Web Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır ?

Yayın Tarihi: 10.08.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

İnternetin günümüzde çok daha yaygın bir şekilde kullanılması ile insanlar aradıkları her şeyi bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonları üzerinden araştırarak istedikleri bilgiye anında ulaşabiliyor. Bir web sitesi üzerinden ürünlerinizi, bilgilerinizi, deneyim ve tecrübelerinizi paylaşabilir web siteniz üzerinden ek gelir elde edebilirsiniz.

Web sitesi üzerinden milyonlarca insana ulaşmak günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan özel kazanç kapıları sistemlerinden en önemlisi olurken web sitesinin hangi konu ve amaçla açılacağı da oldukça önemli.
Web Sitesi Nasıl Açılır ?

 Öncelikle içeriğini oluşturacağınız web sitesine uygun bir isme yani domaine sahip olması oldukça önemli. Web sitesi açmak için satın almanız gereken domain (alan adı) yani sitenin resmi ismi için İsimtescil, Godaddy gibi birçok domain firmasından domainlerinizi satın alabilirsiniz.

Satın alınan domainin ardından sitenin barındırılacağı yer olan hosting de satın alınması gerekiyor.
Hosting ve domain işlemlerinden sonra web sitenize uygun bir tema olarak içeriklerinizi özgün ve temiz bir biçimde oluşturarak eklemelisiniz.Tabii bu işlemler size oldukça zor ve karmaşık gelebilir fakat birçok firma hazır web sitesi satarak insanların işini kolaylaştırıyor.

adsense ile para nasıl kazanılır

Web Sitesi Üzerinden Nasıl Para Kazanılır ?

Siteyi açan kullanıcılar sitede paylaşmak istedi konuları belirledikten sonra zaman içerisinde belli bir kitleye hitap ederek belli bir hit yani ziyaretçi sayısına ulaşırlar.Ziyaretçi sayısını zaman içerisinde artması sitenize yapılacak olan ziyaretlerde içeriğinizin görülmesi ve size de yayınlanacak olan reklamların tıklanmasını Hatta bu ürünlerin satın alınmasına kadar birçok avantajı size artı olarak yansıtacaktır.

“Web sitemde ne satabilirim” sorusu için binlerce seçenek mümkünken Google adsense reklamlarını kullanarak para kazanma yöntemi özellikle yaygın olarak kullanılan bir seçenektir.”Elimde belli miktarda ürün var, bunu satmak istiyorum” düşüncesinde iseniz web sitenizde reklam bölümlerine bu ürünle ilgili reklam yerleşiminde bulunarak ürününüzün daha kolay ve makul şekilde satılmasına ortam hazırlayabilirsiniz.

Web Sitesine Nasıl Reklam Alırım ?

Sitenizin hangi konu ve kategoride olduğu alınacak reklamlarında bu konu ve kategoriler ile alakalı olabileceğini dikkat çekmek istiyoruz.Bir haber sitesi ise genelde Google Adsense ve Admatic gibi reklam türleri kullanılarak ek kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Fakat hepsi temiz bir ürün ile ilgili genel bir içerik sitesi ise o zaman farklı alanlara yönelebilir.

Giyim üzerine bir web sitesi açan kişinin özgün ve kaliteli içerikler hazırlayarak yüksek oranda ziyaretçi sayısını artırması ile birçok giyim firmasından özel reklam talebinde bulunabilir. Web Sitesinden Ürün Satarak Para Kazanmak için mevcut ürünlerinizi satışa çıkararak milyarlarca liralık bir gelir kapısı oluşturabilir büyük bir firma olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz.

web sitesi yaparak para kazanılır mı

Özellikle e-ticaret adı verilen o İnternet sitelerinden ürün yerleşimleri ve görsel kalitesi ne kadar yüksek olursa ürünlerinizin satılması da o derece önemli.Sitenin kalitesi kadar e-ticaret sitesinin bilinirliği ve insanların gözündeki “güven” sözcüğünün karşılığı da oldukça önemli. E-ticaret sitelerinde müşterilerin oldukça dikkat ettiği konuların başında canlı destek ve müşteri temsilcilerinin online olup olmadığıdır.

İş yaparken karşılaşacağınız problemler ve ilgili teknik destek birimlerinin bulunması müşteriler için vazgeçilmez bir seçenek olarak algılanmakta. Web siteleri üzerinden insanların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler satarak büyük kazançlar elde eden web sitelerinin varlığı ile rekabet etmek sizin satacağınız ürünün varlığına ve piyasadaki rekabet durumuna bağlıdır.

Web Sitesi Üzerinden Para Kazanmak Zor Mu ?

Fakat web sitesi üzerinden para kazanma konusunda hiçbir şey gözünüzü korkutmamalı yani hiç kimse zirvede başlamadığı gibi tüm siteler belli aşamalar katederek, sabır ve belli bir çalışma performansını bünyesinde barındırıp zaman içerisinde popüler olmayı başarmışlardır.Web site üzerinden para kazanma konusunda diğer alan ve sektörlere göre oldukça büyük risk ve sorunlarla karşılaşabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Çünkü internet üzerinde özellikle arama motorları üzerinde birçok rakip site sizi de takip ediyor olacak.

” Aşağıdaki Videoda Sizlere İnternetten Para Kazanma Yolları ile Geniş Ve Güzel bir açıklama yapılmış izlemenizi tavsiye ederim.”

Böyle bir durum için art niyetli siteler sizin web sitenize atak ve saldırılar düzenleyebilir, sitenizin belli kelimelerde sıralamadan düşmesine hatta sitenizin ceza almasına da neden olabilir. Bu nedenle bir web sitesine sahip olmak ip üstünde yürümek gibi düşünsek herhalde yanlış sayılmaz. Dünyada milyarlarca web sitesinin bulunduğu bir ortamda rekabet gücü yüksek siteler ile mücadele etmek tabiri yerinde ise şampiyonlar liginde oynamak gibi nitelendirilebilir. Fakat unutulmaması gereken, en iyi site bile başlangıçta bir nokta ile adım atarak bu günlere geldiği şüphesiz. Sizler de web sitesi yaparak para kazanmak için hiç yılmadan büyük bir istikrar ve sabır örneği gösterip başarınızın altına imzanızı atabilirsiniz.

Daha evvel yayınladığımız Borsa Nedir ? Borsa Hakkında Merak Edilen Herşey Başlıklı yazımızında ilginizi çekebileceğini düşünmekteyim başka bir makalede görüşmek üzere hoşçakalın.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Web Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır ?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yatırım araçları ve detayları
Yatırım Nedir ? Hangi Yollarla Yatırım Yapılır ?

Bu yazımız da sizlere Yatırım nedir ? Hangi...

enflasyonun açıklaması nedir
Enflasyon Kelimesinin Anlamı Nedir ?

Değerli ziyaretçilerimiz bu makalemizde kısaca Enflasyon nedir ?...

x