Turkcell’lilere Özel Kredi Notu Öğrenme İmkanı

 

Turkcell’liler kredi notunu SMS mesajı ile öğrenebilecek ve kredi çekmek istedikleri taktirde hangi sonuçlarla karşılaşabileceklerini öngörecekler. Bu sayede planlarını daha net bir şekilde yapma imkânına sahip olacak, vadeleri de kredi notuna uygun bir şekilde belirleyebilecekler.

Sistemin kullanılmaya başlandığı tarihten bu yana hem bireysel kredi çekmek isteyen bireyler hem de kurumlar tarafından sıklıkla kullanılması sağlanıyor. Anlık bilgilere erişilmesi ve her türlü raporun en kısa süre içerisinde temin edilerek incelenmesi mümkün oluyor.

Kredi Notu Öğrenme Servisi Nedir?

Kredi notunun öğrenilmesini sağlayan Findeks ve Turkcell güvencesiyle gerçekleştirilen işlemler sayesinde SMS ile notunuzun detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Bankaların gözünde nasıl bir birey olduğunuzu, riskli mi yoksa az riskli mi görüldüğünüzü net bir şekilde raporlarla inceleyebilirsiniz.

Kredi notunun öğrenilmesini sağlayan servis aracılığıyla T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi girilerek, SMS yoluyla sistemden yararlanılabiliyor. 9 Türk Lirası ücreti bulunan kredi notu öğrenme işlemi her zaman için kısa sürede sonuçlanarak, rapor hakkında bilgilendirilmenizi sağlıyor.

Kredi Notu Abonelikle Mi Öğrenilir?

Turkcell güvencesiyle hızlı bir şekilde bilgi edinme faaliyetlerinin Findeks için oluşturulmuş 1122 numarasına göndereceğiniz SMS ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün oluyor. Notunuzun ne olduğu, beş yıl içerisindeki rapor ve kredi çekme ihtimalinizin ne olduğuyla ilgili bilgi edinebilir ve yapacağınız başvurularda hangi değerlerde kredileri çekebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

turkcell hat imkanları

Kredi notunun abonelikle öğrenilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Müşterilere her ay düzenli olarak bir rapor sunulmuyor. Sadece sorgulama işlemi için yapılacak olan başvuruyla, 1122 numarasına gönderilecek mesajla birlikte bilgi edinmek mümkün oluyor.

Yedi gün yirmi dört saat boyunca kullanıma uygun bir sistem olması sayesinde, herhangi bir bankadan kredi çekmek istediğinizde anında miktarını yönetebilirsiniz. Kredi notunu abonelik yerine manuel başvurularla öğrenebilir, raporları inceleyebilirsiniz. Aylık ödemeler yerine sadece başvuru başına uygun bir miktar talep edilerek, rapora erişmeniz sağlanıyor.

Kredi Notu Öğrenme Ücreti Ne Kadar?

Kredi notunun öğrenilmesini sağlayan servisi kullanarak, kredinizi ne kadar çekebileceğinizi ve riskli bireyler arasında olup olmadığınızı detaylı raporla görebilirsiniz. Sistemin pek çok farklı alanla işbirliği içerisinde olması nedeniyle belirli bir ücret karşılığında hizmet verilmesi sağlanıyor. Kredi notu nasıl öğrenilir? Turkcell güvencesiyle yapacağınız kredi notu öğrenme başvurusuyla birlikte, 1122’ye göndereceğiniz mesajla kredi notunuzu 9 TL karşılığında öğrenebilirsiniz.

Ne zaman anlık kredi notunu öğrenmek isterseniz, 1122 numarasına T.C. Kimlik Numarası boşluk doğum yılı bilginizi girerek göndermeniz yeterli oluyor. Çok kısa bir süre içerisinde size geri dönüş yapılacak ve kendi hesaplarınızla yapmış olduğunuz işlemlerin sonucunda nasıl bir nota sahip olduğunuzla ilgili bilgi edinmeniz sağlanacaktır.

Kimlerin Kredi Notu Bulunur?

Herkesin kredi notunun bulunduğu ve maaş kartları bulunan, daha önce kredi çekmemiş olan bireylerin dahi kredi notunun oluşturulduğu düşünülüyor. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Bireylerin son beş yıl içerisinde herhangi bir kredi işlemi gerçekleştirmemiş olması, daha önce krediyle ilgili herhangi bir girişimde bulunmamış olması halinde kredi notları da sistemde gösterilmiyor.

Verilen hizmetlerde kredi notu sorgulama ekranı sayesinde istediğiniz zaman, adınıza tanımlanmış olan kredi değerlerinin sorgulanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede acil krediye ihtiyaç duyduğunuzda notunuzla ilgili bilgi edinmek için kendi bilgilerinizle sorgulama işlemi yapmanız hızlı sonuç almanız için yeterli oluyor. Kredi notunuz risk oranlarına göre belirtilecek ve bankaların dikkat ettikleri değerleri sizin incelemeniz, hangi işlemlerle kredi alabileceğinizi belirlemeniz sağlanacaktır.

turkcell hat ile kkb raporu almak

Hangi Değerlerde Kredi Notu Belirlenir?

Kredi notuyla ilgili sorgulama işlemlerini gerçekleştiren bireylerin son beş yıl içerisinde krediyle ilgili bir faaliyette bulunması halinde, notları belirlenecektir.

Risk değerlerine uygun bir şekilde herhangi bir problem ortaya çıkmaması, müşterilerin borçlarını vaktinde ödeyip ödememesi, aksatmaları ve sürekli olarak faizle karşılaşmaları da risk raporunu etkiler. Çekilen kredilerin çok sayıda nedenden dolayı kredi notunu değiştirebildiği biliniyor. En riskli olan müşterilerin kredi notu 1, en az riskli olan müşterilerin kredi notu ise 1900 seviyesinde oluyor. Sizin puanınız da bu seviyeler arasında olacaktır. 1’e çok yakın olan bireylerin kredi çekmek istemesi halinde

Findeks kredi notunun herhangi bir problem ortaya çıkmaması, müşterilerin kredi çekerken mağdur olmaması amacıyla verilen bir hizmet olmadığına dikkat edilmelidir. Sadece kredi çekip çekemeyeceğinizi, kedi notunuzu öğrenmenizi sağlayacak bir sistemdir. Bu sayede bankalara başvurduğunuzda hangi işlemler için nasıl sonuçlar alabileceğinizi önceden bilmeniz sağlanıyor. Müşterilerin isteklerine uygun bir şekilde verilen hizmet olan Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme işlemlerinde adınıza oluşturulmuş raporları da inceleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.turkcell.com.tr/servisler/findeks-kredi-notu-ogrenme-servisi

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ptt bonus kredi kartı alma
PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

PTT Bonus kredi kartı başvurusu 2018 yılında en...

pos cihazından taksitli alışveriş
POS Cihazını Taksitli Alışverişe Açtırma

POS cihazlarının özel olarak taksitli alışverişlere imkân tanıması...

x