finanskredirehberi.com
Garanti Bankası Kimin Sahibi Kim Ve Tarihçesi [BBVA AÇILIMI] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Banka İletişim > Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma [İletişim]

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma [İletişim]

Tarih: 02.03.2020
Güncel: 02.03.2020
444 00 00 kimin numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma, Ziraat Bankasının bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı olarak yapmak isteyen müşterilerine sunduğu bir çözüm üretme sistemidir. Bu sistem ile artık bankacılık işlemlerini yapmak çok rahat bir hale gelmiştir. Türkiye’nin en eski bankası olan Ziraat Bankası, günümüzde de güçlü bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Bankacılık tarihinde köklü bir geçmişe sahip olan banka, uzun yıllardan beridir müşterilerine rahat ve avantajlı hizmet olanaklarını sunmakta ön plana çıkan sağlam bir kuruluştur. Kamu bankası olarak kurulduğu günden beri binlerce kişiye sayısız hizmet sağlamıştır.

[safir_ads2 id=1]

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası 444 00 00 ve 0 850 220 00 00 nolu hatlardır. Bu hat ve telefonları 24 saat arayabilirsiniz. Bu telefonları arayarak bireysel bankacılık ile banka hesabı açmak isteyen birçok kişi avantajları ve hizmet olanakları sebebiyle ilk olarak Ziraat Bankasını tercih etmektedir.

Günümüzde artık teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile kişiler tüm işlemlerini saniyesinde çözmektedirler.  Bu yüzden, artık bir çok banka işlemleri internet veya telefon bankacılığı internet ya da telefon bankacılığı üzerinden halledilir.

Bu sayede hem dar vakte sahip olan hem de acil işlem yapması gereken kişiler zor durumda kalmaktan kurtulur. Zaman açısından tasarruf sağlayarak tüm bankacılık işlemlerinin beklemeden yapılması, kişiye oldukça hız kazandırır. Bu yüzden Ziraat Bankası bu ihtiyaca Müşteri Hizmetleri ile çözüm bulmuştur. Yapmak istediğiniz işlemi seçerek Müşteri Hizmetlerini arayıp siz de zamandan kazanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Direk Bağlanmak İçin İzleyeceğiniz Adımlar

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma doğru şartlar altında mümkündür. Özellikle günümüzde pratik olunması gereken bir zamanda yaşıyoruz. Geçirdiğimiz her boş vakit bize kayıp olarak geri dönüyor. Son zamanlarda birçok kişinin yakındığı ortak sorun ise Müşteri Hizmetlerinde boşa geçirilen dakikalar.

Bankanın müşterileri için sunduğu Müşteri Hizmetleri avantajları ve sağladığı kolaylık ile son günlerde birçok kişinin tercih ettiği telefon bankacılığı sistemlerin başında gelmektedir. Ancak, bu sistem arandığı anda sizin için gerekli olmayan işlemlerin dinlenmesi; sizin için hem vakit kaybına neden olur hem de acil bir işiniz varsa işlem süreniz uzar.

Bu kaybı bir nebze de olsun engellemek isteyen kişiler dakikalarca bekledikleri telefon sistemleri için pratik yollar aramaktadırlar. Ayrıca kişinin kendisini ilgilendirmediği konuları dinlemesi ise kişiye işkence gibi gelmeye başlar. Bu yüzden müşteri hizmetleri arandığında, direk olarak temsilcilere bağlanmak için belli başlı adımların takip edilmesi gerekir. Bu sayede kaybedilecek olan zaman kaybı büyük ölçüde engellenmiş olur. Bu adımlar sırayla şunlardır;

ziraat bankası çağrı merkezi direkt iletişim

 • 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri aranır.
 • Daha sonra bankanın işlem menüleri için sıraladığı bant kaydı devreye girer. Bant kaydı başladığı anda “1” tuşuna basılır.
 • Sonrasında menüler sıralanmaya devam ederken “6” tuşuna basılır.
 • Son olarak bant kaydı menü sıralamasına başladığında “0” tuşuna basarak Müşteri Temsilcisi beklenir.

Bu adımları doğru olarak yapan bir kişi beklemeden müşteri temsilcine bağlanmış olur. Eğer siz Müşteri Hizmetlerini aradığınız anda herhangi bir sıra yoksa işlemleriniz için Müşteri Temsilcisiyle direk bağlanmış ve görüşmüş olursunuz. Ancak dönem dönem bankaların uygulamaları değiştikçe ya da yeni uygulamalar eklendikçe bu numaraların değişme olasılığı da vardır.

İlgili Makale : Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Bu durum göz önünde bulundurulmalı ve temsilciliklere bağlanılamaması durumunda Ziraat Bankasının resmi internet sitesi üzerinden işlemler yapılmalıdır. Aynı site üzerinden müşteri temsilcilerine ulaşmak da mümkündür. Site üzerinde bulunan ve TC kimlik numaranız ile online olarak doldurulan formlar sayesinde müşteri temsilcileri, müşterileri arayarak onlara geri dönüş yapmaktadır. Bu da Ziraat Bankasının müşterileri için sunduğu diğer bir avantajdır. 

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile yapılan işlemler, tüm hesap işlemlerini ve ödeme işlemlerini içerir. Buna göre

 • Hesap işlemlerinizi,
 • OGS işlemlerinizi,
 • Para transferi işlemlerinizi,
 • Yatırım işlemlerinizi,
 • Döviz işlemlerinizi,
 • Western Union işlemlerinizi,
 • Kredi kartı işlemlerinizi,
 • Banka kartı işlemlerinizi,
 • Ödemelerinizi,
 • İnternet bankacığı işlemlerinize ait destek işlemlerinin tümünü Müşteri Hizmetlerinden yapabilirsiniz. 

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma [İletişim]
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git