Troy Kart Nedir ? Troy Kart Veren Bankalar

Yayın Tarihi: 20.06.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

Troy  son zamanlarda yaptığı reklamlar ile gündeme gelmiş ve adından sıkça bahsettirmeye başlamış ve amacı bankalar, işletmeler arası para transferi gerçekleştiren elektronik bankacılık yöntemlerindendir.  Adından bu kadar bahsettirmesindeki önemli sebep ise Türkiye’ye ait bir ödeme yöntemi olmasıdır. Bankalar arası Kart  Merkezi tarafından geliştirilmiş yerli bir yöntemdir.

Troy Kart Başvurusu, Troy kart başvurusunu hesabınız bulunan bir bankadan yapabilirsiniz. Troy kart anlaşması olduğu kırktan fazla banka ile size kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bankanız ile çağrı merkezi aracılığıyla yapacağınız görüşmede Troy kart talebinde bulunabilirsiniz.

Bunun dışında şubeye giderek de bu işlemleri yapabiliyorken, internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinde yapmanız mümkün değildir. Gelişen ve büyüyen Troy ailesine katılmak için bir şart bulunmamaktadır. Belki bankanız tarafından alınacak bir kart ücreti olabilir. Bu bankanın Troy kart ile arasında yaptığı anlaşmaya göre farklılıklar gösterecektir.

troy milli kredi kartı

Troy Kart Kullanım Alanları Ve Troy Kart Başvurusu

Troy kartı  diğer kartlardan ayıran en önemli özelliği yerli olmasıdır. Bunun dışında visa ve mastercard gibi bütün atm ve pos cihazlarında bir fark gözetmeksizin çalışmaktadır. Yerli bir kullanım ürünü varken yabancı sermaye ürünlerinin kullanılmaması daha iyi bir şey gibi görüne bilir. Fakat uluslar arası yaygınlık göz önüne bulundurulduğunda bazı yöntemlerin tarihi çok eski olmadığından dolayı henüz ileri yaygınlık seviyesine ulaşmamış olabilir.

Bu durumun sizin için sorun oluşturmasını istemiyorsanız yurt dışı seyahatlerinizde, sizi yurt dışına çıkartan firmaya danışarak veya kendiniz çeşitli araştırmalar yaparak gideceğiniz ülkede kullanılabilecek kartların hangisi veya hangileri olduğunu önceden bilmeniz, oradaki mağduriyeti önlemek açısından iyi olacaktır. Bunun dışında yurt içinde her yerde troy kart kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Troy Kart İle İnternet Alış Verişi Ve Troy Kart Veren Bankalar

Troy kart günümüz teknolojisini yakından takip eden ve bugüne ayak uyduran kartlar arasında yer almaktadır. Bundan dolayıda troy kart sahipleri internet üzerinden bütün harcamalarını yapabilirler. Çeşitli geliştirdikleri kendilerine özgü güvenlik önlemleride bulunmaktadır.

troy kart veren bankalar

Bu yöntemler güvenlik önlemlerinin sarsılmaması açısından pek sık bahsedilmez. Ama bilinen yöntemler arasında olan GO – Güvenli Öde adıyla tabir edilen yöntem troy kart içinde geçerlidir. GO – Güvenli Öde yöntemi diğer kartlardada olduğu, internet üzerinden yapılan alışverişlerde telefonunuza gelen bir onaylama işlemi ile 2 adımda ödeme gerçekleştirmektedir. Bilginiz dahilindeki harcamaların önüne geçmek için geliştirilmiş bu sistem bazen hayat kurtarabilir.

Akbank, Aktifbank, Albaraka, Abank, Anadolu Bank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti, Halk Bank, HSBC, İCBC, İng bank, Kuveyttürk, Odeobank, Şekerbank, TEB, İşbankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, T.C. Ziraat Bankası ve bankaları TROY üyesi ve troy kart alabileceğiniz bankalardır.

Troy Kredi Kartı Ve Troy Banka Kartı Nasıl Alınır ?

Troy kart banka kartı ve kredi kartı gibi günümüzün yapı taşı olan ürünlerde hizmet vermektedir. Bkm tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam eden bu sistem gün geçtikçe ürün yelpazesini geliştirerek herkesi kucaklamayı hedefliyor. Sunduğu banka kartı hizmeti ile tüm ATM’ lerden 7/24 para çekme işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Aynı zamanda kredi kartınıza tanımlanan limit doğrusunda bütün kredi kartı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ön ödemeli bir kart şeklinde de kullanım rahatlığı sağlayan troy kart ailemizin genç bireylerine kullanması için limiti ayarlanıp verilebilinir.

Kartın içindeki para önceden yatırılıyor ve sizin belirlediğiniz miktarda olduğu için son derece güvenli olan bu kart genç yaştaki aile bireylerini kart kullanımı konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek için çok iyi bir yöntem olabilir.

Troy ödeme sisteminin açılımı ise Türkiye’nin ‘TR’si, ödemenin ‘O’su ve ‘Yöntemi’nin ‘Y’sinden oluşarak Türkiye’nin ödeme sistemi olan TROY markası çıkmıştır.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Troy Kart Nedir ? Troy Kart Veren Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni doğan çocuk parası
PTT Çocuk Parası Ve Çocuk Parası Sorgulama

Ülkemizde nüfus artış hızının azalması ve yaş ortalamasının...

iban numarası nasıl öğrenilir
İban Numarası Nedir ? İban Numarası Öğrenme Yolları

Sizlere bankacılık işlemlerinizde çok fazla duyduğunuz ama belkide...

x