YKB Cepte İle Cebe Havale Ve Para Gönderme (ANLATIM İÇERİR)

Yayın Tarihi: 30.12.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 30.03.2019
 

Yap Kredi cepten havale işlemi ile artık havaleler daha kolay olmaktadır. Yapı Kredi Para Cepte ile kişiler paralarını bir telefon numarasına havale edebilmektedir. Yani cebe para gönderme işlemini sağlamaktadır. Gönderici belirlediği parayı alıcının adına ve telefon numarasına yollamaktadır.

Alıcı bunun üzerine bir mesaj almaktadır ve böylece parayı çekebilmektedir. Yani herhangi bir ek işleme gerek kalmadan telefon numarası üzerinden havale yapılmış olmaktadır. Yapı kedi para cepte işlemi hakkındaki gerekli bilgileri ve yapı kredi başka hesaba para yatırma işlemini bu yazıda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Para Cepte’nin Özellikleri

Yapı Kredi Para Cepte ile sağlanabilen hava işleminin özellikleri şu şekildedir:

  • 7 gün 24 saat boyunca cebe havale yapılmaktadır.
  • Cebe gönderilen paralar sadece ATM’ler ile çekilebilmektedir.
  • Türkiye’ye bağlı tüm GSM operatörlerine para gönderilmektedir. Yabancı numaralara havale gönderilmemektedir.
  • İşlem için kullanılan SMS’lerden ücret alınmamaktadır.
  • Bir kişi günde en fazla 500 TL tutarındaki parayı en fazla iki işlem ile gönderebilir. Yani günde en fazla 500 TL gönderilebilir.
  • Bir kişi haftada en fazla 1000 TL tutarındaki parayı en fazla dört işlem ile gönderebilir. Yani haftada en fazla 1000 TL gönderilebilir.
  • Bir kişi ayda en fazla 1500 TL tutarındaki parayı en fazla altı işlem ile gönderebilir. Yani ayda en fazla 1500 TL gönderilebilir.
  • Aynı cep telefonu ve TC kimlik numarası ile günde en fazla 500 TL tutarındaki parayı en fazla iki kez çekebilir. Yani günde en fazla 500 TL çekebilir.
  • Aynı cep telefonu ve TC kimlik numarası ile haftada en fazla 1000 TL tutarındaki parayı en fazla dört kez çekebilir. Yani haftada en fazla 1000 TL çekebilir.
  • Aynı cep telefonu ve TC kimlik numarası ile ayda en fazla 1500 TL tutarındaki parayı en fazla altı kez çekebilir. Yani ayda en fazla 1500 TL çekebilir.

Yapı Kredi Para Cepte İle Gönderilen Parayı Ne Zaman Çekmem Gerekiyor?

Para Cepte ile gönderilen paranın çekilmesi için bir zaman sınırlandırılması bulunmaktadır. Paranın alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmelidir. Para 24 saat içinde çekilmez ise göndericinin hesabına iade edilmektedir. Bilgilerimi yanlış girdim ne olacak?

Para çekme işlemi sırasında sizden bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri en fazla 3 kere yanlış girebilirsiniz. 3 yanlıştan sonra işlem iptal edilmektedir. Yanı para alıcının hesabına iade edilmektedir.

Cep Telefonu ile Havale İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Yapı Kredi bankası ile cep telefonuna havale işlemleri mobil bankacılık ile internet bankacılığı üzerinden sağlanmaktadır. Bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık bölümüne giriniz. Bu bölümlerde seçmeniz gereken işlem para transferidir.

Para transferi menüsünden Cebe Havale işlemi seçilmelidir. Açılan yeni ekranda sizden alıcının bilgileri istenmektedir. Alıcıya ait cep telefon numarası işe gönderilecek tutar yazılmalıdır. İşlemi onayladığınız zaman havaleniz tamamlanmış olur. Cebe havalede Yapı Kredi havale ücreti tahsis etmemektedir. Havale işlemi için sadece 5 TL tutarında havale işlem bedeli alınmaktadır.

ykb para cepte

Cep Telefonuma Gelen Havaleyi Nasıl Çekerim?

Yapı Kredi ile cep telefonuna gönderilen havaleler ATM’ler aracılığıyla çekilmektedir. ATM’de kartsız işlem yaparak paranızı çekebilirsiniz. Yapı Kredi kartsız işlemle para çekme seçeneğini zeçiniz. Kartsız işlemler bölümünde havale ile gelen para hakkındaki seçeneği seçiniz. Çıkan ekrana TC kimlik numarası ve hem göndericinin hem de alıcının cep telefonu yazılmalıdır. Bu işlemden sonra göndericiye bir mesaj iletilmektedir. Bu mesajda belirtilen kodun ATM ekranına girilmesi gerekmektedir. Kod doğru girilince para çekme işlemine başlanılır.

Hangi ATM’ler aracılığıyla paramı çekebilir? Para sadece Yapı Kredi bankasına ait ATM’lerden çekilmektedir.

Kodu yanlış girersem ne olur? Yukarıda da belirttiğimiz gibi kod, TC kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgileri en fazla 3 kere yanlış girme hakkınız bulunmaktadır.

Yapı Kredi gişelerinden cep telefonuna havale yapamaz mıyım? Gişeler üzerinden cep telefonuna havale yapılmamaktadır. Sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden cep telefonuna havale yapılmaktadır. Gişelerden normal havale yapılabilir. Bunun için ödemeniz gereken tutar farklıdır.

Kendi cep telefonu numarama havale yapabilir miyim? Yapı Kredi cebe havale kapsamında kişiler kendi hesabından kendi cep telefonu numaralarına havale yapamamaktadır.

Yapı Kredi cebe havale iptali nasıl yapılır? İptal işlemi daha önce de belirttiğimiz gibi iki şekilde sağlanmaktadır. Alıcı 24 saat içinde parayı çekmezse veya bilgilerini 3 defa yanlış girerse işlem iptal olur. Böylece para göndericinin hesabına geri yatar.

Yapı Kredi Mobil Bankacılığı Nasıl Kullanabilirim?

Yapı Kredi mobil bankacılığı mı kullanmak istiyorsunuz? Yapmanız gereken çok kolay! Android veya IOS altyapılı telefona sahip kişiler Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirebilir. Android için Google Play, IOS için App Store kullanılmaktadır. Yapı Kredi Mobil uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamayı indirmek veya kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerek yoktur.

Resmi İnternet Sayfası : https://www.yapikredi.com.tr/sinirsiz-bankacilik/cebe-havale

İnternet bankacılığını kullanmak isteyen kullanıcılar kendilerine bir internet bankacılığı şifresi oluşturmalıdır. Bu şifreyi Yapı Kredi internet sitesi aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Oluşturulan şifre ile internet bankacılığına giriş sağlarken sizden telefon numaranızı doğrulamanız istenmektedir. Bu işlemler sonucunda giriş yapılır. İnternet bankacılığı üzerinden de cep telefonu numarasına havale sağlandığını unutmayınız.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
YKB Cepte İle Cebe Havale Ve Para Gönderme (ANLATIM İÇERİR)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hangi bankalar hibe kredi veriyor
Hibe Kredi İçin KOSGEB Anlaşmalı Bankalar İncelemesi (HIZLI HİBE)

KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankalar, KOSGEB’den kredi almak isteyen...

varlık yönetim şirketleri zaman aşımı süresi
Varlık Şirketlerindeki Borçların Zaman Aşımı Süreleri (NOKTA TESPİT)

Varlık şirketleri için zaman aşımı süreleri son dönemlerde...

x