Senetle Kuyumcudan Altın Satın Alma ( VERESİYE TAKSİTLE )

 

Ülkemizde altının yeri bir başkadır, genellikle daha çok evlilik için düğünlerinde, sünnet düğünlerinde ve yeni doğan bebeklerin ziyaretlerinde ve kadınların yapmış olduğu günlerde oldukça fazla kullanılır. Türkiyede hemen hemen her ilçede onlarca bazı büyük ilçelerde ve illerde yüzlerce kuyumcu ve sarraf vardır. Bu yazımızdaki konumuz ise senetle altın satan veren kuyumcular olacak. Senetle altın alma girişimi genelde nakit sıkışıklıktan kaynaklanmaktadır. Böyle özel günlerin telafisi olmadığından elden taksitle altın satan kuyumcular ve sarraflar imdadımıza yetişiyorlar.

En çok İstanbul’da senetle altın satan kuyumcular ve Ankara’da veresiye altın ve bilezik satan kuyumcular aranmaktadır. Bu büyük illerimiz dışında da senetle elden altın satan kuyumcu bulmanız çok zor değil artık bütün kuyumcular ve sarraf esnafları bu yönde adımlar atmaktadır. Şimdi dilerseniz senet imzalayarak taksitle altın nasıl satın alınır daha detaylı inceleyelim.

Senetle Altın Ve Bilezik Almanın Püf Noktaları

Her işte olduğu gibi senetle altın almanında bazı püf noktaları bulunmaktadır. Burada sizlere birinci derecede önereceğimiz şey kendi çevrenizde tanıdığınız ve bildiğiniz kuyumculardan başlamanız sizlerin yararına olacaktır. Bildiğiniz gibi eskiden ve hale günümüzde kişiler para biriktirmek için kuyumcumları ve sarrafları güvenli liman olarak görerek paralarını ve altınlarını tanıdıkları ve güvendikleri kuyumcularda bulundururlar. Eğer bölgenizde taksitle ve elden bilezik ve altın satan kuyumcu yok ise bu kez farklı illerde araştırmalar yapabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmadan taksitle bilezik ve altın almak istiyorsanız yanınızda kimlik bilgilerinizi gösteren nüfus cüzdanı ve ikametkag belgenizi yanında bulundurmanız gerekmektedir. Hak verirsiniz ki size senetle altın satan kuyumcular sizlere ait bilgilere emin olmak isteyeceklerdir.

Kredi Çekemeyenlere Borç Para Veren Kuyumcular Ve Adres Bilgileri

Eğer nakite sıkıştıysanız ve ödemeleriniz sizi bunalttıysa borç para bulmanın bazı yolları vardır. Bunlardan birincisi senet karşılığında kuyumculardan borç para bulmak veya senet ve taksitle altın bilezik veya cumuriyet altını gibi ürünler satın almaktır. Senetle aldığınız bu altın ürünlerini daha sonra satarak nakit bir para elde edebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Senetle borç para veren ve altın satan kuyumculara, İzmir, Urfa, İstanbul, Mardin, Van, Samsun, Bursa, Antalya, Konya, Muğla, Kayseri, Kahramanmaraş gibi bir çok ilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

sarraflardan veresiye altın alma

Bu illerde bulunan bahsettiğimiz kuyumcu ve sarraflar bankadan kredi çekemiyorum diyenlere nakit ve para akışı sağlayan kişiler olup, senetle ister borç para, isterseniz taksitle veresiye elden altın satan yerlerdir.Acil nakit ihtiyaçlarınız için bu şekilde çalışan kuyumcuları bularak talepte bulunabilirsiniz.

Düzenli Maaşı Ve SSK’ Sı Olanlara Senetle Borç Para Veren Yerler

Elbetteki düzenli bir gelir ve maaşı olanların senetle para ve altın alması diğer durumlara göre daha kolaydır. Kuyumcular, sarraflar veya borç veren tefeciler tarafından düzenli gelir ve maaş satılan altının, bileziğin, veya çeyrek altının bir garantisi olarak görülmektedir. Bu yüzden ister devlet memuru olsun ister düzenli bordrolu bir çalışan olsun kuyumculardan senetle altın ve borç para bulma şansı daha yüksektir.

 

Özellikle Devlet memurlarının acil nakit ihtiyaçlarına hemen cevap veren faktöring şirket oluşumları ve veresiye altın satan kuyumcular  Ankara, İstanbul Ve İzmir gibi büyük illerimizde olduça fazla bulunmaktadır. Her ne kadar bu şekilde para bulmak hoş gibi gözüksede tefeci ve senetle borçlanmayı düşünürken 2 kez düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul’da Taksitle Altın Satan Kuyumcular Çarşısı Nerede ?

Nüfusun kalabalık olduğu en büyük illerimizden olan İstanbul’ da senetle altın almak isteyen çok fazla kişi vardır. Bu yüzden sizlere İstanbul’dataksitle veresiye altın satıldığı söylenen kuyumcular çarşısını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Adres olarak Mecidiyeköy Mahallesi, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:1, 34387 Şişli/İstanbul şeklindedir. Sizlere daha detaylı bilgide aktarmak isterdik fakat burada çok fazla özel bigiye yer vermek doğru olmayacağını düşünüyoruz.

 İşsizler Ve Çalışmayanlara Senetle Para Veren Yer Var Mı ?

Herhangi bir işi olmayan ve çalışmayan kişilerin nakit para ve borç bulma ihtimalleri biraz zayıftır. Başta bankaların çalışmayan kişilere kredi ve kredi kartı vermediğinden, bu kişiler senetle para bulma yollarına başvurmaktadır. Bankaların bu kişilere kredi vermemelerin başlıca sebeplerinden bir tanesi kredi notu ve puanının çok düşük olmasından dolayı veya kara liste yani kırmızı kalem yemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Web sitemizde arama yaparak kredi notu ile alakalı değişik ve yararlı bilgilere erişebilirsiniz.

Çalışmayan kişilerin yöneldiği tefeciler ve faktöring şirketleri çalışmayan işsiz kişilere çok yüksek olmayan meblağlarda nakit para temin edebilmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken örnek vermek gerekir ise 5.000 TL aldığınız borç paranın vadesi ile beraber 6.000 TL hatta 6.500 TL gibi bir geri ödemesi olacaktır.

Sonuç olarak kredi kartsız taksitle altın almanın birden fazla yolu vardır bunlardan birtaneside senetle altın almaktır. Fakat bu işlemi oldukça detaylı bir şekilde ince düşünerek yapmaktır. Aksi taktirde senet imzalayarak aldığınız altınlarınız sizlere icra ve haciz olarak dönebilir. Bu yüzden senetle altın ve borç para bulmak son düşüneceğiniz işlemler arasında yer almalıdır.

Senetle Kuyumcudan Altın Satın Alma ( VERESİYE TAKSİTLE ) Konusuna 40 Yorum Yapıldı
▾ Daha Fazla Göster ▾
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi kartını bir gün geciktirme
Kredi Kartı Bir Gün Gecikirse, Ödenecek Faiz Ne Olur ?

Ülkemizde hemen hemen herkez kredi kartı kullanmatadır. Çoğu...

eft numarası bulma
EFT Sorgulama Nasıl Yapılır ?

En çok kullanılan bankacılık hizmetlerinden biride EFT işlemidir....

x