Tahsil Gören Öğrenciler İçin Kredi Kartı Veren Bankalar

Yayın Tarihi: 08.09.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 14.09.2019
 

Üniversite, yüksek okul ve örgün sistemde okuyan öğrencilerin çoğu yasal yaş sınırı olan 18 yaşlarını doldurduklarından dolayı kendileri birey olarak ebeveynleri olmadan bankalardan kredi kartı alabilirler ve bankaların özellikle eğitim ve tahsil sürecini yaşayan öğrencilere sundukları normal faiz oranlarından daha aşağıda düşük oranlı faizlerle 60 aya kadar varan öğrenim kredisi ve eğitim kredisi kampanyalarından da yararlanma haklarına sahipler.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar tarafından incelenen durum daha çok öğrencinin belgelenebilir gelir ispatı ve kredi notu skorunun yeterli seviyede olması esas alınır. Tabi ki bir çok öğrenci okumanın yanında masraflarını çıkarabilmek için ek işler yapmaktadır.Bu işlerindeki gelirleri bankaya ibraz edebilir veyahutta okula giden öğrencinin bir kira geliri var ise bunu sunabilir.

Hem okuyan hemde örgün öğretim sisteminde bu söylediklerimizi sağlayabilecek bir çok öğrenci olduğunu düşünülebilir. Bu şartları sağlayabilen öğrenciler kredi kartı yanında bankalardan düşük faizli kredi de kullanabilir.

Öğrenciler İçin En Avantajlı Ve İyi Kredi Kartı Hangileri?

Sizler için araştırdık öğrenciler için en ideal kredi kartları hangileri eksileri ve artıları nelerdir. Hangisine daha kolay sahip olabilirsiniz listeledik.

  • Yapı ve Kredi Bankası, 26 yaşına kadar olan gençlere Play kartları sunmaktadır. Tüm üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Lisesi, Sağlık ve Hemşirelik Yüksekokulu Atletik ve Spor Lisesi (BESYO), meslek lisesi öğrencilerine garantörsüz bir şekilde Play kredi kartı alma imkanı sunmaktadır.
  • Akbank exi26 yine yirmi altı yaşının altındaki gençler ve öğrenciler için verilen bir kredi kartı, bir çok avantajı var öğrencinin ailesi hesabına para gönderirken herhangi bir havale masrafı ödemez, uygun faiz oranları ile kredi kullanma şansına sahiptir. Aynı zamanda Akbank exi26 öğrenci hesabı açabilirsiniz. Detaylar
  • Yapı Kredi Bankası Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi ile başvuran gençlere kredi ve kart veriyor. (Buradan)
  • İş Bankası İşte Üniversiteli isimli kartı oldukça popüler, Müze kart özelliği, sinemalarda bedava film izleme fırsatı, (UNİK boşluk T.C. yaz 4402’ye gönder)

üniversiteli öğrenci kredi kartı

Bankaların Öğrenciler İçin Sunmuş Oldukları Kredi Kartları

ÜniversiTEB, Bonus özellikli bir kredi kartıdır, bu yüzden bonus üye satıcılarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda, hafta içi 50 TL harcıyorsanız, hafta sonları sinema ve tiyatro biletlerinde % 50 indirim Bu avantaja ek olarak, önceki işlemleri ücretsiz yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Bonus Genç, Bonus özellik gösteren genç kartların yıllık kart üyelik ücreti yoktur. Gençlik kampanyası açısından çok zengin kredi kartı. Kapsamlı ATM ağımız sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı her zaman karşılayabilirsiniz.

Vakıfbank Like, Dünya özelliğine sahip kartlar gibi, Dünya Üyesi İşinizdeki geçerli tüm kampanyalardan yararlanmanıza izin verir. Kredi kartları için yıllık sabit ödeme 12 TL’dir. Bununla birlikte, bildiriminizi posta yerine e-posta ile almayı seçerseniz, bu ücreti ödemeniz gerekmez.

Ziraat Bankası Genç Banka Kartı, Maksimum kart özelliği bir kredi kartıdır. Banka, öğrenciden beş yıl boyunca yıllık bir kart ücreti talep etmez. Lisans öğrencileri için 500 TL, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL, doktora öğrencileri için 950 TL

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

  • 18 ila 25 yıl arasında (bazı bankalar 25 yıl üst sınırını 1-2 yıl artırabilir)
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi,
  • Türk vatandaşı olmak
  • Tüketici sözleşmesini imzalamak
  • Öğrenci kimlik kartı, (birçok banka AÖF (açık öğretim) okuyan öğrencilerin başvurularını kabul etmemektedir.)
Öğrenci Kredi Kartı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Öğrenci kredi kartlarına bir banka şubesi, banka web sitesi, kredi kartı karşılaştırma sitesi veya telefon bankası aracılığıyla başvuruda bulunulabilir. Hangi seçenek için başvurursanız olun, gerekli belgeleri bankanıza vermek zorundasınız. (Not: Bir banka ile daha önce çalıştıysanız, tüketici sözleşmesini imzalamak yeterli olabilir.)

Öğrenci Kredi Kartı Asgari Ödeme Hesaplama

Öğrenci kredi kartı ödemeleri zamanında yapılmazsa, faiz hesaplamaları yürürlükteki yasa ve düzenlemelere göre yapılacaktır.

Cari dönem borcunun asgari ödeme tutarı kadar olan kısımda gecikmiş azami faiz ve asgari ücret dışındaki borç vadesinde azami sözleşme faizi uygulanır ve sözleşme ile gecikme faizi uygulanır. Bu kurallar TCMB tarafından yayınlanmıştır. TCMB tarafından açıklanan son sözleşmeye göre faiz oranı aylık% 2 ve temerrüt faiz oranı ise aylık% 2.40’dır.

Öğrenci kredi kartı için asgari ödeme tutarı, “kart limitine” bağlı olarak, bankanın kartın vadesi borcu için tahsil edebileceği bir ödemedir.

Bu ödeme ertelenirse, kredi kartı gecikmiş ödeme ve ertelenmiş faiz de geçerlidir ve aşağıda belirtilen oran, elde edilebilecek en düşük tutardır; bu, bankanın herhangi bir öğrenci kredi kartını minimum ödeme olarak kabul edebileceği anlamına gelir.

Yeni Alınan Kredi Kartlarında Asgari Ödeme Tutarı : % 40 dır.

Birinci Yıldan Sonraki Tüm Kartlardaki Asgari Ödeme Tutarı : % 30 dur.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir ?

Yürürlükteki yasaya göre, geliri olan veya olmayan herkese maksimum 1.000 TL limitli kredi kartı sağlayabiliriz. Sigortası olmadıkça öğrenciler kazancı olmayanlar olarak kabul edilir, böylece maksimum 1.000 TL limiti olan bir kredi kartı alabilirler.

Aktif olarak sigortalı olan bir çalışan ilk defa bir kredi kartı kullanmak istiyorsa, kredi kartının toplam limiti ilk yıldaki sertifikalı kazancın iki katına kadar olabilir ve kredi kartının toplam limiti, bir sonraki yılın ilk yılında kaydedilen gelirin dört katına kadar çıkabilir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Tahsil Gören Öğrenciler İçin Kredi Kartı Veren Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
acil para bulma yolları
Bir (1) Günde Acil Para Bulmam Lazım! Diyenlere 5 METOD

İşler birden ters gitmeye başladı ve maddi durumunuzda...

ptt emekli kredisi nasıl alınır
PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) Emekli Kredisi

Bu yazımızda bir kredi türü olan PTT emekli...

x