Ziraat bankası SMS ile bakiye öğrenme nasıl yapılıyor bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre, hesap bakiyenizi düzenli olarak kontrol ederek nakit akışınızı, günlük hayatınıza göre planlayabilirsiniz. Hesabınızdaki tutarı Ziraat Bankası bakiye öğrenme, izleme ve sorgulama kanalı üzerinden, görebilir ve takip edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız sorgulama yolları ile bilgisayarınızdan veya tablet ve akıllı telefonlarınızdan rahat bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Hesaplarınızı düzenli olarak takip etmenizin size katacağı faydalar oldukça çoktur, günümüzde bankalarda yapılan işlemlerin bir çoğu online olarak yapılıyor ve hata olma ihtimali çok yüksek bazen yanlış hesaba para gönderme yapılabiliyor veya sizin hesabınızdan para çekilebiliyor hataları çabuk farketmek ve düzeltmek için hesaplarınızı düzenli bir şekilde takip etmeli ve bakiyelerinizi sorgulamalısınız.

Ziraat Bankası Bakiye İzleme Yolları Ve Yöntemleri

Ziraat bankası bakiye sorgulama ve öğrenme işlemini yapmanın birden fazla yolu vardır. Bunları kısaca sizlere özetlememiz gerekir ise ;

  • En Yakın Ziraat Bankası Şubesine Giderek hesap Defterinizi İşletebilirsiniz.
  • Ziraat Bankası İnternet Şubesini Kullanarak Hesap bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri numarasına erişerek yine hesabınıza ait hareketleri öğrenebilirsiniz.
  • Cep telefonlarınızdan kısa mesaj ( SMS ) göndererek bakiyenizi izleyebilirsiniz.

Ziraat bankası bakiye öğrenme seçenekleri için tüm detayları yazımızın devamında sizlere aktaracağız. Size en uygun seçenek hangisi ise bu yöntemi uyguladığınızda kolay ve pratik şekilde hesaplarınıza hakim olacaksınız.

T.C. Ziraat Bankası Sms İle Bakiye Nasıl Öğrenilir?

Benim internet ile aram yok diyor ve  Ziraat bankası bakiyenizi hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız sizin için uygun seçenek Ziraat bankası sms ile bakiye sorgualama seçeneği yada ziraat bankası müşteri hizmetleri üzerinden bakiye öğrenme seçeneği olacaktır.

Telefonunuzun mesaj yaz kısmını açarak büyük harfler ile “BAKIYE” yazarak “4747” numarasına kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesajınıza kısa süre sonra Ziraat Bankası tarafından bir cevap gelecek ve banka hesabınızdaki bakiyeniz size bildirilecektir.

Ziraat Bankası Online Hesap Bakiyesi Öğrenme

Günümüzün internet teknolojisi, bir kırsal bankanın şubesine gitmeden hesabınızdaki parayı bilmenizi sağlar. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri için en çok tercih edilen seçenek yine internet bankacılığıdır.Kullanmış olduğunuz akıllı telefonunuzdan çok hızlı bir şekilde hesap bakiyesi sorgulama işlemini aşağıda bulabilirsiniz.

  • İnternetten Ziraat bakiye sorgulama yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası Mobil bankacılık üyeliğinizi aktif etmelisiniz. Bir kaç basit adımla ziraat bankası mobil bankacılık şifrenizi alabilirsiniz. Yanınızda kart bilgilerinizin ve şifrenizin olması yeterlidir.
  • Ziraat Bankası internet şubesine bağlanıyoruz. Telefonumuzdaki tarayıcıdan (https://www.ziraatbank.com.tr) adresine giriş yapıyoruz. Ana menüden hesaplarım kısmına tıklayarak kaç hesabınız varsa hepsini detaylı bir şekilde inceleyebilir ve tüm hareketleri görebilirsiniz. Aynı zamanda yine aynı menüden hızlı bir kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Ziraat Bakası Kredi Kartı Başvurusu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Diğer SMS Sorgulama İşlemleri

Ziraat bankası ile farklı SMS sorgulama işlemleri ve bakiye öğrenme işlemleri gerçekleştireblirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri deneyiniz;

Kredi Kartı Kalan Bakiye Öğrenmek İçin;

KKLIMIT boşluk ve kredi kartı numaranızın son 6 hanesini yazarak 4747’ye gönderin. Bu şekilde Ziraat Bankası’ndan alınan bütün kredi kartlarının limitini öğrenebilirsiniz. ÖRNEK MESAJ: KKLIMIT 321321

OGS Bakiyesi Sorgulamak İçin;

OGSBAK bir boşluk araç plaka numarası yazıp 4747’ye göndererek OGS etiketinde kalan tutarı öğrenebilirsiniz. Diğer başvuru ve sorgulama işlemleri için bankanın ilgili sayfa adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/dijital-bankacilik/sms-bankaciligi

Sayfasını ziyaret edebilirisiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir