajı kişinin cep telefonuna gönderilir.

Finansbank kredi kartı başvurusu Sms ile yapılmak istendiğinde, başvuru sahibi cep telefonu mesaj hanesine T.C kimlik numarasını yazıp 3457 numaralı QNB Finansbank hattına mesaj göndermelidir. Kredi kartının onaylanıp onaylanmadığı birkaç dakika içinde mesaj olarak kişiye bildirilir.

QNB Finansbank Kredi Kartları

QNB Finansbank 9 farklı kredi kartıyla müşterilerine hizmet vermektedir. 9 farklı kredi kartının yanında 4 büyük takım taraftarı için de özel kredi kartı sunmaktadır. QNB Finansbank’ın takım kredi kartları hariç sunduğu kredi kartları;

finansbank kredi kartı ürünleri

 • Cardfinans,
 • Cardfinans Extra,
 • Cardfinans Emekli,
 • Clubfinans Xclusive,
 • Clubfinans Doctors,
 • Hemşire Kart,
 • Fix Card,
 • Card Finans Go,
 • Ortak kartlar, şeklindedir. Kartlar genel olarak meslek gruplarına özel olarak oluşturulmuştur. Tüm kredi kartları, Cardfinans’ın özelliklerine benzer özellikler gösterir.

Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Anlaşmalı Kurumlar

Cardfinans kredi kartı başvurusu onaylanan kişiler, kredi kartlarını 250 binin üstünde alışveriş noktasında ve 1500’ün üzerindeki marka için kullanabilir, avantajlı hizmetlerden yararlanabilirler. Cardfinans’ın anlaşmalı olduğu alışveriş noktaları ve markalar, kart sahiplerine önemli oranda indirim sağlamaktadır. Ayrıca ne kadar çok Cardfinans kredi kartı kullanılırsa, kredi kartında o kadar çok Para Puan birikir.

Cardfinans, kişilerin acil nakit ihtiyaçlarının da çok uygun taksitlerle karşılanmasını sağlamaktadır. Cardfinans aracılığıyla kartın limitine göre anında kredi kullanma imkanı sunulmakta ve bu kredi türü için kefil şartı aranmamaktadır. Tüm bunların yanında;

 • Cardfinans’ın anlaşmalı olduğu kurumlara ait tüm faturalar için ücretsiz fatura ödeme talimatı verilebilir. Bu da kart sahiplerini, fatura takibi ya da fatura kuyruğunda bekleme gibi durumlardan kurtarır.
 • Cardfinans, Taksit Kolay hizmeti sunmaktadır. Sunulan hizmet sayesinde taksit yapmayan mağazalarda bile alışverişler taksitlendirilerek kolay bir şekilde ödenebilir.
 • Alışverişler sayesinde Cardfinans’ta toplanan Para Puanlar müşterilere özel ayrıcalıklar sağlar.
 • Para Puanlar ile üye işyerlerinde ayrıcalıklı alışverişler yapılabilir, istenilen havayolu şirketinden bedava uçak bileti alınarak istenilen, hayal edilen her yere uçuş yapılabilir.
Cardfinans Kredi Kartı Özellikleri Ve Kampanyaları

Finansbank kredi kartı başvuru sorgulama süreci olumlu olan ve tercihini Cardfinans kredi kartından yana yapan kişiler;

 • Düzenlenen kampanyalarda üye işyerlerinden yapılacak 150 TL ve üzerindeki harcamalar sonrasında, banka müşterilerine harcama sözü teklifi sunar. Kişi bu teklifi kabul ettiği takdirde, 1500 TL’ye varan hediye para tutarı kazanır. Cardfinans sahiplerinin kullanabilecekleri hediye para tutarını öğrenmek için HEDIYE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra 2273’e mesaj atmaları yeterli olmaktadır.
 • Cardfinans kredi kartının bir diğer özelliği, anında kredi kullanım imkanı sunmasıdır. Kişiler önemli ihtiyaçlarını karşılamak için en hızlı, hiçbir formaliteye maruz kalmadan ve kefilsiz bir şekilde Cardfinans kredi kartı üzerinden kredi çekebilir. Bunun için tek yapılması gereken ihtiyaç duyulan tutarın belirlenmesidir. Ardından belirlen tutar kredi kartının kullanılabilir limitinden, istenilen QNB Finansbank vadesiz mevduat hesabına aktarılmaktadır. Kredinin geri ödemeleri, uygun faiz oranlarında ve aylık taksitler olarak yapılır. Ödemelerin takibi, Cardfinans hesap özetinden yapılabilmektedir.
 • Cardfinans ihtiyaç halinde ücretsiz olarak nakit avans hizmeti de sunmaktadır. Cardfinans kredi kartıyla ATM’lerden ya da mobil uygulamalar aracılığıyla nakit çekilerek, 6 – 9 ya da 12 taksitte çekilen tutarın ödenmesini sağlanmaktadır. Geri ödemeler için önceden belirlenmiş ve uygun faiz oranlarında müşterilere sunulur.
 • Cardfinans kredi kartının ödemelerin daha kolay yapılabilmesi için ekstrenin taksitlendirilmesi özelliği de bulunmaktadır. QNB Finansbank kredi kart ödemelerinin daha kolay yapılabilmesi için kart sahiplerine ekstre borcunun 6 – 9 ya da 12 taksitte ödenebilmesi imkanını sunmaktadır. Ekstre taksit olarak geçen bu özellik sayesinde devreden borcun bir sonraki ekstreye yansıtılması yerine daha küçük taksitlerle ödenmesi sağlanmakta ve kişinin ödeme yükü hafifletilmektedir.
 • Cardfinans kredi kartı, benzin ve market alışverişleri için de avantajlı özelliklere sahiptir. Benzin ve market alışverişlerinde tek seferde yapılacak 50 TL ve üzerindeki harcamalar için % 5 oranında indirim sağlamaktadır. Banka müşterileri, ihtiyacına yönelik market, benzin ya da market ve benzin programlarından birine dahil olarak ayda 50 TL’ye varan indirim kazanabilmektedir. Programa dahil olmak için kart sahibinin mesaj hanesine BM yazıp 2273’e göndermesi yeterli olmaktadır. Mümkün olan en kısa süre içinde banka yetkilileri kişiye dönerek paket onayı vermekte ve paket kullanımını başlatmaktadır.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
QNB Finansbank Kredi Kartı Özellikleri Ve Başvuru
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi çekemeyenlere bilgiler
Kredi Neden Çıkmaz Sorusuna Verilebilecek 17 Net Cevap

Kredi çıkmamasının nedenleri arasında pek çok şey gösterilebilir....

hemen hesaba geçen kredi
Tek Tıkla Hesaba Hemen Yatan Kredi ( POPÜLER BANKALAR)

Bankaların sunmuş olduğu internet şubesi bankacılığı ve mobil...

x