finanskredirehberi.com
Turkcell Paycell Kart Nedir, Nasıl Kullanılır? [Paycell APP] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Finans > İstanbul Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular

İstanbul Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular

Tarih: 06.02.2020
Güncel: 09.04.2020
senetle altın satan kuyumcular

İstanbul peşinatsız senetle altın veren kuyumcular, bir çok kişinin aradığı seçeneklerden birisi. İstanbul senetle altın alma yöntemleri, tamamen güvenilir olup yasal kuyumculardan yapıldığı taktirde herhangi bir sorun yaşamayacağınız yöntemlerin başında geliyor. Elbette bu işi de kötü niyetli olarak yapan bir çok insan bulunuyor. Bu kişilerden uzak durarak, kuyumcu esnafı ile doğrudan iletişim kurarak dolandırılma ihtimalinizi de ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu kişilerin kötü niyetli olduğunu nasıl anlarız diyorsanız bunun da bir çok yolu var. Yerini söylemek istemeyen, ön ödeme talep eden, kimliğini gizleyen kişiler sizlerden para koparmaya çalışan kişiler olabilir. Bu tarz talepleri olan kişilerden uzak durarak güvenli alışveriş yapabileceğiniz esnaflara yönelebilirsiniz. İstanbul’da senetle altın satan kuyumcular listemiz sayesinde bu kişilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz!

Senet imzalayarak peşinatsız altın alabilir miyim diyorsanız; evet alabilirsiniz!

İstanbul’da Peşinatsız Senetle Altın Satan Kuyumcular

Nakite sıkıştığınızda, düğün için altın alışverişi yapmanız gerektğinde ve evlilik hazırlığı yapmak istediğinizde altın almanız gerekebilir. Eğer altın almak istiyor, bunu da senetle yapmak istiyorsanız yapacağınız işlemler oldukça basit. Tabii ki senetle altın satan kuyumcuları da bulmak oldukça önemli. Bunun için de altta vereceğimiz tariflerin tamamına uymalı, bu şekilde aramalar yaparak gerçek kuyumcu esnafına ulaşım sağlamalısınız.

Aynı zamanda nakit ihtiyaçlarınızda bankalar haricinde de kredi çekebileceğiniz, nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri anlatmış olduğumuz senetle borç para veren yerler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Senetle altın alabilmek için yöntemlerden bazıları;

 • Tanıdık kuyumcu esnafı ile görüşmek,
 • İstanbul kuyumcular çarşısı,
 • Google Maps araması ile kuyumculara ulaşmak

gibi bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler güvenilir olarak kabul edilen ve birebir görüşme yapabileceğiniz yöntemlerin başında geliyor. Elbette bu aşamada da dikkat etmeniz bir çok nokta var. Yazımızın giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi sizden ön ödeme isteyen veya adresini gizleyen kişilerden uzak durmalı, yüz yüze görüşme yapmadan kesinlikle alışveriş yapmamalısınız. Aynı zamanda senet imzalarken her vade için senedin ayrı ayrı yapılmasını da talep edebilirsiniz.

 • Bknz :Google Maps

Üstte verdiğimiz İstanbul Google Maps bağlantısını kullanarak İstanbul ilinde hizmet veren tüm kuyumculara ulaşabilirsiniz. Verdiğimiz bağlantıyı açtıktan sonra arama bölümüne “İstanbul Senetle Altın“, “Senetle Altın Veren Kuyumcular” gibi aramalar yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

İstanbul Mecidiyeköy’de Senetle Altın Nereden Alınabilir?

İstanbul’da senetle peşinatsız altın alabilmek için en uygun lokasyonlardan birisi de Mecidiyeköy. Bu semti bilenler, kuyumcular sokağı ve çarşısını da bilir. Buradaki esnafı tercih edebilir, sadece senetle değil kredi kartı kullanarak da taksitle altın alışverişi yapabilirsiniz.

sarraflardan veresiye altın alma

Bu aşamada alışveriş yapacağınız esnafı tercih etmek size kalmış. Ayrıca her esnafın da senetle altın satmadığını, bu işi belirli başlı kişilerin yaptığını söylemeliyiz.

İlgili Makale: Kredi Kartına Taksit Yapan Kredi Kartları

Kocaeli Senetle Altın Satan Kuyumcular

Kocaeli ilimiz de büyük lokasyonlardan birisidir. İstanbul ve Kocaeli senetle altın alışverişinin yoğun olarak tercih edildiği büyükşehirlerimizin başında geliyor. Kocaeli İzmit senetle altın alışverişi yapmak istiyorsanız da karşınızda bir çok seçenek bulunuyor. Özellikle İzmit ilçesi, Fethiye caddesinde hizmet veren kuyumcu esnafı ile görüşerek senetli alışveriş yapabiliyorsunuz. Yine İstanbulda olduğu gibi her esnaf bu hizmeti vermese de, bir çok esnafın da senetle altın sattığını söylemek mümkün.

https://www.google.com/maps/place/Kocaeli/@40.8666165,29.5702549,10z/

Yine üstte verdiğimiz Google Maps bağlantısını kullanarak, Kocaeli ve tüm illerinde hizmet veren kuyumculara tek tık ile ulaşabilirsiniz. Eğer lokasyon olarak özellikle tercih ettiğiniz bir ilçe/cadde/sokak bilgisi bulunuyorsa hemen sol üstte yer alan arama bölümünden seçenekleri daraltabilirsiniz.

Yine aynı arama bölümünü kullanarak “İstanbul, Kocaeli senetle altın satan kuyumcular”, “Kocaeli senetle altın veren yerler” gibi aramalar yaparak çok daha hızlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Burada listelenecek olan tüm kuyumcuların adres ve iletişim bilgilerine de ulaşabileceksiniz. Bu sayede hepsiyle iletişim kurabilir ve senetli alışveriş imkanı olup olmadığını sorabilirsiniz.

Senetle Altın Alırken Gerekli Belgeler ve Şartlar

İstanbul ve Kocaeli de elden taksitle senetli altın almak istiyorsanız, satın alma işlemini yapacağınız kuyumcuların da bazı şartlar sunacağını unutmamak lazım. Bu şartlar, bankalar kadar katı olmasa da, yine de düzgün bir sicilinizin olmasını gerektiyor. Hatta bazı kuyumcular teknolojiyi de mesleklerine dahil ederek, internetten Findeks uygulamasını kullanarak bankalara olan ödemelerinizi sorgulayabiliyor. Bu sorgulamalar neticesinde de alışveriş tamamlanıyor.

Senetle altın veren kuyumcuların talep ettiği bazı belgeler şöyle;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Eğer düzenli bir maaşınız varsa son aya ait ödenmiş SGK dekontunuz
 • Maaş bordrosu
 • Kira geliriniz varsa bunu kanıtlayabilecek banka dekontu ve tapu belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Kuyumcunun bu bilgilerin size ait olduğunu teyid edebilmesi için T.C. Edevlet şifrenizi yanınızda bulundurunuz.

Senetle Hangi Altın Çeşitlerini Alabilirim?

Senetle altın nasıl alınır sorusunun cevabını verdiğimize göre, artık hangi altın türlerini alabileceğinizi de söyleyebiliri. Elbette genel olarak baktığımızda, kuyumcularla da yaptığımız görüşmeler sonucunda genelde büyük çoğunluğu tüm altın çeşitlerini senetli olarak verebiliyor. Tabii ki bu durum esnafdan esnafa değişiklik gösterebileceği için, yine de alışveriş yapacağınız kuyumcuya hangi altın çeşitlerini alabileceğinizi sormalısınız. Bu sayede alışveriş de sorunsuz ilerleyecektir.

Satın alabileceğiniz bazı altın türleri şöyle;

 • Bilezik,
 • Yüzük,
 • Küpe,
 • Hasır bilezik,
 • Bileklik,
 • Gerdanlık,
 • Tam Set,
 • Çeyrek Altın,
 • Gram Altın,
 • Tam Altın,
 • Ata Lira.

Senetle Altın Daha Mı Pahalı Oluyor?

Senetle altın satın almak istiyorsanız, asıl fiyat üzerinden hesaplanmayacağını bilmelisiniz. Elbette kuyumcular bir hizmet verdiği için, yapacakları taksit karşılığında bankaların uyguladığı faiz oranı gibi bir vade farkı uygulayacaktır. Bu vade farkı karşısında kuyumcuların farklı farklı işlemler yaptığını görmek mümkün. Yine de bankalar kadar yüksek olmasa da, senetle altın alacağınız zaman bazı vade farklarının olacağını söylemek mümkün. Örnek vermek gerekirse, 1.000 TL’lik bir altın alışverişi için 1.200 TL ödemek mümkün.

Not: Vade farkı, taksit sayısına ve altın fiyatına göre değişiklik gösterebilir.

Senetle Altın Almanın Avantajları Nelerdir?

Senetle altın almanın avantajları, bankalar ile kıyaslandığında çok daha avantajlı kabul edilir. Özellikle kredi veya kredi kartı gibi ürünler kullanmadan, sadece senet imzalayarak ve üstelik peşinat bile ödemeden altın alabiliyorsanız, ne kadar avantajlı olduğunun tartışmasız olduğunu da görebilirsiniz. Yine de kuyumculardan senet imzalayarak altın almanın bazı avantajları şöyle;

 • Kredi notuna bakmazlar,
 • Aylık geliriniz çok önemli değildir,
 • Başvuru süreci yoktur, anında sonuçlanır,
 • Bir çok altın seçeneği satın alınabilir,
 • Peşinat gerekli değildir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
İstanbul Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
İstanbul Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular Konusuna 49 Yorum Yapıldı
 1. MEHMET dedi ki:

  Merhaba, thy de çalışıyorum. 30 bin tl krediye ihtiyacım var. ulaşabilir misiniz?

 2. mehmet dedi ki:

  kamu personeliyim acil 20 Bin TL ihtiyacım var

 3. Erhan dedi ki:

  20.000 ihtiyaç var nasıl yardımcı oluyorsunuz

 4. ibrahim halil dedi ki:

  kamu personeliyim düğünüm olacak biriktirdiğim para yetmedi 15 bin acil nakit laızm bankalardan çok başvuru yaptıgım için çekemiyorum 3 ay taksitle öderim aylık gelirim 8700 dead288@hotmail.com mail adresi numara yazın arıyım direk acil dönüş yaparsanız sevinirim diyarbakırdayım

 5. Mustafa dedi ki:

  15.000 bin tl ihtiyacım var 24 ay vade

 6. Ümit dedi ki:

  ACİL 10 BİN TLYE İHTİYAC VAR 6 AY VADE

 7. Yusuf islam dedi ki:

  Mardin acill 10 bin liraya ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim.

 8. salim söbüovalı dedi ki:

  acil paraya ihtiyaçım var eregli42@msn.com ulaşırmısın…

 9. cengiz dedi ki:

  merhaba acil 10binliraya ihtiyat vardır yuardımcı olursanız sevinirim busemyapi67@gomail.com

 10. arafat aras dedi ki:

  agustosta geri ödemeli 30 bin tl lazımkocaeli çayırovadayım esnafım 4 agustosta dugunum var nakıte sıkıştım

 11. Sebahattin dedi ki:

  Açil sentle krediye ihtiyacım var dönerseniz sevinirim
  Saygılar demirbasebahattin@gmail.com

 12. Şeref dedi ki:

  Senetle altın almak istiyorum borcumdan dolayı yardımcı olursanız sevinirim ist Anadolu yakasındayım teşekurler

 13. serkan dedi ki:

  36 ay taksitli senetle altın alabileceğim yer var mı kamu çalışanı 8500 gelir var 70 bin civarı sicilim temiz ödeme sıkıntım yok

 14. Erkan dedi ki:

  Eşimle birlikte kamu kurumunda çalışıyoruz bize acil 40 bin lazım ödemelerde sıkıntı olmaz erkannngulbahar@gmail.com

 15. Ümmü dedi ki:

  İki çocuğuyla yaşayan bir anneyim çok acil 20.000 TL ihtiyacım var evden atılıyorum sokakta kalmaktan kurtulmak için acil ihtiyacım var yardımcı olabilecek biri var mı çok çaresizim Allah aşkına yardımcı olun lütfen

  1. Teber dedi ki:

   Bu benim numaram bana bi SMS atarsanız sevinirim

 16. Ali dedi ki:

  Senetele 35000 tl ye ihtiyacim var maasli bodrolu calisiyorum bana ulasabilirmisiniz. ali-yasar@windowslive.com

 17. Mert dedi ki:

  Merhaba;
  Babamın rahatsızlığından dolayı bugün (28.05.2019)acil 7000 TL’ ye ihtiyacım var.Kısa vadede ödeyebilirim.

 18. Salih dedi ki:

  Bana verebilirmisiniz. 15.000 TL ye ihtiyacım var

 19. Muhammet dedi ki:

  Acil 10.000 tl.ye ihtiyacim var .ayda 1.500 tl oderim taksitle .iletisim muhammet.suzan1903@gmail.com istanbul

 20. Tuğçe dedi ki:

  Merhabalar Kayseride yaşıyorum ulaşabilirsem memnun olurum

  1. yunus dedi ki:

   MERHABA 7500 LİRAYA İHTİYACIM VAR SENET KARŞILIGINDA YARDIMCI OLACAK VARMIDIR LÜTFEN

   1. Gazi korkmaz dedi ki:

    Ben varım

    1. Zeynep dedi ki:

     Acil dönüş yaparmısınız

    2. Rıdvan dedi ki:

     acil 20 bine ihtiyacım var 500 500 taksitle geri ödemeyle en uzun vadeye 30 bin ödemeye razıyım.

     1. Emirhan dedi ki:

      Acil 20 bin tl ye ihtiyacım var elden senetle olur yüz yüze İstanbul’da oturuyorum ayda 1000 TL olarak öderim

     2. Nadir dedi ki:

      Bana acil 5000 tl lazım senetle antalya nazmi-postacioglu@hotmail.com

    3. Enes dedi ki:

     1 aylığına 3 bin tl ye ihtiyacım var çok açıl senetle verebilen varmi

    4. Murat dedi ki:

     2000tl ihtiyacım var banada yardımcı olurmusunuz

    5. salim söbüovalı dedi ki:

     acil para ihtiyaçım var senet veririm allahı rizası için bana yardımcı olurmusun… eregli42@msn.com

 21. Orhan Rıdvan dedi ki:

  Merhaba çok acil 10bin TL ihtiyacım var özel sektör çalışıyorum Muğla Datça oturuyorum dönüş yaparsanız sevinirim aylık ödeme yaparım aylık maaşım belgelene bilir 2500 tl yardımcı olursanız sevinirim

  1. Ali dedi ki:

   Acil 15.000 lira ya ihtiyacım var.Ibb de kadrolu personelim

 22. Yusuf guler dedi ki:

  Memurum 10000 TL yi 5 taksitte geri öderim acil ihtiyacım var.

 23. Ahmet dedi ki:

  ak.build.grup@gmail.com kendi işim var acil paraya ihtiyacım var yardım edin yarına ödemem var

 24. Abdullah uzun dedi ki:

  Mrb ozel sirkette çalisiyorum 7000 tl verebilecek yerlee ulasirsa sevinirim 4 ayda kapatirim borcumu senetle yapabilecek birisi varsa sevinirum tc vatandasiyim ikametgahim belli is yerim belli istanbuldayim tansel_apo@hotmail.com

 25. Murat dedi ki:

  Bana çok acil 10 bin lazim yardımcı olacak kişiler ulaşsın aylik geri ödemeli nolursunuz yardim edin Murat_gazi25@hotmail.com

 26. H.Özkan ERİNÇ dedi ki:

  2 Adet Cumhuriyet altını bu gün içinde ihtiyaçtır.01.04.2019 geri ödemeli 0

 27. Ertuğrul dedi ki:

  Senetle altına ihtiyacim var abi ne olur allah rizasi için banada yardimci olun abi 05435095262

 28. Mehmet Deveci dedi ki:

  Senetle altın ihtiyacım var yardımcı olun lütfen. 0544 424 2594

 29. Kartal dedi ki:

  Senetle altın yada kredi alabilirim aylık 5 bin taksitle 05465995724

  1. Mikail dedi ki:

   Merhaba sigortalı çalışanın Ispartadayim acil 6500 lira nakite ihtiyacım var mikailbzn66@gmail.com

 30. ayse dedi ki:

  20000tlye ihtiyacım var.yardımcı olurmusunuz.

 31. Janna onder dedi ki:

  Izmirden yaziyorum acil 10000 tl lazem senetle yardim edicek varsa bana ulassin lutfen ama yok hesabima 200 tl yola masrafi varmis falan filan uzak dursunlar

 32. Mehmet Çelik dedi ki:

  Merhaba benim 5.000 TL ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz 1900 TL maas alıyorum

 33. mustafa kutbay dedi ki:

  samsun sebze ve meyve halinde calisiyorum nakt 10000 ihtiyaç var

 34. recep uzun dedi ki:

  Mrb ben samsundan kredi çekemiyorum ama 10000 tl ye ihtiyacım var devlet kurumunda çalışıyorum kadrolu ışcı olarak sizdn cvb bk numaram :05305614552

 35. MUHAMMET dedi ki:

  acıl senetle 5 tl ye ıhtıyacım var faızı ıle gerı oderım kısa vadede ılgılenen kısıler ıletısıme gecerse sevınırım

  1. Alper Guccuk dedi ki:

   Senetle altın yada para lazim devlet memuruyum 5301837501

 36. Zahir dedi ki:

  Lütfen yardımcı olun bana 10 gun sonra ikinci çocuğum olacak bana acil 30 bin lazım geri ödemesi aylık 3500 çok rahat öderim lütfen arayin ayrıntilı anlatayim sıkıntımı 5438326756

Sayfa başına git