finanskredirehberi.com

Anasayfa > Banka İletişim > Ziraat Bankası Pos Destek Hattı (Online Müşteri Hizmetleri)

Ziraat Bankası Pos Destek Hattı (Online Müşteri Hizmetleri)

Tarih: 01.08.2019
Güncel: 18.01.2020
ziraat bankası pos müşteri hizmetleri

Günümüzde POS ile alışveriş yapmak nakit kullanmak yerine  kredi kartlarının alışverişlerinizde kullanılmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankasına ait pos makinasını kullanmak isteyen işletmeciler ve iş yeri sahipleri bulundukları yerin en yakınındaki Ziraat Bankası şubelerine giderek pos başvurusu yapabilirler. Bu yazımızda daha çok ziraat bankası pos destek hattı iletişim numarası ve pos destek müşteri hizmetleri hakkında bilgiler içerecek.

Pos Cihazları ile ilgili tüm sorular içinde Pos destek hattı kullanılmaktadır. Ziraat Bankası POS destek hattı, sayesinde yapılmış olan satışlar ile ilgili  satış raporu ve müşteri bilgi  raporu, bunlarla birlikte nakit akış raporu ve son olarak da üye iş yerlerine ait tüm detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir. Bu hattan, işlem detayları müşteri harcamaları, müşteri bilgileri gibi çokça bilgiye kolaylıkla ulaşılabilir.

Ziraat Bankası Pos Cihazı Kullanmanın Avantajları

Ziraat Bankası POS cihazı olan mağazalardan alışveriş yapan müşteriler,  kredi kartını veya banka kartını kullanarak rahatlıkla alışveriş yapabilirler. Bankanın yapmış olduğu taksit kampanyaları ile, ilgili işletme  satışları arttırma etkisine de sahiptir.

Ziraat Bankası pos cihazı kullanan iş yerine sahip olan kişileri düşündüğümüzde de nakit kullanımın çokça azalarak ve bu azalma sayesinde alışverişlerin devamlılığı ile ilgili  destek vermektedir. POS cihazları kullanılarak gerçekleşen satış işlemlerini takip etmek bankanın internet şubesi aracılığı ile kısa süre içerisinde öğrenilebilir.

Ziraat Pos Destek Hattı İletişim Numarası

Ziraat Bankası pos cihazlarını kullandığımızda yaşadığımız problemlerin çözümü de çok basit ve rahat şekilde çözümlenebilir. Bankanın Pos destek hattı numarası olan 0850 202 35 00 numaralı pos destek hattı aktif hale getirilmiştir ve herhangi bir sıkıntı veya olumsuz durumla karşı karşıya gelindiğinde herkes bu hattan faydalanarak tüm işlemleri çözüme kavuşturabilir.

Ziraat pos makinalarını kullanabilmek için Ziraat bankası şubelerinden form temin ederek kolaylıkla başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın müşterilerine özel farklı sektörlere uyumlu olan pos cihazları mevcuttur. Bu pos makinaları çeşitlerini temassız işlem yapma özelliğine sahip cihazlar, masa üstü pos cihazları ve sanal pos cihazları olarak sayabiliriz.

Tüm modellerin farklı şekillerde kullanım kolaylığı mevcuttur. Bunun yanı sıra daha önce  Ziraat Bankası pos’unu kullanmış ve ikinci bir pos makinası almak isteyen müşterilere de aynı şubeye başvuru yapma koşuluyla pos cihazı verilebiliyor.

Ziraat Bankası Pos Müşteri Hizmetlerinin Sunduğu Çalışmalar

Ziraat Pos Destek Hattı  pos makinalarının nasıl  alınabileceğinden ve alım sonrası yaşadığımız problemler ve olumsuzluklar karşısında ve buna benzer bir çok konuda hemen hızlı ve pratik olarak çözümler sunar.

Ziraat pos destek hattı gün sonu raporları, alışveriş detayları ve müşteri bilgilerine ulaşma konusunda bizlere yardımcı olmaktadır. Örneğin; pos cihazından bir satış yapıldı ve satış tutarı eksik yada fazla çekilerek işlem tamamlandı. Bazen müşteri bilgileri mağazalar tarafından kaydedilmeyebiliyor. Yada isim soy isim ve iletişim numaraları hatalı olabiliyor.

Bu durumda Ziraat Pos Destek hattını arayıp müşterinin iletişim numarasına ulaşılabilir. Pos destek hattı müşteriye kendisi ulaşarak ilgili mağazaya ulaşmasını sağlayabilir ve bu çok önemli desteklerinden birtanesidir. Yapılan alışverişlerin iptal işlemleri veya iade işlemlerinin yapılması konusunda kullanıcıya detaylı bilgi verilir yahut uzaktan işlemleri sizin yerinize tamamlayabilirler. Pos cihazı üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin hesaplara nezaman geçileceği veya ekstrede gördüğünüz eksik yada hatalı işlemlerin nasıl düzeltileceği konusunda bilgi vermektedir.

Ziraat Bankası POS Cihazı müşteri hizmetleri için daha fazla bilgiyi https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/uye-isyeri-ve-pos-hizmetleri bu adresten öğrenmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Pos Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasına ait olan  pos cihazı almak isteyen müşteriler ve işletmeciler bankkartpos.com.tr internet adresini kullanarak iş yeriniz ile ilgili ve iş yerinize uyumlu pos cihazı formlarından doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Pos Cihazı Çeşitleri

Masaüstü POS 

Sabit  telefon (Dial Up) yahut internet (ADSL) hattına bağlı olarak  çalışabilen ve kablosuz (mobil) şekilde  kullanılamayan bir POS makinasıdır.Masaüstü olan POS cihazınızı ADSL hattı ile kullanmanız durumunda yapmış olduğunuz  işlemler daha hızlı olarak gerçekleşecektir.

Mobil POS 

Cihazın içerisinde bulunan SIM kart ile hattın kapsama alanı içerisinde heryerde kullanılabilen ve heryere taşınabilen bir pos makinasıdır. ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz) kullanması zorunlu olan (resmi kurumlarca muaf tutulan mükellefler hariç) mükelleflerden, satışlarında Mobil POS cihazı kullananlar POS özelliği olan ÖKC (ödeme kaydedici cihaz) alarak kullanmak zorunda tutulmuşlardır. (3100 sayılı kanun)

Sanal POS

İşletme satış faaliyetlerini  internet üzerinden yapmak istediğinde  işyerleri için güvenli ve basit bir şekilde  tahsilat yapmaya yarayan pos ürünüdür. İşyerleri Ziraat bankasının Güvenli Ödeme Sayfası aracılığı ile kredi kartı ile ödeme alabilirler ve güvenli olarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. İnternetten yapılan sanal pos ile yapılan ödemelerde hem müşteri hem satıcı için güvenli bir şekilde işlem yapılabilmesi için 3D SECURE kullanılarak kredi yada banka kartı sahibinin bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına  kısa mesaj ile onay kodu iletilir Bu sayede karta ilişkin 3 boyutlu  bir doğrulama ile yapılan işlem en güvenli şekilde sonlandırılır.

Doktor POS

Gelir Vergisi mükellefine tabi olan ve Ziraat Bankası müşterisi olan  doktorlar, diş hekimleri ve veteriner hekimler serbest meslek faaliyetleri ile ilgili elde edilen kazançlarını VUK(Vergi Usul Kanunu)’a göre belgelendirmek için ziraat Bankası Doktor POS ürününü kullanabilir.Doktor POS ile yapılan  tahsilatlardan çıkan pos slipleri Serbest Meslek Makbuzu olarak kullanılabiliyor. Satışlar Stopaj vergili yada stopajsız yapılabiliyor.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Ziraat Bankası Pos Destek Hattı (Online Müşteri Hizmetleri)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git