Ziraat Bankası’ndan Cep Telefonuna Para Gönderme (KOLAY ANLATIM)

Yayın Tarihi: 03.05.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 03.05.2019
 

Yeni çıkan teknolojiler hayatımızı kolaylaştırmaya ve pratik hale getirmeye devam ediyor. İşte bu yöntemlerden biri olan hizmeti sizlere tanıtacağız. Ziraat Bankası Türkiye’nin en çok kullanılan bankacılığı olduğundan cebe para transferi yapma işlemini bu banka üzerinden anlatacağız.

Cep telefonuna sms bilgilendirmesi ile havale yapabilmek için Ziraat Bankası mobil veya internet bankacılığı uugulamasını kullanacağız. İşlemler çok basit ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor, Cumartesi veya Pazar günü paranın gönderilmesi fark etmiyor aynı zamanda resmi tatil günlerinde de para göndermeniz halinde, gönderilen para akıllı telefonunuza mesaj yoluyla anında geçer ve bilgilendirilirsiniz. Alıcı dilediği zaman cebe havale yapılan parayı Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak çekebilir.

Ziraat Bankası Cebe Havale Gönderme Nasıl Yapılır ?

Eğer Ziraat Bankası Cebe Havale işlemi yapmak istiyorsanız para göndereceğiniz kişinin bazı bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir. Bunlardan birtanesi alıcının TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, eğer bu bilgilere sahipseniz hemen cebe para gönderme işleminin yapılışına geçelim.

 • Ziraat Bankası İnternet Şubesi Ve Mobil Cep Uygulamasını açın.
 • Para Transferleri butonuna tıklayın.
 • Havale butonuna tıklayın.
 • Cebe Havale adımını takip edin.

Daha sonra sizden alıcının kimlik bilgileri iletişim bilgileri gibi bazı bilgiler istenecektir.Yine devam etmeniz halinde cep telefonuna havale yapmak istediğiniz miktarı belirttikten sonra işlemi sonlandırmanız halinde gönderim işlemi gerçekleşecek ve tamamlanmış olacaktır.

Yapılan bu işlem sonrasında taraflar hem parayı gönderen kişiye, hemde parayı alacak olan kişiye kısa mesaj bildirimi yapılacaktır.

Ziraat Bankası Cebe Ve ATM’ye Gönderilen Parayı Çekme

Alıcı sms bildirimi ulşatıktan sonra Ziraat Bankası ATM’lerine giderek aşağıdaki işlemleri uygulayarak parasını çekebilecektir. Cebe gönderilen parayı çekme için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ziraat Bankası ATM’sine Gidiniz.
 • Kartsız işlem menüsünü tıklayınız.Veya giriş tuşuna basınız.
 • Para Çekme butonuna basınız.
 • Cebe Havale butonuna basınız.
 • Alıcının cep telefonu numarasını giriniz.
 • Alıcının TC Kimlik numrasını tuşlayınız
 • Göndericinin cep telefonu numarasını tuşlayınız.
 • Cebe gönderilen havale tutarını girerek işlemi sonlandırınız.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla uyguladıktan sonra paranızı çekebileceksiniz.

Cebe Havale Ve Para Gönderim İşlemlerinde Kesinti Ve Ücretler

Bankalardan her işlemden aldığı ücretler gibi cebe para transferindede bazı kesinti ve ücretler uygulamaktadır. Eğer cebe para göndermek istiyorsanız aşağıdaki kesinti ve ücretleri dikkate almalısınız.

 • ATM aracılığı ile yapacağınız cebe havale işlemlerine 7 TL ödeme yapacaksınız.
 • İnternet bankacılığı uygulaması ile para transferi için ise  4 TL kesinti uygulanacaktır.
 • Mobil bankacılık uygulaması ile gerçekleştirilen transfer işlemlerinde 1,35 TL ödenmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki cebe havale masrafları göndermiş olduğunuz paranın haricinde kesilecek ve ödenecek tutarlardır.

Cep Telefonuna Havale İşleminde Limit Ve Sınırlamalar

Cep telefonuna para gönderme işlemlerinde bazı sınırlamalar ve dikkat edeceğiniz hususlar vardır bu hususları sizlere aşağıda maddeler halinde sıraladık.

 • Cebinize aktarılabilen havale işlemleri için , 500 TL olarak günde iki işlemle sınırlıdır. Haftada 4 işlem için 1000 TL’ye kadar para gönderimi sağlayabilir.1 Ayda ise 1500 TL para gönderme limitiniz ve en fazla 6 işlem limiti uygulayabilirsiniz. Yani en fazla ayda 6 kez cebe havale işlemi yapabilirsiniz.
 • Kendi cep telefonlarınıza yani kendinize cebe havale yapmanız mümkün değildir.
 • Ziraat Bankası ATM’leri saatte 6 nakit transferine izin vermektedir. Bu yüzden bazı işlemler sonrası Cebe havale ödemesi yapılamamaktadır şeklinde uyarısı ile karşılaşır iseniz. Başka bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek işlemnizi yeni ATM den gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paranızı en geç 24 saat içinde geri çekmek zorundasınız. Aksi takdirde, para gönderenin hesabına iade edilir.
 • Para transferi yapılacak kişinin 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır.
 • Yanlış kişiye transfer ederseniz, işlemi iptal edemezsiniz. Eğer alıcı 24 saat içinde para çekmezse, para gönderenin hesabına iade edilir.
 • Alıcı tarafın akıllı telefonuna veya cep telefonuna mutlak suretle bilgilendirme kısa mesajı gelmelidir. SMS mesajı gelmeyen kullanıcılar paralarını çekemeyeceklerini bilmelidirler.

Cepten Cebe para transferi ile alakalı daha falza bilgi almak isterseniz https://finanskredirehberi.com/cepten-cebe-telefonundan-para-gonderme/ başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Ziraat Bankası’ndan Cep Telefonuna Para Gönderme (KOLAY ANLATIM)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
peşinat olmadan ev nasıl alınır
Ev Almak İstiyorum, Param Ve Birikimim Yok Diyenlere 5 Yöntem

Ülkemiz şartlarında bir ev sahibi olmak oldukça önemli...

sahte para anlama
9 Pratik Yöntem İle Sahte Para (Banknot) Nasıl Anlaşılır?

Günlük yaşamımızda paranın önemli bir yeri var her...

x