finanskredirehberi.com

Anasayfa > Krediler > VDF Kredisi Nedir, VDF 2. El Taşıt Kredi Nasıl Alınır?

VDF Kredisi Nedir, VDF 2. El Taşıt Kredi Nasıl Alınır?

Tarih: 30.05.2018
Güncel: 06.12.2019
wolswagen vdf araç kredisi

VDF ile 2. El taşıt kredisi nasıl alınır? VDF 2. El taşıt kredisi alabilmek ve temin edebilmek krediyle ilgili genel şartlara uygun işlemler gerçekleştirmekle mümkün oluyor. Türkiye’de gerekli olan tüm işlemlerin online taşıt kredisiyle ilgili değerleri incelemeniz sayesinde net tutarların belirlenmesine de imkan tanınıyor.

VDF Kredisi kullanırken istenilen bazı evraklar ve belgeler oluyor bunlar nelerdir yazımızın devamında detaylı olarak ele alacağız. Dilerseniz şimdi VDF kredisi Nedir (Ne demek) inceleyerek yazımızın detaylarını ele alalım.

VDF Kredisi Nedir?

VDF kredisi ile, Volkswagen DOĞUŞ OTO / Finans aracılığıyla, 2. El araçlar için kredi çekmek için girişimde bulunabilir ve hangi marka ve modelde araç seçtiyseniz, anlık fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Buna uygun şekilde peşinatınızın ne kadar olması gerektiği, işlemlerinizi nasıl yapacağınız da sistemdeki özel şartlar sayesinde belirlenebiliyor. VDF sayesinde Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Lamborghini, Bentley, Porsche, Volkswagen ticari araçları, Scania, MAN gibi pek çok marka için seçim yapabilirsiniz.

Seçiminizin ardından model belirleyerek, hangi aracı en uygun faiz oranına sahip krediyle temin edebileceğinize karar verebilirsiniz.Emekliler, serbest çalışanlar, ücretli çalışanlar ve tüzel firma sahiplerinin satın alma sürecinde yanında bulundurması gereken evraklar farklı özelliklere sahip oluyor.

Serbest Çalışanlar İçin VDF Kredisi Başvuru Evrakları

Serbest çalışanları VDF kredi ön onay işlemleri için kredi puanı ve diğer incelemelerin yapılmasının ardından, kredi başvuruları için aşağıdaki belgeleri getirmelidir;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Noter tarafından tasdik edilmiş imza beyannamesi
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Gelir belgesi – Serbest işletme hesap özeti fotokopisi
 • Adresin doğruluğunun teyit edilebilmesi için ikametgah veya son üç ayda düzenlenmiş fatura veya kamu kurumu tarafından verilen belge

vdf kredisi ne demek

Ücretli Çalışanlar İçin Doğuş Oto Kredi Başvuru Evrakları

VDF kredi puanı göz önünde bulundurulacak olan müşterileri için verdiği hizmette ücretli çalışanlardan aşağıdaki evrakları talep ediyor;

 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • Son altı aya ait olan maaş bordrosu fotokopisi veya şirket tarafından kaşelenmiş / imzalanmış olan aylık gelir yazısı
 • Maaş yazısının imzalandığı şirketin yetkilileri tarafından atılmış imza sirküleri fotokopisi
 • Noter tarafından tasdik edilmiş imza beyannamesi
 • Belirttiğiniz adresin doğru olduğunun teyit edilebilmesi amacıyla gönderilmesi gereken evraklar; ikametgah belgesi veya kredi için başvuran şahıs adına son üç ay içerisinde düzenlenmiş temel ihtiyaç faturaları veya kamu kurumu tarafından başvuran kişi adına hazırlanmış belge bulunmalıdır.
Emekliler İçin Doğuş Finans Başvuru Belgeleri

Emekliler tarafından VDF güvencesiyle taşıt kredisi almak istenmesi halinde gerçekleştirilecek birbirinden farklı işlemler bulunuyor. Bunlar arasında özellikle taşıt kredisinin nasıl alınabileceğini belirleyen, emeklilerin başvurularında araçları nasıl temin edebileceğini gösteren evraklardır. Kredi notunuza bağlı olarak VDF ikinci el kredi için de aşağıdaki evraklarla başvuruda bulunabilirsiniz;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Noter tasdikli imza beyannamesi
 • Emekli maaşının yatırıldığı hesap cüzdanı fotokopisi
 • Beyan edilen adresle ilgili doğruluk teyidi için kamu kurumu belgesi veya ikametgah belgesi veya son üç aylık telefon, elektrik su, doğalgaz faturalarından birinin olması gereklidir.
Tüzel Firma Sahipleri İçin VDF Kredisi Başvuru Evrakları

Tüzel firma sahiplerinin VDF taşıt kredilerine uygun başvuru işlemleri aşağıdaki evraklarla gerçekleştirilebiliyor;

 • Tüzel firma sahibi olan ortakların nüfus cüzdanı fotokopileri
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Noter tasdikli güncel imza sirküleri
 • Ticaret sicil tescil işlemlerine dair belgeler
 • Son dönemde alınan detay mizan fotokopisi
 • Vergi dairesi tarafından onaylanmış son yıla özel bilanço ve gelir tablosu

vdf finans nedir

VDF Online Taşıt Kredisi Başvuruları

Başvurunuzu direkt olarak Volkswagen Doğuş Finans güvencesiyle online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi hesaplama sürecinde belirenmiş olan altı aşama sayesinde, birkaç dakika içerisinde kredi çekmek ve araçla ilgili temin edeceğiniz krediyi değerlendirmek için girişimde bulunabilirsiniz.

İlgili Makale : Banka Araç Kredileri Kaç Yaşa Kadar Verilir?

En fazla ne kadar kredi çekebileceğiniz, faiz oranlarının ne kadar olacağı, nasıl bir başvuru yapacağınız, kredi notunuzun son durumu ve araçla ilgili güncel fiyatlar belirlenmiştir. Her bir bilgi detaylı şekilde sisteme kaydedildiği için, taşıt kredisi almak istediğiniz taktirde mobil cihazlardan veya bilgisayardan VDF online işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

VDF Araç Özellikleri ve Kredi Belirleme İşlemleri

VDF kredi kartı ile ödeme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi ve uygun faiz oranlarına sahip olan taşıt kredilerinin değerlendirilmesi mümkün oluyor. Özel olarak belirlenmiş faiz oranları sayesinde her bir araç markasına ve modeline uygun şekilde yapılmış ekspertiz çalışmaları, araçlar için alınabilecek olan kredi tutarlarının da değişmesine yol açıyor.

Başvurularınızı yapmaya araçların fiyatlarına, vadelerine yönelik incelemelerle birlikte, istediğiniz aracı satın almak için işaretleyerek başlayabilirsiniz. Araç markası seçmeniz, araç modeli seçmeniz, araçla ilgili teslim işlemleri ve satış fiyatını seçmeniz, kredi opsiyonu, gerçek veya tüzel başvuru seçeneklerini belirlemeniz gerekiyor. Aracın fatura fiyatı, peşinat tutarının ne kadar olacağı, kaç vadede almak istediğiniz ve kredinin toplam miktarı ile aracı satın alabilirsiniz.

Vdf Mobil Uygulamasına BURADAN erişebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
VDF Kredisi Nedir, VDF 2. El Taşıt Kredi Nasıl Alınır?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git