Yeni Girişimciler İçin İşyeri Açma Kredisi

 

Kendi işinin sahibi olmak isteyen kişilere bankalar ihtiyaç duymaları halinde kredi desteği sağlamaktadır. Bankaların kullandırdığı kredilerin yanı sıra faizsiz iş kurma kredisi veren KOSGEB benzeri kurumlar da bulunmaktadır. Özellikle de kadınlara girişimcilik kredisi adı altında onların çalışma hayatına katılımlarını sağlamak amacı ile özel destek kredileri de verilmektedir. Peki, işyeri kredisi nasıl alınır, başvurular nereye yapılır ?

Halk Bankası Girişimci Kredileri

Girişimcilik kredisi veren bankalar arasında yer alan Halk Bankası bu alanda oldukça geniş bir kredi seçeneği sunmaktadır. Halkbank girişimci kredileri paketlerinin yanı sıra Franchising almak isteyen kişilere yönelik olarak bayilik almak için kredi desteği de vermektedir.

Bu sayede oldukça kârlı olan bayilik alma taleplerinde bulunmak isteyen ancak bunun için gerekli olan nakit para birikimine sahip olmayan kişilerin desteklenmesi sağlanmaktadır. Halk Bankası girişimcilik kredisi paketlerine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Halk Bankası şubeleri üzerinden detaylı bilgi almaları mümkündür.

iş yeri açma kredisi veren bankalar

Yapı Kredi Bankası Girişimci Kredi Destek Paketleri

Girişimcilere yönelik kredi paketlerinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de sunan Yapı Kredi “benim projem” kampanyası ile bir projem var diyen girişimcilerin hibe kredi almak ve devlet teşvikli kredi paketlerinden yararlanmak için ihtiyaçları olan danışmanlık desteğin de sağlamaktadır.

Yapı Kredi 48 ay vadeli Franchising kredisi desteğinin yanı sıra yeni işyeri açmak için kredi ve makine donanım kredisi gibi farklı pek çok nakit desteği vermektedir. Kredilerin tümünde esnek ödeme planı oluşturulmasına olanak sağlanarak ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır.

Garanti Bankası İşyeri Açma Kredisi Destek Paketleri

İşyeri açmak istiyorum diyen müşterilerine nakit para desteğinde bulunan Garanti işyeri açma kredisi paketlerinde düşük kredi faiz oranları ve esnek ödeme planı kolaylığı ile rahat ödeme fırsatları sunmaktadır.

Garanti Bankası bu alanda uzman danışmanlık desteği de vermekte olup yatırımınızın en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlamak için ilk günden itibaren sürekli olarak yanınızda olmayı sürdürmektedir. Genç girişimcilere yönelik cazip kredi fırsatları sunan banka başarılı projelere kesinlikle kredi desteği vermek için istekli davranmaktadır.

 
KOSGEB Girişimcilik Kredisi

Türkiye’de esnafın desteklenmesi ve yeni işyerlerinin açılmasını teşvik ederek işsizlikle mücadele etmek amacı ile KOSGEB her sene belirlenen tutarlarda kredi desteği sağlamaktadır. Yeni işyeri açmak isteyen kişilere KOSGEB hibe kredi olarak ta anılan geri ödemesiz kredi desteği sağlarken aynı zamanda faizsiz kredi desteği ve 1 yıl geri ödemesiz kredi desteği gibi farklı kredi paketleri de bulunmaktadır.

Bu kredilerden yararlanmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken açılan KOSGEB girişimcilik kursu eğitim programlarına katılarak girişimcilik sertifikası almaktır. Eğitim programı tamamen ücretsiz olup programı tamamlayarak sertifika alan kişilerin başarılı projeler sunmaları durumunda faizsiz işyeri açma kredisi almalarına ya da geri ödemesiz kredi kullanmalarına izin verilmektedir.

Etiketler:

Yeni Girişimciler İçin İşyeri Açma Kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
para kazandıran iş fikirleri
Basit İşler Yaparak Para Kazandıran İşler

Son dönemde farklı pek çok iş imkânının ortaya...

nasıl çok para kazanılır
Değişik İş Fikirleri Bularak Çok Para Kazanmak

Bilindiği gibi ülkemiz şartlarında en iyi ve en...

x