Youtube Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Yayın Tarihi: 10.08.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

İnsanların ihtiyaçlarını karşılayabilirmeleri için finansal desteğe ihtiyaç olması ek iş yapmaları için zorlayıcı bir seçenek olmakta. Ek iş imkanları ile kazancınızı artırarak kolay yoldan para kazanma isteği hemen hemen her insanda alışılagelmiş bir olgudur. Kolay para kazanabilmenin birçok yöntemi olduğundan, adı gibi kendini çok da hafife almamak gerekiyor.

YouTube hesabı açarak birçok YouTuber milyarlarca lira para kazanabilmektedir. Artık internet üzerinden para kazanmak günümüzde oldukça yaygın bir hal alırken insanların interneti yaygın olarak kullanması ve aktif internet kullanımı bu kazancın günden güne artmasına neden olmakta.

YouTube üzerinden para kazanabilmek kolay gibi görünse de istenilen şartları doğru ve eksiksiz şekilde yerine getirmeniz, YouTube üzerinden para kazanmak için olmazsa olmazlardan.Evde ek iş arıyorum diyen insanlar için internetten para kazanma fikri oluşturacak YouTube özellikle hesabınıza yükleyeceğiniz özgün videolar sayesinde normal kazanmış olduğunuz maaşınızdan katbekat fazla bir gelire sahip olabilirsiniz.

Hazırlayacağınız bir kaç dakikalık video ile yüz binlerce dolar para kazanabilmenin mümkün olduğu günümüzde YouTube hesabı açarak kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Adsense hesabı ile karıştırılan YouTube hesabı için yayıncı olmak aslında oldukça kolay birkaç aşamadan oluşmaktadır.

youtube ortaklık programına katılma

Youtube Hesabı Nasıl Açılır ?

Öncelikle YouTube hesabı için gerekli olan bir gmail hesabı oluşturmanız gerekiyor. Temin edebileceğiniz bu Gmail hesabı için tamamen kendi kişisel bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor.Gmail üzerinden YouTube hesabı oluşturarak kendi YouTube kanalınızı aktive ederek istediğiniz özgün videoları hesabınıza yükleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden para kazanmak için insanların yoğun uğraş verdiği günümüzde YouTube hesabı oluşturarak özgün videolar yüklemek zaman içerisinde güzel bir gelir kapısı oluşturacağınız anlamına geliyor. Fakat YouTube hesabınıza yükleyeceğiniz videolardan yüksek oranlı izlenme oluşturabiliriz için hesaba ekleyeceğiniz videoların özgünlüğü ve görüntü kalitesi oldukça önemli.

Ayrıca zaman içerisinde abone sayınızı artırarak video izlenme sayısına ve görüntülenme miktarını artırmanız gerekiyor.Uzun zaman dilimlerinde değil de kısa süreli ve yakın tarihli videolar eklemek YouTube’da üst sıralara çıkmanız ve arama hacmine sahip olmanız açısından oldukça önemli.

Youtube’da Çok İzlenmek İçin Ne Yapılmalı ?

Videolarınız hesaba yüklendiği halde izlenmiyor ve abone sayınız da herhangi bir belirgin artış oluşmuyorsa eklediğiniz videolarda veya içeriklerde sorun var demektir.Eğer kaliteli bir YouTuber olmak istiyorsanız hesabınıza yükleyeceğiniz videoların insanların dikkatini çekecek, nitelikli yapılar olması şart.

youtube kanalı nasıl açılır

Yani bir insanın size bakabilmesi için ya sizi tanıyor olması gerekiyor ya da siz de dikkat çeken bir sıra dışı görünüm olması bu onun için verebileceğimiz en güzel örnek olur.Youtube Ortağı Olmak İçin Nasıl Başvuru Yapılır, bu belirtilen aşamaları yerine getiren bir YouTube hesabı için para kazanma işlemi YouTube ortak programı sayfasından gerçekleşmekte.

Bu dönemde oldukça yoğun bir başvuru trafiği yaşayan YouTube ortaklık programı başvurunuzun kabul edilmesi için artık eskisi gibi hızlı sonuç vermiyor.Yani yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanması için bir müddet beklemeniz gerekirken videolarınızın kalitesine ve düzenli bir şekilde girildiğine dikkat etmeniz oldukça önemli.

Youtube Kanalına Ne Tür Videolar Yüklenmelidir ?

Tıklama başına maliyet tutarak yüksek olan anahtar kelimeler üzerine çalışma yapan bir kişinin hesabına yüklediği videolar da kazancı diğer videolara göre oldukça yüksek olacaktır.Buna bir örnek verecek olursak konut kredisi tıklama başına maliyeti yaklaşık 18 dolar iken uygun telefon kılıfları kelimesi için tıklama başına maliyet yaklaşık 1.40 dolar olarak göz önünde bulundurulmalıdır.

Buradan çıkan sonuç için hesabınızla kullanıcılara sunulacak olan bir kredi reklamı her tıklama başına yaklaşık 18 dolar kazandırırken diğer reklamları da bu oran daha da düşük olacağından hesabınıza yükleyeceğiniz videolar için tıklama başı maliyet oranı yüksek olan videoları yönelmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Youtube Hesabı Üzerinden Video Yükleyerek Para Kazanma Koşulları Neler?

  • YouTube için Google tarafından yapılan açıklamada para kazanma özelliğini etkin kılmak için YouTube’a kanalına iş ortağı programı katılım işlemlerine onaylatmanız ve videolarınızı belirteceğimiz koşulları sağlıyor olması gerekmektedir.
  • İçerik tamamen reklam veren dostu görünmeli.
  • İçerik tamamıyla size ait olarak oluşturulmuş ve herhangi bir yerde yayınlanmamış ticari kullanım izne sahip olmanız gerekmektedir.
  • Ses video ve içerik ile ilgili tüm ticari haklar size ait olmalı.

YouTube hizmet şartları ve toplu kurallarına uygun olan bir içerik için iş ortağı programı politikalarına tamamıyla eksiksiz şekilde uyumanız durumunda YouTube üzerinden para kazanma aşamalarına geçmiş olursunuz.

YouTube için para kazanmaya uygun olarak görülen içerik türlerine örnek verecek olursak kendinizi videoya çekerek arka planda müzik koymadan ya inanmanız veya telif içeren müzikler ayar vermemeniz YouTube için önemli.

Orijinal bir müzik oluşturarak kendi müziğinizi özgün olarak yaptıysanız bunu da YouTube hesabınıza paylaşmanız durumunda o videolarında ek iş fırsatlarından biri olan YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Youtube Tarafından Kabul Edilmeyen İçerik Türleri

Yüklemiş olduğunuz videolar eğer herhangi bir satın alınan müzik veya herhangi bir yerden yüklenmiş ve telif içeren bir müzik içeriyorsa YouTube tarafından kabul edilmiyor.

Başkaları tarafından oluşturulmuş bir videoyu derlemesini yapmanız durumunda da bu video üzerinden para kazanmanın söz konusu değil.Dehşet verici şiddet, çıplaklık ve şok edici görüntüler içeren bir video yine YouTube tarafından içerik ihlali olarak kabul edilmekte.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Youtube Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
web sitesi üzerinden para kazanma
Web Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetin günümüzde çok daha yaygın bir şekilde kullanılması...

yatırım araçları ve detayları
Yatırım Nedir ? Hangi Yollarla Yatırım Yapılır ?

Bu yazımız da sizlere Yatırım nedir ? Hangi...

x