finanskredirehberi.com
İş Bankası Kart Şifresi Alma (Yeni-Unutulan) Detaylı Anlatım | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankalar > Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma [Online Hesap]

Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma [Online Hesap]

Tarih: 05.03.2020
Güncel: 05.03.2020
şubesiz mobil bankacılık ile hesap açma

Şubeye gitmeden hesap açma artık çok zor değil, herhangi bir banka hesabı açmak için epey zamandır banka şubelerine gitmek zorunda değiliz. Önceden banka şubesine gitmeden herhangi bir işlem yapılamazken şuan internet bankacılığı sayesinde banka şubesine gitmeden de bir çok işlem yapabiliyoruz. Bunların başında da en çok ihtiyaç duyduğumuz işlem olan vadesiz hesap açma işlemi geliyor. İnsanlar hala banka şubesine gitmeden hesap açılamayacağını düşünüyorlar fakat, evet şubeye gitmeye gerek yok. Evden internet aracılığıyla nasıl banka hesabı açılır, gelin  aşağıdaki yazımızda hep birlikte inceleyelim.

Günümüzde sıklıkla kullanılan şubesiz bankacılıkta banka hesabı açma işlemlerini internet vasıtası ile internet bankacılığı adımlarını kullanarak yapabiliyoruz. İnternet bankacılığı kullanarak açmak istediğimiz banka hesaplarımız ile ilgili sadece kimlik bilgilerimiz yeterli oluyor.

[safir_ads2 id=1]

Hesap  açma talebinizin akabinde tarafınıza ilgili bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması çalışanı ile yine hesap açacağınız bankanın personeli belirtmiş olduğunuz adrese gelip, bankacılık hizmetleri sözleşmesini imzalamanızı istiyorlar. Normal şartlarda da herhangi bir şubeden hesap açmaya çalıştığımızda sözleşme imzalayarak işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu iki süreci de tamamladığımızda kullanabileceğiniz banka kartınız size imza karşılığı teslim ediliyor ve banka hesabınızı açmış oluyorsunuz.

Dijital Bankacılık Kullanarak Bankaya Gitmeden Vadeli Ve Vadesiz Hesap Nasıl Açılır ?

Sizlere şimdi oturduğunuz yerden dijital bankacılık kullanarak vadeli, vadesiz ve altın hesabı gibi hesapları zahmetsizce nasıl açabilirsiniz bu adımları anlatacağız. Son iki, üç yıla baktığımızda şubesiz bankacılığa iyiden iyiye  yönelen bankalar, EFT, hesap işletim ücreti ve banka masrafı gibi tutarları almayarak daha da çekici hale getiriyorlar. Zira vadeli mevduat hesaplarımıza da , e-vadeli mevduat ürünleri içinde en yüksek faiz oranlarını şubesiz bankacılığı kullanan müşterilerine veriyor.

Teknolojinin nimetleri olan Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığını kullanarak hızlı bir şekilde hesap açma işlemi nasıl yapılır inceleyeceğiz.Aşağıdaki birkaç bankanın hesap açma adımlarını bulabilirsiniz. QNB Finansbank ile başlayalım;

Banka Şubesine Gitmeden Enpara.com İnternet Şubesi Üzerinden Hesap Açma İşlemi Yapalım

QNB Finansbanka bağlı ve  internet bankacılığı olan enpara.com adresine girerek hesabınızı anında açabilirsiniz. Enpara çok fazla özelliği olan ve bu özellikleri ile diğer bankalara fark atan bir uygulamadır. EFT ve havale ücreti almaz.

Vermiş olduğum bu linki tıklayarak sayfanın en altından “Enparalı Ol” bağlantısını tıklayın. https://www.qnbfinansbank.enpara.com/hesaplar/vadesiz-mevduat-hesabi Sizden istenen kimlik bilgileri ve telefon numaranızı girerek ve telefonunuza gelen mesajı ilgili kutucuğa girerek ilgili formları internet üzerinden doldurun. Sonrasında  randevu vermek için müşteri hizmetlerinden aranacaksınız. Randevu tarihinde sözleşme ile banka personeli vermiş olduğunuz adrese gelecektir. İmzalar tamamlandığında muhtemelen ertesi gün enpara hesabınız açılmış olacaktır.

Cepte TEB internet Şubesine Gitmeden Hesap Açma Nasıl Oluyor?

Türkiye Ekonomi Bankası’nın internet adresi olan ve mobil uygulaması Cepteteb ile şubeye gitmeden hesap açabilirsiniz. TEB’in yenilikçi uygulamaları ve  diğer bankalara göre düşük faizle kredi imkanı ile birçok kişi için cazip hale gelmiştir.Sizlerde TEB de bir hesap açmak isterseniz aşağıdaki linkten ilerleyebilirsiniz.

Şubeye gitmeden TEB Banka Hesabı Açma : https://www.teb.com.tr/teb-musterisi-olmak-istiyorum/

Ayrıca yine aşağıdaki linkte TEB Müşterisi olmak istiyorum kısmındaki formu doldurduğunuzda hızlıca bankanın müşterisi olabilirsiniz. Şubesiz olduğundan CEPTETEB size masraf yansıtmaz bunun yanında CEPTETEB dijital bankacılıkta olduğun için her zaman daha düşük faiz oranlı ve daha yüksek mevduat oranlarına sahip olabilirsin. Kampanyalarında da ayrıca yararlanabilirsin sana özel kampanyalar özel olarak bildirilir.

Akbank Vadesiz Hesap Şubeye Gitmeden Nasıl Açılır?

Ülkemizde en çok kullanılan ve bilinen bankalardan biride Akbanktır. Akbank’da da mobil uygulamadan hesap açabilirsiniz. Akbank Direkt uygulaması ile masrafsız bankacılıktan yaralanarak , ve uygun oranlardan faydalanarak bankacılık işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Yanlızca Akbank’ta şubeye gitmeden hesap açabilmeniz için daha önce bir hesabınızın bulunması gerekmektedir.

Yani herhangi bir hesabınız yok ise şubeye gitmeden hesap açma şansınız bulunmuyor. Eskide olsa bir hesabınız varsa internet bankacılığına girerek dilediğiniz vadeli, vadesiz, altın, dolar ve euro gibi tüm hesapları dakikalar içerisinde açabilirsiniz.

Yapı Kredi Online Görüntülü İşlem Asistanı İle Canlı Görüşerek Hemen Yapı Kredi Hesabınızı Açın!

Belki bilmiyorsunuz ama Yapı Kredi Bankası mobil bankacılık da ödül almış bir bankadır, bu yüzden diğer bankalara göre online işlemleri her zaman bir adım önde götürüyor diyebiliriz. Yapı Kredi hesabınızı deniz kenarından, çay bahçesinden, evinizdeki koltuğunuzdan basit bir şekilde açabilirsiniz.

Türkiye’nin dijital bankası olan Yapı Kredi hesabını açmak için google play ve apple store’ye girerek Yapı Kredi mobil uygulamasını indirin bunun için yapı kredi müşterisi olmanıza gerek yok daha sonra mobil uygulamada bulunan ” Görüntülü İşlem Asistanı” butonunu tıklayınız. Karşınıza canlı online bir müşteri temsilcisi çıkacak size sormuş olduğu soruları ve sizden yapmanızı istediği işlemleri yaparak çok kısa bir sürede Yapı Kredi banka hesabınızı açmış olacaksınız.

Şubeye Gitmeden Vadesiz Hesap Açtım Bankomat Kartımı Nasıl Alacağım?

Aslında hepimizin aklına bu gelmiş olabilir, hesabımız hemen açılıyor ve mobil bankacılık kullanmaya başlayabiliyoruz. Para transferi alabiliyor ve gönderebiliyoruz. Hatta internetten her türlü alışverişide yapıyoruz. Fakat ATM’lerden işlem yapabilmek için bir bankomat kartına ihtiyacımız var işte bu kart banka tarafından kuryeye verilerek sizlere en kısa sürede ulaştırılacaktır. Kartınız gelene kadar online tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Bankaya Gitmeden Hesap Açarken İmzalamam Gereken Evrakları Nasıl İmzalayacağım?

Eskiden bir koçan kağıt imzalardık ama artık bu dönem geride kaldı dijital bankacılığın nimetleri arasında en güzel olanıda bu kağıtlara imza atmaktan kurtulmamış olmamız diyebilirim. Size bankacılık hesap sözleşmeleri ve diğer evraklar belirteceğiniz e posta adresinize gönderilecek ve hesap açma işlemleri arasında bu sözleşmeleri okudum ve anlatım şeklinde kutucukları işaretlemeniz istenecektir. İşte bu işaretleme ve e-posta adresinize gelen sözleşmeler sizin bu sözleşmeleri kabul ettiğiniz anlamına geliyor. Yani bir kağıt veya sözleşme imzalamanıza gerek yoktur. Bu yüzden rahat olabilirsiniz.

Şubesiz Bankacılığı Kullanarak Hesap Açmak İçin Bir Yaş Sınırı Var Mı?

Evet şubeye gitmeden şubesiz bankacılığı internet üzerinden kullanarak hesap açarken bir yaş sınırı bulunmaktadır. 18 Yaş altındaki öğrenciler ve çocuklar bu avantajdan yararlanamaz. Ancak hesap açılması gerekiyor ise velileri ile birlikte bankalara giderek sınırlı olan hesap türlerinden yararlanabilirler.

 

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma [Online Hesap]
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git