Kredi kartı kaç günde gelir veya çıkar diyorsanız bu makalemizde tüm yanıtları bulabileceksiniz. Yeni bir kredi kartı başvurusu yapan tüm kişiler acaba kredi kartı kaç günde gelir diye merak ediyorlar, bu yazımda bankalardaki kredi kartı kaç günde çıkar ve teslim edilir detayları ile ele alacağız. Günümüzün en yaygın kullanılan ödeme yöntemlerinden biri olan kredi kartı özellikle de kefilsiz formalitesiz taksit yapılması, yapılan her alışverişten belirli oranda puan kazandırması ve ödemeleri 45 güne varan oranda ötelemesi gibi farklı kriterler nedeni ile öne çıkmayı başarmaktadır.

Günümüzde bankalar kredi kartı başvuru formu dolduran müşterilerine daha kolay kart onayı vermekte olup her banka onaylanan kredi kartı ürünlerini ise anlaşmalı kuryeler ile müşterilerine teslim etmektedir. Ancak her bankanın kredi kartı ürününün teslim edilme süresi farklılıklar göstermektedir.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi Kartı başvurunuz onaylandıktan sonra bankada bazı prosedür devreye girer sizin kimlik bilgilerinizin doğrulanma aşaması evrakların tamamlanması ve kartın basıma gönderilmesi, kuryeye teslim ve dağıtım süreci gibi zahmetli bir çok aşaması bulunmaktadır.

Onaylanan kredi kartı kaç günde çıkar sorusunun cevabı teslimatı için ise anlaşmalı olunan kurye şirketinin çalışma programına göre teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. Belirtilen sürenin kesin olmamasına rağmen kredi kartı yaklaşık 15-25 günlük süre zarfında teslim edilmektedir. Kartını hemen teslim almak isteyen kişilerin onaylanan kredi kartı ürünleri için ise şubeden teslim alma seçeneğini tercih etmeleri önerilmektedir.

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Ziraat bankası Bankkart kredi kartı başvurularından sonra yaklaşık 7 ile 10 iş günü arasında kurye firması tarafından telefonunuza kredi kartınızın dağıtıma çıktığı bilgisi verilir ve yaklaşık 5 iş günü içerisinde beyan ettiğiniz adresinize kredi kartınız teslim edilir. Bu süreç yaklaşık olarak 15 günü bulacaktır. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurmak isterseniz, 444 00 00 ve 0 850 220 00 00 numaralı hatlardan destek alabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Ne Zaman Ulaşır?

İş Bankası kredi kredi kartı aksi bir durum olmadığı halde en geç 25-30 gün içerisinde teslim edileceği bilgisi veriliyor. Fakat mesai saatlerinin değiştiği ve kısa çalışma dönemine denk geldiğimiz bu pandemi sürecinde iş bankası kredi kartı teslimatınız 45 güne kadar çıkabileceğini unutmamanızda fayda var. Ama kural olarak 15-20 iş günü içerisinde kartınız adresinize gelir.

Akbank Axess Kredi Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

Akbank kredi kartı teslimatı için Büyükşehirler için ayrı bir teslim tarihi belirlemiştir, bu süre İstanbul, Ankara, İzmir için 7 iş günü olarak belirlenmiştir. Fakat banka diğer kentler için teslim süresinin 15 gün olarak belirlemiştir. Eğer kartınızın teslimatı belirlenen süreleri aştıysa ve hiçbir suretle kartınızı alamıyorsanız. Bankanın 444 25 25  numaralı müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak gönderi takip numaranız ile daha net bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu linkin size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Halkbank Parafcart Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Bankadan istemiş olduğunuz kredi kartınız başvuruyu gerçekleştirdiğiniz andan sonra kart basım süreci de göz önünde bulundurularak 17-19 gün olarak belirlenmiştir. Adresinizde bulunmaz iseniz kredi kartınız güvenlik açısından bir başkasına teslim edilmeyecek ve bir sonraki dağıtım sürecini bekleyeceğinden dolayı süreciniz uzamaması için kredi kartı gönderi takip no geldikten sonra bu konuda daha hassas olmalısınız. Yine parafcard teslimatında sıkıntı yaşarsanız bankanın çağrı merkezi telefon numarası olan 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog‘u arayarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Ne zaman Gelir?

Bankaların kredi kartı teslim süreleri birbirine benzer özellikler gösterse de Vakıfbank kredi kartı teslimatları erken yapılmaktadır. Başvuru, kart basımı kurye süreci ve adrese teslim sadece 7 iş günü içerisinde yapılıyor. Tabi bu süre bulunduğunuz şehirdeki ulaşım sorunlarına göre değişiklik gösterebilir.

3 Hafta Geçti Fakat Kredi Kartım Teslim Edilmedi Nasıl Takip Edebilirim?

Bu kadar uzun bir sürede kredi kartınız teslim edilmediyse bu işin içinde bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü beklemiş olduğunuz süre makul zamanı aşmıştır. Yapmanız gerekenler öncelikle gönderi takip numaranızı kimlik bilgilerinizi ve tarafınıza bir mesaj gönderildi ise bunların hepsini bir kenara not ederek hazır edin.

Daha sonra bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak durumu yetkiliye bildirin, gönderi takip numaranızdan kredi kartınızın nerede olduğu ve neden halen ulaşmadığı hakkında bilgi verilecektir. Eğer kurye tarafından bir işgüzarlık söz konusu ise banka gerekli müdahaleyi yaparak size ulaşmasını sağlayacaktır.

kuryedeki kredi kartı ne zaman gelir

Kuryeye Teslim Edilen Kredi Kartı Kuryeden Kaç Günde Gelir ?

Kuryeye teslim edilen kartları ne zaman gelir bunu şöyle açıklayabiliriz, iki şekilde teslim alabilirsiniz, bunlardan ilki ve en kolayı onaylanan kredi kartınızı bankanıza ait en yakın şube üzerinden teslim alma şansınızdır. Bu yöntem aslında kredi kartını en kısa sürede teslim almak isteyen kişilerin tercih etmeleri gereken bir yöntemdir. Çünkü kurye bekleme süresi oldukça değişken olup bu tip bir riski üstlenmeniz engellenmiş olur.

İkinci yöntem ise bankanızın anlaşmalı olduğu kurye şirketi vasıtası ile belirlemiş olduğunuz adresinize kartınızın gönderilmesidir. Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi bu süreç biraz zaman alıyor kurye şirketleri üzerindeki fazlaca dağıtım yükü bu süreyi uzayabilmektedir. Büyük şehirlerimizde yaşayan vatandaşların şube teslimi tercih etmeleri mantıklıdır. Yoksa kurye ile dağıtıma çıkan bir kredi kartının gelme süresi nereden bakarsanız bakın 20 günü çok rahat buluyor.

Taşra Bölgesinde Yaşıyorum, Kredi Kartım Ne Kadar Zamanda Gelir?

Bazı bölgeler nüfus olarak az olabiliyor ve çalışmış olduğunuz bankaların şubesi olmayabiliyor. Böyle durumlarda kredi kartı teslimatı daha zor bir hal alıyor. Bu durumda olan kişiler için yine en sağlıklı süreç başvuru esnasında kredi kartlarını şubeden teslim almalarını istemektir.

[safir_note type=”sari” text=”Aksi taktirde bölgenize kuryenin gelmesi 30-35 günü bulabilir. Çünkü kuryeler bölgelere her gün dağıtım ve servis yapmıyorlar. Örnek vermek gerekirse bir bölgeye salı ve perşembe günleri dağıtım yapılıyorsa , başka bir bölgeye 15 günde bir dağıtım yapılabiliyor eğer vaktiniz ve süreniz bol ise kurye seçeneğini de düşünebilirsiniz. Zaman uzun olsa da kartınız elinize ulaşacaktır.”]

Kurumsal Kredi Kartı Başvuruları Kaç Günde Gelir?

Kurumsal yani ticari kredi kartı başvuruları bireysel başvurulara göre biraz daha hızlı ulaşır bunun sebebi bankaların ticari kredi kartlarına göstermiş olduğu hassasiyet ve ticari kredi kartı başvurularının bir kısmı kurye ile gönderilse bile bir kısmı ise bankalardan direkt olarak bir zarfla teslim edilmesi mümkündür.

Eğer gün olarak teslim süresi belirtmemiz gerekirse ticari kredi kartları yaklaşık 7 – 10 iş günü içerisinde teslim edilebilir. Genellikle kredi kartları global bir dağıtım ağı olan “Kuryenet” firması ile gönderilir. Hem bireysel hemde ticari gönderi takibini vereceğim bu https://www.kuryenet.com.tr/tr/ adresten sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir