finanskredirehberi.com

Anasayfa > Krediler > 7 Başlıkta İNG Bank Teknokredi Başvuru Şartları (TEKNOSA)

7 Başlıkta İNG Bank Teknokredi Başvuru Şartları (TEKNOSA)

Tarih: 05.04.2018
Güncel: 03.11.2019
tekno kredi ile cep telefonu

Kredi kartına telefon alımlarında taksit yasağının gelmesi ile beraber, birçok vatandaş taksitle telefon alamadığı için mağdur duruma geldi. Akıllı telefon almak isteyip fakat yeterli nakit parası olmayan vatandaşlar bu durumda telefon operatörleri tarafından taksitle telefon uygulamasına yönelirken, ödenen tutarların yani faizlerin yüksek olmasından dolayı, alternatif yollar aranmaya başlandı. Bu yollardan biride İNG Bank Teknokredi seçeneğidir.

Vatandaşların imdadına yetişen başta ING Bank ve teknoloji market zincirleri fiyatları çok yüksek olan elektronik eşyaları ve cep telefonlarını kolaylıkla almasına imkan tanıdı. Bugün sizlere Teknokredi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Teknokredi nasıl alınır, şartları nelerdir tüm maddeleri ile ele alacağız.

Teknokredi Nedir ?

Teknokredi’nin bir nevi ihtiyaç kredisi ürünü olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Başvuru ING Bank şubeleri ve sitesi üzerinden yapılıyor ve Teknosa mağazalarından yapacak olacağınız toplam 750 TL’den 15.000 TL’ye kadar masraf ödemesi yapmadan kredi imkanı tanınıyor. Kredi başvurunuzu Teknosa mağazaları üzerinden yapabiliyorsunuz ve buna ek olarak alt satırda başvuru işlemlerine yönelik detaylı bilgiler aktaracağız.

Yalnız bizlere en çok yöneltilen soruların başında ise: “Teknokredi başvuruları nasıl değerlendiriliyor?” geliyor ve buna ayrıntılı yanıt vermek istiyoruz. Teknokredi, ihtiyaç kredisi olduğundan ötürü, normal kredi değerlendirmesi süreci aktif oluyor. Bu da demek oluyor ki, kredi notu uygulaması ön plana çıkıyor. Yani daha önceden bankalar ile arası iyi olan, bankalara kredi veya kredi kartı ödemelerini düzenli yapan herkes, Tekno Kredi’den yararlanabiliyor. Doğal olarak kredi notunuz mutlaka iyi olmalı.

ING Bank Teknokredi Özellikleri Nelerdir ?

 • Teknokredi limitinin 500 TL ve en yüksek ise 15.000 TL olması gerekmektedir.
 • 48 aya kadar vade süreci aktif edilebiliyor.
 • Aylık faiz oranı %1,49 olarak sabit olarak her müşteriye aynı uygulanıyor.
 • Bazı kredilerde şart olan hayat sigortaları, bu kredide yoktur.
 • Kredi tahsis ücreti, gibi ekstra ödemeler yok.
 • Bu krediyi şubeye gitmeden sadece Teknosa mağazalarından alabilir ve başvuruları da bu mağazalar üzerinden yapabilirsiniz.
 • Teknosa’nın internet sitesinden de sizler detaylı bilgiye ulaşabilir ve ayrıca başvuru yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yapmış olduğunuz alışverişler ise, kredi limitinden az olamaz. 750-15000 TL arasında alışveriş yapabilirsiniz. Yani ben 5 bin TL kredi aldım ama 3 bin TL tutarında telefon alacağım, üzerini de nakit alacağım gibi durumlar söz konusu değildir.

ingbank tekno kredi başvurusu

ING Bank Teknokredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir?

Elektronik eşya kredisi olarak geçen İNG Bank Tekno krediye başvuru yapmak için, pek farklı yol bulunmaktadır. Bu yollar ise;

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj alanına gelip büyük harfler ile TEKNOSA yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızın tamamını 2229’ SMS olarak göndermeniz gerekmektedir.
 • Başvurunuzun onay olarak mesajının gelmesinin devamında, Teknosa mağazalarındaki ING Bank Hizmet noktalarına giderek, krediye direkt olarak onay almanız gerekmektedir. Onay alınmayan Tekno Krediler, maalesef ki geçersiz olmaktadır. Evraklarınız elektronik ortam üzerinde aktif olacak ve sizler sıra bekleme, kredi onaylama, imza gibi prosedürler ile uğraşmayacaksınız. Atacağınız tek bir imza sonucunda, kısa süre içerisinde krediniz hazırlanacaktır.
 • Elektronik eşya kredisi olarak kayıtlara geçen bu krediyi, aldığınız kredi tutarından az olmamak durumu ile beraber, Teknosa mağazalarından istediğiniz herhangi bir ürünü sorunsuz olarak alabiliyorsunuz.
 • Doğrudan ING Bank teknokredi şubelerinden veya internet üzerinden başvuruları yapabilirsiniz ve bu da sizlere oldukça zaman kazandırmaktadır.
Teknokredi Ödemeleri Kredi Notunu Etkiler Mi ?

Diyelim ki, 5000 TL kredi aldınız ve başvuru yaptınız, aldığınız ürünlerin toplam tutarı 4.500 TL oldu. Geri kalan 500 TL’yi almış olduğunuz Nakit Kart ile ING Bank ATM’lerinden çekebileceğiniz gibi, buna ek olarak Nakit Kart aracılığıyla Teknosa dışındaki mağazalarda da alışveriş için de kullanabiliyorsunuz. Bu da oldukça sık sorulan sorular arasında olmasından dolayı cevaplamak istedik. Yalnız son gelen güncelleme ile nakit alımlarının olmayabileceği hakkında bilgiler de var.

Bunun için teknosa mağazalarından detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Kullandığınız Teknokredi’nin aylık geri ödemelerini ise, yani kredi taksitlerinizi ING Bank şubelerinden, ING Bank internet şubesinden ve ATM’lerinden Nakit Kart ile yapabiliyorsunuz. Bu ödemeleri her ay mutlaka düzenli olarak ödemeniz gerekiyor. Çünkü kredi notunuza olumsuz olarak etki edebilir.

Teknokredi Kullanımı İçin Teknosa Nakit Kart

Teknokredi’yi kullanmak istediğiniz zaman, herhangi bir Teknosa mağazaları üzerinden nakit kartı almanız gerekmektedir. Teknokredi kullanmak istediğinizi şube içerisinde bulunan görevliye aktardığınız zaman, Teknosa görevlileri sizlere bu kartı veriyor. Bu kartı almadan yapılacak olan başvurular değerlendirilmez ve bu yüzden almanız gerekmektedir.

İlgili İçerik : Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

Nakit Kart teminini yapmanızın devamında, bu kart üzerinde yazan başvuru kodunu aralarında birer defa boşluk bırakarak vatandaşlık numaranızı ve başvuru kodunu yazarak 2229’a kısa mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Gönderim ücreti yoktur, sizler ödeme yapmadan gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki ilk iki adımı sorunsuz olarak tamamladığınız zaman, sizlerin cep telefonuna kredi için onay mesajı gelecektir. Teknosa mağazalarının içerisinde bulunan ING Bank Hizmet Noktası’nda başvuru kodunu alan görevliler bulunmaktadır ve bu numara ile beraber kimlik bilgilerinizi doğrulatın ve sözleşmeyi imzalayın. Bu işlemlerin ardından artık kredinizi almışsınız demektir. Kredi tutarınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
7 Başlıkta İNG Bank Teknokredi Başvuru Şartları (TEKNOSA)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
7 Başlıkta İNG Bank Teknokredi Başvuru Şartları (TEKNOSA) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Aydın Turan dedi ki:

  Yeni telefon alımı yapmak üzereyken beni düşündüren maddi problemimi yazınız dahilinde çözmeye karar verdim. Teşekkür ediyorum.

Sayfa başına git