Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma

Yayın Tarihi: 25.06.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 25.06.2019
 

Herhangi bir banka hesabı açmak için epey zamandır banka şubelerine gitmek zorunda değiliz. Önceden banka şubesine gitmeden herhangi bir işlem yapılamazken şuan internet bankacılığı sayesinde banka şubesine gitmeden de bir çok işlem yapabiliyoruz. Bunların başında da en çok ihtiyaç duyduğumuz işlem olan vadesiz hesap açma işlemi geliyor. İnsanlar hala banka şubesine gitmeden hesap açılamayacağını düşünüyorlar fakat, evet şubeye gitmeye gerek yok. Evden internet aracılığıyla nasıl banka hesabı açılır, gelin  aşağıdaki yazımızda hep birlikte inceleyelim.

Günümüzde sıklıkla kullanılan şubesiz bankacılıkta banka hesabı açma işlemlerini internet vasıtası ile internet bankacılığı adımlarını kullanarak yapabiliyoruz. İnternet bankacılığı kullanarak açmak istediğimiz banka hesaplarımız ile ilgili sadece kimlik bilgilerimiz yeterli oluyor.

Hesap  açma talebinizin akabinde tarafınıza ilgili bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması çalışanı ile yine hesap açacağınız bankanın personeli belirtmiş olduğunuz adrese gelip, bankacılık hizmetleri sözleşmesini imzalamanızı istiyorlar. Normal şartlarda da herhangi bir şubeden hesap açmaya çalıştığımızda sözleşme imzalayarak işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu iki süreci de tamamladığımızda kullanabileceğiniz banka kartınız size imza karşılığı teslim ediliyor ve banka hesabınızı açmış oluyorsunuz.

Şubesiz Bankacılık Kullanarak Hesaplarınıza Daha Yüksek Faiz Oranları Alabilirsiniz

Son iki, üç yıla baktığımızda şubesiz bankacılığa iyiden iyiye  yönelen bankalar, EFT, hesap işletim ücreti ve banka masrafı gibi tutarları almayarak daha da çekici hale getiriyorlar. Zira vadeli mevduat hesaplarımıza da , e-vadeli mevduat ürünleri içinde en yüksek faiz oranlarını şubesiz bankacılığı kullanan müşterilerine veriyor bankalar.

Ülkemizde bankacılıktaki teknolojik alt yapı dünya ülkelerinde olandan çok daha iyi durumdadır. Yurtdışındaki bir bankanın internet şubesi ve bankacılık ürünlerini kullananlar bilir, ülkemiz ile kıyaslanamayacak kadar kötü durumdadır. Türkiye bankacılık konusunda gerçekten hızlı ilerleyen ve oldukça fazla ürünü olan bir ülke durumundadır.

Dijital Bankacılık Kullanarak Bankaya Gitmeden Vadeli Ve Vadesiz Hesap Nasıl Açılır ?

Sizlere şimdi oturduğunuz yerden dijital bankacılık kullanarak vadeli, vadesiz ve altın hesabı gibi hesapları zahmetsizce nasıl açabilirsiniz bu adımları anlatacağız. Aşağıdaki birkaç bankanın hesap açma adımlarını bulabilirsiniz. QNB Finansbank ile başlayalım;

Enpara İnternet Şubesinden Hesap Açma İşlemi

QNB Finansbanka bağlı ve  internet bankacılığı olan enpara.com adresine girerek hesabınızı anında açabilirsiniz. Enpara çok fazla özelliği olan ve bu özellikleri ile diğer bankalara fark atan bir uygulamadır. EFT ve havale ücreti almaz.

Hesap açmak ise çok basittir aşağıdaki linke tıklayarak. Sizden istenen kimlik bilgileri ve telefon numaranızı girerek ve telefonunuza gelen mesajı ilgili kutucuğa girerek ilgili formları internet üzerinden doldurun. Sonrasında  randevu vermek için müşteri hizmetlerinden aranacaksınız. Randevu tarihinde sözleşme ile banka personeli vermiş olduğunuz adrese gelecektir. İmzalar tamamlandığında muhtemelen ertesi gün enpara hesabınız açılmış olacaktır.

Bu konuda yazmış olduğumuz ilgili https://finanskredirehberi.com/finansbank-enpara-nedir-ozellikleri-nelerdir/ makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cepte TEB internet Şubesinden Hesap Açma İşlemi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın internet adresi olan ve mobil uygulaması Cepteteb ile şubeye gitmeden hesap açabilirsiniz. TEB’in yenilikçi uygulamaları ve  diğer bankalara göre düşük faizle kredi imkanı ile birçok kişi için cazip hale gelmiştir.Sizlerde TEB de bir hesap açmak isterseniz aşağıdaki linkten ilerleyebilirsiniz.

https://www.teb.com.tr/teb-musterisi-olmak-istiyorum

Ayrıca yine aşağıdaki linkte TEB Müşterisi olmak istiyorum kısmındaki formu doldurduğunuzda hızlıca bankanın müşterisi olabilirsiniz. Şubesiz olduğundan CEPTETEB size masraf yansıtmaz bunun yanında CEPTETEB dijital bankacılıkta olduğun için her zaman daha düşük faiz oranlı ve daha yüksek mevduat oranlarına sahip olabilirsin. Kampanyalarında da ayrıca yararlanabilirsin sana özel kampanyalar özel olarak bildirilir.

Akbank Şubeye Gitmeden Hesap Açma İşlemi

Ülkemizde en çok kullanılan ve bilinen bankalardan biride Akbanktır. Akbankta da mobil uygulamadan hesap açabilirsiniz. Akbank Direkt uygulaması ile masrafsızlıktan yaralanarak , ve uygun oranlardan faydalanarak bankacılık işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Yanlızca Akbank’ta şubeye gitmeden hesap açabilmeniz için daha önce bir hesabınızın bulunması gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternetten Hesap Açma İşlemi

Siz de devlet bankalarından birisi olan  Ziraat Bankası bünyesinde  vadesiz TL mevduat hesabı açmak isteyebilirsiniz. Birinci yol en yakınınızda bulunan bir Ziraat Bankası şubesine gidip  kimlik kartınızla birlikte ilgili müşteri temsilcinizden hesap açılışı için başvuru yapmanızdır. Diğer bir yol ise Ziraat bankası İnternet Şubesine giriş yaparak başvuruda bulunmaktır.

Fakat İnternet sitesi üzerinden başvuru yapabilmeniz için öncesinde ziraat bankası ile çalışmış olmanız gerekmektedir. Bankaya ait bir kredi kartı yada vadeli ,vadesiz bir hesabınızın olması ve internet bankacılığı giriş şifrelerinizin bulunması gerekmektedir. Bunların dışında Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak ta vadesiz hesap açtırmanız mümkündür.

Evet yukarıda birkaç bankaya yer verdik fakat  hemen hemen tüm bankaların şubesiz olarak dijital olarak uygulamaları çıkmış olup her bankada şubeye gitmeden hesap açabilirsiniz. Sadece hesap açma işlemi ile sınırlı değilsiniz. Bunun yanında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Hesap kapatma işlemleri yapabilirsiniz ve bunun gibi birçok işlem…. Dijital bankacılığın bize getirmiş olduğu en iyi avantajlar yukarıda da belirtmiş olduğumuz faiz oranları, hem mevduatlarımızı değerlendirirken ki alacağımız faizler, hemde nakit ihtiyaçlarımız da kullanacağımız kredilere ödeyeceğimiz faizler ve ödeyeceğimiz banka masrafları bu uygulamalar sayesinde daha da minimuma düşüyor. Hem maddi hem manevi olarak rahat şekilde işlemlerimizi tamamlamış oluyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kosgeb kadın girisimci kredisi
Tüm Detayları İle KOSGEB Kadın Girişimci Desteği (AYRINTI İÇERİR)

KOSGEB, kendi iş yerini kurmak isteyen kadınlar için...

ibraname ile icra dosyası kapatma
3 Kolay Yolla İcra Dosyası Nasıl Kapatılır? (Adım Adım Anlatım)

Kimi zaman ticari kimi zaman ise bireysel olarak...

x