finanskredirehberi.com

TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Ve Öğrenme (3 YÖNTEM)

Tarih: 26.04.2017
Güncel: 03.10.2019

Eğer kredi çekmek gibi bir düşünceniz var ise bunun sanıldığı kadar kolay olmadığını bilmelisiniz. İhtiyacınız olmadığı zamanlarda birçok banka gün içinde onlarca mesaj atar kredi çekmeniz bankaya karşı borçlanmanız için. Oysaki işiniz düştüğünde kredi çekecek banka bulamayabiliyorsunuz. Karşınıza çıkarılan kredi notu adında bir engel söz konusudur. Bu konumuzda T.C. kimlik no ile kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır bunları öğreneceğiz.

Peki, kredi notu nedir? Kredi notu kişi ile banka arasında gerçekleşen, kişinin ödeme düzenin takip edildiği bir sistemdir. Kredi kartınız var ise ve düzenli ödemelerde bulunmayıp gün aksatıyorsanız bu sizin hanenize eksi puan olarak yazılacaktır. Ne kadar düzgün ödemelerde bulunursanız o kadar kolay kredi çekebilirsiniz. Tabi kredi çekerken sadece kredi notuna değil iş durumunuza, maddi gelirinize, üzerinizde herhangi bir taşınmaz olup olmadığı da dikkate alınır.

Peki bizler Tc kimlik numarası ile kredi notu sorgulama işlemini nasıl yapabiliriz. İşte tüm detaylar ;

TC Kimlik No (Numarası ) İle Kredi Notu Sorgulama Seçenekleri

Kredi kayıt bürosu herkesin kredi notunu kolaylıkla öğrenebileceği Findeks Kredi Notu sitesi‘ ne aktarmış bulunmaktadır. Findeks bankaların ve diğer finansal kurumların kayıtlı olduğu bir birimdir. Bu yüzdendir ki kişi bu site üzerinden rahatlıkla kredi notu bilgisine ulaşabilmektedir. Önceden sadece banka görevlilerinin müşteriye aktarabildiği bir bilgi iken bu sistem sayesinde herkes kredi notunu görebilmektedir.

Kredi notunu öğrenmek için findeks sitesine girip birkaç soru doğrultusunda ilerlersiniz. Ardından cep telefonunuza gelen onay şifrenizi sisteme girdikten sonra TC numaranız ile birlikte kredi notu sorgulama yapıp kredi notunuzu görebiliyorsunuz. Yapacağınız ilk sorgulama ücretsizdir. Daha sonrasında yapacağınız her sorgulama için 4 TL ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sonuca da ulaşamazsınız.

Aynı zamanda findeks dışında T.C. Kimlik numarası ile kredi notu sorgulama yapabileceğiniz seçenek var bunlar arasında T.C. kimlik numarası kullanarak E-Devlet, SMS, Findeks gibi yolları deneyebilir ve aşağıda detaylarını verdiğimiz seçenekleri deneyebilirsiniz.

TC Kimlik No Gir, Kısa Mesaj SMS ile Kredi Notunu Sorgula

Artık güncel yaşamımızda akıllı telefon ve tabletler oldukça geniş bir yer kaplıyor ve hayatımızı kolaylaştırdığı kesin işte bunlara bir örneği de bu konumuzda vereceğiz. T.C. Kimlik numarası kullanarak kredi notu sorgulama işleminden bahsedeceğiz.

Örnek vermek gerekirse Vodafone, Turkcell eski adı ile Avea yeni adı ile Türk Telekom hatlarından kredi notunu T.C. Kimik No ile sorgulayabilirsiniz. Bu konumuzda detaylı olarak ele almıştık. Dilerseniz bir örnek ile pekiştirelim.

Telefonunuzdan mesaj yaz kısmına geliniz örnek vermek gerekir ise Turkcell GSM hattınız olduğunu düşünelim mesaja öncelikle T.C. Kimlik numaranızı giriyorsunuz devamında ise doğum yılınızı, aralarında bir boşluk bırakarak 1122‘ye SMS olarak gönderiyorsunuz hepsi bu kadar.

tc kredi notu öğrenme paket fiyatlari

T.C. Kimlik İle Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama ( FİNDEKS ÜYLE OL İLK SORGULAMA ÜCRETSİZ)

T.C. Kimlik numaranız ile bir defaya mahsus olmak üzere kredi notu sorgulayabilirsiniz bunun için findeks.com’ a üye olmanız yeterlidir. T.C. Kimlik numaranız ile yapacağınız ilk sorgulama için ücret alınmayacaktır.

Ayrıca E-devlet üzerinden kredi risk raporunuzu her ay bir kez ücretsiz alabilirsiniz.Bunun için şu Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama makalemize göz atabilirsiniz.

Ücretsiz kayıt olarak T.C no ile ücretsiz sorgulama yapabileceğiniz link : https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml

 T.C. Kimlik No İle Çoklu Kredi Notu Öğrenme ( FİNDEKS TAKİPÇİ)

Bu bahsedeceğimiz yöntem daha çok ticari yöntemlerde kullanılmakta olup belli paketler halinde kobilere sunulmaktadır. Ticari işletmeler T.C. kimlik no’su ( numarası ) ile findeks sistemine girerek birden fazla tc kimlik numarasının kredi notunu öğrenebilir. Tekil sorgulamalar yerine çoklu sorgulama paketi almanız maddi olarak daha çıkarlı gözükmektedir.

Tc ile kredi notu ve kredi sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bahsettiğimiz paketlerin fiyatlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.Unutmayınki en güncel fiyatları findeks sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Aslında bunu daha ” TC no (numarası) kullanarak Findeks Takipçi İle Kredi Notunuzu Öğrenin ve Takip Edin” adlı makalemizde detaylı olarak bireysel kullanım amaçlı kişilere anlatmıştık dilerseniz bu makalemizden de yararlanabilirsiniz.

 • Yirmibeş ( 25 ) Adet T.C numarası sorgulama paketinin fiyatı : 148.00 TL’ dir.
 • Bir senede on ( 10 ) adet TC no ile risk raporu öğrenme ve sorgulama yapacak iseniz bu işlem için belirlenen ücret 75,00 TL dir.
 • Elli ( 50 ) Adet T.C no ile kredi puanı öğrenme paketinin fiyatı : 245.00 TL’ dir.
 • Yüz ( 100 ) Kişilik bir liste var ise elinizde KKB kredi notu için sorgulama paketi tutarı yine 1 yıl olmak kaydı ile 425,00 TL dir.

Bu paketler 500 Adet, 1000 Adet olarak artarak devam etmektedir. Eğer  T.C. kimlik numarası ile en çok kaç adet kredi ve kredi notu öğrenebilirim, diye merak ediyorsanız bu sayı 10.000 kişi T.C. no ile sorgulama yapabilir olarak belirlenmiştir. Bu sorgulamanın tutarı ise 24.500 TL gibi bir rakamdır.

E-Devlet Üzerinden T.C. Kimlik Numarası İle Ücretsiz Kredi Puanı Öğrenme

Bildiğiniz gibi E-Devlet ile yapacağınız bütün işlemler T.C. kimlik no ile yapılmaktadır. Bu hizmetlere bir yenisini ekleyen E-Devlet web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de sorgulama yapabilmektesiniz. Buradan sorgulama yaptığınızda size kredi puanı net olarak söylenmez fakat risk raporunuz ayrıntılı bir şekilde size sunulur hangi bankalara borcunuz var, hangi bankalarda olan borçlarınız kapanmış veya yasal takibe düşmüş bunları tek tek görebilirsiniz.

Buradan Başvuru Yapabilirsiniz.

Tc Kimlik İle Kredi Notu Sorgulamasında, Çıkan Sonuç Nasıl Değerlendirilmeli ?

Değerlendirme yaparken, kredi notu üst sınıra ne kadar yaklaşırsa kişinin kredi onayı alması o kadar kolay olur. Kredi notu 1200 ve üzerinde olan kişilerin başvuruları genelde onaylanırken burada kişinin kredi onayı alabilmesi için yeterli maaşı belgeleyebilmesi, maaşa göre kredi hesaplaması yapması ve düzenli bir işe sahip olması gibi şartları da taşıması gerekir.

Kredi notu 1500 puan ile 1699 arasında olan kişiler iyi kredi notu ortalaması aralığında yer almakta olup kredi notu 1700 ve 1900 puan aralığında olan kişilerin ise çok iyi kredi notu ortalaması olduğu kabul edilmektedir. En düşük kredi notu ortalaması olarak sıfır kredi notu ortalaması kabul edilmekte olup en yüksek kredi notu ise kredi notu 1900 seviyesidir.

Bankalardan daha önce hiç kredi kullanmayan kişilerin sıfır kredi puanı olduğu kabul edilirken aynı şekilde bankaya olan borçlarını ödemediği için hakkında banka borcundan dolayı haciz işlemi başlatılan yani banka borcundan avukatlık olan kişilerin de adı kara listeye girdiği anda sıfır kredi notu ortalaması seviyesine düşürülmesi sağlanır. Sıfır kredi notu olanlara kredi verilmesi kesinlikle mümkün değildir ve kişinin kredi onayı alabilmesi için mutlaka önce not ortalamasını iyi bir seviyeye çekmesi gerekir.

Kredi notu düşük olup kredi notumu nasıl yükseltebilirim diyen kullanıcılarımız için paylaşlaştığımız link ilginizi çekebilir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Ve Öğrenme (3 YÖNTEM)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Ve Öğrenme (3 YÖNTEM) Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Asuman karaman dedi ki:

  Kredi notunu öğrenmek istiyorum

  1. Tufan DEMİRCİ dedi ki:

   Asuman hanım merhaba https://finanskredirehberi.com/kredi-notu-ogrenme-yollari-ve-yontemleri-nelerdir/ bu bağlantıdaki kredi notu öğrenme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 2. Gokhan dedi ki:

  Öncelikle bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Kredi notum +1400 çıktı çok mutluyum. Borçtan dolayı kara listeye giripte kredi notumuz sıfırlanırsa ne kadar süre kredi alamayacağımızı merak ediyordum, öğrenmiş oldum. Teşekkürler.

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Gökhan bey 1250 Puan üzeri kredi notunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Güzel düşünceleriniz için teşekkürler.

 3. Sezer dedi ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş. Artık herkesin kredi notuyla başı belada. Geçenlerde başvuru yapildikca kredi notu düşüyor diye bir şey okudum. Çok kişiye sordum ama net bir yanıt alamadım. Eğer mümkünse bu konuda da sizden bir araştırma bekliyorum. Iyi çalışmalar

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ipotekli ev nasıl satılır
Kredi Borcu Devam Eden İpotekli Ev Nasıl Satılır?

Bankadan ipotekli ev satmak mümkündür. Eğer bankalardan kredi...

banka ipotekli araba satışı
7 Başlıkta İpotekli Araç Satma Yol Ve Yöntemleri

Bankadan ipotekli araç satışı mümkün olup olmadığı, kredi...

x