Senetle Kredi Veren Şirket Ve Kuruluşlar (RESMİ YOLLAR)

 

Senetle kredi veren şirket ve kuruluşlar, borcu olan birçok kişinin merak ettiği bir durumdur. Günümüzde birçok kişi ekonomik sorunlar yaşamaktadır. Özellikle az ve orta sınıf gelire sahip olan kişiler pahalılaşan hayat şartlarına karşı büyük bir mücadele vermektedirler. Durum böyle olunca, günümüzde borcu olan kişi sayısı hiç de gözden kaçacak kadar az değildir.

Acil paraya ihtiyacı olan kişiler genellikle parasal ihtiyaçlarını gidermek için bankaların sunmuş olduğu kredilere başvurur. Bankalardan kredi alan kişiler; bankanın uygun gördüğü faiz oranları ve vadeleri ile geri ödeme yaparlar. Ancak bankalardan kredi alamayan kişi sayısı da azımsanacak kadar az değildir. Bankaların kişilere kredi vermesinin sebebi; kişilerin daha önce aldıkları borçları ödememesi ya da kredi notlarının düşük olmasından kaynaklanır.

Ayrıca sicili kötü olan kişilere de bankalar tarafından kredi çıkmaz. Bu gibi durumlarda nakit para ihtiyacı olan kişiler çareyi başka yollara başvurmakta ararlar. Bu yollardan bazıları ise senet karşılığı faktoring şirketleri aramak veya senetle kredi veren bankalar arasından en uygun tercihi yaparak kredi başvurusunda bulunmak ve birde önermediğimiz tefeci ve tanınmayan kişilerden senet karşılığı borç para almaktır.

Senetle kredi almak için her zaman yasal yolların tercih edilmesi gerekir. Senetle kredi verenler arasında tercihiniz her zaman yasal olan seçeneklerdir.Yasal olmayan durumların sizi zor durumda bırakma ihtimali yüksektir.

Senetle Kredi Alırken Tanımadığınız Kişilere Dikkat!

Senetle kredi alınabilecek yerler, yasal olmadıkları için güvenilir olmayabilirler. Ekonomik sorunlar her insanın başına gelebilecek türden sorunlardır ve zaman zaman herkes bu sorunla mücadele etmek zorunda kalabilir. Fakat böyle bir sorun yaşadığımızda bulacağımız çözümü kendimiz belirleriz. Böyle durumlarda alınacak en önemli karar; seçeceğimiz yolun bizi zor duruma düşürüp düşürmeyeceğidir. O yüzden bu gibi durumlarda karar alırken tavsiye edilen; kendinizi en risksiz olan karara yönlendirmenizdir.

Ülkemizde bankalar hariç BDDK’nın onay vermediği hiçbir yer size yasal olarak kredi verme hakkına sahip değildir. Bunun farkında olmanız sizi olası dolandırılma ihtimaline karşı korur. Ayrıca bu tarz yolları kullanmayarak yasa dışı iş yapmaktan da uzak olursunuz.

Genellikle senet yoluyla size kredi verecek olan yerler, yasal olmayan yerlerdir. O yüzden çok ihtiyatlı davranılması gerekir. İnternet üzerinde bu konu ile ilgili birçok site bulunmaktadır. Ancak bu sitelerde genellikle tefecilerin olma ihtimali göz önüne alındığında dolandırılma ihtimaliniz çok yüksektir ve her yıl bu yüzden dolandırılan bir sürü insan vardır.

senetle kredi çıkaranlar

Buna ek olarak bazı firmalar acil para ihtiyacı olan kişiler için kredi sağladıklarını iddia etmektedirler. Senet karşılığında verilen bu krediler, kişilerden çok yüksek faiz oranları ile geri ödenmesi beklenen kredilerdir. Karşınızdaki kişi size verdiği paranın 2 katını sizden almaya çalışabilir. Bu durum, size kredi veren kişinin elinde olan bir durum olduğu için sonrasında daha da zor bir duruma düşmeniz olasıdır. Dahası ödeme koşulları da size kredi veren kişiye bağlıdır.

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum : https://finanskredirehberi.com/acil-para-lazim-kredi-cekemiyorum-diyenlere-altin-bilgiler/

Yani bankalar gibi size uygun geri ödeme koşulları oluşturmazlar. Tüm bunlar dikkate alındığında, nakit paraya ihtiyacı olan kişinin çok dikkatli olması gerekmektedir. Güvenmediğiniz ya da tanımadığınız bir kişiden alacağınız para sizi daha zor bir konuma düşürebilir.

Bunun yerine daha güvenilir olan yolları seçmek daha akıllıca bir karar olacaktır. Ülkemizde de senetle kredi veren hiçbir banka bulunmamaktadır. Özellikle de bankalar tarafından kara listeye alınmışsanız, bu durum sizin için daha da zordur. Bankaların sistemine uymayan senetle kredi alma durumu bir tek Ziraat Bankası tarafından esnetilmiştir. Bankanın size senetle kredi vermesi için belirli şartları sağlamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Senetle Kredi Kampanyası Nedir ve Nasıl Alınır?

Ziraat bankası senet karşılığı avans kredisi, banka tarafından işletme sahipleri için sağlanan bir kredi çeşididir. Bu kredi ile kişilerin sahip olduğu işletmelere ait nakit para ihtiyaçları giderilir. Bu kredi; işletme sahiplerinin bankaya verdikleri senetler karşılığında uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile verilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Krediye başvuracak kişinin işletme sahibi olması,
  • Kredi notunun yüksek olmasıdır. Bu şartları sağlamayan kişilere kredi verilmez. Krediyi almak isteyen işletme sahiplerinin, uygun faiz oranlarını ve kendilerine uygun vade seçeneklerini öğrenmeleri için şubelere gitmesi gerekmektedir.

Resmi internet sitesinden de senetle kredi veren bankalar arasında olan  Ziraat Bankasının https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/krediler/nakdi-krediler/senet-karsiligi-avans-kredi duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Kuyumcular Senetle Kredi Veriyor Mu ?

Senetle kredi veren kuyumcular, genel itibariyle kişilerden senet alarak onlara altın verilmesi sistemi ile çalışan bir durumdur. Kuyumcuların bazıları; borç para almak isteyen kişilere bu yöntem ile nakit para sağlamaktadır. Fakat bunu her kuyumcunun yapmayacağını bilmek gerekir. Bu yüzden illaki kuyumculardan senet karşılığında borç almak istiyorsanız, ciddi anlamda araştırma yapmanız gerekmektedir.

Çünkü sizi tanımayan bir kuyumcunun, size güvenerek senet karşılığında altın vermesi ihtimali oldukça düşüktür. Bu yöntem ile kuyumculardan senet karşılığında altın alarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat tekrar belirtmekte fayda vardır. Her kuyumcudan böyle bir işlem beklenemez. Bu duruma hazır olmak gerekir. Geri öderken de bir miktar zararda olacağınızı bilmenizde fayda vardır.

Bu şekilde riskler almadan nasıl bir yol izleyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Aksi takdirde, karşılaşacağınız problemler mevcut problemlerinizden de fazla olabilir ve sizi daha çok sıkıntıya sokabilir. Böyle riskli yollar denenmeden önce yapılması gereken şey; en güvenilir yolu bulmaya çalışmaktır.

Sonuçta tanımadığınız kişilerle yapacağınız para alışverişleri, sizin tahmin ettiğinizden de fazla pahalıya patlayabilir. Bu yüzden anlık kararlar vermeden önce sizin için en doğru kararı vermeye çalışın. Böylece karşılaşabileceğiniz zararları en aza indirmiş olursunuz.

senetle kredi veren faktoring şirketleri

Senetle Kredi Tercihinde BDDK Onaylı Faktoring Şirketleri

Her yazımızda belirttiğimiz gibi para taleplerinizi kredi taleplerinizi ister nakit olsun ister senetle kredi imkanı olsun her zaman tercihinizi yasal kuruluşlardan yana yapmalısınız. Bu önemli hatırlatmamızı yaptıktan sonra gelelim senetle kredi çıkaran Faktoring şirketleri için yorumlarımıza.

Tabiki BDDK tarafından denetlenen faktöring şirketleri yasal olarak sizlere kredi imkanı sağlayabilir. Bunu araştırarak bulmanız gerekmektedir. Her faktoring şirketi ve kuruluşu size senetle kredi vermek zorunda değildir. Fakat bu tarz kampanyaları zaman zaman yapabilirler. Sizler için BDDK onaylı faktöring şirketlerini inceleyebileceğiniz linkini paylaşıyoruz. https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Faktoring/Faktoring.aspxtabi siz bu listeye bağlı kalmayarak faktoring firmaları ile birebir görüşme sağlarsanız daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Senetle Kredi Kampanyası ( İskonto Kredisi)

Garanti bankası da senetle kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Kampanya ismi ise iskonto kredisi olarak geçiyor. Vadesi gelmiş veya yaklaşmış senetlerinizi ve çeklerinizi garanti bankasına vererek belli komisyon oranıyla senetle kredi alma imkanı sağlayabilirsiniz.

Aslında garanti bankasının bu kampanyası senetlerinizin temlik  gerçek ve temlik cirosu ile bankaya bir komisyon ödeyerek nakit olarak satılma işlemidir.

Kobi Ve Esnafa Senetle Kredi İmkanı İçin Finansbank Dinamik Kredi Paketi

Senetle para veren yerler arasında QNB Finansbank dinamik kredi paketinide sizlere önerebiliri hem yasal bir kuruluş hemde avantajları mevcut, kısaca bahsetmek gerekirse tahsilat işlemlerinde çek ve senet kullanıyorsanız ve acil nakit lazım diyorsanız. Elinizdeki mevcut senet ve çeklerinizi  Finansbank şubelerine götürerek kredi ve nakit para olarak değerlendirebilirsiniz.

Dilerseniz vadesi gelmeyen senet ve çeklerinizi Finansbank şubelerine provizyon ve komisyon ödemeden tahsilata koyarak gününde ve risksiz şekilde tahsil edebilirsiniz. Bu kampanya ile ilgili ise BURADAN detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Şirket Ve Kuruluşlar (RESMİ YOLLAR) Konusuna 4 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ziraat bankası kart başvuru
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (TÜM DETAYLAR)

Genellikle son zamanlardaki gerek döviz kuru dalgalanmaları gerek...

hibe tarım kredisi
Devletten Tarım Makineleri İçin Hibe Desteği 2018-2019

Tarım makineleri desteği devlet tarafından çiftçilik yapan kişileri...

x