finanskredirehberi.com

Sarraftan (Kuyumcudan) Veresiye Ve Senetle Altın Alma

Tarih: 13.03.2018
Güncel: 04.10.2019

Ülkemizde altının yeri bir başkadır, genellikle daha çok evlilik için düğünlerinde, sünnet düğünlerinde ve yeni doğan bebeklerin ziyaretlerinde ve kadınların yapmış olduğu günlerde oldukça fazla kullanılır. Türkiyede hemen hemen her ilçede onlarca bazı büyük ilçelerde ve illerde yüzlerce kuyumcu ve sarraf vardır. Bu yazımızdaki konumuz ise senetle altın satan yerler ve kuyumcular olacak. Senetle altın alma girişimi genelde nakit sıkışıklıktan kaynaklanmaktadır. Böyle özel günlerin telafisi olmadığından elden taksitle altın satan kuyumcular ve sarraflar imdadımıza yetişiyorlar.

Genellikle büyük şehirlerimiz de İstanbul ve Ankara gibi senetle altın satan yerler aranmaktadır. Bu büyük illerimiz dışında da senetle elden altın satan kuyumcu bulmanız çok zor değil artık bütün kuyumcular ve sarraf esnafları bu yönde adımlar atmaktadır. Şimdi dilerseniz senet imzalayarak altın nasıl satın alınır daha detaylı inceleyelim.

Senetle Altın Ve Bilezik Almanın Püf Noktaları

Her işte olduğu gibi senetle altın almanın da bazı püf noktaları bulunmaktadır. Burada sizlere birinci derecede önereceğimiz şey kendi çevrenizde tanıdığınız ve bildiğiniz kuyumculardan başlamanız sizlerin yararına olacaktır. Bildiğiniz gibi eskiden ve hale günümüzde kişiler para biriktirmek için kuyumcumları ve sarrafları güvenli liman olarak görerek paralarını ve altınlarını tanıdıkları ve güvendikleri kuyumcularda bulundururlar. Eğer bölgenizde senetle elden bilezik ve altın satan kuyumcu yok ise bu kez farklı illerde araştırmalar yapabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmadan senetle bilezik ve altın almak istiyorsanız yanınızda kimlik bilgilerinizi gösteren nüfus cüzdanı ve ikametgah belgenizi yanında bulundurmanız gerekmektedir. Hak verirsiniz ki size senetle altın satan kuyumcular sizlere ait bilgilere emin olmak isteyeceklerdir. Burada dikkat etmeniz gereken husus sizlere senetle altın vereceği bilgisini vererek sizi borçlandırmaya çalışan tefecilerden uzak durmanız olacak. Tefecilik yapmak bir suçtur ve sizde bu suça kesinlikle ortak olmamalısınız.

Senetle Altın Satışı Yapan Kuyumcular Ve Sarraflar

Eğer nakite sıkıştıysanız ve ödemeleriniz sizi bunalttı ise borç para bulmanın bazı yolları vardır. Bunlardan birincisi senet karşılığında kuyumculardan borç para bulmak veya senet karşılığında altın bilezik veya cumuriyet altını gibi ürünler satın almaktır. Senetle aldığınız bu altın ürünlerini daha sonra satarak nakit bir para elde edebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Senetle borç para veren yerler ve altın satan kuyumculara, İzmir, Urfa, İstanbul, Mardin, Van, Samsun, Bursa, Antalya, Konya, Muğla, Kayseri, Kahramanmaraş gibi bir çok ilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

sarraflardan veresiye altın alma

Bu illerde bulunan bahsettiğimiz kuyumcu ve sarraflar bankadan kredi çekemiyorum diyenlere nakit ve para akışı sağlayan kişiler olup, senetle ister borç para, isterseniz taksitle veresiye elden altın satan yerlerdir.Acil nakit ihtiyaçlarınız için bu şekilde çalışan kuyumcuları bularak talepte bulunabilirsiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcu Ve Sarraf Telefon Bilgileri

Elbetteki düzenli bir gelir ve maaşı olanların senetle para ve altın alması diğer durumlara göre daha kolaydır. Kuyumcular, sarraflar veya borç veren tefeciler tarafından düzenli gelir ve maaş satılan altının, bileziğin, veya çeyrek altının bir garantisi olarak görülmektedir. Bu yüzden ister devlet memuru olsun ister düzenli bordrolu bir çalışan olsun kuyumculardan senetle altın ve borç para bulma şansı daha yüksektir.

Özellikle Devlet memurlarının acil nakit ihtiyaçlarına hemen cevap veren faktoring şirket oluşumları ve veresiye altın satan kuyumcular  Ankara, İstanbul Ve İzmir gibi büyük illerimizde oldukça fazla bulunmaktadır.Her ne kadar bu şekilde para bulmak hoş gibi gözükse de tefeci ve senetle borçlanmayı düşünürken 2 kez düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu firmaların telefon ve iletişim bilgilerine internetten ulaşmak zor kendi bölgenizde araştırma yaparak kısa sürede bulabilirsiniz.

İstanbul’da Senetle Altın Alınabilecek Yerler

Nüfusun kalabalık olduğu en büyük illerimizden olan İstanbul’ da senetle altın almak isteyen çok fazla kişi vardır. Bu yüzden sizlere İstanbul’da senetle veresiye altın satıldığı söylenen kuyumcular çarşısını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Adres olarak Mecidiyeköy Mahallesi, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:1, 34387 Şişli/İstanbul şeklindedir. Sizlere daha detaylı bilgide aktarmak isterdik fakat burada çok fazla özel bigiye yer vermek doğru olmayacağını düşünüyoruz.

İlgili Makale : Kredi Kartına Taksit Yapan Kredi Kartları

İşsizler Ve Çalışmayanlara Senetle Altın Satan Yer Var Mı?

Herhangi bir işi olmayan ve çalışmayan kişilerin nakit para ve borç bulma ihtimalleri biraz zayıftır. Başta bankaların çalışmayan kişilere kredi ve kredi kartı vermediğinden, bu kişiler senetle para bulma yollarına başvurmaktadır.

Bankaların bu kişilere kredi vermemelerin başlıca sebeplerinden bir tanesi kredi notu ve puanının çok düşük olmasından dolayı veya kara liste yani kırmızı kalem yemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Web sitemizde arama yaparak kredi notu ile alakalı değişik ve yararlı bilgilere erişebilirsiniz.

Çalışmayan kişilerin yöneldiği tefeciler ve faktoring şirketleri çalışmayan işsiz kişilere çok yüksek olmayan meblağlarda nakit para temin edebilmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken örnek vermek gerekir ise 5.000 TL aldığınız borç paranın vadesi ile beraber 6.000 TL hatta 6.500 TL gibi bir geri ödemesi olacaktır.

Sonuç olarak kredi kartsız senetle altın almanın birden fazla yolu vardır.Fakat bu işlemi oldukça detaylı bir şekilde ince düşünerek yapmaktır. Aksi taktirde senet imzalayarak aldığınız altınlarınız sizlere icra ve haciz olarak dönebilir. Bu yüzden senetle altın ve borç para bulmak son düşüneceğiniz işlemler arasında yer almalıdır.

 

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Sarraftan (Kuyumcudan) Veresiye Ve Senetle Altın Alma
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Sarraftan (Kuyumcudan) Veresiye Ve Senetle Altın Alma Konusuna 48 Yorum Yapıldı
  1. MEHMET dedi ki:

    Merhaba, thy de çalışıyorum. 30 bin tl krediye ihtiyacım var. ulaşabilir misiniz?

1 6 7 8
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi kartını bir gün geciktirme
Kredi Kartı Bir Gün Gecikirse, Ödenecek Faiz Ne Olur ?

Ülkemizde hemen hemen herkez kredi kartı kullanmatadır. Çoğu...

x