Wowwo ikinci el araba nasıl alınır, ikinci el ve sıfır kilometre araç satışı yapan ve bunu da senetle belirli bir peşinat karşılığında gerçekleştiren, arkasında Yeşil Holding bulunan bir şirkettir. Sistem kredi notu düşük olanlara ayrıcalıklı olarak senetle araba alma imkanı sunulmaktadır. Buna ek olarak taksitle kredi çekmek istemeyen ve faiz ödemesi durumlarını sevmeyen kişiler de, wowwo üzerinden çok kısa bir süre içerisinde araba alabilmektedir.

Senetle satılan araçlar için oldukça fazla dolandırıcılık olmasına ek olarak, bu sistem de sizleri ürkütüyor olabilir. Fakat Wowwo’nun sitesinde olmayan ve tamamen kategorilerinde bulunmayan arabaları da bu sistem üzerinden alabilirsiniz diyebiliriz. Şirketin harika bir sistem ağı bulunuyor ve senetle araba almak isteyenlere olanaklar sunuyor.

Wowwo İkinci El Araba Nasıl Alınır?

Wowwo’nun işleyişini sizlere pratik bir şekilde anlatmak istiyoruz. Wowwo web sitesi olan www.wowwo.com da listelenen araçlardan veya İstanbul sınırları içerisinde bulunan araçlardan istediğinizi beğeniyor, seçiyorsunuz ve sistemden kredi notu sorgulama işlemleri yapılıyor. Çıkan kredi notunuza bağlı olarak sistem sizden doğru orantılı olarak peşinat talebi oluşturuyor. Bu peşinat miktarı %25, %30, %35 ve %40 olarak farklılık göstermektedir ve %25’den aşağı yoktur. Eğer wowwo üzerinden araba almak istiyorsanız bu peşinatı mutlaka ödemeniz gerekmektedir. Peşinatsız wowwo dan araba alınamıyor.

Almak istediğiniz aracı seçmenizin devamında, araç hakkında bilgiler sunuyor ve doğal olarak aracın deneme süreci devreye giriyor. Aracın kaskosu ve sigortasının yapılmasının devamında senetleri imzalama işi kalıyor. Ödemenizi de belirtilen hesap numarasına rutin aralıklar ile ödüyorsunuz ve borcunuz da bitene kadar, Wowwo üzerinde görünüyor. Senetlerinizin ödemesi bittiğinde ise, araç tamamen sizlere geçiyor diyebiliriz.

Wowwo İkinci El Araç Vade Oranları Nedir ?

Wowwo ‘da vade süresinin 36 aya kadar gelebildiğini görmekteyiz. Dilerseniz 30 ay, 24 ay, vs. Gibi vadeler de eklemeniz mümkündür diyebiliriz. Vade farkı da tabii ki vade süresi kısaldıkça daha az sizlerden talep ediliyor. Bazı durumlarda araçlara göre vade farkında azalmalar ya da artışlar olabiliyor. Wowwo ile araç sahibi olmak isteyenlerin; almak istedikleri aracın değerinin en az % 25 ‘ini peşin olarak şirkete ödemek zorundadır.

Wowwo İkinci El Arabalarda Ne Kadar Faiz Alıyor ?

Daha iyi anlaşılması adına ortalama 40 bin TL değerinde bir araç aldığınızı düşünelim. % 25 ‘ini peşin verdiğimizde bu rakam 10 bin TL’ye tekabül etmektedir. Kalan % 75 ‘lik kısım ise 30 bin TL tutarına denk gelecektir. Şimdi vade farkı ile aylık taksitlere detaylı olarak bakalım.

wowwo araba alma güvenli mi

 • 30 bin TL’yi 36 ayda ödemek isterseniz; aylık ödemeler 1.194 TL, toplam ödeme ise 53.798 TL ‘ye denk geliyor.
 • 30 bin TL’yi 30 ayda ödemek isterseniz; aylık ödemeler 1.376 TL, toplam ödeme ise 50.508 TL ‘ye denk geliyor.
 • 30 bin TL’yi 24 ayda ödemek isterseniz; aylık ödemeler 1.554  TL, toplam ödeme ise 48.319 TL ‘ye denk geliyor.

Wowwo’dan İkinci El Vasıta Almak Güvenilir Midir?

Senetle araba almak isteyen kişilerin neredeyse hepsi, wowwo sitesini bulur ve uzun araştırmalar yapmaya başlar. Ardından en fazla yöneltilen sorular ise, wowwo güvenilir bir sistem mi, tarzında sorulardır. İnternette bir çok kötü yorumların olmasına ek olarak, aynı zamanda pek fazla olumlu yorumların da olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

Bizim incelemelerimize göre, arkasında çok büyük bir şirket bulunuyor ve durum böyle olunca, şirketin oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliyoruz. Aslında wowwo’nun tam anlamıyla sizlere güveniyor olması gerekiyor. Çünkü senetle araba satıyorlar ve son derece fazla şekilde risk altına girmektedirler. Yeşil Holding’in resmi web sitesinde bu gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz ama şirket oldukça profesyonel bir çalışma alanı sunmaktadır.

Wowwo’ya Gelen Şikayetler ve Kullanıcı Yorumları

İnternette wowwo’nun şikayetlerini incelediğimizde, genel olarak taksitlerini ödeme güçlüğü çekenlerin laflarını ve itirazlarını görüyorsunuz. Hak verirseniz wowwo sitesi de oldukça yüksek maddi kayıplar yaşıyor ödeme yapmayanlar ile birçok sorun içerisine giriyor. Wowwo haklı olarak bu kişileri avukata vermek durumunda kalıyor ve buda maddi kayıplara yol açıyor. Taksitlerinizi zamanında öderseniz herhangi bir problem yaşamadan araç sahibi oluyorsunuz.

wowwo senetle ve taksitle araç almak

Sikayetvar.com adresinden wowwo şikayetlerini de detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ama sizlere söylemek isteriz ki, şu zamana kadar gelen şikayetlerin çoğu, ödemelerini geciktiren kişilerdir. Sonuçta ortada bir resmi işlem var ve sizlerde ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Yani üzerinden 1 gün bile geçse, şirket yasal haklara sahiptir. Yani senedin 1 gün bile gecikmesi, kanunen de yanlış bir durumdur. Bu konuda senedinizi günü gününe ödemenizi mutlaka öneririz.

Wowwo İle Araba ve Taşıt Alma Tanıtım Videosu

Eğer sizinde bir araç alma fikriniz varsa Wowwo sistemini düşünüyor iseniz aşağıda videoyu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Wowwo youtube kanalında daha detaylı videolar bulabilirsiniz youtube kanal adresine eklediğimiz video adresinden ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

 1. ahmet uysal
  17 Mart 2020 at 10:59 — Cevapla

  30 bin TL’yi 24 ayda ödemek isterseniz; aylık ödemeler 1.554 TL, toplam ödeme ise 48.319 TL ‘ye denk geliyor. yazıyor fakat 1.554×24=37.296 yapıyor. +10.000 Peşinat desek 47.296 yapar 48.319 TL nerden buldunuz

  • 18 Mart 2020 at 12:21 — Cevapla

   Ahmet bey yazarlarımız hatalı yazmış olabilirler gerekli düzeltme yapılacaktır.

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir