finanskredirehberi.com

Türk Telekom TTNET Hattına Kredi Kampanyası (FATURAYA KREDİ)

Tarih: 14.09.2019
Güncel: 06.12.2019
türk telekom hattına telefon kredisi

Bir GSM operatörü olan Türk Telekom eski adıyla AVEA olarak da bilinir değişen ismi ve gelişen kurumsal yapısı ile müşterilerine çeşitli olanaklar sağlamaya devam etmektedir. Firmanın yeni kampanyalarından biri olan Türk Telekom hatlarıda geçerli 5.000 TL den 10.000 TL ye kadar kredi alabilirsiniz. Eğer kullandığınız operatör Telekom operatörüne aitse hat üzerinden kredi alabilmek için aklınıza takılan tüm soruları cevaplamaya çalışacağız.

Türkiye’de bulunan GSM operatörleri arasında hatrı sayılır bir abone sayısına sahip olan Türk Telekom firmasının 36 milyona yakın abonesi bulunmaktadır. Hat sahiplerine daha iyi imkanlar ve olanaklar sunmak için faturalı hatta kredi başvurusu seçeneği ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Bir kaç önemli hususu belirttikten sonra konumuzun detaylarına inmek istiyorum. Bankalar tarafından sunulan kredi başvurusu ile Türk Telekom telefon faturasına kredi başvurusu birbirinden ayırt edilmesi gerekiyor. Çünkü bu imkanı Türk Telekom ofis ve bayilerine giderek almak istediğiniz cep telefonlarında geçerli kullanabiliyorsunuz.

Hatırlatma! BDDK düzenlemesi ile cep telefonu taksitlendirmeleri 6 ay vade ile sınırlandırılmıştı, halende bu şekilde geçerli fakat 31.12.2019′ a kadar yapılacak taksitli telefon alımlarında 3,500 TL üzerindeki cep telefonu alımı amacıyla kullanılan kredilerde vade 12 ay olarak belirlenmiştir. Bu fırsat resimi gazete ile yayınlanmıştır. Fırsattan sene sonuna kadar yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom ile faturalı hatların üzerine yaklaşık 5 Bin TL değerinde kredi alınır. Ayrıca Türk Telekom ile kredi sorgulama işlemleri de yapılabilir.

TTNET Faturası Üstüne Kredi Alınabilir Mi ?

TTNET, Türk Telekom ile ortaklık yaparak vatandaşlara ihtiyaç kredisi verir. Fakat TTNET’in verdiği kredilerin ödenmesi oldukça maliyetli hale dönüşür. Çünkü bankalarda verilen kredilere belli faizler uygulanıyorsa, TTNET ile faturalı hattın üzerine alınan cihazlar çok yüksek değerde satışa çıkarılır.

Fakat yinede TTNET faturası üzerine kredi kullanarak tablet ve cep telefonu rahatlıkla alabilirsiniz fakat maliyetleri almadan önce karşılaştırmanızda fayda var.

Türk Telekom Hattına Krediyi Kimler Alabilir?

Türk Telekom’dan kredi almak için belli kuralların göz önünde bulundurulması gerekir. Aşağıda Türk Telekom’dan kredi desteği almak isteyen vatandaşların yapması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Türk Telekom bayiliklerinden kredi almak için öncelikle Türk Telekom’a üye olunup firmanın müşterisi olunmalıdır.
 • Bununla birlikte GSM hatlarından Türk Telekom’un faturalı hattını kullanmak şarttır.
 • Ayrıca kredi almak için vatandaşların telefon borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri gerekir. Özellikle son 3 ay içerisinde ödemelerde hiçbir aksaklık ve düzensizlik olmamalıdır.

Yukarıda belirtilen şartları yerine getiren kişiler, Türk Telekom’un kredi imkânından yararlanabilir.

Türk Telekom Hattı Üzerinden İhtiyaç Kredisi Alma (5.000 TL)

Bankalardan ihtiyaçları için kredi imkânından yararlanamayan vatandaşlar, Türk Telekom ile 5 Bin TL değerinde ihtiyaç kredisi alabilir. Türk Telekom’dan ihtiyaç kredisi alabilmek için belli şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar aşağıda detaylı bir şekilde verilir:

 • Vatandaşların Türk Telekom’un kredi imkânından yararlanmaları için faturalı hat kullanmaları gerekir.
 • Telefon faturalarının düzenli bir şekilde ödenmesi yapılmalıdır.
 • Kullanılan faturalı hattın ihtiyaç kredisine başvurulduktan sonra 6 ay kadar sürede açık kalması gerekir.

Cihaz Kredisi Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Vatandaşlar, faturalı hatlarının üzerine cep telefonu alarak cihazın borcunu, cep telefonlarının faturasının üzerine ekler. Cihazı almak için vatandaşların kredi puanlarının yüksek olması gerekir. Bayiliklerden alınan cihaz kredisi için T.C. kimlik belgesi istenilir. Cep telefonlarına gelen kod sayesinde bayilikten alınan cihazın kredi puanının sorgulaması yapılır.

Türk Telekom Hattına Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleşmektedir?

Türk Telekom, müşterilerin cep telefonları alabilmeleri için 48 aya varan vade imkânı ile kredi vermektedir. Türk Telekom’un verdiği krediyi almak için vatandaşlar faturalı hat kullanmalıdır. Bunun dışında telefon faturalarının düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir.

Düzenli ödenen telefon faturaları sayesinde vatandaşlar Türk Telekom’dan 24 ve 48 ay vade seçenekleriyle beraber 7 Bin TL değerinde kredi alabilir. Türk Telekom’dan kredi başvurusu yapıldıktan sonra cep telefonlarına onay mesajı gelir. Onay mesajından sonra Türk Telekom İletişim Merkezleri’nde imzalanan sözleşme sonucunda cihaz alınabilir.

Türk Telekom Kredileri Nasıl Ödeniyor?

Türk Telekom’dan alınan cihazların bedeli, 12, 24 ve 36 ay vade seçeneği ile beraber ödemesi gerçekleşir. Alınan cep telefonunun ödemesi 6 ay içerinde yapılmalıdır. Kredilerin ödeme işlemi, herhangi bir fatura ödeme işlemleri ile aynıdır.

Türk Telekom’dan alınan cihazın faturası başka bir hatta aktarılmaz. Sadece kampanya süresi dâhilinde taşınma işlemleri yapıldığı için erken ödeme cezası uygulanır.

Türk Telekom Hattına Kredi Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Türk Telekom hattından kredi alırken belli noktaların göz önünde bulundurulması gerekir. Aşağıda vatandaşların kredi alırken dikkat etmesi gereken unsurlar şu şekilde verilir:

 • Türk Telekom’dan cihaz kredisini vatandaşlar, 12 ay vade imkânı ile alabilir.
 • Cihaz kredisi ile alınan cep telefonları, 1 yıl, 1 ay, 1 hafta ve 1 gün gibi zaman dilimlerinde tercihe göre satılabilir.
 • Kontratlı alınan cihazların birine hediye edilmesi, yeni modeli çıktığında ya da memnun kalınmaması durumunda satılması gibi olayların meydana gelmesi cihazı alan kişinin sorumluluğunda olmalıdır.
 • Türk Telekom’dan kontratlı cihazlar alacak kişilerin yetkili kişilerden cihazlarını almaları gerekir.
 • Kontratlı cihaz alan vatandaşlar, cihazlarını satacakları zaman 2. El Cihaz Alım-Satımı için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ortaya koyduğu “Cihaz Alım Satım Belgesi” ni imzalamalıdır. Gereken belge imzalandıktan sonra bir nüshası temin edilerek saklanmalıdır.
 • Kontratlı alınan cihazın satılma işleminde satılacak cihazın 2. El fiyatı araştırılarak satışa sunulmalıdır.
Türk Telekom Destek Hattı

Türk Telekom’dan kredi almak isteyen kişiler, Türk Telekom’un 444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri hattından her saat diliminde istedikleri bilgi ve desteği alabilir. Aşağıda vatandaşların Türk Telekom ‘un müşteri hizmetlerinden alabilecekleri diğer destekler şu şekildedir;

 • Evde internet başvurusu,
 • Fatura ödemeleri,
 • Bilgi güncelleme,
 • Şifre işlemleri,
 • Telefon internet ayarları,
 • 4G açma,
 • Hattını yurtdışına açma veya kapama,
 • Kayıp bildirimi,
 • Numara değişikliği,
 • Hat taşıma işlemleri,
 • Tüm operatör işlemleri için vatandaşlar Türk Telekom’un müşteri hizmetlerini arayabilir.

türk telekom faturaya ek kredi

Türk Telekom’un müşteri hizmetlerinden sıra beklemeden yardım alabilmek için “https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/servisler/sayfalar/mobil-uygulamalar/online-islemler.aspx” sitesine giriş yapılmalıdır. Sitenin sağ üst köşesinde online işlemler bölümünde yer alan “Mobil, internet, ev telefonu ve TV” sekmelerinden biri seçilerek yapmak istenilen işlem online bir şekilde gerçekleşir. Müşteriler online işlemler yerine Türk Telekom’un müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak istiyorlar ise aşağıda verilen adımları takip etmelidir;

 • İlk olarak Türk Telekom müşteri hizmetleri “444 1 444” hattı aranmalıdır.
 • Daha sonra sırasıyla “1” ve ardından tekrar “1” tuşuna basılmalıdır.
 • Ardından “3” tuşu ve “1” tuşuna tıklanmalıdır.
 • En son gelecek yeni menüde “4” tuşuna basılarak müşteri hizmetlerine direkt bağlanılır.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Türk Telekom TTNET Hattına Kredi Kampanyası (FATURAYA KREDİ)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2019 altın tahminleri
3 Farklı Görüşle 2019 Sonu 2020 Başında Altının Durumu

2019 ve 2020 altın fiyatları herkes tarafından merak...

konut kreidsi yapılandıran bankalar
Bankalar Konut Kredisi Yapılandırması Yapmıyor!

Konut kredisi yapılandırması, ödenmekte zorluk yaşanan konut kredilerinin...

x