Turkcell Paycell Card-Kart Nedir, Ne İşe Yarar? (PAYCELL AVANTAJLARI)

Yayın Tarihi: 21.08.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 14.09.2019
 

Turkcell ülkemizde en çok kullanılan GSM hatlarından bir tanesidir. Son zamanlarda reklamlarda ve bilboardlarda Paycell’i oldukça fazla görüyorsunuzdur. Peki, Turkcell Paycell nedir, ne işe yarar bu konu hakkında bilinmeyenleri anlatmaya çalışacağız.Paycell’i bütün kullanıcılara  sadece bir telefon numarası ile hemen ve  anında farklı ödeme şekilleri  sağlayan ülkemizin en kapsamlı ödeme platformu olarak tanımlayabiliriz.

Paycell ile, istediğiniz bankanın kredi kartlarını kaydetme yolu ile ya da Paycell Kart edinerek anlaşma yapılan bütün kurumlardan kredi kartı bilgilerinizi vermeden tek tuş ile güvenli bir şekilde alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kendi kimlik bilgileri ile bir telefon hattına sahip olan tüm vatandaşlar bu dijital platformdan faydalanabilir. Paycell’de kart bilgileriniz hiçbir şekilde hiçbir kurum ile paylaşılmaz.

Paycell Kart Nereden Temin Edilir, Paycell Kart Avantajlı Mı?

Eğer Paycell Card almak istiyorsanız bu kartları Turkcell Mağazalarından ve TİM satış merkezlerine giderek temin edebilirsiniz. Paycell Kart avantajlı mı, derseniz aslında şuan için kıyaslamak doğru olmaz çünkü piyasanın büyük bir bölümüne Ininal Card hakimdir. Dolayısı ile Paycell başlangıç noktasında pekte kötü diyemeyiz, hatta şuan için dezavantajlı diyebiliriz.

Aslında ön ödemeli kartlarda Ininal kart lider olsa da irili ufaklı bir çok ödeme sistemi mevcuttur bunların içinden lider olan Ininal kartı çıkararak kıyaslarsak Paycell avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Örnek verecek olursak EFT ile bakiye yüklemek isterseniz 2 Türk Lirası, 100 TL üzerinde bir uygulama bakiyesi için 2 TL ödemek yerine 1,00 TL ve artı olarak yüzde 1,5 faiz oranı ile komisyon yansıtılıyor. Tabi bu bir örnek Turkcell Ve PAycell bu oranları dilediği zaman değiştirebileceğini unutmamalıyız.

Hızlı gelişen bu ön ödemeli kartlardaki rekabet düzeyi elbette fiyatları aşağı doğru çekecektir ama bu biraz zaman alacak.

Paycell Kart Nasıl Kullanılır?

Paycell’e ait logoyu gördüğünüz tüm iş yerlerinde, mobil platformlarda, anlaşmalı kurumlarda, internet alışveriş sitelerinde kullanabilirsiniz. Paycell halihazırda Shell, Turkcell, ZUBİZU mobil uygulaması ve birçok yerde kullanılmaktadır. Kullanım için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Paycell bütün müşterilere açık olan ve uçtan uca kullanılan bir ödeme aracı ve ödeme platformudur. Paycell’e hangi kartlar kayıt edilebilir ve hangi gsm operatörlerinde kullanır ve daha fazlasını inceleyelim.

 • Paycell ile Mastercard, Visa ve American Ekspres kartlar kaydedilebilir.
 • Herhangi bir bankaya ait olmayıp tüm bankaların kredi kartları kayıt edilebilir bir ödeme aracıdır.
 • Herhangi bir cep telefonu operatörüne bağlı olmayıp anlaşmalı olan kurumlarda tüm GSM operatörleri (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) müşterisi olan kişiler tarafından kullanabilir.
 • Türkcell müşterisi olan kişiler faturalarını veya TRY bakiyelerini alışveriş yaptıkları tutarlara yansıtarak kullanabilir.
 • GSM hattı numaranız, kart numaranız ve de diğer ödeme bilgileriniz eşleme yolu ile birleştirilir. Bu sayede cep telefonunuz ile hızlı ve pratik bir biçimde ödeme yapmanızı sağlar. 

Paycell’de Limit Kısıtlaması Var Mı, Paycell İptal İşlemi

Paycell iptal işlemi servislerine göre değişkenlik göstermektedir. Paycell iptal etmek istediğinizde 0850 622 60 60 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Paycell ile yaptığınız alışverişlerde herhangi bir limit kısıtlaması bulunmamaktadır fakat anlaşmalı firma/işyeri olarak herhangi bir limit kısıtlaması var ise ilgili firmanın sayfasında belirtilmektedir.

Paycell’i Turkcell Dışındaki Müşteriler Kullanabilir mi?

Paycell ile ödeme tüm GSM operatör müşterilerine açık olan bir ödeme yöntemidir. Sim kart teknolojisi ile birlikte ödeme yapacağımız bazı anlaşmalı kurumlarda Turkcell’li olma şartı aranmaktadır. Örnek vermek gerekir ise Shell benzin istasyonlarında ve tüm Shell işyerlerinde mobil şekilde ödeme sadece Türkcell müşterilerine özel olarak yapılmaktadır.

Paycell’de Şifre Belirleme ve Bilgi Güvenliği

Paycell kredi kartı bilgilerinizi, PCI/DSS güvenlik sertifikası olan bir yazılım ile gizlilik içerisinde saklar. Kartla ödeme endüstrisi güvenlik standardı olarak adlandırılan yazılım, bilgilerin saklanması iletilmesi, kredi kartınızın işlenmesi gibi önemli konuları ve fiziksel ve mantıksal olan  bilgilerin güvenliğini sağlamaktadır.

paycell bedava internet

Paycell ile şifre zorunluluğu yoktur Fakat bazı anlaşmalı noktalar alışverişinizi ödeme sırasında şifre talep etmektedirler.Bu sebeple bu firmalar için kayıt işlemi yaparken şifre belirleme ekranı eklenmiştir.

Paycell Kampanyaları Nelerdir, Paycell ile İnternet Kazanma Yolları?

Paycell uygulaması kullanarak internet kazanma şansınız olabilir tabi bununla alakalı kampanyalar zaman zaman düzenlenerek bazı başlangıç ve bitiş tarihleri bulunuyor takip etmenizde fayda var.

 • Paycell uygulaması ile İstanbul Karta yükleme yapıldığında Turkcell müşterisi olan kişilerin GSM hatlarına 1 haftalık yurt içi kullanılabilir olan 2 GB bedava internet yüklenmektedir.  Başlangış Tarihi : 18.07.2019  Bitiş Tarihi : 15.09.2019
 • Paycell ile fatura ödediğinizde bolca internet kazanabiliyorsunuz. Paycell uygulaması ile yahut Turkcell mağazalarından yaptığınız ikinci bir kurum fatura ödemesine 2 GB internetiniz cebinizde. Başlangış Tarihi : 01.05.2019 Bitiş Tarihi : 30.08.2019

Güncel kampanyaları takip etmek istiyorsanız bu bağlantıdan takip edebilirsiniz. Paycell Kampanyalar

Paycell Kart Satın Al : https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/paycell-kart

Paycell Kart ile Nasıl Harçlık İstenir?

Paycell ile dilediğiniz herkezden harçlık isteyebilir ve ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Paycell kartınız var ise ve paycel uygulaması yardımı ile kolaylıkla para gönderebilir veya isteyebilirsiniz. Tabi bu kolaylığın bazı koşulları olup aşağıdaki yazımızda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Harçlık istemeniz için öncelikle Paycell Kart’ınızın aktif olması gerekmektedir. Turkcell Tim’lerden Paycell Kart edinerek yahut Paycell uygulamanı telefonunuza indirerek sanal kart üzerinden harçlık talebinde bulunabilirsiniz.
 • Paycell ile harçlık isteme işlemi için istediğin rakam, son aktif kullandığın Paycell Kart’a yüklenir ve istersen paycell kartların içersinde ücretsiz bir şekilde para alışverişi yapabilirsin.
 • 1 ayda  en çok 750 TL yükleme yapılabilir ve harcanabilir. Paycell Kartın anlık bakiyesi 750 TL tutarı aşamaz. Turkcell Mağazalarına giderek Kimlik teyitlerini yapan müşteriler 1 ayda 20.000,00 TL tutarında yükleme yapıp harcama yapabilir.
 • Paycell kart bakiyesi öğrenme işlemi için kart bakiyelerini, Paycell uygulaması veya”PKART BAKIYE” yazarak ve bir bosşuk bırakarak kartın son 4 hanesini Türkcell GSM hattına sahipsen 2255 e farklı bir hatta sahip isen 0532 752 2255’e kısa mesaj atarak öğrenebilirsiniz.
 • Kaybolan yada çalınan kartlar ve bajşiye iade işlemleri yada harcama itirazları ile ilgili sorunlar için 0850 622 60 60 numaralı hattan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Paycell E-posta Adresi Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Paycell’e kayıt sırasında e-mail adresinizi yanlış girmeniz durumunda 0850 622 60 60 numaralı çağrı merkezini arayarak güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Paycell’e kayıt olduktan sonra mail adresi değişikliği yapmak isterseniz sırasıyla hesap yönetimi ve kişisel bilgiler adımlarını takip ederek e-mail adresinizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Fakat uygulamayı kullanmaya devam etmeniz için e-mail adresi doğrulama işlemide yapmanız gerekmektedir. Mail adresinize gelen linki onaylayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Turkcell Paycell Card-Kart Nedir, Ne İşe Yarar? (PAYCELL AVANTAJLARI)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
çıkmayan kreid çıkartılır
Tüm Yönleriyle Kredi Ve Kredi Kartı Çıkartılır Furyası (TÜM YALANLAR)

Sevgili takipçilerimiz bildiğiniz gibi web sitemiz krediler, kredi...

ciro ne demek
5 Başlıkta Ciro Nedir (Ne Demek) Ve Ciro Hesaplama (TÜM ANLAMLAR)

Özellikle ticaret hayatında sık sık duyduğumuz Ciro kelimesinden...

x