finanskredirehberi.com
American Express Kart Nedir, Özellikleri Ne? [Green Card] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Kredi Kartları > Yeni Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Yeni Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Tarih: 20.02.2020
Güncel: 09.04.2020
kredi kartı kaç günde gelir

Kredi kartı kaç günde gelir veya çıkar diyorsanız bu makalemizde tüm yanıtları bulabileceksiniz. Yeni bir kredi kartı başvurusu yapan tüm kişiler acaba kredi kartı kaç günde gelir diye merak ediyorlar, bu yazımda bankalardaki kredi kartı kaç günde çıkar ve teslim edilir detayları ile ele alacağız. Günümüzün en yaygın kullanılan ödeme yöntemlerinden biri olan kredi kartı özellikle de kefilsiz formalitesiz taksit yapılması, yapılan her alışverişten belirli oranda puan kazandırması ve ödemeleri 45 güne varan oranda ötelemesi gibi farklı kriterler nedeni ile öne çıkmayı başarmaktadır.

Günümüzde bankalar kredi kartı başvuru formu dolduran müşterilerine daha kolay kart onayı vermekte olup her banka onaylanan kredi kartı ürünlerini ise anlaşmalı kuryeler ile müşterilerine teslim etmektedir. Ancak her bankanın kredi kartı ürününün teslim edilme süresi farklılıklar göstermektedir.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi Kartı başvurunuz onaylandıktan sonra bankada bazı prosüdürler devreye girer sizin kimlik bilgilerinizin doğrulanma aşaması evrakların tamamlanması ve kartın basıma gönderilmesi, kuryeye teslim ve dağıtım süreci gibi zahmetli bir çok aşaması bulunmaktadır.

Onaylanan kredi kartı kaç günde çıkar sorusunun cevabı teslimatı için ise anlaşmalı olunan kurye şirketinin çalışma programına göre teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. Belirtilen sürenin kesin olmamasına rağmen kredi kartı yaklaşık 15-25 günlük süre zarfında teslim edilmektedir. Kartını hemen teslim almak isteyen kişilerin onaylanan kredi kartı ürünleri için ise şubeden teslim alma seçeneğini tercih etmeleri önerilmektedir.

Kuryeye Teslim Edilen Kredi Kartı Kuryeden Kaç Günde Gelir ?

Kuryeye teslim edilen kartları ne zaman gelir bunu şöyle açıklayabiliriz, iki şekilde teslim alabilirsiniz, bunlardan ilki ve en kolayı onaylanan kredi kartınızı bankanıza ait en yakın şube üzerinden teslim alma şansınızdır. Bu yöntem aslında kredi kartını en kısa sürede teslim almak isteyen kişilerin tercih etmeleri gereken bir yöntemdir. Çünkü kurye bekleme süresi oldukça değişken olup bu tip bir riski üstlenmeniz engellenmiş olur.

İkinci yöntem ise bankanızın anlaşmalı olduğu kurye şirketi vasıtası ile belirlemiş olduğunuz adresinize kartınızın gönderilmesidir. Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi bu süreç biraz zaman alıyor kurye şirketleri üzerindeki fazlaca dağıtım yükü bu süreyi uzayabilmektedir. Büyük şehirlerimizde yaşayan vatandaşların şube teslimi tercih etmeleri mantıklıdır. Yoksa kurye ile dağıtıma çıkan bir kredi kartının gelme süresi nereden bakarsanız bakın 20 günü çok rahat buluyor.

Taşra Bölgesinde Yaşıyorum, Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

Bazı bölgeler nüfus olarak az olabiliyor ve çalışmış olduğunuz bankaların şubesi olmayabiliyor. Böyle durumlarda kredi kartı teslimatı daha zor bir hal alıyor. Bu durumda olan kişiler için yine en sağlıklı süreç başvuru esnasında kredi kartlarını şubeden teslim almalarını istemektir.

en çabuk elde olan kredi kartlari

Aksi taktirde bölgenize kuryenin gelmesi 30-35 günü bulabilir. Çünkü kuryeler bölgelere her gün dağıtım ve servis yapmıyorlar. Örnek vermek gerekirse bir bölgeye salı ve perşembe günleri dağıtım yapılıyorsa , başka bir bölgeye 15 günde bir dağıtım yapılabiliyor eğer vaktiniz ve süreniz bol ise kurye seçeneğinide düşünebilirsiniz. Zaman uzun olsa da kartınız elinize ulaşacaktır.

Troy Kart Nedir ? Troy Kart Nasıl Alınır ?

Kurumsal Kredi Kartı Başvuruları Kaç Günde Gelir?

Kurumsal yani ticari kredi kartı başvuruları bireysel başvurulara göre biraz daha hızlı ulaşır bunun sebebi bankaların ticari kredi kartlarına göstermiş olduğu hassasiyet ve ticari kredi kartı başvurularının bir kısmı kurye ile gönderilse bile bir kısmı ise bankalardan direkt olarak bir zarfla teslim edilmesi mümkündür.

Eğer gün olarak teslim süresi belirtmemiz gerekirse ticari kredi kartları yaklaşık 7 – 10 iş günü içerisinde teslim edilebilir. Genellikle kredi kartları global bir dağıtım ağı olan “Kuryenet” firması ile gönderilir. Hem bireysel hemde ticari gönderi takibini vereceğim bu https://www.kuryenet.com.tr/tr/ adresten sorgulayabilirsiniz.

Kredi Kartım Hatalı Basılmış Kaç Günde Yenisi Gelir?

Böyle durumlar çok nadir olsa da bazen yaşanabilecek hatalardır. Şunu sorabilirsiniz yeni kartım gelene kadar kullanabilir miyim? Buna cevabım hayır olacak çünkü kredi kartınız ilk geldiğinde kullanıma kapalı gelir ve daha sonra sizin aktifleştirmeniz gerekir.

kuryedeki kredi kartı ne zaman gelir

Kartınız hatalı basıldı ise bu kartı aktifleştiremez ve kullanamazsınız. Tabi böyle istenmeyen bir durumda yeni kartın basılarak gelmesi toplam sürede 30 gün gibi bir süre olacaktır. Çünkü hatalı kart geri gidecek banka tarafından iptal edilerek yeni kart basım sürecine girmesiyle tekrar kurye dağıtımına çıkacak bu can sıkıcı süreç dediğimiz gibi bir aya yaklaşık sürecektir.

3 Hafta Geçti Fakat Kredi Kartım Teslim Edilmedi Nasıl Takip Edebilirim?

Bu kadar uzun bir sürede kredi kartınız teslim edilmediyse bu işin içinde bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü beklemiş olduğunuz süre makul zamanı aşmıştır. Yapmanız gerekenler öncelikle gönderi takip numaranızı kimlik bilgilerinizi ve tarafınıza bir mesaj gönderildi ise bunların hepsini bir kenara not ederek hazır edin.

Daha sonra bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak durumu yetkiliye bildirin, gönderi takip numaranızdan kredi kartınızın nerede olduğu ve neden halen ulaşmadığı hakkında bilgi verilecektir.Eğer kurye tarafından bir işgüzarlık söz konusu ise banka gerekli müdahaleyi yaparak size ulaşmasını sağlayacaktır.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Yeni Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git