Sigortam (SSK Ve SGK) Yok Kredi Alabilirmiyim ?

 

Kişilerin çok merak ettikleri SSK ve SGK yok kredi alabilirmiyim ve çekebilirmiyim sorusunu detaylı olarak bu yazımızda cevaplamak istiyoruz. Firmalar ve ticari işletmeler çalıştırdıkları işçilere ve memur statüsündeki çalışanlara SSK ve SGK primlerini yatırmakla mükellef olsalarda bazı işyerleri halen çalışanların sigortalarını ve primlerini aksatmakta ve ödeme yapmamaktadır.

Genellikle ihtiyaç ve bireysel kredi başvurusunda bulunmak isteyen, bu tarz iş yerlerinde sigortasız çalışan kişilerin bankalara giderek sigortam yok kredi çekmek istiyorum sorusunu yönelttiğini biliyoruz. Tabiki her finans kuruluşu ve ticari işletme size senetle bir ürün verirken veya bir bankadan kredi kullandığınızda sizlerde ilk arayacağı özellik SSK ve SGK priminizin düzenli ödenip ödenmediğidir. Çünkü bankalar ve ticari işletmeler sizin bu borcu ve krediyi geriye düzenli olarak ödeyip ödeyemeyceğinizi bu sayede netleştirecektir.

Helede bu bankadan kullanılacak bir kredi ürünü ise SSK’sı olan bir birey SGK sı olmayan bir bireye göre çok daha hızlı sonuç alacak ve kredisi kolay onaylanacaktır. Şimdi dilerseniz sigortam yok kredi alabilirmiyim sorusunu diğer alt başlıklarıyla beraber inceleyelim.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Primim Ödenmiyor Nasıl Kredi Çekebilirim ?

Eğer herhangi bir sosyal güvenceniz yok ise bu SSK, SGK veya BAĞ-KUR olabilir, ve bu durumda kredi kartına veya ihtiyaç kredisine ihtiyacınız varsa deneyebileceğiniz bir kaç yol daha var örnek olarak ipotekli ihtiyaç ve bireysel kredi yolunu deneyebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredilerinde eviniz, arabanız veya herhangi bir taşınmaz gayrimenkulü rehin ve ipotek göstermek şartıyla kredi kullanabilirsiniz. Ya da emekli olmuş anne veya babalarınızı üzerine kredi çekerek borcunuzu onlara ödeyebilirsiniz bu da farklı bir seçenek.

Tabi yine burada bankalarla olan geçmişiniz önem arz etmektedir. Sigorta olmadan kredi başvurunuzu ipotek yoluyla yapmayı düşünüyorsanız, kredi notunuzu kontrol altında tutmalı ve takip etmelisiniz aksi durumda banka sizlerden ek olarak kefil talep edebilir.

sigortam yok kredi kartı alabilir miyim

Çalışmıyorum Ve Sigortam Yok Kredi Kartı Alabilir Miyim ?

Bu başlığımız ise sigortam yok kredi kartı alabilirmiyim diye merak edenler için. Hemen kısa ve net olarak söyleyelim ki, alabilirsiniz. Çünkü kredi kartları kişilerin direk gelirine göre belirlenmektedir ve bankaların kendi insiyatifindedir. Burada belirleyici olan husus yine her zamanki gibi kredi puanı oranıdır. Aslında sizler için kolay ve sorunsuz kredi nasıl çekilir, yazımızda detaylıca ele almıştık.

Eğer hali hazırda bir işyerinde çalışıyor iseniz ve kredi kartı kullanıyorsanız, işten ayrılıp sigortanızın kesilmesinden dolayı kredi kartınız iptal olmayacaktır. Sonuç olarak kredi ve kredi kartını sigortanız ve SSK’nız olmadan alma ihtimaliniz anlattıklarımız kapsamında bulunmaktadır.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileri

Sigortanız yok ve kredi çekme düşünceniz var ise hemen olumsuzluğa kapılmayın. Çünkü ülkemizde halen sigortasız çalışan yüzlerce kişi mevcut ve bankalarda bunun bilincinde bu yüzden sosyal güvenceniz olmasa dahi belli oranlarda bankalardan kredi başvurusu bulunabilirsiniz. Sigortasız kredi çekmek için bir kefil ile beraber kredi başvurusunda bulunmanız kredinizin onaylanma ihtimalini daha fazla arttıracaktır.

Yanlız burada bilmenizi isterizki yüksek meblağlarda kredi başvurularınız onaylanmayacaktır. Çünkü SSK olmadan kredi çekmek isterseniz başvuracağınız rakam 10.000 TL yi geçmemeli aksi taktirde başvurunuz yüksek ihtimal olumsuz sonuçlanacaktır.

Sigortasız kredi nasıl çekilir derseniz hemen size pratik ve kolay bir yöntem aktaralım. Öncelikle dilediğiniz bir bankadan vadesiz mevduat hesabı açtırın, bu hesabı herkez kolay bir şekilde açtırabilir. Daha sonra internet şubesini cep telefonunuza indirerek internet şubesi üzerinden sigortasız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvuru şekli genellikle olumlu sonuç vermektedir. Sigortasız kredi ve kredi kartı alabileceğiniz banka önerisine gelir isek Garanti Bankası, QNB Finansbank Ve Odeabank seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

çalışmayan kişiler nasıl kredi çeker

Gelir Belgesi Ve Sigortası Bulunmayan Kişilere ATM Aracılığı İle Kredi İmkanı

Şimdi anlatacağımız yöntem ile maaş bordrosuna ve gelir belgesine gerek kalmadan sigortasız kredi nasıl çekilir anlatmaya çalışacağız. Genellikle bankalarda eksi hesap olarak bilinen mevduat hesaplarından bir tane açtırmak sureti ile bu hesabınızından ATM cihazlarını kullanarak 10.000 TL ye kadar taksitli ve nakit kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Eğer bankalarda daha önce kırmızı kalem yememiş ve kredi notunuz düşürülmemiş ise faydalanabilirsiniz. Eğer bankalarca kredi veya kredi kartı ürünlerinden bir tanesinde olumsuzluk yaşadıysanız bu durum sizi zora sokabileceğini unutmamalısınız.

ATM cihazları yaşadığımız hemen hemen her alanda kolayca bulunmaktadır. Bu durumu fırsat bilen bankalar ATM ler üzerinden acil nakit lazım dediğiniz durumlarda hayat kurtaran cinstentir.Bankaların zaman zaman yapmış oldukları taksitli nakit avans kampanyalarına ATM cihazları üzerinden başvurarak paranızı hemen alabilirsiniz. Yanlız burada bilmeniz gereken bir püf nokta var oda bu taksitli kredilerin faiz oranlarının biraz yüksek olduğudur.

Kredi Çekip Çekemeyeceğimi Nasıl Sorgular Ve Öğrenirim

Finans Kredi Rehberi olarak bu konuda oldukça fazla içerik paylaştık ama yinede sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. İster banka olsun ister finans kuruluşları olsun ticari ve bireysel tüm yapmış olduğunuz bankacılık işlemleri KKB tarafından kayıt altında tutulmaktadır. KKB tarafından tutulan bu kayıtlar bankalar tarafından oluşturulan bir havuzdan izlenebilir ve görüntülenebilmektedir. Bu sistemde kayıtlı olan kredi notunuz ne kadar yüksek olur ise kredi çekmeniz de bir o kadar kolaylacaktır.

Kredi notu öğrenme işlemini detaylı olarak kredi notu sorgulama başlıklı konumuzda detaylı olarak ele almıştık dilerseniz daha kamsamlı olan bu konumuzu inceleyebilirsiniz. Bu sayede bankalardan kredi çekip çekemeyeceğinizi kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
traktör kredisi veren bankalar
72 Ay’a Kadar Traktör Kredisi Veren Bankalar

Geçtiğimiz günler içerisinde özellikle bankalar ve finansal kuruluşlar,...

engelli maaşı kaç para
Evde Yaşlı Bakım Parası ( Maaşı ) Nedir, Nasıl Alınır ?

Bakıma muhtaç olan, yaşamlarını sürdürebilmesi için fiziki veya...

x