finanskredirehberi.com
Asgari Ücretle Çalışana Taşıt Kredisi Çıkar Mı? [Araba Kredisi] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankalar > Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Düşük Kredi Notuna]

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Düşük Kredi Notuna]

Tarih: 08.03.2020
Güncel: 30.05.2020
kötü sicile kredi veren bankalar

Sicili bozuk olana ve kötü sicile kredi veren bankalar ile ilgili araştırmamızdan en çok kara listeye kredi fırsatlarını araştıranların hoşnut olacağını düşünüyorum. Kredi kartı ve kredi ödemelerinin zamanında yapılmamasından ve bu ödemelerin gecikmesinden dolayı kişilerin kredi notu düşmüş ve kredi alamaz duruma gelmişlerdir.Bankalardan kredi alamayan kişiler kredi notu düşüklere kredi veren bankalar araştırmaya koyulmuş ve bu durumu yakından takip etmektedir.

Açıkçası bankalar genelde kredi değerlendirmesi yaparken, kişinin sadece o günkü gelir durumuna ve mal varlığına bakmaz, bankalarla yapılan tüm işlemleri yani ödemeleri, çekilen kredileri, kredi kartları ve bunların geri ödemelerini geçmişteki tüm banka ve kredi sicili incelenerek bir sonuca varılıyor.Bu yazımı okuyorsanız sanırım kara listede olanlara kredi imkanlarını araştırıyorsunuz.

[safir_ads2 id=1]

Elbette bu bankalardan da kredi çekebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu ince detaylara dikkat ederek bir çok taktik verecek ve sicili bozuk olanlara güzel ipuçları vererek ile hızlıca kredi çekmenize imkan sağlayacağız. Yazımın devamında bu konuyu tüm detayları ile ele alarak sizleri bilgilendireceğim, hadi başlayalım.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Gerçekten Var Mı?

Kim inanır ki sicili bozuk olana bankalar kredi versin, belkide ilk duyduğunuzda size de inanılması çok zor gelmiş olabilir. Ama net söylemeliyim ki, kara listede olana ve hatta bu durumu yaşamış herkese kredi çıkartılır diyebilirim. Peki Nasıl? Devam edelim…

Kredi çıkmayanlara kredi veren bir çok banka olsa da bu durumunda kendine has kriterleri ve bazı yol yöntemleri bulunmaktadır arkadaşlar, eğer icralık, yasal takip veya avukatlık bir dosyası olan kişilerin kredi arayışlarına bu yazımız bir cevap olmayacaktır. Sicili bozuk olana ve kredi notu düşüklere kredi imkanı sunan bankalar olacak yazımın devamında.

Zaten bankaya olan bir borcunuzdan dolayı eğer yasal takibe düşmüşseniz, bu kredi notunu çok ciddi anlamda etkileyeceği için bankalardan kredi çekemezsiniz. Kredi notu, sizlerin yapmış olduğu bankalara olan geri ödemelerine göre belirleniyor. Bu ödemeler düzensiz olduğunda da kredi notunuzda maalesef düşürülüyor ve sicil bozuluyor.

Yine de şansınızı denemek istiyorsanız alt bölümde düşük kredi notuyla kredi veren bankalar için araştırdığım kredi alma taktikleri bölümünü okumaya devam edebilirsiniz!

Sicili Bozuk Olana Kredi Almak İçin Bu Bankaları Mutlaka Denemelisiniz!

Sicili bozuk olana ve kredi notu da düşük seviyelerde olanlara kredi veren bir çok banka olduğunu söylemiştik. Bunlardan öne çıkanlarını ele almak gerekirse genelde dijital bankalardan oluştuğunu söyleyebiliriz. İşte o bankalar;

 • Enpara.com
 • Cepteteb
 • Aktif Bank (N Kolay Kredi)
 • ING Bank

Bu bankaları kullanarak hızlı ve kolayca kredi kullanabilirsiniz. Enpara, Cepteteb ve N kolay Kredi sadece internet üzerinden hizmet veren ve fiziksel şubeleri bulunmayan bankaların başında geliyor.

Özellikle N Kolay Kredi, yani Aktif Bank sadece kredi vermek amaçlı çalışan bir finans kuruluşudur. İnternet sitesini de ziyaret ederek sadece kredi verdiğini görebilirsiniz. Bu firma, faiz oranları yüksek olsa da kredi notu düşük olanlara kredi imkanı sunuyor.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Banka Kampanya İsmi Başvuru Şekli Kefil İsteniyor Mu? Kredi Çıkma Şansı (Oranı)
Aktifbank N Kolay Kredi Online Başvuru Kefil İstenmiyor % 90
ING Bank e-Kredi İnternetten Başvuru Kefil İstenmiyor % 85
QNB Finansbank Enpara Online İhtiyaç Kredisi İnternet Ve Şubelerden Kefil İstenmiyor % 80
Türk Ekonomi Bankası TEB Hoşgeldin Borç Birleştirme Kredisi Online Başvuru Kefil İstenmiyor % 80

Tabi buradaki kredi çıkma şansında ki oranlarla kredi notunuz doğru orantılı, önemli olan husus kredi sicili durumunuzun ne kadar bozuk olduğudur. Şimdi isterseniz bu başvuruları yapmadan önce nelere dikkat edeceğiz bir bakalım.

Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalardan Kredi Başvurusu Yapmadan Önce,

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bildiğiniz gibi artık bankalar kredi verirken sicil durumunu ikinci plana atıyor ve kredi notu yani sicil puanına göre özel faiz oranı veriyorlar. Bunu biraz açmam gerekirse örnek veriyorum ki sizin kredi notunuz 1000 puan bu az riskli grupta bulunan bir puan dilimi yani bir nevi siciliniz bozuk anlamına geliyor ama bankalar size kredi vermem demiyor! Daha yüksek bir puana sahip başvuru sahibine faiz oranı olarak % 0,89 verirken, sizin siciliniz bozuk olduğundan dolayı % 1,40 gibi bir faiz oranı veriyor. Yani sizin durumunuz riskli olduğu için sizden daha çok faiz alıyor ve daha çok para kazanıyor. Neden kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar olmasın ki? Gelelim nelere dikkat edeceğimize;

kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

 • Öncelikle her bankada ayrı bir kredi limitiniz olduğunu bilmelisiniz, bu yüzden çok fazla kullanmadığınız bankaların borçlarını ödeyerek müşteri temsilcileri ile görüşerek varsa kredi kartı ve banka müşteri limitinizi düşürün. Neden çünkü o bankada düşen limitiniz başka bir bankada size alan yaratacaktır! Önemli bir husus!
 • Başvuru öncesi en az 2 ay içerisinde hiçbir kredi kartınızı ve kredi ödemenizi geciktirmeyin.
 • Sosyal Sigortalar Kurumu yani SGK ödemenizin en az 90 gündür ödendiğinden emin olun. Aslında bu süre az bir süre çünkü sicili bozuk olan bir kişi için en az 6 ay SGK primi kesintisiz ödenmiş olması gerekir ama 90 günle de kredi başvurusu denenebilir.

Bu hususlara dikkat ederek yukarıdaki saymış olduğumuz bankalardan kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Uygun Faizle Kredi Veren Bankalar İçin Hesaplama Tablosu

Sizlere bankaları belirttim, başvuruda bulunurken nelere dikkat etmelisiniz bunu da anlattım sıra geldi sicili bozuk olana kredi veren bankaların uyguladıkları en uygun faiz oranları ve geri ödeme planı için hesaplama tablomuza aşağıda farklı tutarlarda çekilecek kredilerin tutarlarını taksit ödemelerini aktardım. Şimdi tablomuza geçelim.

Banka Kredi Tutarı Faiz Oranı Taksit Sayısı Aylık Taksitler Toplam Ödeme
TEB 5.000 TL % 0,89 36 AY 168,03 TL 6.048,97 TL
AKTİFBANK 10.000 TL % 0,90 48 AY 268,08 TL 12.867,67 TL
QNB FİNANSBANK 15.000 TL % 0,95 48 AY 407,49 TL 19.559,68 TL
NG BANK 20.000 TL % 0,98 60 AY 466,53 TL 27.991,63 TL

Arkadaşlar tablodan da anlaşılacağı gibi sicili bozuklara kredi verirken finans kuruluşları ve bankalar faiz oranlarını farklı tutabiliyor. Burada paylaşmış olduğum faiz oranları güncel ve sicil durumu orta seviyede olanlar için geçerli olabilecek oranlardır.

Sicilim Çok Kötü Yasal Takip Ve İcralık Dosyam Var Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

İcralık durumdayım ve yasal takip sürecim var bu yüzden sicilim de oldukça bozuk ve bahsetmiş olduğunuz yöntemlerle kesinlikle kredi alamıyorum ne yapmalıyım diyebilirsiniz. Sizler içinde bazı önerilerim olacak. Öncelikle kredinizi biz çekelim siz ödeyin başlıklı yazımı hemen yeni bir sayfada açarak okumaya başlayabilirsiniz. Bu size önerebileceğim ilk ipucum! Bu yazıda bahsedilen şeyi kısaca özetlemem gerekirse finans kuruluşları sizin yerinize ihtiyacınız olan tutarı kredi olarak çekiyor ve sizleri senetle borçlandırıyor, daha fazla bilgiye yazımdan ulaşabilirsiniz.

İkinci ipucum! acil para lazım kredi çekemiyorum başlıklı makalem olacak, bu yazımda ise bahsedilenlere kısaca değinecek olursam sizler gibi icralık olana kredi veren bankalar hangileri diye araştıranlara alternatif yöntemler bahsediyor, kredi çekemiyorum diyenlere bankalar haricinde para nasıl bulunur tek tek anlattım bu bahsettiğim yazımda.

Bu önerilerimi uygulayarak hızlı bir şekilde nakit ve kredi ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Sicilim Ne Kadar Bozuk Nasıl Yorumlayabilirim?

Bunun için en güvenli sorgulama yöntemi olan Findeks.com üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilir, sicilinizi analiz edebilirsiniz.

Çok Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
1-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Aynı zaman Findeks üzerinde yer alan ücretli not danışmalı ve kredi notu yükseltme danışmanı gibi ilave hizmetleri tercih ederek de banka sicilinizi garantili ve hızlı bir şekilde yükseltmek için bir çok yöntemden yardım alabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listemizdeki bankaları tercih ederek de yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Yapacağınız sorgulama sonrasında sicilinizin ne kadar bozuk olduğunu yukarıda vermiş olduğumuz kredi notu tablosuna göre yorumlayabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Düşük Kredi Notuna]
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Düşük Kredi Notuna] Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Şeyma dedi ki:

  Yazıdaki paylaşımlar işe yarıyor denemelisiniz.

 2. türker dedi ki:

  makale bilgilendirici ve ayrıntılı olmuş teşekkürler kredi banka rehberi

 3. tugay dedi ki:

  Tam aradığım yazı..
  Elinize emeğinize sağlık

 4. Halil ibrahim dedi ki:

  benım gecıkmelı duzensız odemelerım var 2 ıcram suan yenı basladı 4 ay oldu duzenlı maasından garantı banka ve vodafona kesılmekte bu ıkı borcu bır banakaya tasıyıp yenıden krdıye borclanıp kapata bılırmıyım lytfen cvp

 5. osman dedi ki:

  emekliyim ihtiyacim var

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Emekliler maaşlarından kolay bir şekilde kredi kullanabiliyor Osman bey bir devlet bankasına giderek görüşme sağlamanız faydalı olacaktır.

 6. Didem dedi ki:

  Engelliyim ihtiyacım var

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Lütfen konuyu inceleyiniz Engelliler için kredi kampanyaları yazımızı inceleyebilirsiniz.

 7. kubra dedi ki:

  Yazılarınız çok faydalı oldu. Teşekkürler

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Kübra hanım teşekkürler. Faydamız olduysa ne mutlu bizlere.

Sayfa başına git