Yeni atanan memur kredi çekebilir mi “ASALETİ TASTİK” olduktan sonra görevlerine resmi olarak başlarlar adaylık süresi 1 yıl kadar sürer bu süre zaman zarfında aday memurlar kredi ihtiyaçları doğduğunda kredi alabilir mi, sorusuna cevaplar arayacağız.Devlet memuru kadrosundaki maaşlara kesin gözüyle bakıldığından normal özel sektörde çalışan birine göre memurun kredi alması çok daha kolaydır. Fakat bu durum yeni memur olan birey için bu kadar kolay olmayabilir. Bu yüzden bu konuyu detayları ile ele alacağız yeni atanan memur kredi çekebilir mi çekebilir ise şartlar neler hakkında bilgiler aktaracağız.

Kredi başvurusunda bulunan yeni memurun kredi sicili, kredi başvurularında oldukça önemlidir. Bu nedenle kredi sicili bozuk olan yeni memurların ilk maaşlarını aldıktan sonra ve maaşlarının yattığı bankaya kredi başvurusu yapması daha faydalı olacaktır. Çünkü banka yatırılan maaşı bir garanti olarak görmekte ve kredi taksit tutarlarını yeni memurun maaşından tahsil etmektedir. Kredi notu düşük olan bir yeni memurun kredi çekmesi mümkün olsa da çekebileceği tutar bankanın inisiyatifine göre değişiklik gösterebilir.

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Bir kişi devlet memuru olarak atanırsa, banka derhal hareket eder. Düzenli ve istikrarlı geliri olan yetkili memurlar, bankalar için eşsiz bir nimettir. Bu nedenle, memurlara kredi veya kredi kartı vermek için birbirleriyle yarışırlar.

Yeni atanmış olan memurlarda kolay ve rahat bir şekilde kredi kullanabilir.Bunu yapmak için, memurun öncelikle ilgili mümkünse kendi maaşının yattığı kamu bankası olan VAKIFBAN, HALKBANK veya ZİRAAT BANKASI gibi bankalara başvurması gerekir. Memur hangi bankadan maaş alıyorsa ihtiyaç doğmadan belkide bu banka hazır ve ön onaylı kredi limiti bile yeni memurlara sunabilir.

Yeni Memur Olan Kişiler Kredi Kullanabilir Mi?

Yeni kamu memurları yeni atanmış olsalar bile bir bankadan kolayca kredi çekebilirler.Banka kredi notunu ilk kriter olarak kabul eder, ancak bireyin işine dikkat eder. Kredi notunuz yüksek, aylık yüksek geliriniz varsa ve önceki ödemelerinizde sorun yoksa kolayca kredi kullanabilirsiniz.

Yeni atanan memurlar, serbest ya da özel sektör çalışanlarından daha fazla kredi almayı kolaylaştıracak şekilde biraz daha yüksek maaş almaktadır. Bu durumda, bir memura ödeme yapan bir bankaya başvurmasını tavsiye edebiliriz.

Kamuda Devlet Memuruyum, Sicilim Kötü Kredi Almam Mümkün Mü?

Kredi sicili bozulursa, genellikle bankanın doğrudan reddetmesi söz konusudur. Ancak kamu devlet memurları ödemelerini düzenli bir hale koymuş ve banka sicilleri olumlu ilerliyor ise kredi alabilirler.

Aynı zamanda, sadece memurlar değil, tüm banka müşterileri sicil kötü olsa bile kredi almak için çeşitli yollar için başvurabilirler. Aslında, sicili bozuk olana kredi başlıklı makalede birçok taktik paylaştık. Bu taktik ve talimatlar için başvurabilirsiniz.

Memurların Kredi Çekerken Avantajları Nelerdir?

İster yeni atanmış olun ister ise eski memur olun bankalar her zaman kamu ve devlet çalışanlarına ayrıcalıklar sunmaktadır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi memurların maaşları bankalar tarafından riskli görülmez aksine garanti olarak görülür.Bu yüzden özel sektör çalışanlarına göre ayrıcalıklı kredi şartları bulunur bunlardan bazıları;

 • Düşük Faizlerle Kredi Çekme İmkanları Olur
 • Yüksek Meblağlarda kredi başvuruları hemen hemen hepsinde onaylanır
 • Evrak ve prosüdür daha azdır ve zahmetsizdir
 • Bankalar Kefil ve benzeri ek taleplerde bulunmazlar

Yukarıda saydığımız maddeler ve sayamadığımız bir çok faydası ve avantajı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan Yeni Memura Kredi Kampanyası

Maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla alan müşterileri için oldukça uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri sunmaktadır. Çalışanın Artısı Kredi Paketi olarak sunulan bu kredi seçeneği nakit ihtiyaçlar için ve konut almak isteyen kişiler için avantajlı şekilde sunulmaktadır. Bu kredi seçeneğinde özel sektör çalışanlarının en az 6 ay düzenli şekilde çalışıyor olması gerekirken memurlar için koşullar esnetilebilmektedir.

yeni atanan memur ne kadar kredi çeker

Tüketici kredisi olarak nakit ihtiyaçlar için çekilebilecek olan kredi seçeneğinde faiz oranları %1,63’ten başlayarak sunulmaktadır. Tüketici kredisi için örnek bir tabloda;

 • Kredi tutarı 20 bin TL, kredinin vadesi 48 ay olduğunda faiz oranı %1,63 olacaktır.
 • Kredi tahsis ücreti 100 TL olarak tahsil edilecektir.
 • Aylık taksit tutarı 646,21 TL olacaktır.
 • Başvuran kişinin 35 yaşında oluğu düşünülürse bir yıllık ortalama sigorta masrafı yaklaşık 44 TL olarak hesaplanacaktır.
 • Faiz oranı ve yıllık sigorta masrafı başvuran kişinin durumuna, kredi notuna ve aylık gelirine göre değişiklik göstermektedir.

Maaşını Ziraat Bankası aracılığıyla alan bir kişi için memura konut kredisi seçeneğinde ise 120 aya varan vade seçenekleri ve %0,98’den başlayan faiz oranları sunulmaktadır. Konut kredisi için örnek bir tabloda;

 • Kredi 100 bin TL, kredinin vadesi 120 ay olduğunda faiz oranı %0,98 olacaktır.
 • Kredi tahsis ücreti 500 TL olacaktır.
 • Aylık taksit tutarı 1.420,87 TL olarak eşit taksitlerle ödenecektir.
 • Başvuran kişinin 35 yaşında olduğu düşünülürse bir yıllık ortalama sigorta masrafı yaklaşık 109 TL olacaktır.

Ziraat Bankası memura faizsiz kredi seçenekleri ve detayları için size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir