Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (TÜM DETAYLAR)

Yayın Tarihi: 29.08.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 09.12.2018
 

Genellikle son zamanlardaki gerek döviz kuru dalgalanmaları gerek ise Devlet ve Kamu bankalarınının kredi faiz oranlarında yapmış oldukları indirimlerden dolayı, kullanıcılar ve kredi kartı müşterileri Devlet’e ait bankaları tercih etmektedir. Bu bankaların başında ise Ziraat Bankası ve bu bankaya ait kredi kartı başvurusu daha revaçta olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Sizlere bu yazımızda Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu, iptali, limit arttırımı, teslimatı ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Ziraat bankası kredi kartlarına başvuru yapmak oldukça kolay. Ziraat Bankası devlet sermayeli bankalardan biridir. Bankalara dair birçok ihtiyacınızı Ziraat Bankası kanalıyla da kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik çiftçiler ve girişimciler, uygun faiz oranları ve kredi imkanlarıyla desteklenmektedir. Ziraat Bankası’nda, her ihtiyaca yönelik kredi kartı bulunur. Size ve aylık gelirinize en uygun kredi kartı tipini seçerek, alışverişlerinizi nakit kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası’yla anlaşmalı yerlerden yapacağınız alışverişlerde, ekstra taksit imkanlarından faydalanabileceğiniz gibi yaptığınız harcamalardan puan kazanmanız da mümkündür. Üstelik Ziraat Bankası’na kredi kartı başvurusunda bulunmak için sadece şubeye gitmeniz de gerekmez. Oturduğunuz yerden, SMS ve internet kanalıyla da işlemlerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ziraat Bankası Kredi Kartları

Ziraat Bankası, müşterilerin ihtiyacına göre çeşitli kart tipleriyle hizmet sunmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı aidatını da birçok kart tipinde istemez. Bu sayede kartınızı kullanırken sürpriz masraflarla karşılaşmazsınız. Ziraat Bankası, teknoloji ve gelişimleri takip ederek bir yeniliğe imza atmıştır. Combo Cart uygulamasıyla, hem kredi kartını hem de banka kartını tek kartta birleştirmiştir. Kartın bir yüzünde kredi kartı bilgileri, diğer yüzünde banka kartı bilgileriniz yer alır. Bu şekilde 2 kart taşımanıza gerek kalmadan tüm işlemlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın kredi kartları şu şekilde sıralanmıştır;

ziraat bankası kart başvurusu

 1. Bankakart Combo
 2. Bankakart Combo Platinium
 3. Bankakart Combo Gold
 4. Bankakart
 5. Kampüs Kart
 6. Bankakart Genç

Her kredi kartının kendine özgü özellikleri ve ayrıcalıklıları bulunur. Size en uygun kredi kartını seçmek için bu özellikleri bilmeniz gerekir. Sırasıyla özellikler şu şekildedir;

Bankakart Combo: Ziraat Bankası Combo Kart’ın en önemli özelliği, banka kartını ve kredi kartını tek bir kartta birleştiriyor olmasıdır. Kredi kartıyla mı yoksa banka kartıyla mı işlem yapacağınızı seçmek de oldukça kolaydır. POS veya ATM kanalıyla gerçekleştireceğiniz işlemlerde, menüde size hangi kart tipiyle işlem yapmak istediğiniz sorulur. Buradan istediğiniz kartı seçebilirsiniz.

Combo Kartın özellikleri ise şu şekildedir: Taksitli alışveriş, puan biriktirme ve bu puanları Ziraat Bankası’yla anlaşmalı üye iş yerlerinde harcama, yurt dışında da harcama yapabilme, 3D secure güvenlik sistemi, hızlı ve güvenli alışveriş. Tüm bu özellikler ve daha fazlası Combo Kart’ta yer almaktadır. Bankakart Combo Gold ve Bankakart Combo Premium kartlarında da aynı özelliklere ek birtakım ayrıcalıklar yer alır.

 • Nakit paranın en güvenilir halini sunan Bankakart ile, 365 gün 24 saat nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Türkiye’de ve Dünyanın birçok noktasında dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Visa, Mastercard ve Troy amblemli ATM’lerden para çekme işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kampüs Kart: Üniversite öğrencilerinin vazgeçilmez tercihi olan Ziraat Bankası Kampüs Kart ile, üniversite kimlik bilgilerinizi de kart üzerinde taşıyabilirsiniz. Bu şekilde kartın özelliklerine ek olarak, kimlik fonksiyonu, banka kartı fonksiyonu ve elektronik cüzdan özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Temassız işlem yapma özelliği bulunan kartınızın şifresini de istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
 • Bankakart Genç: Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ya da öğrenim kredisi alan gençlere özel tasarlanmış bu kartta, hem kredi kartı hem de banka kartı fonksiyonu mevcuttur. Hangi kartı kullanmak istiyorsanız, ATM ya da POS kanalıyla yaptığınız işlemlerde menüde bu seçeneği seçmek yeterli olacaktır. Faizsiz ve masrafsız ekstra kredilerle harçlık avans özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Öğrencilerin kredi ihtiyaçlarına çeşitli çözümler sunan Bankakart Genç için başvuru yapmak da oldukça kolay. Üstelik kartı almak ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

Ziraat Bankası Kredi Kartlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartına başvuru yapmak oldukça kolaydır. Eskiden sadece şubeyle ile gerçekleştirilebilen bankacılık işlemleri, zamanla gelişerek birçok kanalla halledilebilir hale gelmiştir. Ziraat Bankası’na kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenler, isterse şubelere gidebilirler. İnternet şubesiyle de başvuru kolayca gerçekleştirilir. Çağrı merkezi, kredi kartı başvurusunda hizmet veren başka bir araçtır. Son olarak SMS bankacılığı da kredi kartı başvurusunda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler de ulaşılması oldukça kolay belgelerdir. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir.

 1. Kimlik belgeniz
 2. Ziraat Bankası müşterisi değilseniz aylık gelir belgeniz (duruma göre istenir)
 3. Ziraat Bankası kredi kartı başvuru formu

Ziraat Bankası Kredi Kartına Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir ?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu işleminin gerçekleştirilebilmesi için birden fazla seçenek bulunmaktadır.  Ziraat Bankası’na kredi kartı başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası’nın internet sitesine girerek bireysel kredi kartları bölümüne girmelisiniz. İstediğiniz kredi kartını seçtikten sonra birkaç dakika içinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat bankası SMS ile kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek de kolaydır. Örnek olarak, Combo Kart’a başvuru yapmak isterseniz, COMBO yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4757’ye mesaj atarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen dönüş sağlanacaktır.

Müşteri hizmetleri ile kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. 444 00 00’ı arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Sesli menü sizi kredi kartı başvurusuna yönlendirecektir.

Banka şubelerinden başvuru gerçekleştirmek, bilinen en yaygın başvuru şeklidir. Bankada yer alan yetkililer, kredi kartı başvurunuz için izlemeniz gereken adımları açıklığa kavuşturur. Gerekli bilgi ve belgeleri verdikten sonra, kredi kartı başvurunuz gerçekleştirilecektir.

ziraat bankasi internetten kart başvurusu

Ziraat Bankası ATM’lerden de kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilir. Üstelik menüde yer alan seçenekle işleminizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi Nasıl Yapılır?

Yine diğer seçeneklerde olduğu gibi Ziraat bankası limit arttırımı talebinizi farklı kanallardan ve yollardan yapabiliyorsunuz. Ama şunu bilmeniz ki eğer 5.000 TL üzerinde arttırım talebinde bulunucak iseniz Ziraat Bankası şubelerine gitmeden bu işlemi yapamıyorsunuz. Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırımı için birinci yok 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz.

Diğer bir yol ise son zamanlarda popüler hale gelmiş olan internet bankacılığı ve mobil hattınızdan, Ziraat Bankası İnternet Şubeciği veya Mobil Bankacılığa girerek menülerden kredi kartları adımını takip ederek limit arttırımı sayfasından başvurunuzu basit bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yine bir farklı yol ise yoğun tempoda çalışarak internete ve bankalara ayıracak vakti olmayan kişiler için Ziraat Bankası ATM’leri aracılığı ile kredi kartı limit arttırma talebinizi iletebilirsiniz. Başvurularınızı hanki kanal aracılığı ile yaparsanız yapmış olun kredi kartı limit arttırmınız geliriniz ve kredi notunuzun durumu ile alakalı olacaktır. Bu yüzden kredi skorunuza dikkat ederek sürekli yukarıda tutmanız gerekmektedir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (TÜM DETAYLAR)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hibe tarım kredisi
Devletten Tarım Makineleri İçin Hibe Desteği 2018-2019

Tarım makineleri desteği devlet tarafından çiftçilik yapan kişileri...

borsa fonu hakkında bilgi
Borsa Yatırım Fonu Nedir?

Borsa yatırım fonu birikimlerin değerlendirilebilmesi için oldukça güvenli...

x