Sosyal Medya Gücü İle Para Kazanma Yöntemleri

Yayın Tarihi: 11.08.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

Oturduğum yerden para kazanayım diyorsanız sosyal medya üzerinde sizi tatmin edecek rakamlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Günümüzde insanların finansal Bir ihtiyaca sahip olması kaçınılmaz bir gerçek. Düğün nişan konut araç ve kişisel harcamalarda, acil nakit para ihtiyacını karşılamak için maaşınıza ek gelir oluşturarak kazancınıza kazanç katabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü kullanarak özel bir trafik ağı oluşturup güzel paralar kazanmak sizin elinizde.

Tabi önce sosyal medya nedir ? Bunu iyice anlamak gerekmektedir. İnternet üzerinden özellikle insanların aktif olarak kullandığı ve her türlü paylaşımda bulunduğu online tabanlı internet siteleri olarak adlandırabiliriz. Sosyal medya hesapları oluşturarak kullanıcı trafiğinizi artırıp büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyanın gücü artık tüm ülkelerde kabul edilerek birçok kurum ve kuruluş da sosyal medya hesapları bulundurarak güncel bilgi ve konuları anlık paylaşarak insanların her dakika bilgi alabilmesi için kullanılmaktadır.

Sosyal Medya Uygulama Lider Facebook Üzerinden Para Nasıl Kazanılır ?

Dünyada en fazla kullanılan sosyal medya hesaplarından bir olarak dinlen Facebook açıldığı günden günümüze hızlı bir kullanıcı artışı sağlamakta. Açacağınız bir Facebook sayfası ile kullanıcı sayınızı günden güne artırarak takipçilerinize özel paylaşımlarda bulunup onların dikkatini çeken ilginç konu ve ürünleri paylaşabilirsiniz.

popüler sosyal medya hesapları

Örneğin elinizde hazır bulunan bir ürünü Facebook sayfası üzerinden paylaşarak kullanıcılarının dikkatini çekmesini sağlayabilir, böylece onlara bu ürünleri doğrudan satabilirsiniz. Ayrıca araca bir firma gibi davranarak müşteri ile satıcıyı buluşturup karım aracınızı alabilir bu şekilde özel bir gelir de elde edebileceğiniz gibi ürün satan firmaları satmış oldukları ürünleri Facebook sayfanıza ücret karşılığı paylaşarak da ek gelir elde edebilirsiniz.

Twitter  Hesabınız İle Çeşitli Meblağlarda Paralar Kazanma Şansına Sahipsiniz

Bir Twitter hesabı açtınız ve zaman içerisinde ilgi çeken enteresan paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı artırdınız diyelim. Yüzbinlerce takipçiye ulaşmanız ile sizin Twitter üzerinden yapacağınız her paylaşım bu takipçilerin kolay bir şekilde gelişmesine imkan sağlarken Twitter hesabından Facebook’ta olduğu gibi ürün veya hizmet paylaşımlarına belli aralıklarla yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Ürüne ait paylaşımları da Twitter üzerinden yaparsanız ücret karşılığı firma veya ürünlerden de gelir elde edebilirsiniz. Youtube Üzerinden Para Kazanmak
Bir YouTube hesabı açtınız ve özgün paylaşımlar yaparak videolarınızın milyonlarca kişiye ulaşması için özel çalışmalar hazırlıyorsanız doğru yoldasınız. Youtuber olarak nitelendrilen ve günümüzde oldukça popüler olan para kazanma yöntemlerinden, youtube video yüklemeleriniz için harika ek kazanç kapısı olarak nitelendirilmektedir. Bu konuyu fazla uzatmıyorum çünkü detaylı olarak Youtube üzerinden para kazanma yöntemleri başlıklı yazımızda detaylı olarak anlatmıştık.

sosyal medya yönetme

Büyük Bir Kitleye Sahip Olan Instagram Uygulaması Para Kazanmak İçin Oldukça İyi Bir Seçim

Sosyal medya hesapları içinde en çok ve yaygın olarak kullanılan alanlardan biri de Instagram olurken, özellikle insanların görsel fotoğraflara yer vermesi ve milyonlarca takipçi oluşturması Instagram sayesinde mümkün. Örneğin, giyim, yiyecek, ürün vs. türde insanların dikkatini çeken ve ilgi göreceği şeylerle ilgili görsel paylaşımlarda bulunarak öncelikle takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Sonrasında ise satışını yapmak istediğiniz bir ürün varsa bu ürünü tüm takipçilerinize kolay bir şekilde yayınlayıp ulaştırabiliyorsunuz.

Bir çok firma ile iletişim kurarak firmaların özel ürünlerinin reklamını da belli bir ücret karşılığında Instagram hesabınızda yayınlamanız size güzel bir para kazancı sağlayacaktır. Diğer bir resim paylaşma platformu olan Pinterest hesabınınıda aynı mantıkta kullanabilirsiniz. Pinleme tekniği sayesinde herhangi bir yerde gördüğünüz enteresan ve ilgi çekici bilgi, resim, belgeleri Pinterest sayfanızda paylaşarak insanların görmesine ortam hazırlayabilirsiniz.

Açacağınız bir Pinterest hesabı ile milyonlarca kişiye ulaşmanız sizin elinizde nadir bulunan içerik yazı resim türü şeylere sürekli olarak paylaşarak uluslararası alanda adından sıkça söz ettirebilirsiniz. Pinterest hesabınıza bu şekilde yayın paylaşımlarında bulunarak ek gelir elde etmeniz söz konusu.


Sonuç Olarak ;

 “Günümüzde hızlı bir yükseliş trendi yakalayan sosyal medya yöneticiliği özellikle birçok firma ve şirkete ait sosyal medya hesaplarının takip edilmesi ile elde edilecek güzel bir gelir kapısı olarak düşünülebilir. Buna bir örnek verecek olursak bir firma ya da şirkete ait Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest gibi sosyal medya hesapları düzenli bir şekilde paylaşma ihtiyaç duyulurken bunun karşılığında ücret talep ederek güzel bir gelir ortamı sağlayabilirsiniz. Birçok şirket ve firma sosyal medyalar net takip edecek sosyal medya uzmanı ararken insanlara bu alanda ek gelir fırsatı oluşturması açısından oldukça önemli.”

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Sosyal Medya Gücü İle Para Kazanma Yöntemleri
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
youtube nasil olunur
Youtube Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

İnsanların ihtiyaçlarını karşılayabilirmeleri için finansal desteğe ihtiyaç olması...

web sitesi üzerinden para kazanma
Web Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetin günümüzde çok daha yaygın bir şekilde kullanılması...

x