Ticari Kredi Kartı Başvuru Şartları (GENEL TÜM KARTLAR)

Yayın Tarihi: 06.07.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 07.07.2019
 

Kredi kartı kullanımının çok yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Kredi kartlarının kullanımı bazen kişisel harcamalarla ilgili olsa da, ticari sektörde kredi kartlarının kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu noktada, bankalar ticari kredi kartlarını uygulamaya koymuş ve ticari kredi kartları vermeye başlamıştır. Bizlerde bu yazımızda sizlere ticari kredi kartı almak için gereken şartları ve istenilen belgeler neler bu konular hakkında bilgi vermek istedik.

Ticari kredi kartları ve bireysel normal kredi kartları arasındaki farklar oldukça fazladır. Ticari kredi kartların avantajları daha fazladır. Gerek taksit sayısı gerek ise minimum ödeme tutarları değişkenlik göstermektedir. Yapılan alışverişlerde alınan puanlar da cabası…

Ticari Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları Oldukça Çok!

Ticari kredi kartları, bankalar tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen ayrıcalıklı kredi kartlarıdır. Günümüzde, küçük işletmeler olarak kabul edilen KOBİ’ler ve esnadlar, gerekli koşullar yerine getirildiğinde bu kredi kartlarını alabilir.

Aslında, ticari kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır ve şirketler bu kredi kartlarıyla harcamalarını daha verimli hale getirebilmektedir. İşverenler bu ticari kredi kartlarını şirket araçlarına yakıt almak, şirkete içinde yapılan alışverişleri ve elektronik eşyaları taksitlerle ödemek ve bankanın sağladığı faydalardan yararlanmak için kullanabilirler.

Ticari Kredi Kartına Nasıl Başvurulur Ve Nasıl Alınır ?

Ticari bir kredi kartı nasıl alınır, buna geçmeden önce ticari bir hesabınızın olması gerektiğini hatırlatalım. Ticari bir kredi kartı için ilk şart, bir işveren olmanızdır. Hesabınız vergi faturası, imza fişi veya gelir tablosu gibi adınıza kayıtlı ise ticari bir hesap açabilirsiniz. Ticari hesapları kullanarak, diğer bireylerden daha iyi şartlarda kredi alabilirsiniz ve geri ödeme için esnek bir plan banka tarafından size sunulabilir. Ticari kart sınırları, işletmenizin geliriyle orantılıdır.

Peki, hangi bankaların ticari kredi kartları daha avantajlı ve hangi bankalar ticari işletme kredi kartı veriyor bunun için bazı bankaları sıraladık.

Hangi Bankalar İş Yeri (Esnaf ) Kredi Kartı Veriyor?

  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Alternatifbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank

Ticari bir kredi kartı almak için, işinizi bir isim veya isimsiz bir isim ile başka bir şirkete kaydetmeniz gerekir. Başvurmanız gereken başka bir gereklilik yoktur ve ticari bir banka hesabıyla bankaya başvurabilirsiniz. Ticari bir kredi kartı başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir.

Ticari Kredi Kartı İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Bunu tüzel kişi ve bireysel olarak ayırmamız uygun olacaktır çünkü her iki seçenek için farklı belgeler istenmektedir.

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Evraklar

Ortağın kimlik kartının fotokopisi
İmza Sirküleri
Oda Tescil Belgesi
Ticaret sicil memur gazetesi (kurulan ve en son gazete)
Vergi levhası
Son iki yıl için bilanço ve gelir tablosu
Ortağın sahip olduğu varlıkların kaybolup kaybolmadığı (mülkiyet sertifikalarının kopyaları)

Bireysel Başvurular İçin Gerekli Belgeler

Kimlik Fotokopisi
İmza beyanı
Oda Tescil Belgesi
Son iki yılda vergi tahsilatı
Mal Varlığını Gösteren Belge
Son iki yıldaki hesap defteri ve gelir tablos

Sizler için daha önce detaylı olarak ele aldığımız En İyi Özelliklere Sahip Ticari Kredi Kartları başlıklı makalemiz ilginizi çekebilir.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Ticari Kredi Kartı Başvuru Şartları (GENEL TÜM KARTLAR)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
mobil bankacılık ile hesap açma
Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma

Herhangi bir banka hesabı açmak için epey zamandır...

kosgeb kadın girisimci kredisi
Tüm Detayları İle KOSGEB Kadın Girişimci Desteği (AYRINTI İÇERİR)

KOSGEB, kendi iş yerini kurmak isteyen kadınlar için...

x