Tüm Borçlarımı Tek Bankada Nasıl Toplayabilirim ?

Yayın Tarihi: 04.10.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 01.09.2018
 

Ülkemizde banka sayısının fazla oluşundan dolayı, zaman zaman kişiler farklı bankalardan kredi ya da kredi kartı kullanma yoluna gitmektedir. Avantajlı fırsatları değerlendirmek isteyen kişiler, ilk etapta bu durumdan olumsuz yönde etkilenmese de, ödeme dönemi geldiğinde bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Örnek verecek olursak, farklı bankada olan borçların ödeme tarihlerinin farklı oluşu ve bundan kaynaklı olarak kişilerin ödeme işlemlerinde yaşadıkları problemleri örnek olarak gösterebiliriz.

Daha açıklamalı bir şekilde bu sıkıntılardan bir tanesini ele almak gerekir ise, birden fazla bankada bireysel kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartlarına ait borçları bulunan bir kişi, bu borçları ödemede ve takibinde zorluk çekmeye başladığında tüm borçlarını tek bir bankada toplamak istemektedir. Kişiler artık bu konularda da yaşadıkları sorunlara bir son verebilmektedir.

Borç transfer kredisi adı verilen hizmet sayesinde, belirli bankalardan hizmet alınması mümkündür. Bu sayede hangi bankada olursa olsun borçlarınızın toplamı tek bir bankaya geçecek ve sizler de tek bir tarihte ödeme yapmış olacaksınız.

tek bankaya borç toplama kredisi

Borç Kapatma (Transfer) Kredisi Sağlayan Bankalar

Bahsettiğimiz borç transfer kredisi, şuan için belli başlı bankalar tarafından verilmektedir. Bu bankaları örneklendirecek olursak şu sıralamayı yapabiliriz.

 • Türkiye İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası

Bahsetmiş olduğumuz bankalar, kişilerin farklı bankalarda olan borçlarını bünyesine taşımakta ve belirli faiz oranları ile onlara yeni bir kredi sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanacak kişilerin toplam borçları göz önünde bulundurulmakta ve kredi kullandırım şartları aynı şekilde geçerliliğini korumaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları (Güncel 2017 Oranları )

Tüm borçları kapatan kredi olarak da bilinen borç kapatma kredisi hizmetlerinden faydalanacak olan kişiler için alternatif olarak bankalar yukarıdaki gibidir. Ancak, burada da bankaların birbirinden ayrıldığı temel nokta faiz oranlarıdır. Başvurusunu daha etkili bir şekilde yapmak ve borç miktarını da en aza indirmek isteyen kişiler için bankalara göre faiz oranları şu şekildedir.

 • Türkiye İş Bankası %1,29
 • QNB Finansbank %1,39
 • Akbank %1,45
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB) %1,49
 • Vakıfbank %1,24
 • Ziraat Bankası %1,27
 • Garanti Bankası %1,69

Bankaların sundukları faiz oranları da bu şekildedir. Başvuru yapacak olan kişiler, gelir durumlarını gösteren bordro ya da gelir belgelerini, buna ek olarak da kimliklerini yanlarına alarak banka şubelerini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Kredinin hangi tutarda çekileceği konusunda ise, bankalarda bulunan toplam borç hesaplaması yapıldıktan sonra ortaya çıkan değer göz önünde bulundurulacaktır. Bundan dolayı banka dışındaki borçlarınız için herhangi bir kredi alma şansınız bulunmamaktadır.

tek banka ile borçlarınızı toplayın

Borç transferi yaparak aylık ödemelerini düzene sokmak ve gecikmeleri de ortadan kaldırmak isteyen kişiler, bankanın şartlarını da yerine getirmelidirler. İstenen evrak konusunun beraberinde kişilerin kredibiliteleri ve banka istihbarat raporlarına da dikkat edildiği kesinlikle unutulmamalıdır. Bundan dolayı banka sicili bozuk olan kişilerin borç transfer kredisi almaları ne yazık ki mümkün değildir.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir ?

Bankalar tarafından borç transferi için geliştirilen bu kredi paketi, halk arasında borç kapatma kredisi olarak da bilinmektedir. Genel olarak bankaların bu kredi hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler için belirlediği şartlara baktığımız zaman şu sıralamayı yapabiliriz.

 1. Kişilerin herhangi bir bankadan idari ya da yasal takip altında olmaması gerekmektedir.
 2. Aylık gelir durumu, resmi belge ile bankaya sunulmalıdır.
 3. Alınacak olan tek bankaya borçlanma kredisi için en fazla 48 aylık ödeme seçeneğinden faydalanılması gerekmektedir.
 4. Alınacak olan kredi miktarı ve seçilecek vade süresinde, aylık ödemenin aylık gelirin yarısından fazla olmaması gerekmektedir.
 5. Eğer borca karşılık bir ipotek verilmek isteniyorsa ve kişiler evliyse, eş rızasının tamamlanması gerekmektedir. Bunun için de yazılı olarak eş rızasının bankaya teslim edilmesi gerekmektedir.

Bu şartları tamamlayan kişiler, seçmiş oldukları banka şubelerinden kısa sürede kredi başvurularını tamamlayabilir. Borçlarımı tek bir bankada toplamak istiyorum diyenlere dağınık hesaplarını tek çatıda her ay bir ödeme yapacak şekilde düzenleyen fırsat bir kredidir.

Borç  Transferi Veren Bankaların Erişim Adresleri Ve Detaylı Açıklamaları

Aşağıda sizlere kısa yoldan erişebileceğiniz borç kapatma kredisi veren bankaların direk erişebileceğiniz kredi başvuru sayfaları ve yapmış oldukları kampanyalara dair detayları yardımcı olması açısından ele aldık. Aşağıdaki videomuzda borç kapatmada dikkat edeceğiniz hususlar belirtilmektedir.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Detayları

Finansbankasının kredi kolay kampanyası ile tüketicilere kapatma kredisi sunmaktadır. Kuruluş, 36ay’a kadar vade seçenekleri sunmaktadır, vermiş olduğu faiz oranlarıda piyasa şartlarında yüksek sayılmaz, bu kredi ile borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz.  Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi Detayları

Şekerbank Axess kart  kullanan müşterilerine Axess çatısı altında tüm borçlarını tek bir yere toplama ve ödeme sıkıntısından kurtarmaktadır. Masrafsız olabilecek borç transferi kredileri yanı sıra 9 taksite bölerek borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Şekerbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Detayları

Birden fazla bankaya olan borçlarınısa borç kapatma ve transfer kredisi veren diğer bir banka ise Vakıfbanktır. Vakıfbank borç kapatma başvurusunda 20.000 TL tutarına kadar olan kredilerinizi 3 ay erteleyerek 18 taksitte kullanma imkanınız bulunmaktadır. Düşük kredi faiz oranları ve ödeme kolaylıkları sunan kampanyalar ile devlet bankası olan Vakıfbankı tercih edebilirsiniz. Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Odeabank Borç Kapatma Kredisi Detayları

Türkiye’nin yeni ve genç dinamik bankası olan Odeabank müşterilerine destek olmak için “sıfır” masraf ile 60 ay vadelerde borç transfer ve kapatma kredisi imkanı sunuyor. Odeabank 1,24 sabit faiz oranları ile borç kapatma kredisinde güçlü bir rakiptir ve tercih edilebilir.  Odeabank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

TEB Borç Kapatma Kredisi Detayları

Teb bankasının her tarafa dağılmış olan borçlarınızı toplamak amacıyla başlatmış olduğu Yeşil Trompet kredisi son zamanlarda oldukça popüler bir kredidir. İhtiyaç kredisi altında hizmet veren kampanya borçları dağınık olan müşterilere bu kapsamda destek olmaktadır. Teb Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi Detayları

Türkiye’de lider konumda olan İş Bankası borç transfer ve borç kapatma kredileri arasında birinci sırada diyebiliriz. Kampanya ismi “dört dörtük nakit ihtiyaç kredisi altında borç transferi başvurusu yapabileceğiniz güzel bir tercihtir. Bankanın ödeme şartları ve istemiş olduğu belgelerde kırmızı bir çizgi bulunduğunun altını çizelim. İş Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Etiketler:

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Tüm Borçlarımı Tek Bankada Nasıl Toplayabilirim ?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgiler
Zorunlu Bireysel Emeklilik (BES) Nedir ? BES Nasıl İptal Edilir ?

Zorunlu BES, geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen ve artık...

işsizlik ödeneği nereden alınır
SGK Rapor Parası Ne Zaman ve Nereye Yatar?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)‘na bağlı olarak çalışan işçilerin...

x